• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Taky babičky upřednostňují nejmladší vnoučata?

19. února 2013 
Zdravím, taky Vaše babičky od vnoučat upřednostňují nejmladší vnoučata? Konkrétně moje tchýně, má čtyři vnoučátka a teď se narodil švagrovi syn a je nejmaldší a začala mít zájem už jen o něj, ostatní vnoučata má taky ráda, ale když tam přijdeme na návštěvu a všichni se tam sejdeme, tak furt lítá kolem malého a ostatním se vůbec nevěnuje. Docela mě to trápí a mrzí kvůli mým dětem, že je tak odsunula. :frowning2:
29. led 2013 v 17:39  • Odpověz  • To se mi líbí
ne u nás jen o nejstaršího, ostatní 3 jdou stranou
29. led 2013 v 17:40  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
u nás ne, všichni (spíš všechny) rovným dílem, babičky jsou rozumné :slight_smile: :slight_smile:
29. led 2013 v 17:42  • Odpověz  • To se mi líbí
U nás se upřednostňuje nejstarší. Ale jak mi jednou řekla mamka, tak je to podle toho jak vychází s rodiči vnoučat. Takže ségry děti jsou na prvním místě a pak moje a bráchovy.
29. led 2013 v 17:49  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Jsem na tom podobně jako @sabuse1 a @adelkav . Babička z manželovy strany (jinu bohužel děti nemají) upřednostňuje dvě nějstarší vnoučata od manželovy sestry ve všech směrech.
29. led 2013 v 17:56  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
No ono s tchýní je to těžký, prvně se narodil švagrovi syn a byla z něho hotová, pak nám za rok dcera a nějak moc to neřečila, pak se narodil nám syn a byla taková nestraná a všem se věnovala a stejně je dělila. No a nedávno se narodil opět syn švagrovi a z něho je zase hotová a všechny vnoučata odstrčila a má už jen jeho :unamused: .Moje děti tím docela trpí, babička je hodně šidí, moc si jich nevšímá a zapomíná kdy mají svátek a tak, tak jsme z toho smutná.
29. led 2013 v 17:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@elgreco ...třeba to bude jen dočasné. prostě je to další miminko v rodině, však ono taky vyroste :wink: .
29. led 2013 v 18:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@elgreco no kdyby se když jsou tam všichni ostatním moc nevěnovala tak mi to nepřijde až tak hrozné, prostě třeba ty miminka má nejradši:slight_smile:. Ale, že zapomíná na svátky... to už je docela blbý:frowning2:. Ale jak tady zaznělo hodně dělá vztah tebe a tchýně podle mne... i to jak často které vnouče vidí.... Prostě s někým s kým toho víc prožívá ...má hezčí a kvalitnější vztah. Většinou to však spíš bývá, když má dceru a syna...pak vnoučata od dcery jsou prostě "její" a od syna jsou hold jiné ženy :frowning2: , ten vztah snacha -tchýně je málokdy tak dobrý jako matka -dcera, tak blízký, důvěrný...

NAše babička maličko upředňostňuje spíš ty prvorezené (sestřina staršího syna a naši malou). My další nemáme, tak nevím jak by to bylo s druhorezeným:slight_smile:. Ale jinak by se rozdala pro všechny, rozhodně by na svátek, narozeniny ...nikoho nezapomněla...jen prostě tomu nejstaršímu malinko nadržuje a je to její miláček (brání ho , když se o něco dohadují...). Ale musím přiznat , že i pro , proti tomu mladšímu je ten starší synovec mnohem bližší (jako by byl můj). Když byl malý neměla jsem vlastní děti a měla spoustu volného času ....byla jsme jeho milovaná teta, která mu kupovala hračky, usínala s ním, blbla s ním, tancovala s ním ..jezdila s nima na hory...., když se narodil ten mladší byla jsem těhotná...sestra s mamkou mě nechtěli nechat , abych ho chovala...(byl totiž od narození pěkný cvalík..) To vše má vliv na vztah, ale všíchni jsou naše:slight_smile:
29. led 2013 v 18:23  • Odpověz  • To se mi líbí
u nás je to přesně jako u @vendullka je to teda jeden syn od švagrové, druhý jde stranou jako naše děti, už to neřeším, ale až tam jednou naše děti nebudou chtít jezdit a nebudou s ní mít takový vztah tak mi to asi bude jedno, děti nejsou hloupé a vycítí a poznají to celkem rychle...dřív mě mrzelo když jsme tam byli všichni a babička si vzala nejstaršího,že jdou na houby, ale naší Nelinku,že sebou nechce,že by je brzdila a tak podobně a takových situací je mnohem víc takže ať se pak nediví
29. led 2013 v 18:24  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@sabuse1 přesně. Je to smutné, ale líto to bude jednou podle mne i té babičce. Naštěstí u nás by tohle nikdy nikdo neudělal, že některé dítě někam nevezme, když chce...a podobně
29. led 2013 v 18:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@brisalek: ano asi bude, ale nesmí se pak divit, ona je zase naopak taková,že jí právě moc neberou miminka - je s nima moc práce a žádná zábava:slight_smile:)) takže jsem to tak něják brala dokud byla Nelinka malá, jenže ona vyrostla a moc se toho nezměnilo, synovec u nich víceméně vyrůstá protože rodiče na něj nemají tolik času takže na jednu stranu se nedivím, ale co mě štve,že se u nich chová jako doma přitom tam mají všechny děti stejná práva. Takže teď to řeším tak,že tam jezdíme na střídačku abysme se tam moc nepotkávali a se švagrovou se vídáme tady protože to probíhá naprosto v klidu
29. led 2013 v 18:31  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@brisalek No, pravda je, že švagr se švagrovou se dětem moc nevěnují a raději je odloží ke tchýni a tak jsou tam často. My navštěvujeme tchýni, tak 3x za měsíc, ale nechce se nám tam právě už vůbec chodit, pač když tam přijdeme stejně lítá kolem dětí od švagra a naše jsou prakticky vzduch. Jinak tchýně měla dva syny, takže dceru nemá.
29. led 2013 v 18:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@elgreco jo jo pochopila jsme , že jsou dva kluci s manželem právě proto je to trochu divné:slight_smile:. Ale kolikrát dělají rodiče rozdíly i u dětí když jsou dospělé...jednoho živý a druhá nic.....Je to ale smutné
29. led 2013 v 19:12  • Odpověz  • To se mi líbí
tak u nás je to přesně naopak, naše děti jsou nejmladší a babička už asi z malých dětí a starostí kolem vyrostla, takže jedině ostatní vnoučata se kterýma není práce, sednou si k PC a je od nich klid. :angry:
29. led 2013 ve 20:03  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
u nás je to,že moje mamka nedělá žádné rozdíly holky bereobě dvě akorát tchýně ta dělá šílené rozdíly ale vždy je dělala a dělá mezi svejma dětama tak je dělá i mezi vnoučaty. Ona akorát dokáže vždy se předvádět,když někde přijdu s děckama třeba na mikuláškou besídku a ona tam dojde tak mi je sebere a hraje si na hroznou babičku aby to všichni viděly,že ona je ta dobrá. Jinak tchán a tchýně mě rádi moc nemají tak tam nejezdíme tak jednou za půl roku a bydlíme 2km od sebe
30. led 2013 v 07:34  • Odpověz  • To se mi líbí
No naše jsou nejmladší pro obě strany :grinning: takže těžko hodnotit.....ale myslím že u nás to neplatí, babičky jsou rozumné. Je jasné, že z miminka jsou poprděné trochu víc, ale určitě ne na úkor ostatních vnoučat. I když u mojí mamky to platí vlastně jen u toho současného-je to chlapeček a navíc narozený relativně brzy po smrti táty, který neměl ani syna, ani vnuka.....tak je to takové emočnější.

@elgreco možná bych si s ní zkusila promluvit-jakože tobě je to ukradený, ale děti jsou smutné.....
30. led 2013 v 07:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Dcerka je jedinné vnouče z mé i manželovy strany, ale v březnu a květnu se to změní, tak jsem zvědavá :confused: :slight_smile:
30. led 2013 v 07:52  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@garfie No, už jsem s ní o tom jednou mluvila a bylo mi řečeno, že prostě žárlím, což je taky z části pravda, ale koho by to netrápilo. Myslím, že by právě babičky měli být spravedlivé, aby prostě snachy nežárlili.
30. led 2013 v 16:38  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@elgreco jojo, to se dalo čekat-proto musíš zdůraznit, že tobě je to ukradené :grinning:
30. led 2013 v 16:43  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@garfie jj,máš pravdu, že se to možná tchýni líbí mě takhle trápit, pač ví, že mě to deptá. Vždycky mi ukazuje, co koupila druhým vnoučatům a tak, aby mě to mrzelo. Občas jsem jí vyčetla, že zapoměla na svátky dětí, ale jinak se na to nikak netvářím, spíš jsme smutná. Asi se v tom vyžívá.
30. led 2013 v 16:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@elgreco Tak to je drsný.....moje tchýně, ta si dokonce i píše kolik do kterého vnoučete investuje peněz, aby to bylo spravedlivé.....i emočně to má vyrovnané, hlavně se u ní málokdy sejdou vnoučata najednou, takže i kdyby někomu nadržovala, nebude to tak zřejmé.....hm, to máš fakt na levačku. Asi se na to chce povznést....aspoň na oko.
30. led 2013 v 17:46  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@garfie máš štěstí na tchýni. Já jsem ráda, že aspoň funguje moje mamka jako poctivá a spravedlivá babička :slight_smile:.
4. únor 2013 v 10:13  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Tchyně se nejvíc zajímá a stará o nejstarší vnučku (manželovu dceru z prvního manželství) a moje mamka zase preferuje bráchovu dcerku a to je věkově její prostřední vnouče. Nějak to neřeším, když babičky nemají o naše dva rarášky velký zájem, aspoň nám nekecají do výchovy a nenarušují zavedené zvyklosti.
4. únor 2013 v 19:40  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Tak rozdil je u nas taky,kdyz jsme cekali malou a oznamovali tak nemeli vubec zadnou radost a delali jako by nic. Kdyz se mala narodila tak delali jakou maji radost ale bohuzel jim to trvalo pouhych 6 nedel a pak videli malou pouze jednou za 3 mesice a to jsme jim museli prijet mi.Od doby co se jimnarodilo druhy vnouce tak maly nenapsali k svatku ani k narozeninam a k vanocoum zadny darecky. Takze je to smutny . :frowning2: Ale je pravda ze mame klid a zijem si krasne
17. únor 2013 v 18:59  • Odpověz  • To se mi líbí
tak kupodivu jen moje mamka upřednostňuje mého nejstaršího syna. začíná mi to docela vadit, takže už jí brzo asi něco řeknu (donedávna to nebylo tak markantní). naštěstí ostatní babičky, i když jsou třeba částečně nevlastní, tak toto nedělají :unamused:
18. únor 2013 v 15:23  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
My take spis mame ze babicky mezi sebou souperi a to dost okate,me to lezlo na nervy a pak jsem to rekla jedny i druhy a obe na me koukali co jsem si to vlastne dovolila rict.
19. únor 2013 ve 12:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek