Stále řeším, kdo co v rodině řekl 😞 - asi až moc?

lucka662006
15. říj 2015

Ahoj maminky, zajímalo by mě, jestli zažíváte něco podobného, jako já, tedy zda je to normální🙂 Od té doby, co jsem na mateřské (rodičovské) o mnoho více řeším rodinné problémy, resp. se zabývám tím, co kdo v rodině řekl, hlavně švagrová o naší rodině nebo co babička či švagrová řekly našim dětem. Často to řeším večer před usnutím, přemýšlím, co jsem jim měla "odpovědět". Přitom to nejsou ani tak možná špatně myšlené věci. Ale zabývám se tím prostě o mnoho více, než když jsem chodila do práce, přes den nemám na přemýšlení tolik času, ale hlavně večer nebo i v noci. Domýšlím důsledky, vymýšlím malé pomstičky atd. Máte to taky tak? Myslíte, že je to normální?🙂 Manžel si to poslechne jednou a pak řekne, že "to nebude řešit", ale mě to dost užírá. Přitom jsou to obecně vzato drobnosti. Další věc že mi připadá, že tchýně s tchánem "nadržují" dětem švagrové, resp. je více hlídají, než naše děti. Švagrová chodí do práce, já ne, tak by se to dalo pochopit, ale moje děti také chtějí vidět babičku a nezajímá je, že švagrová je v práci, že?🙂 A tchán je tam i večer, když už jsou všichni u nich doma, a není u nás, a já zase hlídám obě naše děti. Daleko to mají k nim i k nám stejně. Máte to také tak? Na rodičovské prostě tohle až moc řeším?...nebo je to normální?

rybamrazena
15. říj 2015

@lucka662006 Já myslím, že až budeš jednou babka, taky budeš upřednostňovat děti od dcery - je to "normální". A pokud bych to řešila tak moc, pak ne před manželem - trochu to zavání drůbežárnou a chlapi to nesnáší 🙂

victress
15. říj 2015

@rybamrazena švagrová nemusí být tchánovic dcera, může to být manželka jejich druhého syna a v tom případě by vnuci byli rovnocenní, když už to bereš takhle...

rybamrazena
15. říj 2015

@victress To přece není pravda - žádný rodič, ač to klišé běžně vypouští, nemá rád obě děti stejně. Takže tady záleží na tom, jestli je třeba bratr mladší nebo starší, ale někdy prodělal těžkou nemoc, stačí i těžký porod. Viz články na téma "upřednostňování jednoho z dětí".

shine2015
15. říj 2015

@lucka662006 podle mě mas spoustu času a resis blbosti....je normální že občas té napadne co kdo řekl...ale premilat pořad dokola....akorát se trapis ty a všem ostatním je to jedno....a diktovat kdy nebo jak často má babi s dědou hlídat je drzost....nech to na nich....

lucka662006
autor
15. říj 2015

@rybamrazena švagrová je manželka tchánovic druhého syna

kacca11
15. říj 2015

Otazka jestli je to normalni je vcelku zavadejico. Normalni je to, co je norma, tedy vetsinove chovani ve spolecnosti. Tedy by se dalo rict, ze tve pocity normalni jsou, ale nevypovida to nic o tom, jestli je to dobre nebo spatne.

Ja taky obcas premyslim nad tim, co kdo v rodine rekl nebo udelal, ale nijak zvlast se tim nezabyvam, natoz abych vymyslela nejake pomsty nebo srovnavani, to bych se musela propadnout sama pred sebou. Podle me je na case, abys zacala pracovat sama na sobe - az budes sama se sebou a svym zivotem spokojena, nebudes mit potrebu se nekomu mstit nebo mu neco zavidet.

Mimochodem, tchyne muze hlidat radeji deti od druheho bratra treba proto, ze i jeho rodina maji lepsi a vrelejsi vztah k nim. Ono ty pocity, co popisujes, vychazeji podvedomne na povrch a druha strana to vyciti. Zacni u sebe a jiste se to zlepsi i s hlidanim.

japona
15. říj 2015

@lucka662006 Přemílání dialogů porad dokola normální není. Sem tam, proč ne. Každý si občas řekne, že se mohl zachovat jinak. Ale řešit to denodenne, to už je moc. A pomsticky? Řekla bych, že máte nějaký problém sama se sebou. Co zkusit třeba psychologa?
Ze tchyne hlídá švagrove deti častěji? No a co? Je její dobra vule, že deti hlídá. Rozhodne na to není nárok!

victress
15. říj 2015

@rybamrazena Co není pravda? vždyť já nezpochybňuju to, co jsi napsala, jenom jsem poukázala na to, že jsi švagrovou brala automaticky za dceru tchánovců, což se nakonec ukázalo jako omyl a pravdu jsem měla já, že je to manželka jejich druhého syna...

rybamrazena
15. říj 2015

@victress Není pravda, že jsou vnuci rovnocenní....

victress
15. říj 2015

@rybamrazena proč neee???????????

mandala
15. říj 2015

@lucka662006 A proč tě to tak štve ? Podle toho, co píšeš, hlídají i vám, tekže děti babičku a dědu vidí, pokud máš pocit nějaké křivdy, tak jim to řekni. Nebo vezmi děti a jdi ty k nim. Zkus se přes to všechno přenést a neřešit, uvidíš, že i ty pak budeš spokojenější. 😉

kocour1
15. říj 2015

Já myslím, že je to úplně normální. Když jsme chodily do práce, tak jsme řešily kolegy v práci, nebo třeba na cvičení, že ta divně kouká a ta neumí pozdravit apod...no a teď jsme doma a tak řešíme logicky osoby nám nejblíž - rodinu🙂...mám to taky tak. Zrovna poslední dobou mám pocit, že proti mě něco má můj bratr, přijde mi, že mě nemá rád a pod...měli jsme vždy hezký vztah a nejspíš to vůbec on sám takhle nevnímá, ale já to najednou tak cítím a za vším hledám jen potvrzení toho, že je to pravda🙂)...Podle mě to chce jen změnu - prostě jsme na té mateřské už moc dlouho (také mám druhé dítě) a už nám z toho trochu hrabe🙂...chce to nějaký jiný cíl, něco na co se zaměříme a tudíž nebudeme řešit "kraviny"...já třeba teď začala kvůli dceři trénovat děti atletiku - vždy se po té hodině cítím tak skvěle...uvažuji, že by to chtělo něco víckrát týdně - hezky unavit tělo i mysl🙂

nase_ema
15. říj 2015

No já nevím, na jednu stranu píšeš, že to možná nejsou ani tak špatně myšlené věci a vzápětí hned že vymýšlíš drobné pomstičky... Být tchýní, možná bych taky upřednostňovala snachu, která žádné pomstičky po večerech nevymýšlí.

stefanie84
15. říj 2015

Promiň, mě to nepřijde normální. Hledat pomsty, za to, že švagrová má více pozornosti od tchýně? Zavání mi to žárlením. A to může dopadnout špatně. Zaměř se na něco jiného. Cvičení, choď s někým na kafe, najít si koníčka. Začít zkrátka u sebe. Jak budeš jednat se svojí tchýní, tak ona bude jednat s tebou. Je to těžké si to samo v sobě srovnat, ale když dáš na první místo ty hezké pocity a budeš je vnímat jinak než teď vnímáš, uvidíš, že tě budou více brát. Přeji hodně štěstí.

victress
16. říj 2015

@rybamrazena teoreticky jsou rovnocenní, protože jsou od vlastních synů, na tom si trvám...

Pokud ve skutečnosti tchýně upřednostňuje některého z vnuků, to už je věc jiná, tak tyto dvě věci prosím nemíchej dohromady...

ten článek z maminky je fajn, ostatní jsou žvásty...

rybamrazena
16. říj 2015

@victress Trvej si na čem chceš 😀

lucka662006
autor
16. říj 2015

@rybamrazena Promiň, ale vnuci nejsou rovnocenní? Tomu teda vůbec nerozumím, to je snad vtip?

mika251
16. říj 2015

@lucka662006 ľudia nie sú stroje, nie je ničia povinnosť milovať všetkých rovnako. Ja mám dve babičky, obe milujem, ale jednu z nich milujem viac.
Babička určite miluje všetkých svojich vnukov, ale niektorých z nich možno trošku viac. Je to proste ľudská prirodzenosť. Možno preto, že si viac rozumie s druhým synom. Moji rodičia si tiež viac rozumejú s bráchou, než so mnou, občas ma to mrzí, ale je to proste tak. Nie je to ich vina, ja som proste iná povaha, mám iné životné priority ako zbytok rodiny, tak to proste trošku drhne. To hneď neznamená, že by mali jedného vnuka okato uprednostňovať a toho druhého odstrkovať, alebo jednému kupovať drahé darčeky a tomu druhému nič. Ale v podvedomí to proste je a može sa to odraziť napríklad na intenzite návštev. Nie je povinnosť žiadnej babičky viesť si presnú štatistiku návštev a dávať si majzla na to, aby náhodou jedného syna nenavštevovala častejšie, ako druhého.

siiia
16. říj 2015

buď v klidu, mám to obdobně 🙂 sice jsem jedináček a nejsem vdaná, takže nemám žádné neteře ani synovce ani švagrové a tchány, ale po nocích si v myšlenkách řeším svoje rodiče, prarodiče, kamarádky a dokonce i některé věci ze zpráv, co mě vyvedou z kolejí... už se těším až se vrátím za rok do práce, tuším, že budu pokračovat dál o kolegyních a šéfovi haha 😀 někdy neřeším nic a pak mám období, kdy řeším sebemenší kravinu a přehrávám si v hlavě různé odbody toho, co jsem měla říct, jak jinak reagovat a občas se k tomu i vracím, že po týdnu mamce napíšu něco, co už dávno zapomněla, že se stalo nebo mi řekla 😀

lucka662006
autor
16. říj 2015

@siiia přesně tak, trochu jsi mě uklidnila, některé maminky mi tu radí psychologa, ale myslím, že to není namístě, teď mám třeba období, kdy to řeším, a pak za 14 dní zase pohoda, prostě asi podle momentálního rozpoložení, není to zas tak krizové... Všichni nejsme stejní, někdo je citlivější. Mimochodem dnes mě dostal tchán, když vyzvedl jednu svoji vnučku ze školky, kam chodí i má dcera - tedy jeho druhá vnučka a mě vůbec nezavolal, že tam jede - přitom tu druhou veze domů kolem našeho baráku! - a naší teda nevyzvedl, a já pakuju v dešti druhé dítě s sebou, spotřebovávám benzín atd. a on mi nemůže zavolat, že tam jede, úplně se na mě podle mě vykašlal. Je mi to líto a přemýšlím, co s tím.

kacca11
16. říj 2015

@lucka662006 a mluvila jsi nekdy s tchanem o tom, ze by te potesilo, kdyby tvou dceru vyzvedl? Taky mohl mit jiny program s vnuckou a vubec tvuj domov pri ceste mit nemusel.

lucka662006
autor
16. říj 2015

@kacca11 mluvila jsem s ním o tom určitě 10x (v průběhu dvou let), nedělám si srandu. Program měl takový, že předá vnučku švagrovi a pak jede do jiného města něco zařídit. Ale ta cesta ke švagrovi vede kolem našeho domu, naše domy jsou 1 km od sebe. To mě hodně mrzí, nevím už, jak to mám řešit. Řekla jsem mu, že se na nás normálně vykašlal a odešla. On začal blekotat a hledat různé výmluvy. Ale opravdu se vykašlal, nezvedl ten telefon a neřekl mi, že jede pro druhou vnučku a že může vzít i dceru.

victress
16. říj 2015

@lucka662006 a dali by mu ji ve školce? u nás se na začátku roku píše seznam zplnomocněných osob, které mohou vyzvedávat děti a pokud tam není napsaný, tak mu ji nedají 😝

poradit ti můžu jen tolik - vykašli se na to, neřeš to, kdybych měla řešit, co kdy řekla manželova rodina o mé rodině a o mě, tak už visím na nejbližším stromě, nikdo nejsme dokonalý a ty jsi na ně taky určitě kolikrát něco škaredého řekla ani o tom nevíš...tak nebuď tak vztahovačná, povznes se nad to a bude ti líp 😎 😎 😎
a až budeš vymýšlet další pomstičku, tak nezapomeň, že "kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá" 😝

victress
16. říj 2015

@rybamrazena nápodobně 😀

somalicats
16. říj 2015

@lucka662006 Asi se Ti nebude líbit, co napíšu, ale pamatuj si tohle: děti sis udělala se svým manželem, nikoli se svým tchánem. Tchánovci (a ani Tvoji rodiče) nemají vůbec žádnou povinnost vám pomáhat, pokud pomáhají, je to jejich dobrá vůle. Primárně bych popřemýšlela nad sebou, než začneš kopat kolem sebe a hledat viníky - je možné, že důvod k té odtažitosti jim dáváš Ty sama svým chováním. Já bych si nikdy nedovolila vynadat ani mamce, ani tchýni za to, že mi nevyzvedly odkudkoli dítě, i kdyby jely okolo. Nejlepší, co můžeš udělat, je přestat se spoléhat na pomoc kohokoli, přestat řešit zbytek rodiny a věnovat se té své.

lucka662006
autor
16. říj 2015

@somalicats dobře, pak ale nemůžou počítat s tím, že sem budou chodit na návštěvu, když se jim to bude zroooovna hodit a nebudou mít na hlídání druhá vnoučata já jim budu nadšeně předvádět naše děti a hrát si na spokojené vztahy s nimi, to prostě nedokážu...takže asi z toho bude adios...

kacca11
16. říj 2015

@lucka662006 divis se, ze ti tchan nevyzvedl dite, kdyz s nim takto jednas? Duvod, proc se k tobe a tve rodine chovaji jinak, mene ti pomahaji, bude v tvem pristupu k nim, ze si jich nevazis, jak s nimi jednas, co vsechno automaticky delas.

Delas taky ty neco pro ne? Pomahas jim, popovidas si s nimi uprimne a pohodove bez vymysleni pomsticek?

somalicats
16. říj 2015

@lucka662006 To už je na Tobě, jak se budeš chovat k tchánovcům. Můžeš jim dveře zabouchnout, a nebo se začít snažit o urovnání vztahů. Z toho, jak píšeš, mi připadá, že je problém hlavně u Tebe - máš nějaká očekávání a když nejsou bezezbytku plněna, tak jsi uražená a vymýšlíš, jak bys nejradši oplatila. Tohle jednání se Ti do budoucna může těžce nevyplatit.
Moje současná tchýně mě nemá ráda, nejsem pro jejího synáčka dost dobrá. Přesto, když už k nám přijde na návštěvu, ji slušně přivítám, nabídnu pohoštění, nechám ji pohrát si s vnučkou. Nebudu si hrát na uraženou - já ji ke svému životu nepotřebuju, ale mladší dceru (a pak dalšího potomka) nepřipravím kvůli nablblé ješitnosti o babičku. V tom nevidím žádnou přetvářku - já si s ní popovídám o neutrálních tématech, odpovím jí, pokud se mě na něco zeptá. Ale abych jí zabouchla dveře před nosem - promiň, pubertu už mám dávno za sebou.

mika251
16. říj 2015

@lucka662006 prepáč, ale vyčítať mu, že neurobil niečo, o čo ho nikto nepožiadal, a čo si len ty myslíš, že mal urobiť? A k tomu - pri všetkej úcte k chlapom, oni proste premýšľajú inak, mnohé veci im vobec nenapadnú, koľko krát bol moj muž v obchode kúpiť nejavké veci pre seba a nezavolal mi, či niečo nepotrebujem - a nie preto, že by som mu bola ukradnutá, ale proste ho to nenapadlo. Ako sorry, ale na mňa kebyže niekto vybehne, že som mu nevyzdvihla dcéru zo školky a ešte potom urazene odišla, tak si poklepem na čelo.