Sex a intimita ve vztahu. Jak moc je pro Vás důležitá?

sunflower_28
8. čer 2019

Zajimalo by me, jak moc je pro vas dulezity sex a nebo alespon vzajemna pritazlivost ve vztahu. Jsme spolu s partnerem 13let a dospela jsem do faze, kdy mam fakt velkou krizi. Muz muz je skvely clovek, mam ho rada, vazim si ho pro spostu veci, je na nej spoleh a vzdycky me podporil, kdyz jsem to potrebovala. Ale ma to jedno velke ALE...Rozumime si, mame se spolu fajn, ale fungujeme spise jako kamaradi a proste co se tyce sexualni stranky je to obrovsky palec dolu. Ne az ted po 13 letech, ale vicemene celou dobu naseho vztahu. Nikdy nam to v sexu moc nefungovalo (teda krome toho kdyz jsme chodili parit a pak jsme si to uzivali😁), ale brala jsem to tak a proste jsem si rikala, ze nemuzu mit vsechno. On chtel sex porad a ja jsem se tomu tak nejak vyhybala a cim vic na me tlacil, tim se mi to zacalo protivit uplne. Proste me po teto strance nepritahoval tak jako ja jeho a dospeli jsme do faze, kdy na me jenom sahne a ja jsem uplne nervozni a mam totalni blok...A abych si to "ulehcila" tak jsem si pred asi 4roky zacala neco s kolegou, se kterym je to,jak uz to byva, presny opak. Sedli jsme si v tomhle (a nejen v tom) perfektne a i kdyz jsme se to uz nekolikrat snazili ukoncit, uz spolu ani nepracujeme, jsme porad v kontaktu a porad nas to k sobe tahne. Mame hodne blizky vztah, rozumime si a on nikoho nema. Manzel vi, ze jsem mu nebyla verna, ale i presto se mnou chce zustat (mame malinke dite). A ja ted moc nevim kudy kam, jestli se mam jeste pokouset doma zazehnout nejakou jiskru, ktera tam nikdy az tak uplne nebyla, ridit se rozumem, zustat u te svoji jistoty a nic nemenit? Jde fungovat s hodne omezenym intimnim zivotem?zajimaji me vase osobni zkusenosti...

sunflower_28
autor
10. čer 2019

@kajalka no nejdrive me to prislo trosku pritazene za vlasy, ale kdyz jsme se potkali, tak jsem ji nebrala. Ale je fakt ze kdyz jsem ji brat prestala, tak v te dobe se zacal muj vztah nebo pocity k manzelovi menit🤷‍♀️

sunflower_28
autor
10. čer 2019

@barumat v mnoha věcech s tebou souhlasím,vím ze je jednodušší od problému utéct než se jim složite prokousávat. Rozhodne nejsem člověk, který jen tak něco zahodí za hlavu a bezhlavě páli mosty. A je pravda, ze kdysi nebylo tolik rozchodu/rozvodu ale pricitam to tomu, ze se to tolik společensky nenosilo a další věc,myslím ze ti lidi to vedle sebe proste nějak přežili,ale otázkou je nakolik byli šťastní...proste se mi zda ze dříve se hledelo víc na praktičnost, než na to co lidi opravdu chtějí a jestli jsou spokojeni. Takove to buď rad,ze mas, to co mas. Vůbec netvrdím ze je to spatne, ale myslím ze tedka už žijeme jinak než třeba naši rodiče a lidi se nebojí tolik opouštět vztahy.
Ještě jsem chtela říct, ze nečekam, ze budu mít super vášnivý vztah třeba i po 10ti letech, ale chci si proste ty intimní chvilky aspoň trochu užívat a ne se jim porad vyhýbat. Ještě jeden příklad, v rámci zkvalitňování našeho vztahu😁jsme si s manželem dali společnou vanu, s tím ze na mě nebude nic zkoušet, ale i tak když mě třeba jenom pohladil,měla jsem chuť z te vany vyskocit...proste už si tak nějak připadám jak lovena zvěř, i když manžel na mě už dávno s ničím netlaci

urtica
10. čer 2019

@sunflower_28 Eh...není to tak dlouho, co se tu objevil velmi podobný dotaz. Pokud by šlo o prosté "vyhasnutí jiskry", pak bych určitě doporučila zůstat, zkoušet to, nevzdávat to - ale pokud to tam nebylo nikdy...babo raď. Osobně si myslím, že zatímco určitá "erotická apatie" překonatelná je, mám pocit, že pokud se situace dostane za hranici odporu, jde spíš o nevratný proces. Nevím, zda to tu někdo zmínil, ale ještě je tu možnost spořádaného rodinného života a důsledně utajovaného románku...není to ideální, ale je to varianta. Toto záleží na každém, pro mě je intimita ve vztahu hodně důležitá a dlouhodobě bych to asi neustála.

sudylichozrout
10. čer 2019

@sunflower_28 jenze ja si i myslim, ze si manzela podvedome zosklivujes. Jsi zamilovana jinde, tak je ti neprijemne, kdyz na tebe saha. Kdybys milence nemela, chovala by ses stopro jinak. Treba bys byla i ochotnejsi mu dat jeste sanci. Znovu rikam, ze ti nemuzu rikat, co mas delat. Ale ja bych na tvem miste bojovala o rodinu a o manzela. Je to jen v tve hlave, jeho hlava je na tebe jeste natesena a nalazena. To je pul uspechu.

sunflower_28
autor
10. čer 2019

@sudylichozrout urcite na to má vliv milenec. Ale ten problém byl stejný už predtim. Teď to akorat vygradovalo

lextinka
20. čer 2019

@sunflower_28 ahoj mam osobni zkusenost se stejnym problemem. pokud budes chtit napis mi do zpravy

sunflower_28
autor
4. čer 2020

Ahooj,tak už je to téměř rok,co jsem začala tuto diskuzi. Rada bych se podelila se svou zkušeností, pokud někdo řeší podobný problém. Nakonec jsem se od manžela odstěhovala letos v únoru. Pokusila jsem se ještě “překonat se” a oživit nás sexuální život. zároveň jsem si obcas začala zapisovat svoje pocity a myšlenky, protože člověk má tendenci veci zlehcovat a říkat si, ze to prece není tak hrozne a jsou horší veci a co ti chybí apod. A nakonec uteče 10 let a jses porad na stejném mrtvém bodě. Uvedomila jsem si, ze je pro sexuální život důležitý. Nejen sex,ale i ty veci kolem...chci se cítit dobre,když mě muž obejme apod. Už se nechci překonávat a přemlouvat k sexu. Jsem za své rozhodnutí odejít ráda. S přítelem se stále scházime a pomalu se snazime budovat vztah. Manzel už má taky přítelkyni a funguje jim to v sexu na 1. Takze obcas si říkám,ze některé veci se proste stát musí. A nebudu nic nalhávat,je to opravdu hrozne těžké opustit někoho,koho má člověk rad i když to úplně nefunguje. Opustit dům a vše co jsme společně vybudovali. Je hrozne zvláštní, když se vám tak blízká osoba začne vzdalovat více a více. Ale i přes rozchod jsme byli spolu byli schopni strávit dovcu, víkendy apod.kvuli synovi. Snažíme se spolu vycházet co nejlépe,hlavne kvůli němu. Ale někdy je to vážně sakra dřina,komunikace obcas vázne, výčitky a hádky...tomu jsme se bohužel nevyhnuli...Takze rozchod beru fakt jako krajní mezi. Já svého rozhodnutí nelituji,ale vážně je nejlepsi udělat nejdrive maximální maximum pro zachování vztahu. Naše vztahy s manželem jsou si myslím nadstandardní oproti jiným rozchazejicimi se, ale i tak je to obcas peklo. Takze manželstvím a nerozchodum zdar😉😊