Šly byste na pohřeb s miminkem?

tomikjoejoe
19. říj 2016

Maminky, potřebovala bych znát pár názorů. O víkendu mi zemřela babička, pohřeb je bohužel plánovaný na všední den, kdy se to všem zúčastněným hodí (já jediná jsem na mateřské). Navíc dost daleko od domova - cesta trvá cca 2h autem, takže je to výlet skoro na celý den. Mám tři děti - nejstaršího udám do školky, dceru a nejmladšího syna by měl hlídat tatínek. Bohužel se o něj poslední dobou vůbec nechce starat. Malý má hodně plačtivé období a nechce být sám, manžel ho nepochová ani, když je doma a pokud zrovna něco dělám, tak malý sedí a řve nebo se snaží dostat za mnou. Nedokážu si představit, že bych ho nechala doma "samotného" a celý den by plakal a volal mámu. Tatínek ho ani neumí pořádně nakrmit.

Chápu, že pohřeb není zrovna vhodné místo pro 11 měsíční dítě, ale babička pro mě hodně znamenala a pro moji rodinu je hodně důležité, abych tam byla. Počítám, že bych se šla podívat na rakev a obřad bych pravděpodobně odčekala venku. Už jsem dva pohřby absolvovala (tehdy jsem ještě neměla děti), takže vím, jak to bude probíhat.

Moje otázka zní: Nechaly byste miminko doma, s vědomím, že bude plakat a nikdo ho nepochová nebo ho vzaly sebou?

Manžel se do příštího týdne nezmění, takže nehrozí, že bohužel by se v něm něco hnulo a změnil k malému přístup. Jsem ráda, že je vůbec ochoten si vzít z práce volno a pohlídat malou.

baraz
20. říj 2016

ano! sama jsem sla kratce pred porodem s neli(8m), pak v neli roce a ve 2 letech. Vse ok,nic negativniho se nestalo,mala rada vzpomina a ostatni hoste byli za deti radi...

baraz
20. říj 2016

a ze dite chape,udalost naprosto souhlasim.do ted neli vypravi,jak jsme se byli rozloucit se strejdou,ze mu hrali pisnicky,dala kvetinu a ze tam mel kamarady hasice.vi ze zemrel,ze lezi na,hrbitove a tam za nim chodime...takze i tak male dite vi,co se deje...

konidana
21. říj 2016

@loafeer @kristinasaxi holky je to hrozné a je mi to líto... Mě umřel táta, když jsem byla cca ve 3. nebo 4. měsíci těhotenství. Myslím si, že to ještě nenarozenou dcerku poznamenalo (můj stres a smutek) mnohem více, než kdyby už byla na světě ☹((

rumisik
21. říj 2016

Ano, vzala bych dítě sebou. Smutná budete i tak, takže to z vás syn cítí. Maximálně bude plakat s vámi, pokud zůstanete až do konce na obřadě.

loafeer
21. říj 2016

@konidana můj tatka byl vážně nemocný, takže jsem to v těhotenství dost špatně nesla, když umřel, přišla jsem totálně o mlíko....bylo to hrozné, co si budem povídat

konidana
21. říj 2016

@loafeer chápu.... u nás to bylo "naštěstí" náhlé, ale o to víc děsivé (vlastně vážně nemocný byl už od mého dětsví, ale "jen" psychicky). Ale už je to za námi. I vám to přeji.

loafeer
21. říj 2016

@konidana děkuju...je ot už pět let, takže je to snesitelné:o)

gumak
21. říj 2016

my byly na pohřbu mojí babičky když malé bylo 3,5 měsíce a zvládla to... jinak cestu jsme měli podobnou (300 km), nedokázala jsem si představit,že bych tam nebyla a malou jsem kojila a byla taký velký "mamánek"...