Stereotyp každý den. Jsem pořád s malou, manžel pryč

janicka.ziv
13. črc 2008

Je mi jasné, že po přečtení mého příspěvku si řeknete, že nechápete, jak takhle může vůbec někdo žít ☹ I já jsem ze své situace nešťastná a bezradná.

Máme krásnou holčičku, kterou oba milujeme. To je asi tak jediné pozitivum.

Poslední dobou jsem ale vyřízená z každodenního stereotypu a všeho kolem. Když si čtu vaše příspěvky, tak závidím, jak se tady všechny máte krásně-štastnou rodinu, výlety, prázdniny, manžely apod. U nás toto není ☹
Manžel je celý týden v práci. Po práci se budto věnuje sportu-tak 3x týdně nebo je v práci do dlouho večera anebo jde na angličtinu nebo prostě něco. takže přijde, malou vykoupe, pomazlí se s ní a malá jde spát. Já jdu spát s ní. Přes víkend je vždy(!)jeden den pryč a sportuje. Nemá smysl se s ním o tom hádat, přijde mi,že sport miluje víc než nás 😔 Je zvyklý,že se o malou postarám sama a jeho vlastně nepotřebuju. Další den o víkendu taky někde je,anebo vyjímečně s námi stráví pár hodin. Co je malá na světe, nikdy jsme nebyli na výletě apod. Připadám si hrozně a stydím se za to.

Malou mi ani nemá kdo přes týden pohlídat. Opravdu nikdo.Tchýně daleko a té bych ji ani nesvěřila. U našich malá pláče. Takže nehrozí,že bych si zašla do kina, na kafe, někam sama. Manžel mi říká, at někam jdu,ale to znamená jít s malou a sami víte, že ne všude to jde.
Kamarádky mám,ale ne s dětmi a ty chodí do práce. Navíc malá začala strašně bojkotovat jídlo,tak je u mě problém si s někým něco domluvit.Nevím kdy a jak se malá nají a nechci to pak rušit a posouvat. Bydlím v centru města a není tady ani kam jít-všude samá auta, domy apod. Navíc chci malou krmit jen doma, protože je to ted fakt boj.
Manžel mi občas doma pomůže,ale jinak je dost pohodlný 😔 ☹ Má to po svém tátovi,který nebyl zvyklý doma nic dělat. Proto jeho rodinu nemám ráda. Strašně ho rozmazlili a on zpohodlněl. A nejvíc mě dostane, když mi jeho matka řekne, at si pořádně dupnu, ať se na ten sport vykašle. TO mě vážně dostane!! Já si umím dupnout až moc,ale nemůžu ho přivázat doma za nohu!

Omlouvám se za zmatený příspěvek, ale potřebovala jsem to někomu napsat.

karot
14. črc 2008

Niki,...................ta letadla má Tvůj manžel jako Hobby,nebo jako zaměstnání?
Je možné,že se z Růzyně znají. 😉 Kdyžtak mi písni do IP. 🙂

janicka.ziv
autor
14. črc 2008

Kometka, jakoby jsi mi mluvila z duše- se vším 😉 😒

Budte holky rády alespon za kutily. ten můj moc věcí v domácnosti neumí. Pár věcí mi slibuje už několik let!! A třeba ho už třetí rok prosím at zavolá ohledně žaluzií aby nám nepražilo do bytu slunce. Jako fakt už nevím jak dál na něj. At je to po dobrém či po zlém, at dělám cokoliv, tak prostě on je flegmatik kterého zajímá jen sport a tím ostatním ho otravuju a buzeruju.

kortanova
14. črc 2008

Teda jo, když to tak všechno čtu,tak musím uznat, že mít takovýho chlapa je snad horší než být sama a nemít žádnýho. Jedno dospělý dítě. Já už bych to asi nevydržela a poslala ho někam...

janab78
14. črc 2008

Nemuzu nereagovat. Je dulezite zeptat se sama sebe, jestli smyslem vaseho vztahu je byt podrizenou chudinkou, ktera se necha ovladat a dela, jak muzik piska.Je to opravdu to, co chcete? Chapu, ze nektere zeny (i muzi) jsou submisivni, zeny mohou podlehat stereotypum z rodiny a nejsou schopny vystoupit z bludneho kruhu jejich vztahu. Co se s tim da delat? Vse si promyslet, sepsat si, co vam vadi, prodiskutovat je a co je hlavni-DODRZOVAT nove vznikla pravidla.
Mum vztah s mym muzem je supr, ale je to tim, jaka jsem ja. On by take rad nedelal nic, ale uz od zacatku vedel, ze bych mu to netrpela a vse mame tak napul rozdelene. A o volnem case je rad se mnou a s malou, proste proto, ze nas ma rad (coz neznamena, ze nema i sve zaliby). Takze kdyz chce sportovat, tak at si sportuje(jedte obcas s nim), ale v mezich, ktere vam obema budou vyhovovat a na kterych se domluvite.

dzej
14. črc 2008

souhlasím s janab78 ....na první straně jsem se také ptala janicka.ziv jestli jste mimčo plánovali spolu nebo to manželovi bylo jedno nebo to byla "náhoda". To je taky důležitý....

janicka.ziv
autor
14. črc 2008

janab možná jsem to tu nepsala, ale já se od něj ovládat nedávám a podřízená chudinka nejsem ani náhodou. šlapat po sobě nenechám, ozvat se umím velice silně a rázně.
on mi říká že uklízet nemusím, že to po mě nechce..že po mě vlastně nechce nic,jen se starat o dceru. ale problém je v tom,že ty věci, které on mě nenutí dělat, on sám nedělá. a on je těžký flegmatik a lenoch a jeho bordel a špína netrápí. mě ano a proto uklízím atd.
a když je nějaký problém a já to chci řešit, tak na mě většinou začne křičet ticho ticho, o tom se s tebou nebudu bavit. pořád bys jen něco řešila.mě bolí hlava,nech mě bejt a jdi pryč. takhle to je.

to víte že vych šla ráda pryč ale není s malou kam. opravdu není. a tak když je pak pryč tak máme aspon teda od něj klid.

janicka.ziv
autor
14. črc 2008

Dzej, promin zapomněla jsem ti odepsat. Miminko jsem chtěla hlavně já. On proti nebyl, ale jeho flegmatičnost to brala asi tak že když teda chci dítě, tak bude dítě. Nějak zvlášt to neřešil Kdybych řekla, že na děti nejsem, že děti nikdynechci, tak by to tak vzal a žil by si dál svůj život a alespon by měl větší klid. Proto ted když jsem třeba z malé unavá, tak mi řekne, že když jsem chtěla dítě, tak jsem si to měla předem rozmyslet a ted si nemám stěžovat.
Oba dva už nejsme nejmladší. 20 nám není ani náhodo,tak na miminko jsme už měli nejvyšší čas.

janab78
14. črc 2008

janicka.ziv-Nejde o to ozvat se razne, ale trvat si na svem, a to porad. To, ze krici ticho, kdyt si s nim chces promluvit je sileny.To je prave ten moment, kdy se nesmi ustoupit. Kolik mu je let? Mate se vubec jeste radi? Nemuzu pochopit, jak se 2 lide, kteri se maji radi nejsou schopni se tolerovat a naslouchat si.
Jinak na zacatku diskuze to vyznelo tak, ze ti vadi, ze s vami neni a jsi sama a ted zase, ze nic nedela.

janicka.ziv
autor
14. črc 2008

Jo vadi mi, že s námi není a nejdzdíme na dovolené a výlety a tím je ten život stereotypní. ale jsou dny,kdy jsem raději s malou sama než abychom se hádali. To že ni nedělá mi vadí už dlouho, ale sem se asi ta diskuze dostat neměla 😉
Na svem trvam a ozvu se razně, opravdu. Ale je mi to prd platný. Už mu bylo dávno 30. a takhle starý člověk se už asi těžko předělá. Obzvášt když mu do 30 maminka stála za prdelí, on celý den ležel a maminka mu nosila jídlo až k puse.
Jinak on do práce chodí a pracuje dost,ale prostě po té práci si chce asi odpočinout nebo nevím,

Ted se loučím, musím jít 😉

hanelka
14. črc 2008

Jani, drzim ti palce, at najdes nejake reseni...chlapa nepredelas, podle meho nazoru teda, on se nezmeni a jak je videt, nema ani nejmensi snahu 🙄 🙄 🙄
neumim si to predstavit, MP je naprosto samostatny, nakoupi, uvari, vypere si, a fakt nevim, jake to je, starat se o dospeleho cloveka 😕 🙄 musi to byt desny vopruz teda 🙄 🙄 🤐 on teda ten muj ma taky svoje mouchy 🙄 🤐 , ale tohleto...ale presne vim, jake to je a jak se citis, kdyz chces neco resit a on ticho ticho, o tom se nebudu bavit, to mam doma taky 🤐 🤐 🤐

Reseni je skutecne odejit, ale kdyz neni kam....nemas to holka lehke 😔 😔

dzej
14. črc 2008

janicka.ziv, a prosím tě, on je takový od začátku nebo až teď. Víš, není mi jasné, když je tak "hrozný" proč sis ho brala a proč jsi s ním chtěla mimčo. Jestli sis myslela, že to dítě váš vztah změní, tak to bohužel většinou bývá naopak. Já být tebou, sbalím věci a na týden jedu někam pryč, třeba k rodičům. Nechala bych ho doma, ve špíně bez jídla ať si poradí. Jen se vzkazem - jela jsem tam, přijedu za týden. Třeba si uvědomí, že mu chybíte..on tě má totiž jistou, proto se nesnaží.

hanelka
14. črc 2008

takze jak to tak ctu: - doma je k nicemu,jenom ti pridelava praci
- spolecne aktivity zadne, stereotyp, nuda, nuda, sed
- sex o nicem

hanelka
14. črc 2008

dzej - ja myslim, ze takovy byl porad, ale s tim mimcem to poradne vyplavalo napovrch...jako ze Jani ma ted tisickrat vic povinnosti, daleko mene casu a tak 😒
ten odjezd k rodicum na par dnu byl bylo snad dobre reseni 😉

janicka.ziv
autor
14. črc 2008

Jen v rychlosti odpovídám- k našim jsem už jela na delší dobu s malou několikrát. Pak říkal, jak se mu stýská,jak mu chybíme, že bez nás nechce být apod. Samozřejmě doma kupa prádla. Ale zase je dobrej v tom,že uklidil celej byt abychom měli doma čisto když jsme měli přijet.
Ale po pár dnech jeho smutku je to už zase ve stejných kolejích.

Je asi pravda, že ted to vše více vyplavalo na povrch. Ted více potřebuju jeho pomoc a proto mi to vadí.A před tím jsem mohla víc chodit s kamarádkama, tak jsem se necítila tak sama.Ted mám malou,to je super,ale právě kvůli ní bych chtěla s ním podnikat více aktivit.

K tomu sexu-vy byste neměly psych.zábrany, kdyby vás ten člověk často štval a křičel na vás?

hanelka
14. črc 2008

jani - to si pis, ze jo 😖 prave proto si to uz vubec neumim predstavit 😔 😔 😔

med
14. črc 2008

Ahojky, Jani, já tě teda vážně lituju :( Můj manžel je taky strašnej lenoch, všechno mu musím říkat stokrát, nejraději sedí buď u počítače (živí nás tím, ale je to i jeho největší koníček) a nebo u Playstation (nechápu, jak malý dítě). Rodiče ho nikdy nevedli k tomu, že se má doma pomáhat a uklízet alespoň po sobě! Než jsme se vzali a měli Terezku, tak u něj byli kamarádi (+pivko) na prvním místě. I teď s nimi chodí pravidelně 2x týdně do hospody, ale kolikrát jsem ráda, že vypadne a já si pozvu na večer kamarádku, dáme si vínko, pokec atd... Teď jsou pro něj kámoši sice taky důležití, ale hned od začátku jsme mu dala jasně najevo, že teď je tu pro nás, že jsme dítě chtěli oba, tak se o něj budeme oba starat! Takže když přijde z práce, Terku mu "vrazím" a jdu se zavřít třeba aspoň na chvíli do ložnice a chci být sama.
Hádáme se taky kolikrát kvůli kravinám, hlavně, když po něm něco chci hned, on se totiž musí na všechno duševně připravit...prostě chlap.
Má spoustu mínusů, ale co mu nemůžu vůbec vytknout, je to, že se nám v každý volný chvíli věnuje nebo jdeme někam ven, jezdíme na víkendy z Prahy.... nebo mu aspoň jdeme naproti k práci a vytáhneme ho na zmrzlinu nebo na prochajdu...
Jani, to co máš doma ty za chlapa, to snad není ani možný... Tohle není pro tebe žádný život. To že jsi mamina, neznamená, že musíš být zavřená doma s dítětem! Ty prostě občas musíš mezi lidi, jinak z toho zcvokneš. Já být tebou, tak se domluvím s kamarádkama a až přijde domů z práce nebo sportu, dala bych mu malou a oznámila mu, že jdu s kamarádkama na kafe a odešla bych... on se určitě zvládne postarat a ještě když jsi psala, že odstříkáváš tak NO problem.

majina
14. črc 2008

A to si tohle neviděla dřív než jste si pořídili dítě nebo se vzali??? 😅 Nebo se takhle změnil až v poslední době??? Protože pokud je takový už dlouho tak potom nechápu proč spolu jste když každý chcete něco jiného!

lu777
15. črc 2008

teda, je mi z toho smutno, jak to tu ctu...

Jani, tohle je fakt flegmatik... co tu holky psaly za rady, to jsem taky chtela napsat, ale kdyz to ctu, tak na nej asi nezabere nic... co takhle jit nekam vecer sami, malou ke kamosce, a na rovinu si promluvit? rekni mu jak se citis, ale nebude emotivni (ja vim,je to tezky), ale asertivni... proste si stanov nekolik priorit, navrhni nejaka pravidla a promluv si s nim..
pokud uvidis, ze nema zajem a nebo jeho pristup bude ve stylu Kdyz se Ti to nelibi, tak muzes jit.... tak bych sla !! nema smysl se trapit, ztracet cas... a mimoto to brzo zacne dobre chapat i mala a to neni nejlepsi vklad do zivota.. to je lepsi nevlastni, ale miluju tatinek a partner 😉

pelmisek
15. črc 2008

lu77 souhlasím. takhle bych to asi udělala já🙂 musím říct, že chlapy se musejí "vychovávat" celý život a je to fakt dřina, ale tohle už hraničí s psychickým zhroucením!!! Mojí kámošku její manžel ještě ke všemu mlátil a taky furt říkala, že nemá kam odejít, ale nakonec to zvládla a teď má prima přítele a ještě jedno dítě. Já sama bych se do takovéhle situace jako janicka.ziv opravdu nechtěla dostat.
Moc držím palce abys to brzy vyřešila ať už tak nebo tak a užívala si miminka tak jak si to jenom šťastná ženská může užívat.

jjaninka
15. črc 2008

Jani,tak já myslím,že tvému manželovi by pomohla tak rána do palice,aby se mu rozsvítilo! Holky,myslím totiž,že nějaké domlouvání a promlouvání s takovým člověkem moc nezabere,chlap když nechce,tak prostě s ním nehnete. Jani,jak se vůbec dlouho znáte? Ti kluci to bordelářství mají v sobě snad už když se narodí 🙂 🙂 . Doufám,že já jako matka nezklamu,zatím jsou u nás chlapi v přesile,manža je v pohodě,nějakej zapomenutej talíř na stole,obal od dobrůtky,prázdná petka,mě občas vytočí,ale on má úplně jiné kvality,je super. no synkovi je skoro 8,nestačím opakovat,aby po sobě uklízel,rovnal si věci,nenechal všechno ležet jak mu to zrovna odpadne od ruky a někdy se to nedá a musím za ním uklízet. Jo tak takhle pak ty matky uklízí a obsluhují až třeba do 30ti,ne? 🙂 🙂 Tak tam já rozhodně dojít nechci. Moje tchýně,sice zlatá ženská,ale taky měla jen samé kluky a to tři plus manžela a taky je naučila,že se musí obsluhovat,ona lítala jak hadr na holi a ještě stačila rozmazlit kluky. Pak mi řekla,když jsem jí to trošku vytýkala,že ted,když už jsme spolu,musím si manžu převychovat. Chápete to? Někdy je jak z jiného světa. Ale ráda ji mám moc 🙂 Hlavně taky proto,že pochopila,že nemá cenu nám do ničeho kecat a respektuje nás. Naštěstí manžel a já stojíme vždycky při sobě,nedám na něj dopustilt. Tak samo,že se umíme taky navzájem pěkně vytočit,ale tak nějak,oba toužíme,aby jsme měli hezkej život,tak se snažíme v tom dlouho neplácat. A Jani,protože stavíme,tak si taky nemůžeme dovolit nějaké cestování. Ale máme kola,tak aspon po večerech vyrážíme na nějakou trasu,to je bezva relax,no hlavně,když já teda melu z posledního a manža se sotva zadýchá,no je víc trénovaný. Tak jak žijete vy Jani,ale žije spousta lidí,i já znám ze svého okolí,ale dopadá to zrovna ne nejlíp

lu777
15. črc 2008

jj, to je fakt, jak pise Janinka.. vyrazit nekam nemusi byt drahy... staci mit kolo nebo se jit projit.. svacu s sebou, neni potreba utratit vzdycky majlant.. hlavni je vyrazit ven, zmenit prostredi, vycistit hlavu!

jinak naprosto souhlasim, ze je potreba chlapy vychovavat celej zivot.. nekdy napadne, nekdy nenapadne 😉
obcas si dupnout, nebo si tak jako podupavat 😅 😅 ja mam supr manzela, na zabiti je jen par dni v roce (ale to ja taky) ale reknu vam, ze na zacatku to byl teda boj, aby si po sobe neco uklidil nebo kdyz jsem nemocna, treba vynesl kos nebo setrel i podlahu... az v tehu se to naucil poradne, musela jsem lezet a vite co? naucil se zehlit tak ze i ja jsem koukala! proste musel vsechno, tak se to naucil, najednou byly ty tam kecy No jo, vy zensky to mate vrozeny... blbost, taky se to musime naucit, pristrkavaji nas k uklidu a ke kuchyni totiz uz od detstvi... to samy s ditetem, taky se to musime naucit..

a co se tyka obsluhovani: minule leto jsme tu meli manzelovu sestru s jejim muzem a se tremi detmi, dvojcata 14 a starsi kluk 18 let.. vyprali si u nas haldy pradla... kdo si myslite, ze to vsechno vesel a pak tu silenou hromadu sklada a zehlill? ano, maminka (a pomahal i tatinek)... deti sedeli okolo, smskovali, chatovali... ja musela odejit, bo jsem myslela, ze se neudrzim a na ty deti zarvu! ale jaky si to udelas, takovy to mas! 🤐
(podotykam, ze sestra je velice asertivni, je pravnicka, ale doma ji nejak prevalcovali)

jjaninka
15. črc 2008

luk77 ,přesně tak,můj manža taky nebyl milionovej,když mi ho maminka předala 😉 😉 Taky se hodně přizpůsobil. A co se týče toho mladšího synátora,tak to co mu pořád vtloukám do hlavy,tak doma jaksi nemůžu docílit,ale když je u švice,tak ta si ho chválila,jak si po sobě uklidí špinavý nádobí i hračky,tak asi přece jen k něčemu to je. No a ještě k těm výletům,je pravda,že mám tu výhodu,že malýho mi pohlídá mamka,když je potřeba,večer ho dávám spát dřív,když se zadaří a pak můžem vyrazit na ty kola. Starší synek s náma taky jezdí a ted sháníme sedačku na kolo,alby i ten malej šobolínek mohl s náma,už se na to moc těším

johanda
15. črc 2008

Janicka.ziv, ten tvůj chlap, to není flegmatik, to je pasivní agresor a egoista jak vyšitý. Tady je každá rada drahá, páč tvůj drahý "procitá" jen když vás nevidí, pak se mu stýská. 😅 Myslím, že v takové situací pomůže už jen pomyslný nůž na krku, tzn. buď se budeš věnovat rodině nebo nazdar anebo tichá rezignace, kdy se smíříš s tím, že chlap nosí domů prachy (doufám, že aspoň to jo) a zařídíš si vlastní citový život jinde 😖 .

honzinecka
15. črc 2008

Holky, tak tohleto znám taky moc dobře, ale díky bohu, že ne z mojí zkušenosti, ale ze zkušenosti mé maminky...můj otec byl taky flegmatik, borelář, nic ho nezajímalo, jen televize a když máma s námi odjela k babi, tak volal, at dojdeme zpět, jinak vymění zámky a už se tam nedostaneme a to vše proto, že umírá hlady
(podotýkám, můj otec je kuchař).....vždy jsme jí říkala, koho si to našla, že já budu mít lepšího...a taky mám 😉 Můj Jirka je nej...chlap, co znám. Od začátku mě hýčkal, vymýšlel výlety, vařil, uklízel...ne, že já bych nedělala nic...prostě jsme to dělali spolu a pak si za odměnu pustili třeba film. Celé těhoteství mi pomáhal, užíval si to se mnou a jezdil pro mě i do práce...a ted když máme malou je rád s námi a moc ji miluje...taky má sé záliby a já je prožívám a sdílím s ním....pracuje u letadel a taky si je chodí fotit, tak chodíme s ním...na kole jsme taky jezdili spolu...takže vím, koho si 20.9. beru....vím, že s tímto člověkem chci zestárnout a že spolu budeme sdílet dobré i zlé, v nemoci i ve zdraví, v bohatství i chudobě, dokud nás smrt neopustí.....

Holky....pomáhej vám bůh...každé bych přála chlapa jako máme my...já a Adélka...a podotýkám, že je ještě moc hezký...škoda, že vidím, že tolik duší je nespokojených 😢

janicka.ziv
autor
15. črc 2008

Holky, díky za názory a rady. Přečetla jsem si to, ale není v mých silách na vše reagovat.

Jo, potřeboval by pořádnou ránu do palice anebo aby mu někdo, komu on věří , řekl věci narovinu a do očí. Jenže to se stát ani nemůže, nebot nikdo ho tak dobře nezná a nežije s ním. Ode mě to bohužel nebere, naopak si myslí, že já jsem ta špatná a divná apod. On před okolím vypadá skvělě a okolí ho má dost rádo a málokdo by mi toto vše asi věřil. I když je pravda, že někteří jeho známí mi už kdysi řekli, že musím být svatá, když to s ním vydržím. Před tím jsem to nechápala, nyní už ano.

Pořád nad tím přemýšlím. Kde se stala chyba, že to dospělo až sem. Nevím, zda právem nebo neprávem obviňuji jeho rodinu a matku. Jeho rodina je kapitola sama pro sebe. Jak už jsem psala-máma tam dělá vše a otec leží na pohovce. Třeba jsem byla i svědkem toho, jak matka sekala trávník, byla uplně vyřízená a fotr ležel na gauči. No to jsem koukala jako puk. A právě proto si myslím, že to má od nich. A nejvíc mě dokáže vytočit, když mi jeho matka řekne, že si ho mám srovnat, aby se nám víc věnoval a dupnout si. Ona sama ho takhle blbě vychovala a já ho mám předělat???

dzej
15. črc 2008

a co kdyby ses sbalila a jela s malou k moři??? To by se asi divil..... když jsi u rodičů, tak mu to asi tak nepřijde, ale třeba toto zabere 😉

majina
15. črc 2008

Ty jo, koukám že můžu být ráda za to co mám, to je pořád "pojedeme někam, co jet o víkend na Šumavu, Německa, nepojedeme na chatu, houby, k vodě, nevyrazíme na nákupy"

...no někdy si říkám jak je otravnej a jak mě tím štve ale když jsem to tu přečetla tak můžu být ráda že někam chodíme... i když podle mě až moc často 😅 😀 😀 😀

Ty jo, já bych to nesnesla mít takovýho chlapa!

janicka.ziv
autor
15. črc 2008

Jeho nic nerozhazi. I kdybych odjela na půl roku na druhy konec světa, tak věci mu vypere a vyžehli maminka a na jídlo bude chodit do hospody. Takže asi tak.

honzinecka
15. črc 2008

majino, asi jsme vyjímky, teda ty naše polovičky...i můj vždy navrhuje a vymýšlí výlety. Jsme oba hyperaktivní a malá bude po nás...jsme štastná za to, co mám....a já jakožto strašně hrdá žena bych ho kopla do pr.....nesnáším zevly... 😠

honzinecka
15. črc 2008

Dej tam fotku Tvého chlapa...chci vidět, jak ten....blbec vypadá...může být rád, že má tak fajn ženskou... 🙂