Sestra je závislá na drogách, řve na děti, ničí mámin byt

vnike
20. črc 2015

Maminky a tehulky chci jen vase nazory,moje sestra par dni zpet porodila dite,doma ma skoro 4letou holcicku. Od skoly je zadluzena a v exekucich a relativne zavisla na drogach tzn pervitin,relativnim myslim ze (uz) neuziva nitrozilne ale ani jedno z tehotenstvi ji v tom neprekazelo. Dokud jsem sama neotehotnela nechala jsem ji byt ale s dobou je to horsi a horsi a ja sama jsem tehotna, takze s tim ze byla schopna fetovat v tehotenstvi u me skoncila,dale uz od tehotenstvi o svem druhorozenem mluvi jako o parchantovi a nyni na neho jako na nekolikadenni mimco tak i na druhou dceru denne krici,ja se priklanim k abstaku z nemocnosti uzivat drogy pres pobyt v nemocnici a co dal mama z dobreho srdce je nucena ji mit u sebe kde ji ona nechutne devastuje byt,smrdi to tam plisni,hory spinavyho pradla a dokonce musela moje maminka sama pro ni pripravit kazdou sebemensi vec na prichod miminka. Chodi za ni i na urady a sestra ji jeste lze ze tam byla sama a pak vyjde najevo ze nebyla a mama se akorat ztrapnuje. Je to zplacane dohromady ale ja uz nevim co delat sestry jsem se zrekla ale nedokazu prihlizet maminemu zaniku. Sestra by potrebovala byt s holym zadkem na ulici jelikoz je to nevdecna zla a chamtiva spindira co umi jen rvat a shanet si drogy. Uklid, vareni a povinnosti ji nic nerikaji...... Co s tim delat ?????? Sousedi uz chodi za mamkou ze pokud neprestane kricet na deti zavolaji socialku coz ja osobne bych ji prala ne z duvodu odebrani deti ale zastraseni a moznem vzpamatovani... Ona nema narok na nic je uz leta hlasena na radnici a nevim kde ma hlasene deti. Je to ztraceny pripad a ja se stydim ze lidi vedi ze je to ma sestra,nam celkem plno znamych tak i od nich slycham jak s brichem litala po meste a shanela fet. Doslo to az tak ze ji vazne nenavidim ale maminku miluju a nevim co.....proste uz nevim

mogwaika
20. črc 2015

Ta jí udej na sociálku Ty. Pokud se maminka stará o děti i tak, finančně to táhne ze svého, může děti dostat do opatrovnictví. Pod podmínkou, že u ní sestra nebude. Pokud tam jasně popíšeš, jaký má sestra problém, vyjdou mamince vstříc. Udat jí můžeš i anonymně, ovšem já bych radši volila přímou variantu, ať maminka nebo Ty, zajdete na OSPOD a situaci jim vylíčíte. Pomůžou Vám, pokud projevíte o děti zájem a obvinění shledají jako pravdivá... @vnike

krystynaraszkova
20. črc 2015

@vnike Myslím,že pokud je maminka schopná se o děti postarat tak ať si je nechá soudně svěřit do své péče a "starostlivou maminku" bych vykopla na ulici.Bohužel to asi s takovýma lidma jinak nejde..a nebo ji pohrozit odebráním dětí dokud se nevzpamatuje.A děti mají trvalé bydliště u babičky a matka na úřadě?

elib
20. črc 2015

Možná to, co napíšu, bude hodně tvrdé, ale sestra zřejmě potřebuje spadnout na úplné dno, aby se změnila (pokud bude vůbec chtít). Ve prospěch dětí asi nezbývá nic jiného, než rázně zakročit - poslat na sestru sociálku, vzít ji děti, maminka ať si vnoučata převezme do své péče. Pro ty malé človíčky musí být strašné vyrůstat v takovém prostředí... Pro maminku to nebude lehké, takhle jednat se svou dcerou, ale myslím, že nic jiného prostě nezbývá...

blahova_andrea
20. črc 2015

pokud je sama hlášená na radnici, tak jsou tam zřejmě hlášené i děti. ty totiž dostávají adresu, kterou má matka 😉 už to by mohlo být pro sociálku červené světýlko, že by se mohli zajímat, co, kdo, proč...ty bohužel nemáš mamince jak pomoci. ona sama by se musela dcery zříct a začít to řešit. a ruku na srdce...kolik rodičů to opravdu dokáže. většina ne. řešením by bylo, kdyby to se sociálkou řešila přímo tvoje maminka. prostě se sestry zříct, vyhodit ji na ulici, dát do léčebny, odebrat jí děti a nechat si je ve své péči. buď se dá dohromady a nebo ne. většinou nejde lidem pomoct jinak než je hodit až na to úplné dno s tím, že pokud se sebou něco udělají, tak mají dveře časem zase otevřené a děti se jí vrátí a...a ... a...prostě ve stylu pomož si a bude ti pomoženo! když někdo za někoho pořád jen lepí a řeší průsery, tak je to k ničemu. je to cesta do pekla pro všechny zúčastněné ☹

vnike
autor
20. črc 2015

no ale moji mamce to nejde vysvetlit, nevim, asi nevidi ze je cela vykroucena a krik na deti a ve finale i na samotnou mamku prehlizi..............o to je to horsi, ona by do toho nesla a ja se tomu tak nejak branim, pac uz jsem zbrojila dost, az jsem se ji zrekla jak se mi takovy clovek hnusi ( sestry ) cela rodina si o tom suska, vi, ale nidko nic nedela, naopak vsichni zazlivaji me ze se nebavim uz ani poradne s mamkou, to zas je pribeh ze jsem byla u mamky pro sve zbytky vecy co jsem mela a proste jsem si rekla sve ohledne neskutecneho squotu v pokoji kde spi dite a pak pridal neco i muj manzel a ona prisla a zacla na neho rvat a ja ji dala vychovny policek nacez ona dala pesti memu manzeli ktery me branil, mamka ale vyhodila nas...ale problem se sestrou prehlizi asi vsichni.....s druhou segrou ktera uspesne vychovava 4 deti si o tom stale piseme, nekdy mam z toho az brecici chvilky jak je mi lito toho drobecka ze je par dni na svete a uz posloucha ze je parchant.......a kdyby prislo tvrde na tvrde tak mamka neni typ co by byl schopny se casove o deti postarat.....asi ani zdravotne, kor o miminko, ja sama jedno cekam, druha sestra by si je vzala rada ale nechce zasahovat uz jen ze jmena rodinneho vztahu....proto pisu ze je to desna situace a me jen zajimali nazory jestli je tohle dnes normalni nebo vidim dobre ze NENI :(

eliska_z
20. črc 2015

Známá měla se svou dcerou to samé. Nakonec se jí podařilo dostat vnuka do péče, dcera zmizela a ona tajně doufá, že už žádné další dítě mít nebude a nikdy se neobjeví... Prý raději žít bez dcery a vychovat z vnuka slušného člověka, než se snažit pomoct někomu, kdo o to nestojí, a připravit vnukovi peklo a ukazovat špatný vzor...

blahova_andrea
20. črc 2015

@vnike pokud nedostane rozum vaše matka, tak se asi nic dít nebude. ona s nimi žije, ona za ně vše řeší, je to její boj.

vnike
autor
20. črc 2015

vsichni to pisete presne jak ja si myslim !! MAma jen prileva do ohne svou prehnanou ochotou.....je to sice matka ale takovy nevdek jako u sestry jsem videla jen u lidi kteri jsou vsichni jako ona na drogach a vsichni uplne stejne vyuzivaji sve matky........a bohuzel ty matky se nechavaji a pak jsou zrale na blazinec...

pincola
20. črc 2015

Soudně svěřit do péče tobě nebo máme. Zbavit jí rodičovských práv. Musí padnout na hubu a vzpamatovat se a pokud ne tak ať nestahuje děti sebou.

vnike
autor
20. črc 2015

clovek misto toho aby byl rad ze ma dve snad zdrave deti tak na ne rve a vyuziva kazdeho kdo nabidne pomoci !!!! je to na lincovani !!! ne kazdy ma to stesti

eliska_z
20. črc 2015

@vnike V téhle situaci pomůže opravdu jedině zásah někoho mimo. Ať tvá druhá sestra nebo ty se do toho budete muset pustit natvrdo, pokud budete chtít pro ty děti něco udělat. Bude to určitě stát hodně psych. sil a vyvolá poprask v rodině, nicméně je vidět, že tam už vztahy špatné jsou i bez toho.
Můžete to zkusit řešit přes OSPOD a zažádat o svěření dětí do péče, pokud se o ně nějak se sestrou zvládnete postarat. Třeba i tak, že jedna si vezmete jedno dítě a druhá druhé. Pokud je totiž nedostanete jak od jejich matky, tak od té vaší, nic se nezmění. Naděje pak je, že vaše matka přijde k rozumu a s péčí pomůže. S tím, že se změní vaše sestra, bych nepočítala...

blahova_andrea
20. črc 2015

@eliska_z no lehký to ale není. děti jistě ani OSPOD nebude chtít rozdělit a upřímně...jedna sestra čeká první mimčo. nedovedu si v té situace představit sebe, že bych zvládla další dvě. a ta druhá už má čtyři své, tak jde taky o to, aby se o ně měli vůbec jak postarat. ale moc možností není, no 😔

vnike
autor
20. črc 2015

ja osobne tedy nemam ani misto ani prostredky na dve deti pac sama cekam, mame 2+1 a chci tomu jednomu dat vse co bude treba....asi to vyzni blbe ale nechci byt obetni beranek a jeste k tomu poslouchat kecy ze stran rodiny.............dekuji vsem za skvele nazory

mayyas
20. črc 2015

@vnike Za mě už tady bylo snad všechno napsané - pokud nechceš pro někoho "být ta zlá" tak holt zavři oči, smiř se s situací a nech to být. Ale pokud je Ti těch dětí líto a nechceš dopustit, aby se to dělo dál, tak jdi na sociálku a bez ohledu na vaši maminku sestru udej. Myslím, že v téhle situaci bude dětem líp snad kdekoliv jinde, než v prostředí, jaké popisuješ, to je vážně hrůza. Takže si sama přeber, co je pro Tebe důležitější - co řeknou lidi, nebo to, kam až může neřešená situace vést, jak asi ty děti časem dopadnou a jaký vliv to bude mít i na vaši maminku....? Držím palce.

shine2015
20. črc 2015

Myslím si,že sestra je prostě nemocná, drogy člověka změní....je z ní někdo úplně jiný. Je těžké se dívat a je těžké pro její potažmo vaší matku napomáhat. Už kvůli malým dětem, už kvůli tomu,že ji jako dceru miluje a chce pro ní to nejlepší.....já bych ji za to neodsuzovala......vždyť která máma která miluje svoje dítě nepomáhá i kdyby nevím co.....podle mě pořad doufá a pokud je věřící tak se i modlí aby dostala rozum.....je to tezka situacepro vvšechny ale řeknu ti jedno, i když máma křičí atd je to pořad máma...i tyrane děti nejvíc milují mámu....je to srasne složitá situace.....pochybují že mamku presvedcis aby sestru vyhodila.....a ani bych to po ní nechtěla....kde by byly decka? Takhle mají alespoň babičku......a máma se snad srovná a pokud ne, vyhazov na ulici ji nepomůže, jen se utvrdi sama v sobě v tom,že nikomu n ní nezáleží, nikdo ji nemá rad a i máma už ji vyhodila a začne ještě víc s drogama.....pokud ji mamka nakonec vyhodí, mus to udělat v době,kdy sama uvidí,že tohle nemá smysl....už dal pomáhat. Pokud ji ty budeš říkat jak je špatná ona ji bude bránit, je to její dítě....a někdy lidé potřebují čas. A za další ona může otěhotnět znovu, to ji nikdo nezakaze, udělá to na truc a co s novým deckem. ? Radim ti se nic moc do ničeho nemichat, deckam pomáhat nebo být na ne hodná aby věděly,že je mas rada a to je tak vše co můžeš dělat.

shine2015
20. črc 2015

Jo a n socialku bych nikoho nedávala. Myslím si,že oni vědí, v každém městě jsou jasný lidí, který kdy by socialka jo chtěla, tak jim děti sebere.....udání podle mě již proběhlo,snad si nemyslís,že sousedí čekají na souhlas vaší mmky, atd..... A navíc pokud dítě bude v dd nebo je rozdeli bude to pro ne ještě horší než u babičky.....

carrie_b
20. črc 2015

@shine2015 "i tyrane deti nejvic miluji mamu". Tu jistotu tohle tvrdit berete kde? A myslim, ze udani zadne jeste neprobehlo, protoze lide vetsinou prave jen vyhrozuji, ale k cinu se neodhodlaji.

shine2015
20. črc 2015

@carrie_b v psychologických studiích. I děti z dětských domovů často hledají rodiče, chtějí si to vysvětlit a stýkat se atd.....znám vícero děti a za dalších na VS jsme chodili na praxi a i v psychologii jsme to brali. I děti s těžkým dětstvím mají své rodiče radi. Ano přejí si aby urcite věci byli jinak alemporad je sami v sobě měli radi.

A rodiče potažmo matka je nejdůležitější osoba v životě dítěte. A pokud tyhle děti mají babičku, která je má rada.....

Ale napsala jsem jen svůj názor, tot vše.

peroli
20. črc 2015

@vnike kromě udání na sociálku, což bych v téhle situaci viděla jako samozřejmost (a klidně anonymně, ať máš klid v rodině) vidím jediné východisko v tom vzít to u mamky tzv.přes city a apelovat na to, že přece nechce aby její vnoučata takhle vyrůstala, takhle žila a tohle si odnesla do života. Odvolávat se na to, že teď je ještě pořád šance na to aby prožili hezké dětství, aby z nich vyrostli slušní lidé ale že v téhle životní situaci je hodně pravděpodobné že k drogám taky přičuchnou a kdo ví co by se pak mohlo stát. Nebrat si servítky a říkat to pěkně zvostra, však lhát nebudeš, statistiky mluví v tvůj prospěch (bohužel). Klidně můžeš i přitvrdit a nastínit situaci co by se těm dětem taky mohlo stát když s nimi tvoje sestra zůstane někdy sama a zrovna bude v rauši, takovou "péči" by taky nemuseli přežít. Možná jsi někdy slyšela o tom případu jak 2 feťáci upekli své miminko, našli ho v troubě když vystřízlivěli. Jako tohle opravdu není sranda, 100% bych nebyla nečinná a něco podnikla. Těm dětem a to beze srandy může jít vážně o život. A pokuď ne rovnou o život tak minimálně můžou být takhle připraveni o normální dětství a o slušnou budoucnost. A to je sakra hodně!!

lv
20. črc 2015

souhlasím se @shine2015 závislost je nemoc, velmi těžká, která ničí sestru, děti, babičku a sourozence, blízké..ano, děti mají i matku co na ně křičí, rády, za 1 pohlazení za týden, co přijde po scéně..sestře pomůže jen jí nepomáhat, což její máma bude dělat pochopitelně pořád. Dokud nebude sestra chtít, závislosti se nezbaví - léčebna, terapie, psychiatr, psycholog, vše dohromady..

vnike
autor
20. črc 2015

nejhorsi je ze moje sestra viditelne vyuziva maminu dobrotu ( prichod z porodnice do mamkou pripraveneho pokoje a nasledne buraceni ohledne spatneho prosteradla..) a mamka je s prominutim hodne blba, ono je pomoci a pomoci. Budto clovek pomuze se cloveku nejak postavit na nohy, ale tolerovat nocni odchody s pupkem coz myslim ve ctyri rano kamsi ven, kourit jointy a fetovat protoze zfetovany clovek je proste jasnej to neni pomoc ale spise cesta kamsi do hlubin zatraceni pro obe...bohuzel..🙂 pokud neni clovek typ co to pozna, staci si na to precist popis na internetu...
Pro shine2015 s detmi se nevidam, vcera u vody kam jsem prisla za mamkou a druhou sestrou kde meli i vsechny deti mala po dlouhe dobe vypadala ze se me uz neboji, ale jinak ji sestra rika jak ublizuji mamince coz take odsuzuji - predavat sve pocity diteti, kor kdyz jsem ji skoro tri roky mela stale u sebe a milovala ji jak vlastni..coz je diky memu ocekavanemu pro me lehci ze ji nevidam.. druhe jsem nevidela vubec..a myslim ze ani nechci ac deticky za nic nemohou, ale akorat bych se pak trapila vic..
druha segra mi pise ze z toho ze se mamka nemuze vidat skrz tohle se svou nejmladsi tudiz nejrozmazlenejsi dcerou + tohle jednani me sestry vuci ni a detem uz ji pripada zrala na psichiatrii. Uznavam ze ja jsem se vazne stahla, cekame dite, do toho svatba a mam program a hlavne ocekavane miminko nechci zatezovat tolik takovyhlema problemama, chceme preci jen spokojenyho prcka :/

vnike
autor
20. črc 2015

vzdycky mi z toho vznikne takovy roman 🙂)))))) to s enezda pri psani

vnike
autor
20. črc 2015

a souhlasim ze i tyrane deti miluji sve rodice......mala take miluje maminku ale protoze skoro zadne jine lidi nezna a co vidi jsou jine fetacky co taktez na sve deti rvou ac rikaje ze sve deti milujou, a mozna je milujou ale nekdy je zbytecne rvat, natoz tak moc a drogy proste vsechno podnecujou, kor kdyz je clovek nema a shani.....a deti nejsou zrovna schudne jit rychle apod....

vnike
autor
20. črc 2015

musim tu tedy uznat ze zas tak hrozne na tom nebyla dokud ja jsem byla v cr a byla jsem vlastne jedina nefetacka v jejim okoli, ac jsem chodila hodne na party apod, ale hlidala jsem ji malou a ona sem tam ujela.....ale pak jsem odjela do USA a ona zacala byt uplne mimo.......a kdyz jsem videla co se z ni stalo jak psichicky tak fyzicky po mem prijezdu po 7mi mesicich tak jsem se vazne nestacila divit.....a kdyz jsem jeste byla tu ani nemela meho nynejsiho manzela odjela jsem na 14 dni ona mi sproste vybrala penize z uctu na ktery jsem ji nechala posilat jeji rodicak ( naivne ) tak po mem vystupu co to ma jako znamenat mi oznamila s brekem ze si musela dat fet pac to beze me nezvladala, tak to uz o leccem vypovida.....je to hrozne ale zrejme sem byla kotva pro vic existenci kteri jsou ted po mem odjezdu do USA uplne na dne....:D :D to je udel :D

shine2015
20. črc 2015

@vnike podívej ona se ji zmenila zmeiladrogamaosobnost......a co by SIS jako přála? Aby decka vzali a dali do decaku a sestra se stýkala s bezdomovcema a de facto byla bezdomovkyni na drogách? A co teda nechapu, že na jedné straně chceš spravedlnost nebo to aby teda se malá netrapila ale nechapes že mamka se bude trápit daleko víc kdyz o své dceři nebude vědět a vnoučata budou v decaku??? A promin,ale jsou to decka a co je pro ne udělala ty? Mimo to že by jsi ji nejraději vzala i od babičky a dala je do decaku, že jim tam jak bude lip???? Hodná teta aby měly ne na finance ale někoho kdo je bude mít rad a holt aby když budou na dne aby přišly za tebou alespoň a nespadaly do drog to senesnazis....chápu že té to trápí celé a že by jsi videa sestru daleko raději jako sokojenou s dětmi a manželem, ale není řešení ji vyhodit i s dětmi na ulici....mimo jiné co by jako správná mamka měla udělat když šla na jointa? Myslis že se ji nesnaží domlouvat? A co mamka měla dělat ? Měla ji při prichodu z porodnice vyhodit??? Přijdes mi k ní dost kritická na to že to je segra a i když ti rozumim, mělo jsme něco podobného v rodině, ver že je těžké vyhnat svoje dítě navíc s malýma detma.....a v závěru to nikomu nepomůže.

zuzanka_13
21. črc 2015

@shine2015 nedá mi to nereagovat... Prosím neber to nijak útočně.. jen mě napadá jako reakce na tvou poslední odpověď - takže myslíš, že by bylo lepší nechat vše tak, nehlásit to na sociálku, apod. a čekat až se nedejbože přihodí něco mnohem horšího (např. kdy zakladatelky sestra zůstane s dětma sama doma, bude zjetá a dětem se něco stane)? A věta: "Co jsi pro ně udělala ty?" jako promin, ale jsou to děti její sestry, zakladatelka čeká vlastní mimčo a nedivím se, že se nechce víc a víc trápit v jejím stavu. Ano, pokud by na to měla možnosti a prostředky, asi každý by se o své synovce a neteře postaral, ale když možnosti (finance, bydlení, atd.) nemá, tak myslím, že prvořadá je její vlastní rodina (tedy ona+manžel+očekávané miminko).
@vnike Nicméně netuším co poradit, snad to opravdu zkoušet na mamku, snažit se jí i za pomocí tvé druhé sestry přesvědčit, ať požádá o svěření vnoučat do péče a dceři - feťačce at dá "nůž na krk" - buďto léčba nebo běž bydlet na ulici (vím, že by to nebylo vůbec jednoduché, ale mamce bych poukazovala na to, jak a v čem ty děti musí se svou matkou žít)... Podobně jako píše @peroli

vnike
autor
21. črc 2015

Ja naopak psala ze nestojim o odebrani deti tak nevim kde se tato reakce vzala ale kdyz ona te male rika spatne veci o me je fakt tezke tam chodit,divat se na jeji vykroucene pohyby a k detem byt mila a jeste abych byla vyuzivana na hlidani,tohle jsem delala jako milujici teta cele tri roky nez jsem si dovolil odcestovat a i pri navsteve doma jsem ji davala tu nejvetsi lasku co jsem mohla takze ted aby moje laska byla jen vyuzita pro prospech vlastniho spatneho traveni casu to ja proste nezkousnu 😉 na ulici jit nemusi,otec druheho ditete bydli v dome ale jeho byt je ve stavu nemoznem pro pobyt ditete natoz nemluvnete. Co ja jsem psala bylo ze jedine co by ji mozna pomohlo by bylo aby spadla poradne na hubu a nemela nikoho kdo by ji drzel prst v zadnici jako to ted dela moje mama tudiz jakakoli dalsi osoba co se do toho vlozi stylem pomoci a naklonosti bude akorat stejne tak vyuzita 😉 mala byla a je vzdy nase slunicko je sikovna a zlobi jako kazde jine dite ale ma spatny vzor ve sve matce na kterou i pres krik neda dopustit takze ano,ja bohuzel zaviram oci a nedivam se na to. Nehodlam hlasit na socialku je dost mozne ze kdyz ted maminka odjela do lazni a sestra zustava doma sousedi se o to sami postaraji,nehodlam si brat dve deti-musi se zivit krmit apod a ja nikdy neplanovala mit doma deti nekoho jineho a dat jim to co by melo patrit detem mym at to ted zni jakkoli sobecky.

vnike
autor
21. črc 2015

Dekuji vsem za nazory, jsem rasa ze nejsem sama takoveho nazoru ze
To ani v.dnesni dobe normalni neni.

vnike
autor
21. črc 2015

@shine2015 k vasi posledni odpovedi jen muzu rict to aby jste si zkusila znovu precist me prispevky protoze jasne pisu ze se s malou vidam ale ona je otacena proti ne opet svoji matkou,jak jsem psala na zacatku ja jsem si z jejiho stupidniho uz vymleteho chovani vuci me , memu manzelovi,mame vytvorila naprostou nenavist - sestra nesestra. Rozepre jsou v kazde rodine ale vzdy se da vse do normalu casem ale Nektere veci jsou prilis a k tomu je i psychologie kratka.😀 ale prosim neurazte se

lasicek
21. črc 2015

Já se divím, že jsi nezasáhla už mnohem dřív. Zřeknout se sestry je velmi jednoduché, ale pomoci je těžké. Zvedni zadní část a mazej na sociálku!