Tatínek myslivec

terus11
14. kvě 2017

Ahoj maminky, je tady některá co má doma taky myslivce? Je to bezpochyby zajímavý koníček ale co si budeme povídat velmi časově náročný 😕 jsem hodně tolerantní ale někdy mě ubíjí jak jsem na většinu věcí sama a spíš závidím manželovi tu možnost vypadnout a nic neřešit a užívat si ten klid... Jak to máte vy s koníčky partnerů jste tolerantní nebo když on tak vy taky a střídáte se v hlídání?

zuzineckah
15. kvě 2017

@terus11 tak snad nebude vadit, že můj manžel není myslivec, ale přidám názor zcela nestranný 🙂
Osobně jsem přesvědčená, že příchod nového člena rodiny je něco, čemu by se měla přizpůsobit nejen máma, ale i táta. Nemyslím tím, že je nutné ihned všechno pověsit na hřebík a věnovat se jen dítěti, ale rozdělit si péči a volný čas tak nějak vyváženě. Máma je nezastupitelná pouze v některých věcech (třeba kojení), ve všem ostatním to má fungovat tak, aby jeden druhého dokázali v případě potřeby zastoupit. A "v případě potřeby" rozhodně nemám na mysli, když maminku odveze záchranka s infarktem 🙂 Ale třeba když si chce orazit, zajít si za svými koníčky, nebo si jen tak pročistit hlavu na pár hodin někde mimo všeho. Asi všechny víme, jak to občas padne vhod 😉 Tohle jde vždycky, když k sobě rodiče přistupují jako rovnocenní partneři, tedy ohleduplně a s porozuměním. Ať by byl koníček jakýkoliv. Pokud ovšem koníček neslouží jako výmluva, jak zmizet a o nic se nestarat 😉

gracinka7
15. kvě 2017

@terus11 u nás se taky vyskytují skoro sami psychopati. 9 z 10 dojede autem přímo k posedu a střílí po všem, co se hne. To nemá s láskou k přírodě vůbec nic společného 😣 Tato situace není jen u nás, takže souhlasím s názory některých holek, které se ti zrovna nelíbily.
Je tu jen jeden jediný pán, co dělá u lesní stráže a ten se o zvířata skutečně stará. Doufám, že máš štěstí a tvůj muž je taky takový 😉

alicie_k
16. kvě 2017

@anitttaa Bývalý manžel kolegyně z práce byl policajt a mlátil ji ke konci vztahu jak žito a ještě mu to prošlo. Opravdu si myslíš že ženy bijou jenom myslivci? 😕

terus11
autor
16. kvě 2017

Holky takže dneska máme 16. tak je třeba těm našim polovičkám popřát "lovu zdar" a připravit se na večer bez nich 😉

terus11
autor
16. kvě 2017

@gracinka7 můj muž rozhodně nestřílí pro potěšení ale když lišky plení kurníky tak holt se nedá nic dělat.
Hodně lidí za tím vidí násilí na zvířatech ale nevidí už tu ostatní praci

terus11
autor
16. kvě 2017

@hrasek15 tvrdite že myslivci pijí. Jestli to u vás tak je tak je to zlé. Ale nemůžete odsoudit hned všechny.
To já bych mohla říct že i hasiči pijí během soutěži a hned mi vynadá tucet maminek jak jsem si to dovolila.
Pokud o tom nic nevíte tak tady prosím nepište děkuji

terus11
autor
16. kvě 2017

Ještě mi to nedá dámy, nasazujeme na morální výchovu dětí. Předpokládám že většina z vás i já dětem pouštím pohádky v televizi a co reklamy ty vám přijdou v pohodě nebo ukázky na brutální filmy během vysílání pohádek? Vždyť násilí je všude a myslivci nejsou žádní násilníci chrání přírodu i když to mnozí nechápou..

kaculik007
16. kvě 2017

Ten můj už ho byl včera vyhlídnout. Hned šel s dalekohledem a byl strašně zklamaný že nemá žádného vyhlídlého.

terus11
autor
16. kvě 2017

@kaculik007 chlap už má vyhlídnutého dva měsíce tak jsem zvědavá 😉

sahrazad1
16. kvě 2017

@kaculik007 tak rada bych souhlasila, ze myslivci nechodi napiti strilet...🙂 jaka utopie...alespon co jsem zazila.... Zila jsem s exmanzelem na vesnici ve strednich cechach, predposledni barak ve vsi, a za poslednim po cca 10 metrech zacinala bazantnice. Rok co rok tam ti h.vada chodili strilet bazanty, nejakych tusim 200 metru od konce obytne zony, podle vyhlasky, je nezajimalo. Mirilo to vsemi smery, kulky nam litaly na barak, a sousedum dale i na balkon. Deti jsem vzdy nahnala strachy ze zahrady domu, kdyz sli strilet... jednou jsem si dodala odvahu, a sla k te sebrance je upozornit, ze takhle blizko domu nesmi strilet, ze to lita i kam nema. A panacci se mi vysmali...bodejt by ne, kdyz ten hlavni m.gor byl sam starosta. Jo, a nalitych tam bylo dost, z toho hlavniho to tahlo na sto honu.
Ten rok nedaleko od nas nejaky panacek v zelenem zastrelil omylem v lese sveho syna.
Toz tak 🙂 myslivosti zdar...:(

alicie_k
16. kvě 2017

@sahrazad1 Co jste tedy udělala? Podle toho jak dramaticky to popisujete jste doufám minimálně zavolala policii?

sahrazad1
16. kvě 2017

@alicie_k policii? :D a k cemu? Nez by dojela z nejblizsiho mesta, je to asi 20 minut. A jak jsem psala, vedoucim je starosta , s kontakty vsude. Ale prece jen, po nekolika tydnech jsem za nim v klidu zasla do kancelare, vysvetlila jsem mu, oc mi jde ( bezpecnost predevsim, argumentovala jsem nactenymi pravidly a zakony ) a dostalo se mi odpovedi, ze jsem hystericka matka, co urcite prehani. Ze to pry urco na strechu a k sousedum na balkon litat nemohlo.. :/ od te doby muzicky v zelenem nemusim...a policie pred zahajenim honu na vsi nebyla ani jednou za tech 10 let, ktere jsem tam stravila 🙂 a dramaticke to opravdu bylo, ono, kdyz vam strili bazanty cca 30 metru od domu banda asi 30 chlapu se zbranemi, psy a v ovinenem stavu a miri vsemi smery, i smerem k zastavbe, a strili vzdy kdyz bazant vyletne, tak ten pud sebezachovy, a i udivu a nastvani tam opravdu je. Vsude se proste pravidla nedodrzuji. :(

alicie_k
16. kvě 2017

@sahrazad1 K čemu policii? Právě proto abyste jim to přesně takto vylíčila a aby provedli dechovou zkoušku a ukázalo se jak to je. To že to napíšete tady nám, to nikam nepovede. K nám kontroly jezdí často. A to nejen kvůli alkoholu ale i zbraním, průkazům atd.