Svatba nebo ne?

berinka1
13. čer 2016

Ahoj, nedávno jsem psala příspěvek týkajícího se neplánovaného otěhotnění a teď řeším s tím související "problém". Zkusím hodně zkrátit🙂
S přítelem jsme se po vánocích zasnoubili, přišel s tím sám, na datu jsme se prvně dohodnout nemohli, nakonec padl termín březen 2017, že dříve nechce. V dubnu jsme měli 2 leté výročí a cca před měsícem jsem zjistila, že jsem těhotná. Díte jsme plánovali tak za 2-3 roky, aˇž budeme mít pořešené bydlení, po svatbě atd., ale stalo se a rozhodli jsme se, že to tak necháme. S tím souvisím že jsem začala řešit i svatbu, jelikož TP cca 20.1. a svatba v březnu je dle mého dost nereálná, Chtěla jsem ji samozřejmě posunout na dřív, třeba září/říjen. Ale přítel o tom najednou nechce ani slyšet, že teď se ženit nebude, proč mne není schopen říct, resp. mne není schopen vůbec nijak argumentovat, jen si tvrdohlavě stojí za svým. Kdykoliv toto téma otevřu, skončí to hádkou, že musí být vždy po mém a že chce aby bylo po jeho.
Tomuto všemu předcházela diskuze po cca ani ne roce společného žití, že mne prsten dá, až to bude opravdu aktuální, protože jsem nechtěla být x let zasnoubená, toto jsem měla s bývalým, se kterým mám 4l dceru. Pro mne svatba dost znamená, což jsem mu vysvětlovala, říkala jsem mu, jak jsem se cítila v porodce, když má každý jiné jméno atd a on mne "slíbil", že toto už nezažiju a byť chtěl prvně svatbu jako poslední věc po všem (po dětech, baráku..), tak to bude jinak. A když to teď má posunout o půl roku dopředu, tak se zasekl a není s ním možné jakkoliv hnout. Řekla jsem mu, že pokud tu svatbu teď nechce, tak pak už se vdávat nebudu, jelikož to nemá smysl a dítě bude mít příjmení o mě. Dceři jsem vyběhala změnu příjmení na mé, ale rodné musí stále používat.
Jak by jste v této situaci reagovaly vy?

blahova_andrea
10. lis 2017

@mili34 tak možná se mu to ještě rozleží. nebo je ten vzácný příklad, co umí přemýšlet a chápat? 😀 my se o tom teda taky nedohadovali. já ho postavila před hotovku. věděl rovnou, že vzít se nemůžeme a já se nebudu chtít jmenovat jinak než děti a když už jsme ho čekali, tak asi nečekal, že bych změnila názor 😀

mili34
10. lis 2017

@verusky je to tak jak pises .No nebude to lehky,ale budu ho muset vic zapojit doma 🙂.

blahova_andrea
10. lis 2017

@verusky dítě má příjmení sice za zákona po matce, pokud nejsou svoje a nezajdou na matriku, ale pak se taky může stát, že se otec nenechá dopsat do rodného listu. je lepší to vyřešit v klidu a před porodem. protože až si půjdou pro RL, tak buď otec s příjmením souhlasit bude a zapsat se nechá nebo se taky může cukat, že se zapsat nenechá

verusky
10. lis 2017

@blahova_andrea aa, vidis, tyhle zkusenosti nemam...
@mili34 musis byt takticka... vedet, co chces... ja se snazila, delala prvni, posledni, co jsem mohla... a kdo to vidi? chlap, ktery s Tebou doma s miminem neni a zrovna je treba sebestredny, pohodlny atpod...? takze proto rozum do hrsti 🙂

soleilll
10. lis 2017

@mili34 Nečetla jsem to všechno, ale úplně tvůj postoj nechat dětem tvé příjmení chápu. Kdyby se přecejen přítel v budoucnu rozhoupal a požádal tě o ruku, nech si příjmení obě a máš to vyřešené. 😉 Některým chlapům různý souvislosti nedocvaknou a je možný, že už má svůj věk a současný stav mu vyhovuje. Bude možná na tobě, abys mu vysvětlila, jak je pro tebe svatba důležitá (jestli fakt je). Pro něj asi není, nebo už není. Nechala bych to ale až budou děti větší - teď by sis to snad ani moc neužila...

andreas16
10. lis 2017

My máme termín v lednu a teď 3.11 jsme se vzali přitom jsme to plánovali az na září. Rozhodnutí padlo z jeho strany. Je zvláštní že si tě vzít chtěl a teď couva nemá třeba strach? Co pak a tak?

blahova_andrea
10. lis 2017

@verusky to je jedině dobře 🙂 čím méně takových špatných zkušeností na světě běhá, tím lépe 🙂

mili34
10. lis 2017

No necham to uz plavat.Ze bude mit mimi me jmeno uz vi a ze jsem chtela casem svatbu vi od zacatku.Doprosovat se nebudu 🙂.Ted jsou pro me na prvnim miste me deti.Dokonce jsem o prijmeni dnes rekla i tchyni,aby to vedeli a ne pak na posledni chvili.Tchyne je celkem fajn 🙂.

verusky
10. lis 2017

@mili34 muj ex si me chtel taky vzit a pak uz mlcel... pry ze jsem se prve stehovala a ze me prece miluje a pak kdyz jsme meli krizi, ze si prece labilniho cloveka nikdy nevezme (ja tehotna)... ze se nikdy uz zenit nechtel... (co se rozvedl)...
@andreas16 ja bych rekla, ze ten muz, jak ta jeho velka laska otehotni a zacne mit mouchy (je unavena, neusmiva se tolik, je ji spatne), najednou zacne couvat a takovou uz si vzit nechce (neni prece tak dokonala). je to nevyzraly muz, ktery nema nadhled, macha se sam ve vlastnich emocich (to byl ten muj ex a proto to hazel na me...) a zenu uz si vzit nepotrebuje. ale to je muj pohled, kdy v kratkodobem vzplanuti dochazi k vedomemu poceti a k padu vasnive lasky. tedy i idealu 🙂
vyzraly muz dle meho vi, ze zena je pocity a emocemi tvorena, takze nad hodne vecma dovede mavnout rukou, nebo si neco breptne pod fousy nebo zajde s chlapama na fotbal.., pripadne u piva pokeca, ze u nich je to taky takove "emotivnejsi a ne tak dokonale, jak jsem si myslel", najde nadhled a hlavne chce zenu vedle sebe, aby se mel ke komu pritulit a take ma zodpovednost za nejake sve drivejsi rozhodnuti (s touto zenou chci rodinu).

blahova_andrea
10. lis 2017

@verusky = na světě moc vyzrálých mužů neběhá 😀

verusky
10. lis 2017
mili34
10. lis 2017

@verusky to bylo tedy sprosty od tveho ex 🙄.
Chlapum nerozumim a nebudu se o to ani pokouset 🙂.