Tatínek si přestává brát dceru, máte zkušenost?

kessien
22. zář 2015

Ahoj holky, potřebuji radu, s bývalým jsme od sebe tři roky, odešel on, našel si někoho jiného, ale neklapalo nám to už předtim. Když odešel prvně chtěl střídavku, ale protože měl náročné zaměstnaní, domluvili jsme se, že si může brát dceru kdykoliv bude chtít. Ze začátku si ji bral v týdnu na jedno odpoledne + víkend od pátka do neděle. Poslední rok si ji začal brát ne jednu noc a to v pátek kolem 2-3 a přiváděl mi ji v sobotu ve stejný čas. Poslední půl rok si ji bere dost nepravidelně a když už, tak v pátek k večeru a v sobotu ráno mi ji přivádí.
Malá je smutná z toho. Stěžuje si, že chce být u tatínka dýl a že to říká i jemu. Achjo, nevím co mám dělat, je mi to jedno že si ji nebere, mě to mrzí kvůli malé, měli spolu moc hezký vztah a teď mi přijde že si ji bere jen proto, aby neměl "černé svědomí". Už jsem mu psala, zda to má smysl když si ji bere tak málo, tak mi napsal, že malá se u něj hodně často nudí i když si s ní hraje a že neví co s ní ale že si jí bere rád. No tak já nevím, co si o tom myslet. Máte s tím někdo zkušenost? Zažil jste něco podobného?

kessien
autor
26. zář 2015

No, já dneska měla ject do Německa nakoupit s tím, že je "tatínkovo víkend", psala jsem už výše že to prostě dřív jak po 12 nestihnu být doma. Takže nakonec to zrušil úplně. Ach bože,bože,bože.
Moje malá právě naopak, pořád o něm mluví, chce být s ním, já už jí ani radeji neříkám že tento víkend bude u tatínka, protože nikdy nevim jak to skončí zda si ji vezme či ne i když je "řada" na něm.

andelka
26. zář 2015

@kessien tak to je na budku. Dala bych návrh na soud,třeba když to bude takto na papíře,v rozsudku, tak to bude mít pro něj větší váhu. Je to smutné,když dítě čeká,těší se,a pán otec nedorazí. Tohle fakt nechápu.

blahova_andrea
26. zář 2015

@kessien chudinka ☹ to je od něj fakt hnusný!
@andelka a soud mu může i nařídit, že si dítě vzít musí?

andelka
26. zář 2015

@blahova_andrea ne,jen pokud by ty víkendy byly v rámci střídavé péče. Jinak má jen právo styku,ne povinnost péče.

blahova_andrea
26. zář 2015

@andelka no přesně to jsem si myslela. pak ale jít k soudu neřeší zakladatelce problém 😅

andelka
26. zář 2015

@blahova_andrea no,někdy to pomůže tak jako subjektivně, že se to určí a schválí, navíc pokud chlap nevyužívá toho co se dohodlo a nepecuje v podstatě vůbec,tak lze žádat o vyšší výživné jako kompenzaci.

kessien
autor
26. zář 2015

Já na soudy kašlu, holky. Když opravdu o ní zájem nemá, tak ho soudně nedonutim. Nechám to už bejt, nemá to řešení. Holt až se uráčí že by si ji vzal, uvidim jak nám se to bude hodit a buď k němu půjde či ne. Co nadělám ☹

kessien
autor
26. zář 2015

Navíc platí dost. Silně pochybuji že by mu to zvýšili a jestli jo tak o pár stovek. Na prachy mu se*u. Jde mi o malou.

andelka
26. zář 2015

@kessien rozumím ti. U vás to asi jinak nejde, ale mrzí to a je mi líto malé. Co naděláš,když je takový 😒