Střídavá péče.

30. bře 2020

Ahoj holky, chci se zeptat na jednu pro me velice nepříjemnou věc. S ex mame stridavou péči. Čekalo se na stání u soudu aby se to zrušilo protoze ex bez papíru nic měnit nechce. Stridava péče je velice nevyhovující pro děti. Děti chtějí být u mě. Syn(10) ani k otci moc nechce a dcera(7) jak kdy. Ex ma novou přítelkyni s deckem a tim se to jeste vice zhoršilo. Jelikoz je ted vsude zákaz, soud nebude. Mohu si deti i pres to ze je to nevyhovujici a deti tam nechtej nechat doma i kdyz otec s tim nesouhlasi?? Maj k nemu jet za par dni. . nechci mit nejake prblemy ale nedokazu je tam posilat kdyz nechtej .

ninive211
30. bře 2020

Obávám se, že pokud otec s tím nesouhlasí, tak dokud nebude soudně stanovené jinak, tak je poslat musíš, mohl by to obrátit proti tobě, že porušuješ dohodnuté podmínky. Tak jedině se fakt s ním zkusit dohodnout, vysvětlit mu svoje stanovisko, navrhnout jiné řešení. Ale v okamžiku, kdy ty mu děti nepředáš a nebudeš mít k tomu pádný důvod, tak to může oznámit na OSPOD. Taky souhlasím s tím, že střídavka je zlo, nejhorší pro děti, co může být, ale to bohužel jste si měli rozhodnout, než jste do ní šli.

autor
30. bře 2020

@ninive211 člověk nemohl tušit že to bude takto špatné. Bohužel

marketf
30. bře 2020

Zkusila bych podat předběžné opatření, to se musí rozhodnout do pár dní za každé situace a řekne se tam jak to bude do té doby než bude soud. Zavolej si na OSPOD a zeptej se jak na to nebo si vem právníka. Sestra řeší něco podobného...

j.a.n.i
30. bře 2020

@marketf predbezne opatreni z jakeho titulu? Pece je stanovena a deti v zadnem ohrozeni nejsou.

marketf
30. bře 2020

@j.a.n.i že chce změnu ale k té dojde až později.. Švagr ji teď dostal, protože soudní řízení o určení péče se vleklo díky OSPODu a byla to rychlovka.. A hlavně stejný důvod, děti k němu v žádném případě nechtěly a teď díků předběžnemu opatření k němu musí každou sobotu...dokud nebude soud

j.a.n.i
30. bře 2020

@marketf jo, takze jako z toho vyvozujes, ze soud v situaci, kdy je schvalena stridavka, a tedy deti maji kontakt s obema rodici, je predbezkem necha jen u matky bez kontaktu s otcem? To fakt mas pocit, ze je stejny duvod?

marketf
30. bře 2020

@j.a.n.i já neříkám že to projde, ale aspoň něco zkusí.. Taky klidně může sedět doma a být nešťastná a nic neudělat že... Určitě informovat OSPOD, že tam děti nechtějí chodit a oni mohou poradit co dělat. Nebo konzultace s právníkem jak jsem psala. Vše lepší než nedělat nic...

j.a.n.i
30. bře 2020

@marketf Aha, takže v případě tvého švagra je v pořádku, že děti, které k němu nechtěly chodit, tam chodit musí, ale v případě cizího otce by se mu měla matka pokusit v kontaktu zabránit...

marketf
31. bře 2020

@j.a.n.i já neříkám co je a není správně, já říkám jak fungují soudy.. Styk se může jen omezit a ne úplně zakázat a třeba to taky pomůže. A že tys ji něco vhodného poradila...

j.a.n.i
31. bře 2020

@marketf No, mnohdy je lepsi neradit nic, nez naprostou blbost.

marketf
31. bře 2020

@j.a.n.i tak proč sem vůbec lezes když radit nechceš, paní chtěla vědět názor a tipy co dělat a já ji napsala 3. Teď je na ní co si vybere... A určitě je lepší zavolat si na OSPOD než tady psát na konikovi.. Tím končím diskuzi, bez si trollit někam jinam

j.a.n.i
31. bře 2020

@marketf Urcite je lepsi premyslet, nez bezhlave podavat zadost o predbezne opatření.

lucca35
21. črc 2020

Od 12let si samy mohou říci,zda chtějí či nikoliv,do té doby bohužel jedině soudne