Švagrová. Co si o tom myslíte vy?

vervac3
12. dub 2021

Dobrý den,
chtěla bych znát názor někoho nezaujateho. Mám problém se svojí švagrovou.  S teď už manželem jsme spolu již 5 let a švagrovou znám od první chvíle.  Slyšela jsem na ní samou chválu,  že je hodná, pracovitá atd. Tak jsem si říkala že to bude v pohodě, jenže přibližně po roce jsem zjistila, ze tak fajn nebude,  jelikož se mi doneslo od třech osob,které se navzájem neznají, že mě pomlouvá a to tím stylem, že tenkrát ještě přítele podvadim a že jsem d**ka atd. ... i přesto jsem se s ní dokázala bavit a doufala jsem, že to bude v pohodě.  Jenže přišla řeč na společné bydlení.  Přítel chtěl bydlet v rodinném domě s tchanem a právě se švagrovou.  Byla jsem proti, že to nebude dělat dobrotu,  ale nakonec mě přemluvil.  Začali jsme si  předělávat patro.  Tchán občas vypomohl, ale švagrová ta mi nepomohla vůbec s ničím, ani mi nenabidla abych si u ni uvařila . Já musela vařit na dvouplotynkovem vařici v garáži.  A do toho všeho mě manžel požádal o ruku a to byl konec . Když jsme ji to prisli oznámit řekla, že ji je to úplně jedno a že bude ráda když na svatbu nebude muset. Strašně mě  to zklamalo, ale dala jsem ji ještě šanci, nakonec na svatbu přišla.  Poslední bod byl to když se nám nedařilo miminko a ona za mnou chodila každý den, kdy už to bude. Začala jsem ji nenávidět.  Sama děti nemá a žije sama.  Nakonec po roce a půl se to povedlo a místo jásání jsme se se švagrovou pohádali a od ledna se spolu nebavime, jen se pozdravime. Na malý se zeptá jen manžela a mě vůbec ne.  Takže nevím co mám dělat, až se to malý narodí. Navíc jsem vytocena pokazdy, když ji vidím.  Já jsem teď v 6 měsíci a vše kolem zahrady a baráku  je na mně, ona se nepostrádá o nic, aby zasela,  vyplela, poklidila sklep, pohrabala atd. Už mě unavuje ji dávat další šance.

levandule_k
12. dub 2021

Tak ona na tebe a bratra žárlí, sama si není schopna najít partnera, tak nepřeje ani druhým. Jako pěkné vztahy jsou krásná věc, občas to nejde. Já třeba nechápu, proč tak moc chceš, abyste byly kamarádky. Na švagrovou bych se vybodla, až se naučí chovat, může se mnou bavit. Nic bych před ní neříkala, její poznámky ignorovala. Chtěla bych po manželovi, ať o jí o nás říká, co nejméně. Zavedla bych pravidlo, blbá otázka => blbá odpověď. Např. na otázku, kdy už to bude, jsi ji měla říct, nevím, ale dnes večer máme sex, přijď se podívat, jestli to děláme správně :D Věř mi, že když ji takhle párkrát odpovíš, tak ji sklapne, aspoň na chvíli 🙂

Na koho je psaný ten dům, že tam tak dřeš a ona ne? Já bych ze sebe služku nedělala a pokud si vypěstuji na zahradě cuketu, tak jí nedám. Radši podaruji kámošce. Kdo chce jíst domácí zeleninku a ovoce, tak také musí ohnout záda.

Já bych se odstěhovala do vlastního, respektive já bych ani nepřistoupila na společné bydlení s tchánovci a švagrovou.

Já bych se soustředila na sebe, miminko a manžela.

vervac3
autor
12. dub 2021

@levandule_k děkuji, jsem ráda, že to někdo vidí podobně jako já.... prostě jsem se chtěla kamarádit už z toho důvodu, že bydlíme ve stejném baráku a nějak jsem si říkala každý je nějaký..... ani nevíte jak toho teď lituji že jsem si nestála za svým, aby jsme šli do svého... dům je rozdělen na půl, půl mám manžel, půl tchán

levandule_k
12. dub 2021

@vervac3 Klidně mi tykej, tuším, že i v pravidlech je, že na MK tyká 🙂 Člověk někdy dělá chyby, vztahy jsou komplikované, diskuzí je tady na téma dost.

Když se to povede a vztahy jsou krásné, pak je to super, ale ne se všemi to jde, hezky vycházet. Ono se člověk kolikrát domluví lépe s cizími než vlastními příbuznými :D

Já si občas pouštím 4 dohody v podání Jaroslava Duška, je to pro mě balzám na duši. Tady je super ukázka

https://www.youtube.com/watch?v=PcrRtrzQYb8
vervac3
autor
12. dub 2021

@levandule_k děkuji za video, opravdu to něco do sebe má

levandule_k
13. dub 2021

@vervac3 Chce to trochu cviku, než se dostaneš do fáze kdy, když má někdo jízlivé poznámky vůči tobě a tobě to nevadí. Když se mi to povedlo poprvé, byl to fajn pocit, ale opravdu nemám 100% úspěšnost pokaždé, také mě spoustu věcí mrzí a vytáčí.