Švagrová mě šikanuje

lea875
30. dub 2019

Švagrová mě šikanuje. Chová se zcela jinak, když je v domě, příp.v pokoji manžel, to je na mě jako med, chová se jako nejlepší kamarádka ke mně i k dětem. Problém je v tom, že si zvykla k nám chodit zejména, když jsem doma jen s dětmi. Je to snadné, pracuji z domu. Takže mi zavolá, a oznámí mi, že přijde. Dokud jsem s ní dříve chtěla mít dobré vztahy, snažila jsem se jí vyjít vstříc, a souhlasila jsem. Začala jsem si všímat její šikany, např. když jdu na toaletu, zvedne se a jde se mnou, i s dvěmi neteřemi. Když ji na toaletě požádám, aby odešla, že chci být sama, dívá se na mě (je o hlavu vyšší, o 20 kg těžší), a nehne se. Neteře tomu přihlížejí, taky se nehnou. Já mohu svou prosbu opakovat tak dlouho, dokud nepochopím, že s ní nehnu, a jdu na wc o patro níž. Tak to je přibližně se vším, když jsem doma bez manžela, cokoliv řeknu, a jí se nelíbí, nebo nechce, dívá se na mne, ale nepohne se. Takže odchod z našeho domu je pro ni absolutně nepřijatelný, přichází k nám ráno v 6,do domu ji pouští manžel, vždy řekne, že jsem s ní domluvená, no a odváží jí manžel kolem 20 h, sama neodešla nikdy. Prozvoní mne, když okamžitě nezavolám zpět, hned volá manželovi a žaluje, že prý si se mnou domluvila, že mi přijde pomoct, že si vzala volno a já jí teď neberu telefon. Já ji nezvu, snažila jsem se s ní domluvit nějaká pravidla, že se v 6 ráno nechodí na návštěvu, že návštěva nemůže trvat celý den, ale nerespektuje vůbec nic, dělá si, co chce ona. Můj manžel je její bratr, má ho omotaného kolem prstu. Pokud ona řekne, on udělá ihned, co ona chce. S manželem máme dobrý vztah i po letech, vlastně se hádáme jen kvůli jeho sestře. On nechápe, co proti ní mám, že prý mi pomáhá, že ji potřebujeme. Nepotřebujeme ji, nemůžu ji dostat z domu, nesnáším její arogantní chování, její polopravdy a pololži. Zavolá mi, že jde kolem, že se na chvíli staví s holkama, za mými dětmi. No a přijde v půl osmé ráno v pracovní den, kdy mají být její děcka ve škole, zůstanou až do 8 večer. Já musím nachystat jídlo pro všechny, nečekaný oběd pro další 3 lidi, svačiny, kafe atd. Zavolá, že jedou z obchodu, že se zastaví, a zastaví se zase v půl osmé ráno, i když obchody se otevírají později, a zase zůstanou do 8 večer. Přes letní prázdniny tady nechala neteře celý týden, vždy týden byly doma, týden u nás. Vždy řekla, že jen na pár dní, že si je pak odveze. No a v pátek večer odvážel můj manžel. Holky v pubertě, nalepené na mobilu, jen jedly, dělaly binec, hádaly se, řvaly po sobě i po mne. Samozřejmě lžou, zkoušely to na mě, že jim moje děcka urvaly sluchátka, rozbily mobil, polily tričko – zničily si samy a ze mě chtěly vytřískat nové. Pokud jsem je požádala o maličkost, aby se chvíli věnovaly mým malým dětem, když jsem chtěla vařit, postavily se proti mně obě dvě a začly, jak nejsou služky a nenechají se šikanovat. Byla jsem sama proti dvěma uřvaným histerkám, které jsem nemohla dostat z domu, manžel na služební cestě. Nechala jsem to zajít daleko, teď už to vím. Neměla jsem sílu je vyrazit, částečně jsem chtěla mít dobré vztahy v rodině, jiné příbuzné nemáme, částečně jsem si říkala, že když se k nim já chovám pěkně, mohly by se tak chovat i ony ke mne. Byla to chyba, teď už to vím, ale nezměním to. Potřebuji nějakým rozumným způsobem postupovat dále. Manžela má ta bestie švagrová na své straně, nevím proč, strašně jsme se kvůli ní pohádali. Když mi chtěla o jarních prázdninách zase dát na týden neteře, odmítla jsem, byli jsme nemocní. Výsledek? Švagrová začala chodit po městě a po známých rozhlašovat, že se k nám nesmí na návštěvu, že jí bráním ve styku s mými dětmi, se kterými tak pomáhala, no a dále, nenechala na mne nit suchou. Problém je v tom, že já jsem sama, proti nim třem. Takže když chci manželovi něco říct, ona tvrdí opak, a jako špatná vypadám já. Přitom manžel viděl, jak jsem je obskakovala, jak jsem se starala. No ale asi to vnímá jinak, chlap. Má někdo podobnou zkušenost, jak postupovat dále?

adel2507
1. kvě 2019

@lea875 Pokud je to všechno pravda (mně to prostě rozum nebere), tak je to nehorázné terorizování jak ze strany švagrové, tak ze strany manžela a je potřeba s tím něco dělat. Každý má přece právo na své soukromí.

belmonka
1. kvě 2019

Tady je jedine reseni skryta kamera a nahravky telefonatu..

jarmarca
1. kvě 2019

Normalne zamknout, nezvedat telefony, manzelovi jasme rict, ze ji doma nechces a domluvene nejste...moc nechapu, ze veri ji a ne tobe jako manzelce...a to, ze o tobe rozhlasuje ze k vam nikdo nemuze na navstevu?? To stejne nemuze, kdyz je tam ona🙈 takze z toho bych si nedelala nic a klidne rikala vsem zas o ni, jaka je...chapu, ze se takhle na dalku lehce radi, ale nechala jsi to zajit uz moc daleko, takze necekej, ze to bude jednoduchy. Necetla jsem vsechno, ale proc se nesbalis a neodejdes ke kamaradce nebo k rodicum?? To s ni chces takhle fungovat az do duchodu? Musis sebrat silu a razne to utnout, mas jen jeden zivot, tak si ho nenech nikym kazit, preju hodne stesti😉

slunickonanebi
1. kvě 2019

@lea875 nechápu dost dobře (kromě jiných věcí), jak můžeš v tomhle pracovat z domu? Ona vám hlídá děti, abys mohla pracovat nebo pomáhá s tou prací? Nebo to bylo tak někdy v minulosti? Další věc, nerozumím té situaci s WC, jdeš na WC, sděliš jí to a ona jde přesto s Tebou a Ty pubertální děti taky?? Jakože u toho třeba vykládá a přitom leze za Tebou, že nemá žádnou empatii nebo Tě hlídají nebo co to má být?? Ale na WC o patro níž té už nechá odejít?? Celé mi to přijde těžko pochopitelné a těžko uvěřitelné.

hanka_12345
1. kvě 2019

@jarmarca ke kamaradce/rodicum? To ma "utikat"z vlastniho domu jen proto ze tam prijde clovek kterej tam nema co pohledavat ?proste podchytit prichod-nepoustet-tecka. Nechapu proc by se.mela autorka vzdalovat z vlastnoho domu skrz cloveka kterymu tam nepatri ani smitko na rohozce

normalnimatka
1. kvě 2019

tvl.... to jako vážně? jesi jo, tak je to opravdu na kamery. ale pokud tvůj muž nebude chtít vidět pravdu a nevěří ti, bude to mít asi dost smutný pokračování.

slunickonanebi
1. kvě 2019

@lea875 Dům patří manželovi? Ona nepracuje, nemá muže, z čeho žije? Takhle to u vás funguje od začátku manželství, bylo to tak vždy?

zdenda17
1. kvě 2019

To je teda strašný. A švagrová nemá manžela? Bych se pobavila s ním a poprosila ho o pomoc.

jarmarca
1. kvě 2019

@hanka_12345 to bylo mysleno na den nebo na vikend, kdyz dotycna zase prijde, proste odejit a nesedet tam s ni od rana do vecera...nebyt proste doma, aby ji i manzelovi doslo, ze fakt tu navstevu neceka

vilmic
1. kvě 2019

A co se nakvartýrovat k ní? Určitě o to nemáš zájem, ale mohlo by to pomoc. Pěkně bych hospodařila u ní. Kamery a nahrávání bych taky zkusila.

xxx3d
1. kvě 2019

@hanka_12345 pokud bys vstávala dřív než normálně, tedy tak, abys byla u toho, když ji manžel vpouští do domu, pak ano.

raschwa
1. kvě 2019

Obávám se, že všechny rady, které zde zazněly, nebudou na nic. Pokud se někdo chová tak, jak je popisováno (WC), nic na něj nezabere a svou oběť má pevně v hrsti. Navíc zakladatelka je prostě typická oběť šikany, která chce být ta hodná, nerozházet si to, jít příkladem a to prostě nebude fungovat. Mám obavu, že v této fázi je jediné řešení a to pořádná hádka s manželem a ultimátum a pak už jen radikální odchod a odstěhování se. Nejlépe definitivní, i s manželem a někam dostatečně daleko... Bohužel řekla bych, že v této situaci kdo uteče, vyhraje. Na rozumné nastavování pravidel už zřejmě bude podle popisu pozdě. Buď to zakladatelka zvládne (i za cenu rozpadu rodiny) nebo bude trpět dál.

alicemnau
1. kvě 2019

Ahoj toto bych nezvladla,já si stěžuje na tchýni manželovi ,kvůli blbostem ale tohle je moc. Zajímalo by mě jestli není nějaká zvrhlá,třeba lehce bisexuální atd. Nebo jestli s ní manžel něco nemá.je to zvrácený ale napadlo mě to.holky tu napsali spoustu rad, moje rada zní určitě to res,nejde jen o tebe ale o tvoje děti. Aby si pak nenechaly od každého všechno líbit když to vidí u tebe.Hlavne ty nejsi špatná,jen ses do toho zamotala víc než jsi chtěla,vlastně nechtěla vůbec. Držím palce 😉

vilmic
1. kvě 2019

@raschwa Souhlas.. pro mě je tahle situace úplně nepředstavitelná. Ale já si prostě nenechám nic líbit, proto se mi těžko radí někomu, kdo to tak nemá. Ale úplně souhlasim - kdo uteče vyhraje!!

hanka_12345
1. kvě 2019

@xxx3d tak bych si privstala, myslim ze to za to docela stoji ...tohle by bylo to posledni

xxx3d
1. kvě 2019

@hanka_12345 jo, ty možná ano, ale nebereš v úvahu zakladatelku a její situaci, kde manželovi to přijde ok. Takže co by asi nastalo, kdyby si přivstala a řekla, že ona ji tam nechce?...

martaskaaa
1. kvě 2019

Hele to pohosteni vas taky neco stoji. Donesou aspon neco s sebou?
Kdyz pracujes z domu,jak muzes pracovat, kdyz tam hnijou cely den?
Ona nemá chlapa? A praci, kdyz jeji decka chodi do školy?
Že jde za tvyma detma...dobry alibi. Ale vase deti nema pravo si narokovat.
To s tim wc je snad blby vtip???

te_reza
1. kvě 2019

Tohle bych nesnesla. Začala bych u chlapa a kdyby nic, odešla bych. Kamera? Nápad dobrej, ale dokazovat něco chlapoj, že mi nevěří? Jako důkaz mé pravdy? No ty vole, to bych ho kopla do prdele, ať si bydlí se sestřičkou. Sorry za výrazy, ale mě u toho čtení úplně spadla čelist

marcicek84
1. kvě 2019

Chování švagrové mi přijde jako chování psychopata...nelecila se v minulosti?Nebo nediagnostikovali např. Aspergerun syndrom nebo něco,to by byla o Kuba pro manzela že je tolerantní,ale asi by ti to měli říct...
Jinak je to taky energetický upír,zkus si dát na plochu PC oko hora najdeš na netu a pověs všude po domě,uvidíš jak se tam bude cítit a zda zůstane do vecera (mně to pomohlo od energetických upírů v praci a taky jsem k tomu byla skeptická)
No a teda co bylo popsáno zaprah to nepomůže ta tě vůbec nerespektuje
Pomůže jen rozmluva s manzelem s ultimátem ať to měsíce vyřeší,jinak odcházím i s dětmi a pak opravdu odejít aby viděl,žes nemluvila do větru....
Možná že pak bude konat aby o tebe nepřišel a pokud nebude konat jak má,rozvod a dostane se odtamtud pryc co nejdřív...

sonaxoxo
1. kvě 2019

Uz jsem tady psala vcera,ale jeste jednu vec.Mela jsem kamaradku,se kterou se uz nechci ani videt,protoze co pise zakladatelka je obdobny typ cloveka..ona jen zkuhrala,same rodinne problemy,rodinna ji sikanovala,vyhazovala z bytu no proste mazec..div ji jeji sousedka nevop.jejiho pritele..ja jsem ji radila,pomahala a ona???furt mi rikala ze to bude resit,delala ze sebe silnou zenu,jak vse utne bla bla..a prisla domu a zase poslouchala jak pejsek..boze boze..proste mi prijde cokoliv poradite,tak zakladatelka bude mit nevitanou navstevu do aleluja...jsou to slabe povahy

ivetka1986
1. kvě 2019

Ahojky je to hrozný chování ale je divný že @lea875 skoro vůbec neodpisuje nikomu z vás a vaše rady jdou do větru 🤔

ai30
1. kvě 2019

@ivetka1986 Jj, taky uz jsem si rikala, jestli to neni jenom vytroleny pribeh... Podle toho, jak absurdne cela ta historie zni a zakladatelka se uz neozvala.. Navic nove zalozeny prazdny ucet..

teeerez
1. kvě 2019

Nezlob se, ale manzel se svagrovou se k tobe chovaji jako k nesvepravne jednoduse z toho duvodu, ze jim to ty sama dovolis. Jako svagrova je evidentne trochu psycho, ale vyres si hlavne sebe.
To je takovy problem si s manzelem jasne rict, ze si neprejes, aby prisla zitra jeho sestra k tobe domu? Ze s ni domluvena nejsi a pokud ji v 6!! rano pusti do domu,tak at si v praci treba vezme volno a zustane s ni, ale ty mas svou praci a ta nezahrnuje peci o jeho sestru a netere? Jakoze dospela zenska a matka deti si SE SVYM MANZELEM neumi takovouhle vec vyresit? No tak se treba pohadate, to se proste obcas stava, ale asi by to chtelo si promluvit. Jestli se nedokazes s manzelem domluvit na tom, ze jsi si jista, ze jsi svagrovou nezvala a nema ji poustet do domu, tak je tvuj problme uplne jinde nez v osobe svagrove

martaskaaa
2. kvě 2019

@ai30 divila by ses kolik žen z konika si zalozi novy účet, aby mohlo napsat anonyme sve problemy. Kdo by se vypisoval s tak dlouhym pribehem a byl to kec? Jako zni to šíleně,hlavně tim zachodem, ale možné je vše

kusanagi87
2. kvě 2019

@martaskaaa Souhlasim. Treba ani nema prostor odepsat a cte si rady a doporuceni a pak se treba vyjadri. Nebo treba napise az neco poresi nebo mozna nenapise vubec. Jen si to tady precte.

Ja jsem mela v praci take sefa magora, trochu jinak nez tady ta pošahaná svagrova, ale take magor a take mi to malokdo veril, ze to neni mozne. A troll teda urcite nejsem 😁

lea875
autor
2. kvě 2019

@hankaviki Co chce docílit? Teď už to vím, ponížit mě tak, aby bylo jasno, kdo je u nás pánem a kdo bude poslouchat. Když se na ty zkušenosti dívám zpětně, měla to dobře vymyšlené. Vždy ji odvážel manžel, takže měla cca půl hodinu, aby mu řekla, co chtěla o samotě. Taky to, že na mě byla vždy přesila, kdyby došlo na dohadování, bylo by jich proti mě více. No prostě holky mají pravdu, nepustit za plot, i za cenu divadla pro sousedy. Jen je blbé, že to uvidí moje malé děti. Díky moc

lea875
autor
2. kvě 2019

@pavlinar Mi osobně nepomáhá, když přišla, musela jsem se starat i o ně. Takže moje práce šla bokem, dělala jsem pak večer, až děcka usnuly. Když já jí cokoliv řeknu, ona neposlouchá. Příklad - nedávano volala, že mi dá na sobotu neteře, a pak se staví, aby užila mých děcek. Co to znamená - dá mi ráno neteře, sama si potrajdá, pak přijde na oběd, zůstane do večera, pak ji manžel odveze. Odmítla jsem, děcka byly nemocné. Co ona? Ihned žalovala manželovi, že chtěli přijít. No tehdy nepřišli. Takže drobný posun.

lea875
autor
2. kvě 2019

@camelinka To jsem měla udělat dávno. Díky

lea875
autor
2. kvě 2019

@slunickonanebi Ona pracuje, má druha - mají spolu dvě děti,v pubertě. Nicméně on si ji nevzal, ale hlavně se o rodinu nestará, nefunguje to tam. On se stará o pivo a sport v televizi, že je život o něčem jiném neví. Švagrová když potřebuje, obtěžuje okolí, kamarádky, nás... (potřebuje odvézt, přivézt,....) Takhle to nebylo vždy, začali k nám chodit asi před 3 lety, no a poslední rok se odehrává to, co jsem rozebírala. Každopádně si bere volno, aby ho trávila u nás. Takže nebudu otevírat, manželovi jsem taky řekla.

lea875
autor
2. kvě 2019

@ivetka1986 Rady určitě nejdou do větru, jen bych potřebovala trochu času. Některé holky odepsaly super, moc to potěšilo.