Spory prarodičů

mrazulkav
24. únor 2013

V srpnu čekáme miminko, už když jsme radostou novinu oznamovali rodičům, vznikly první narážky na to, kdo bude vozit kočár. Tchánci už mají jedno vnouče (hned vymýšleli jak jezdit se 2 kočárama najednou), našich to bude první. Věci pro miminko, co měli tchánci schované po klucích (postýlka, vanička atd.) má samozřejmě první vnouče. To mi vůbec nevadí, je to samozřejmé. Naši mají tyhle věci po nás taky schované, takže je máme slíbené. Jenže tchánci už hledají, kde koupit novou postýlku...
Mamka dělá na městském úřadě a tchán tam teď byl něco vyřizovat a prý už vyhlíží kde koupit barvu, kterou by udělali čáru, kde se bude předávat kočár... Mamka je z toho špatná. I když jsem se jí snažila vysvětlit, že něco takového je samozřejmě nemyslitelné. Budeme se snažit je podělit spravedlivě a přinejhorším se na procházky chodit nebude - máme zahradu, stejně bude kočár pořád venku...
Vím, že se tady spíš řeší, že některé babičky o vnoučátka nemají moc zájem... tohle je úplný opak, ale vstávají mi vlasy hrůzou na hlavě už teď... 😖
Řešila jste některá něco podobného???

olusenka
24. únor 2013

ano, od narození jsem jejich enormní zájem řešila hodně často, po pár měsících to malinko polevilo, ale v podstatě to víceméně řeším pořád. Tchánovci jsou děsně aktivní, hlavně tchán a manželova babička. Tchán manželovi několikrát denně volá, nejradši by snad rád věděl každou minutu, co malý dělá. Co se týče kupování věcí na malého, naši přišli taky s tím, že chtějí něco koupit, ale "tchýňová" (pra)babička to měla už zamluvené min. půlroku dopředu. :-/ S manželem neustále řeším, že jeho rodiče vidí malého až moc často, byli u nás ve čtvrtek, viděli ho včera v sobotu a dnes šel manžel sám ven s kočárem, ale samozřejmě musel volat svojí mamce, aby šla taky. Je to děs a někdy je mi z toho nanic.

aronek
24. únor 2013

@mrazulkav přehnaný zájem řeším pořád. Přijdu si jako blázen a na děti dělám pomalu pořadník 😠 Když jsem byla podruhé v porodnici, tak byl boj, kdo bude hlídat. Nakonec vyhrál brácha, ale zájemci byly ještě obě babičky a přítel. Prostě mám málo dětí na tolik zájemců. Ještě na žádné vánoce jsem nekupovala dárky, protože prostě toho dostanou plno. Chtěla jsem teď koupit něco dopředu ve slevách a byla jsem upozorněna, že na další vánoce je již taky nakoupeno 😒 Prostě jak u bláznů. Telefony, SMS a skype je pořád v pohotovosti. Jestli dýcháme a pod. Ještě, že malinkého kojím, jinak bych tu dnes byla zase sama. Honzulka je se strýčkem na chalupě a mají pánskou jízdu 😀 Takže přeji hodně sil k řešení. Je to dost o diplomacii a pevných zásadách 😉

mrazulkav
autor
24. únor 2013

@olusenka @aronek no tak to vypadá, že se máme na co těšit 😒 blbý je, že švagrovi takový zájem evidentně moc nevadí... rodiče švagrové jsou daleko, takže jsou jediní tchánci k dispozici... navíc bydlí v bytovce (téměř naproti sobě - my bydleli ve druhém vchodu a já tam umírala...)
Koupili jsme baráček (pořád jedno miměsto - spíš velká vesnice) a zpočátku jsme taky řešili, jak je odstřihnout (pomoc i když jsme v práci, úpravy v zahradě bez našeho vědomí a pod). Naši prostě takoví nejsou, sami si užili se svými rodiči dost 😅 takže respektují naše rozhodnutí... A manžel naštěstí taky stojí při mě, prý přinejhorším prostě prcka ani neuvidí, jenže tak daleko to nechci nechat dojít...

ustarana
24. únor 2013

@mrazulkav Ach jaj. Tak u vás je to ten druhý extrém. Pošli jeden pár rodičov k nám a obe budeme spokojné 😀 . No budem držať palce, nech sa všetci ukľudnia a máš normálnych hlídacich prarodičov.

anina32
25. únor 2013

Holky všechno má své výhody i nevýhody. My už máme obě babičky na hřbitově a hlídání nehrozí od nikoho. Když potřebuju třeba vyžehlit, musím s kočárkem vyhnat staršího syna. Jinak jsem s prckem 24 hodin denně a budu dokud nepůjde do školky a já zpátky do práce, ale pak začne kolotoč ještě větší. Manžel je pořád v práci, nedostanu se ani k holiči, že bysme někam vyrazili bez děti taky nehrozí. Teď jsme se třeba bavili o kině a vyšlo nám že tak za 2-3 roky bysme mohli vyrazit na nějaký animák. Nestěžuju si, jenom bych občas za takovou hlídací babičku dala všechno co mám😉

mrazulkav
autor
25. únor 2013

@ustarana @anina32 já vím, že málokdo je spokojený s tím, co má... bůhví jak to nakonec bude, až se prcek narodí... jen prostě žádný extrém není dobrý... 😖