Tatínek myslivec

terus11
14. kvě 2017

Ahoj maminky, je tady některá co má doma taky myslivce? Je to bezpochyby zajímavý koníček ale co si budeme povídat velmi časově náročný 😕 jsem hodně tolerantní ale někdy mě ubíjí jak jsem na většinu věcí sama a spíš závidím manželovi tu možnost vypadnout a nic neřešit a užívat si ten klid... Jak to máte vy s koníčky partnerů jste tolerantní nebo když on tak vy taky a střídáte se v hlídání?

kassandra1
15. kvě 2017

@cinula Tak to je blbá, promiň. Asi se nekamarádím s blbými, takže jsem se s něčím takovým nesetkala 😅

hrasek15
15. kvě 2017

@alicie_k Liška škodná není, ale to je vedlejší. Přemnožení vzniká taky proto, že zvěř nemá predátora. Ze stejného důvodu je potřeba střílet nemocné a slabé. Bohužel, ti blbové převládají. Když to vidím, jde to do lesa nalité, že sotva stojí a pálí po všem, co se hne. A ti, co norují, to je kapitola sama pro sebe. Berete děti na jatka? Ukazujete jim, jak to vypadá a funguje v kravínech? Na kožešinové farmy? Pokud ne, myslím, že ani střílet do lesa by je nikdo brát neměl... Můj názor

kassandra1
15. kvě 2017

@alicie_k Tak to je chyba rodičů, ne dítěte 😲

cinula
15. kvě 2017

@kassandra1 tak jestli je pro tebe blbá, budiž...ale myslím si, že rozhodně není výjimka 🙂

mon_88017
15. kvě 2017

@hrasek15 tak zrovna do kravína chodíme celkem často, protože u nás jiná "atrakce" než čtyřřaďák není 😉 Prasečák se sviňkama už bohužel zrušili.

kaculik007
15. kvě 2017

Začala jsem číst příspěvky k tomuto tématu a už už jsem chtěla psát že o myslivosti toho některé asi moc nevědí až jsem narazila na příspěvek od @alicie_k přesně napsané. Co my se vždy nachodíme k zásypu aby měla zvěř přes zimu. Myslím že myslivost je krásný koníček a doufám že naše děti budou jednou po tatínkovi. Miluje přírodu a každá nová novostavba mu trhá srdce, protože vidí že zrovna v tomhle křoví jsou vždy bažanti a sem chodily srnky. V sobotu jsem byla na výstavišti v Brně a když jsem viděla jak nám rapidně klesají podíli lesů a zvedá se stupnice u kácení lesů ... Myslivost = miluji a chráníme přírodu.

mon_88017
15. kvě 2017

...navíc původní otázka nezněla zda myslivost je nebo není zlo, ale kolik času stráví tatínek myslivec myslivostí a kolik času péčí o potomstvo 😎
Zeptáme se, kolik je hodin a dozvíme se, že autobus jede v úterý 😀 A dost, už nespamuju 🙂

kaculik007
15. kvě 2017

My děti ještě nemáme, ale myslím nebo spíš vím že s tatínkem a on s námi bude trávit všechen volný čas. My s ním na posedu a on pak u pohádek a na výletě.

@hrasek15 MYSLIVCI opravdu na hony/naháňky opilí nechodí. Jezdí je kontrolovat i policie, opravdu MYSLIVCI před honem nepijí. Ano, po honě na myslivecké chatě, to si pak dají.

alicie_k
15. kvě 2017

@hrasek15 Promiňte, po přečtení první věty že liška není škodná si myslím, že my dvě se nemáme o čem bavit. Bohužel je to těžké diskutovat s někým, kdo má zkreslené informace.

hrasek15
15. kvě 2017

@mon_88017 a líbí se vám, co tam vidíte? Pokud se bavíme o tom, kolik táta tráví času s dětmi a kolik v lese, můj názor je takový, že buď s dětmi chce být a je, nebo ne. Můj táta je zemědělec, jako koníček má modelařinu a času s námi trávil dost. Hodně nás zapojoval do práce, i když jsme to vnímali jako srandu, než povinnost. Pokud táta bere děti do lesa krmit zvěř nebo na procházky, ok, jen jsem napsala svůj názor, že střílení není nejvhodnější způsob, jak se dětem věnovat...

hrasek15
15. kvě 2017

@kaculik007 to víte, že nechodí... Oni vyráží střízlivý a zrumplujou se až v lese, po kontrole...

@alicie_k máme rozdílný názor. OK

kaculik007
15. kvě 2017

Proč každý vidí v MYSLIVOSTI jen střílení... 😔

alicie_k
15. kvě 2017

@kassandra1
No ano, chyba rodičů, a o tom to právě celé je...

kaculik007
15. kvě 2017

@hrasek15 Ne až potom. Asi jste s nima nikdy nešla.... Stále mluvím o Myslivcích. Ale nemá cenu se s vámi dohadovat....

alicie_k
15. kvě 2017

@hrasek15 Můžu se zeptat na kolika honech jste byla kde to takto probíhalo (myslím ten alkohol v lese)?

mon_88017
15. kvě 2017

@hrasek15 líbí, my máme pěkný kolchoz 😉

hrasek15
15. kvě 2017

@kaculik007 popisuji, co vidím každý rok na honech u nás. Celá akce začíná v hospodě, z 30 myslivců jich 10 nesejde ani ze schodů. A kolik je jich schopných vyjít po honě do schodů do hospody, ani nemluvě...

alicie_k
15. kvě 2017

@hrasek15 Po honě už si ale mohou pít jak chtějí, když už nemají u sebe zbraň, i když se vám to teda možná nelíbí. A před honem jezdí na kontrolu policie, a to i k nám do malé vesnice a nikdo si to nedovolí. A já jsem na několika byla, nejen u nás ve vesnici, kontroly opravdu jsou. Vy jste předpokládám nebyla ani jednou, ale možná se mýlím?

pav_la
15. kvě 2017

Manžel je myslivec. Máme 3 syny. Na hony a cekanou je nebere (sám chodí hodně málo ), ale děti a ním chodí pravidelně v zimě krmit zvěř, kazatelny stavi s ním,zapojuje je do chovu bazantu, chodi s nim na brigady uklizet skarpy a lesy, apod. O přírodě toho vědí opravdu hodně. Někdy né také štve, ze trávu sobotu na honu, ale těch cca 6 sobot ročně se da zvládnout.

terus11
autor
15. kvě 2017

Ach jo tak jsem myslela že díky této diskuze najdu nové kamarádky maminky se stejným zájmem našich poloviček a místo toho se z toho stalo linčovaní myslivců 😠

Ano můj manžel je myslivec po práci přijde domů pomůže mi a pak jde do lesa, jsem někdy rozmrzelá že mi nepomáhá víc a že s námi netráví více času ale zase jsem ráda že na smyslu plný koníček a jestli střílí lišky tak jsem jen ráda samy máme doma slepice a králíky

A od teď ho budu asi ještě více podporovat když čtu ty některé názory..

alicie_k
15. kvě 2017

@kassandra1 A jinak teda máte velké štěstí, že máte kamarády jen samé vysoce inteligentní lidi, co ví všechno 😉
Mě třeba tuhle překvapilo, že tak obyčejná otázka z čeho se vyrábí cukr byla pro některé moje známé jako neřešitelná matematická úloha. Alespoň že měli rychle po ruce chytrý telefon.

kassandra1
15. kvě 2017

@alicie_k To není štěstí, ale správný výběr. A na tak základní věci myslím že snad není potřeba být kdovíjak vysoce inteligentní 😂

alicie_k
15. kvě 2017

@kassandra1 No tak to prostě gratuluju k tak skvělému výběru 😉

kassandra1
15. kvě 2017

@alicie_k Děkuji 🙂

Zas na druhou stranu to pro vás může být někdy i velice zábavné mít takovou kamarádku 😅

marta88
15. kvě 2017

Teda některé vaše názory dámy,viz @hrasek15 to je teda něco.Až tady budou diskutovat manželky fyziků nebo matematiků tak já budu zticha abych ze sebe neudělala blbce protože tomu nerozumím.Bohužel každý soudnost nemá....

dolda
15. kvě 2017

@hrasek15 ty jsi úplně mimo děvče, někteří lidé by měli dostat zákaz se veřejně projevovat 😀DDD

dolda
15. kvě 2017

@terus11 Možná na ně pošleme tu lišku chuděrku neškodnou a bude klid 😀

kaculik007
15. kvě 2017

@terus11 Je to náročný na čas, taky bych někdy ocenila kdyby byl večer doma. Ale když ještě nemáme děti, ať si užije 🙂 Já bych v životě nedokázala nic zabít, když jdu s ním na posed pozorujeme.... Na ty řeči tady se vyprdni.... Ne každý prostě ví co to je myslivost. Ale pořád si říkám lepší když sedí venku než v hospodě nebo nemá jiný koníček, třeba automaty nebo drogy 🙂

Ženy myslivců nemají úplně lehký život, jsou více odolné a tolerantní..

kassandra1
15. kvě 2017

@dolda Tak si přičti ještě další čtyři ,,slepice,, kterým se líbil můj první příspěvek 😎

anitttaa
15. kvě 2017

Byvaly partner byl myslivec, a musim rict ze to byl jediny chlap v mem zivote, co uhodil zenu...nahoda? Nevim. Ale v te jejich "particce" bylo takovych podobných víc