Špatné manželství? Co mám dělat?

bjoucik.15
21. dub 2014

Omlouvám se,že vytvářím novou diskuzi,když je jich tady mraky. Ale můj problém zde nemůžu najít.

Mám manžela,jsme spolu zatím rok. Mám s ním 16m dcerku. Bohužel mi přijde že jsem na ní sama. Manžel má svůj svět, je svůj. Nemá rád změny a novinky. Má mě rád i malou. Můj problém je, že je s námi málokdy. Když je doma je u pc, nebo na gauči a kouká na tv a venku chodí na pivko než s náma třeba na procházku. Než se nám narodila malá nějak mi to nevadilo,ale teď mi to víc než vadí. Přijdu si jak domácí puťka :( lítám kolem dítěte,sporáku,pračky,psa apod. Manžel chodí z práce okolo půl 4 od pondělí do pátku a víkendu je radši v garáži.nebo na pivu.....

Jeho kamarád se mě i malé věnuje více než on a tak jsem zjistila,že jsem nejspíš nešťastná s manželem. Otevřel mi oči a ukázal mi,jak se má manžel starat o manželku a dítě :(
Nevím co mám dělat radši utíkám k našim než být doma.... Přijdu si jako špatná manželka,ale život si zkazit nechci... :(

bjoucik.15
autor
21. dub 2014

jen doplním že jsme manželé rok...spolu jsme 4roky.....

petrusew
21. dub 2014

. Píšeš, že nemá rád změny, ale co miminko, to mu nedošlo, jaké je dítě velká změna? Předpokládám ale, že ho chtěl. Musíš mu říct co cítíš, jak jsi zklamaná z jeho přístupu, pomoci doma, péče o malou... problém nastane, když se nebude chtít změnit, nebude s tebou mluvit...pak se musíš rozhodnout, co chceš od života dál.

laurital
21. dub 2014

Na me to pusobi tak, ze pote co ti "kamarad otevrel oci", ti zacala manzelova povaha daleko vice vadit a ted si odpovez sama, jak cista je ta situace s kamaradem vuci manzelovi.
Ohledne manzela se obavam, ze i tady plati, ze stareho psa novym kouskum nenaucis a nic jineho, nez promluvit si s nim otevrene o svych pocitech neexistuje.Ale rozhodne bych do toho nemotala "kamarada", at uz je manzeluv vztah k rodinnemu zivotu jakkoliv vlazny.Navic si nemyslim, ze by ti jakykoliv manzeluv kamarad mel ukazovat jak se ma chlap starat o zenu, to proste neni fer od vas obou.

bjoucik.15
autor
21. dub 2014

nj jenže ono se to už táhne,kdyby to bylo poprvé tak to sem ani nepíšu. Vžy si to s ním snažím vyříkat a vždycky akorát otáči proti mě :( nakonec jsem ta špatná já :( když už mu fakt pohrozím a řeknu si své požadavky změní se na chvíli,cca týden a pak stejné koleje :( já jsem trpělivá ale myslí0 že mu trpím až moc. Třeba říct mi "jsem radši v hospodě než s vámi doma" je moc! Nebo na něho čekám s dortem a oslavou jeho narozenin a on si domůpřijde zežranej když jde holka spát.... Odjela jsem na týden a něco k našim a jen mi volá co udělal,kde uklidil a že namá co dělat. Když mu řeknu,jdi na pivo,ldyž nejsme doma řekne mi " co bych tam dělal,mě to tam nebaví, mě to baví tam chodit když jsi doma"! Tak jako připadám si jak naprostá dilina! Je mi 26 a mám sedět doma a co? Plést ponožky??? Má svůj svět,je sobecký,holce nikdy nic nekoupil, veškerá její výbava je z mých peněz nebo od babičky.... říkám si že je někde něco špatně.
kamarád se stará, protože vidí jaké to u nás doma je. Je to totiž i jeho kamarád a fakt nechápe,jak tohle může dělat.... Jsme na grilovačce,dítě se válí po zemi a manžel překročí a jde dál a ten kamarád jí vez,e do náručí a opucuje... Tak vám nevím je tohle normální? O koupání taky musím říkat o jídlu nemluvě... Pak si,ale sstěžuje,že jsem furie.která mu všechno zakazuje a omezuje ho!!!! S kamarádem nic nemám,jen mi pomáhá se nezbláznit!

p3tulkaa
21. dub 2014

@bjoucik.15 nechápu :( To si předtím nevěděla, že takový je?

sedmiteckas
22. dub 2014

@p3tulkaa
@bjoucik.15 ahojky, ptát se, jestli předtím nevěděla, jaký je, mi přijde trochu,mimo mísu, určitě ji to ted nijak nepomůže. Je mi lito, jak to,u vás funguje, je to noční mura. Máte prozivat nejpeknejsi období, jezdit na výlety, procházky a tak a ne tohle. Nevím, jestli manžel bude chtít, ale nenávratnu jsi manželskou poradnu? Přijde mi, holky, že je toho dnes hrozne moc, případů, kdy mamina s ditetem od otce,odejde, když je ještě mimčo male, protože to neklape. Mam toho ted kolem sebe hafo. A nevím, jaký je recept na štěstí v tomto. Taky čekáme rodinu a taky to u nás není vždy jen růžové.

p3tulkaa
22. dub 2014

@sedmiteckas jen jsem se zeptala, protože mi připadá, že o tom slečna již věděla ... připadá mi to hrozné, sama si to nedovedu představit :(

zelva
22. dub 2014

@bjoucik.15 Navrhovala bych na rovinu si s ním promluvit a říct mu, že chceš aby se více věnoval dítěti a pomáhal ti v domácnosti. Chlapa to jednoduše ani nenapadne, i kdyby jsi kolem něj lítala a padala s prominutím na držku. Vím o čem mluvím, manžel se také radši svalí na gauč a čučí na TV nebo do PC než aby doma něco udělal či se věnoval dětem. Je fakt, že teď stavíme dům, takže dost jezdí i tam, nicméně pokud má chlap děti, tak si prostě musí udělat čas i na ně, to si je jinak nemusel pořizovat, že..Takže polopatě mu to říct, ne jen naznačovat. 😅

zelva
22. dub 2014

@bjoucik.15 Jo teď tedy zpětně čtu, že už jsi si s ním zkoušela promluvit. Mno tak to musí být hodně velký sobec, že mu to je i tak fuk..Co mu zkusit uvést jako příklad ty jiné kamarády, které se vzorně starají o děti a polopatě říci, že když si pořídil dítě, tak by se mu měl věnovat apod. apod. Pokud to u něj nezabírá, tak opravdu nechápu proč do toho dítěte šel. Možná jen kvůli tobě a sám ho nechtěl? Nevím. Nemohu soudit..

anatanka
22. dub 2014

@bjoucik.15 Jak uz nekdo psal: Stareho psa novym kouskum nenaucis. Mozna ma stejny model chovani ze sve puvodni rodiny.
Mela jsem to doma v manzelstvi stejne. Dokud jsme spolu byli jen sami, tak to bylo v pohode, ale prislo dite a vse bylo jinak. Zila jsem s malou v podstate jako samozivotelka - nakonec jsem to vyresila tim, ze jsem se tou samozivitelkou stala doopravdy...

bjoucik.15
autor
22. dub 2014

@p3tulkaa no byl takovýhle i předtím,ale pořád mi opakoval, "neboj,až se narodí budu ti pomáhat" tak jsem si naivně myslela, že to tak bude.... je pravda, že hned po porodu, si vzal volno,aby byl s náma. uklízel a vařil,ale víc se nestaral. pak se mi malá začala dusit, takže jsme po 14ti dnech skončili v nemocnici zase a to se staral o psa. Teď v lednu jsem byla na konizaci, takže den v nemocnici a to se taky musel starat sám. Když musí, postará se, když nemusí, proč by se staral..... 😠

bjoucik.15
autor
22. dub 2014

@zelva když uvedu jiné kamarády, řekne "nj, oni jsou lepší a já jsem na hovno co?" a jde pryč. Na výlet s námi jede, ale už po půl hodině kouká jak se dostat domů. Takže jsem s ním nikdy celodenní výlet neměla, když neberu vyjížďku na víkend s moto klubem. Dřív jsem jezdívala s ním, takže mi to vyhovovalo, teď s malou to nejde :( Do dítěte šel,protože jsme chtěli oba dva a já do toho ty zdravotní problémy - takže čím dřív, tím líp 😒 ale vážně jsem netušila že bude takovýhle... svatbu jsme měli protože do něj kérovala jeho matka a nkonec mu dala pro mě i prstýnek... no požádal mě/nepožádal...takový to romantický jako z filmu opravdu ne... no a já řekla že tedy jo.. bylo to kravina!! ☹

andelka
22. dub 2014

@bjoucik.15 a co říct to opět a znova s tím, že pokud to společně nevyřešíte a nezmění se to, budeš radši sama než s ním. Z vlastní zkušenosti vím, že chlap musí mít motivaci. A kolikrát je to až to poslední co by žena udělala, ona se snaží jít na to po dobrém, ale to je málo. Až když má nůž na krku a vidí že jde do tuhého, tak se kolikrát zalekne a vzpamatuje. A pokud ne, šanci jsi dala, odmítl, jdi dál, lepší to nebude.

p3tulkaa
22. dub 2014

@bjoucik.15 tak to je smutné :( Můj manžel se stará i teď, když dítě nemáme, ale také jsme si k tomu museli dojít, respektive on přehodnotil své priority a je to ten nejbáječnější chlap. Třeba to tvému také dojde časem, ale snad už nebude pozdě ...

bjoucik.15
autor
22. dub 2014

@anatanka jo to mám to samé... hlavně já sjem typ aktivní, sportovní...on těžce ne! a nechci aby dítě znalo jen Bohdalec v Praze,kde bydlíme, ale aby taky viděla víc... já už ve 3 letech lyžovala a jezdila na kole, na ledních bruslích a chci aby to uměla i ona! Ale musím se o to postarat já a můj taťka,protože manžel mi řekl, že kolo koupí jen kvůli mě, abych neprudila, že ho nemá ☹ když si to vezmu zpětně, je mi do breku... byl pohodář, milovala jsem ho,ale už chci prostě víc.

Každý den padám na hubu a snažím se,aby malá měla všechno 😒 Dokonce jsem chodila na brigády - a tam se blíže seznámila s tím kamarádem.... a šlo to do háje...otevřel mi oči a já zjistila, že už manžu nemiluju. Sex s ním je na bodu nula, už jen že jsem dlouho s ním spát nesměla. a teď to jen tak nejde.... 😒 ☹

andelka
22. dub 2014

@bjoucik.15 a co poradna? Nešel by? Pokud ne, tak bohužel, vztah nemůže držet jen jeden a to tím, že se obětuje. Jsi mladinká. Taky jsem udělala chybu, neviděla co jsem měla a doběhlo mě to a teď to horkotěžko "napravuju". Ta intimita tam hodně chybí co? Jenže jak spát s někým, koho psychicky nesnášíš a nevážíš si ho..

bjoucik.15
autor
22. dub 2014

@andelka
@p3tulkaa holky, kkéž by to tak bylo..... no co se týče toho mu to říct.. stalo se nekolikrát... vždycky jsem mu dala šanci. udělal něco a já mu dala šanci.... udělal to podruhé a zase jsem mu dala šanci.. teď ty narozeniny a zase jsem mu dala šanci.. prostě mu dávám šance už hodněkrát a už jsem řekla dost..... taky mi dost otevírá oči rodina. Nechápou proč s ním ještě sem.... on se chová jako vzorný otec, když je někdo u nás na návštěvě,ale jinak pohroma ☹ 😠 ségra má přítele a ten jak se chová k jeho synovy...to já neznám.....

andelka
22. dub 2014

@bjoucik.15 hodně to člověka zamrzí..že jinde to jde, a u vás ne..Ještě máš štěstí že rodina je při tobě. Nejhorší je, když chlap oblbne všechny kolem, vypadá úplně jinak než jaký je ve skutečnosti.a pak vysvětluj, proč už nemůžeš dál. Jestli do poradny nebude chtít on, tak i kdybys cítila že už není co zachraňovat, tak doporučuju jít i sama. Hodně to člověku pomůže se s tím srovnat.

bjoucik.15
autor
22. dub 2014

@andelka do poradny by nešel určitě... řekl by, že jsem se změnila já a že nechápe co se stalo a že nikam nejde, protože on je v pořádku a pořád mě miluje....... tím by to nejspíš skončilo.... je problém si s ním i promluvit, jak se začne koukat na film,ignoruje celé okolí a když něco po něm chci stokrát si přetáčí jednu pasáž, aby slyšel co si říkají....občas mi ty jeho povzdecchy (jako co zas chces) stačí a už mu radši nic neříkám... doma uklízí,když nejsme doma my a pak se diví, jakto že uklízím tak dlouho,když on má celý byt za hodinu..opět,uklízet s malou za zadkem tak to nedá...

elvira
22. dub 2014

@bjoucik.15 - no, jako první bych si dala oddech od kamaráda - myslím, že manžel by měl dostat šanci, když už jste si spolu udělali dítě.
Úplně na začátek bych si s ním promluvila, pokud nepomůže, tak postavila před hotovou věc - každý čtvrtek od do jdu do cvičení, s kámoškama, na nějaký kroužek /podle své chuti/ a ty budeš s malou sám - telefon nechávám doma, ať si musí poradit - možná ho doma necháváš tak, nenutí ho nic věnovat se malé, starat se...nejspíš když malá něco potřebuje, tak se zvedneš ty, necháš všeho a staráš se.
Pak bych třeba zkusila dát malou na hlídání a odjet jen s ním na jednu noc někam - prostě být spolu sami jako předtím.
Vytyč si dobu, po kterou to zkusíš, a pokud nebude ani nejmenší náznak zlepšení, tak to vidím bledě... čím dál víc by ti lezl na nervy, až se stejně rozejdete...
Spíš mi ale připadá, že ses do kamaráda zamilovala a to je potom všechno marný...

andelka
22. dub 2014

@bjoucik.15 no, musela bys být důslednější a trvat na tom. Že ty si to nemyslíš,že je potřeba zjistit co se stalo a jak z toho ven. A musíš to říkat v klidu, aby ho nic jiného nerozptylovalo. A dostatečně důrazně.
A co s malou? bývá s ní sám? Třeba na celý den?
Hele, já to znám, i to,že "já se nebudu nikomu cizímu svěřovat"..a ejhle když šlo do tuhého jak to šlo. bohužel pozdě. Nicméně i tohle bylo potřeba a jsem ráda že jsme do poradny chodili.

elvira
22. dub 2014

Teď to ještě dočítám a vidím to bledě zrovna... on není pohodář, on je pohodlný, líný, nerodinný typ... 😒

andelka
22. dub 2014

@bjoucik.15
@elvira jo, to aby se chtě nechtě staral o děti..to jsem zkoušela xkrát, a vždycky jsem z toho vyšla tak, že jak to po něm můžu chtít, vyjížděl po mně, byl protivný jak nevim co, totálně odmítal dělat něco jen proto, že já to chci (místo sezení celou sobotu u pc a na gauči, jít s dětmi ven jako rodina, pohlídat je dopoledne, abych si mohla v klidu nakoupit..), měl svoje potřeby, svoje zájmy nade vším, nakonec jsem to odnesla já, a ztratila jsem vůči němu jakékoliv partnerské city, totálně mě zklamal. A i když později se to zlepšilo, stejně mu tohle období nejsem schopná odpustit a zapomenout a začít znovu. Už to nejde.

elvira
22. dub 2014

@andelka - jo, jak je tak zatvrzelý, tak je to pro život nanic... zrovna teď se rozvádí kamarádka - vzala si chlapa s dluhy, protože ho miluje a má velké kvality... Mají dvě děti, s těma jí nepomáhal, nebýt prarodičů, tak je na všechno sama, doma jí s ničím nepomohl /není to mužská práce/, nedělal ani ty mužské práce, do zaměstnání chodil, ale po příchodu domů pc, televize, pivo...
Věčně klepali exekutoři - láska se vytratila, chlapa kopla do zadele a už má přítele a přímo kvete - tak snad to vydrží.
Někdy je lepší nebojovat a hodit to za hlavu - já jsem pro to, držet rodinu kvůli dětem, ale za předpokladu, že nemusí být děti svědkem hádek a "itálie"...

suzief
22. dub 2014

Pokud ho miluješ, snažila bych se s ním o tom mluvit tak dlouho a dělat pro to všechno, aby se vztah vylepšil, třeba navštívit poradnu, aby viděl, že to není jen tvůj dojem, zjevně potřebuje, aby mu to řekl i někdo nestraný, na tebe moc nedá. apod.
Ale to co všechno popisuješ je teda zoufale málo pro fungující vztah, přijde mi, že je sám dost nevyzrálej, někdy se to zlepší jindy ne, což možná bude tento případ. Nedokážu si představit být v takovém vztahu, asi bych to ukončila. Za ty léta přeci musíš vědět, zda je ochten se měnit nebo jen má řeči a vše je při starém.
Rozhodně to že se trápíš a seš nešťastná není dobré pro výchovu dítěte. Chce to to hned řešit a razantně.

andelka
22. dub 2014

@elvira jo, tak to znám. Až na ty dluhy, to chválabohu ne.
Já myslím že když minimálně jeden cítí, že to prostě do budoucna nejde, že spolu nemají být, tak nemají. Když je člověk nespokojený, tak má mnohem větší tendence vyletět, hádat se..Jako musí se to dobře promyslet, pro děti je to vždycky zásah do života. Ale obětovat x let života jen aby naoko vypadalo všechno normálně..jednak děti to stejně poznají, druhak rozchod je zasáhne vždy, i v dospělosti a pak mi to přijde vyloženě jako nefér i k nim, když mají být jediným zásadním pojítkem toho, že spolu žijí lidé, kterým spolu není dobře.

bjoucik.15
autor
22. dub 2014

@elvira to jsem udělala a našla ho i s malou v kočáru na pivu..... jak říkám zvládnu hodně,ale tohle je moc... Kamaráda jsem už jednou odloučila,ale nepomohlo to.... 😒

bjoucik.15
autor
22. dub 2014

holky vy jsem píšete,že to nestíhám. Tak jinak.... Šancí dostal nespočet. O malou se stará jen když řeknu, koupe večer ale má keci, s malou občas blbne,ale takový dát na nočník,nebo snídani, to moc ne. Já ho už nemiluju, teď nemiluju nikoho krom dcerky a psa. No a Kamarád? Hodně jsem se s ním bavila od listopadu... Pak jsem to utla,že takhle ne a cca půl roku nenapsala,nic. A pak jsem byla s manželem na kancertě, kde byl i klub a dozvěděla jsem se,že abych šla navrhl právě manželovy on! Takže bych asi ani nešla,nebýt jeho. S manželem nechodíme na večeře,kulturně žijeme jen občas,bluegrassový koncert, a jinak výlety o těch si můžu nechat zdát. Nemáme peníze. Mě přijde rodičák a z toho mi jde 5litrů do háje a 2 mám pro holku. Opět si to pos..l,když jsem muřekla že nemám plíny,on že ok,koupíme. Další den utratil prachy a když jsem už joo potřebovala,řekl mi,že na ně nemá,tak jsem si půjčovala na plíny od ségry a pak přijde s kartonem cigaret???!!! No jak píšu snesu hodně,ale tohle už je moc. Kamarád si mě všímá víc než on, jezdí za náma k našim, stará se o malou jak o vlastní, bere nás na výlety....ano, má peníze, může utrácet... Nechci být zlatokopka,ani ho využivat ,ale prostě život mám jen jeden

pajinka29
22. dub 2014

@bjoucik.15 Nevím, ale přijde mi, že tady vlastně ani nechceš radu, co dělat. Ty vlastně chceš, abychom ti odsouhlasily vztah s "kamarádem". Nezlob se, ale podle všeho tohle opravdu kamarádský vztah není. Pokud manžela nemiluješ, protože ti "kamarád" otevřel oči, tak ok, ale bud k manželovi aspoň upřímná. V podtsatě má totiž pravdu. On se nezměnil, pořád tě miluje, změna je u tebe, ty vše vnímáš jinak...a pravděpodobně jen kvůli tomu kamarádovi. Neříkám, že se k tobě manžel chová hezky-to ani náhodou, já bych to nedala...ale ...co po nás chceš? V podstatě jsi nakonec sama nepsala, že jej nemiluješ a zase jsi tam nadhodila hned kamaráda. Já myslím, že je to více, než jasné...

andelka
22. dub 2014

@bjoucik.15 podle mě už jsi úplně jinde. I kdyby měl manžel i dobré vlastnosti a světlejší chvilky, už je ani hledat nebudeš. Víš že s ním nechceš být a stejně bys hledala jen to, co by ti potvrdilo že je to oprávněné. Tímto to jen prodlužuješ. Rozhodni se a podle toho jednej. Na kamaráda se neupínej, měla bys odejít od manžela proto, že nechceš a nemůžeš být s ním, ne proto, že jinde si myslíš že je to lepší, někdo lepší. Chtěla bys odejít i kdybys měla být s malou sama? Jestli ano, tak běž.