Soužití dětí z předchozího a nynějšího vztahu

icharlie
21. zář 2015

Ahoj holky, jak zvladate souziti vlastnich a nevlastnich deti? Ci deti z predchoziho vztahu a nynejsiho? Uvazujeme s partnerem nad spolecnym ditetem, ale porad vaham. Jeden krach rodiny uz jsem zazila a i kdyz mam v partnera duveru, tak clovek nikdy nevi, co zivot prinese. Miminko bych si moc prala, ale nevim, jestli to neni jen sobecke prani. Zazemi mame dobre, jak bydleni, praci, tak i oporu v rodine. Partner deti nema, bere me deti za vlastni a nijak na me netlaci s " vlastnim" ditetem. Budu rada za kazdou radu a zkusenost. Dekuji

anatanka
21. zář 2015

@icharlie
To jsou asi typicke obavy, ja bych je mela jako rozvedena uz taky. Trochu vyhodu vidim v tom, ze partner svoje deti nemá, takze v patchwork family je vas zase o nekoho min a o to mensi pravdepodobnost pripadnych konfliktu.

Ridila bych se byt tebou asi intuici - ciste citove - chces detatko - ano, rada bych ho mela / ne, ted se na to necitim. 🙂

orchidis
21. zář 2015

Osobní nemám, ale kamarádky měly ramena, šly do toho, kloubily moje děti, tvoje děti, naše děti... puberťáky s miminama, atp. a dopadlo to v obou případech velmi špatně ☹.

anatanka
21. zář 2015

@orchidis Jj, ale zakladatelka ma deti prave ještě male, takze jak nového partnera, tak další dite prijmou ještě v pohode a zadni další nevl. sourozenci tam nejsou, takze by to nemuselo byt az tak horke....

icharlie
autor
21. zář 2015

@orchidis
@anatanka holky dekuji. Ja se do budoucna bojim i toho, ze ex ma bezdetnou partnerku, takze do budoucna kdovi, kolik nas ve finale bude. A ja s ex uplne idealni vztahy nemam. Puvodne chtel stridavku a tak trochu i pocitam, ze to casem zase zkusi a bojim se, co by to pak udelalo s detma. ☹

anansie40
21. zář 2015

@icharlie Nevím, proč se bojíš něčeho, co nemůžeš ovlivnit, čili případného dalšího dítěte tvého ex. U nás konkrétně má ex s novou partnerkou mimčo, děti za nimi jezdí občas na víkendy a prázdniny a jsou z mimča úplně připosránkovaní, doma akorát o něm pořád mluví, což leze sice na nervy mně, ale nechám je vypovídat. Jinak nevím, co by to mělo s dětma konkrétně udělat, z čeho máš obavu z téhle strany. Soustřeď se spíš na to v čem konkrétně budeš s dětma žít ty sama, tam je pravděpodobnost konfliktů mnohem větší, ale pokud nemá partner své vlastní děti, tak je přece jen méně třecích ploch. Momentálně jsem na tom podobně, taky bychom chtěli mimi s novým partnerem, který děti nemá, ale zatím se nedaří. A jinak řešíme běžné každodenní problémy, nic extra dramatického, ale těžko něco radit, když seskupení každé, i slepované rodiny záleží na osobnostech jednotlivých členů.