Tchýně

eri399
1. dub 2016

Tak pořád přemýšlím, jestli je lepší mít tchýni co ze zajmá moc nebo málo. Mě ta moje vytáčí. Vím, že je hodná a na první vnouče se těší, ale mě její přílišný zájem štve. Pořád se vyptává co je nového- asi si myslí že chodím na utz každý týden. Pořád se ptá jak je to veliký, každý týden se ptá v kolikátém týdnu jsem- to je těžké si to počítat když ji to tak zajímá? Při každé příležitosti mi hladí břicho (zatím spíš špek :D) a mluví na něj. Když se manžel zmínil že už cítím pohyby hned povídá že si musí taky sáhnout- tak jí vysvětluju že to sotva cítím já... V práci to řeší s kolegyněma- nevím teda co :D Pak naší společné známé říká, že nic neví a že ona ví ode mě určitě víc. Co jako potřebuje vědět? čekam to s ní nebo co? Mám jí hlásit každý prd aby byla spokojená? No a to je takhle pořád něco. Má to někdo stejně? Nechci na ni být nijak hnusná kvůli manželovi, ale někdy už prostě skřípu zubama a bojím se že bouchnu...

kilducc
1. dub 2016

buď ráda za tchýni co se stará a bude ti pomáhat... moje vlastní máma moc zájem nemá.. ale tchyni mám taky milionovou....

kessa
1. dub 2016

A co jí to normálně slušně říct. Jsem ráda, že o nás máte starost a zájem, ale někdy je toho zájmu na mě až moc. Nebojte vše vám říkáme jako první... Nebo prostě nějak podobně, ona si to nemusí vůbec uvědomovat, že je to moc 😉 Já mám taky tchýni, co je moc hodná a přetrhla by se pro nás, ale říkám si lepší takhle, že nás má ráda, než abych měla nějakou fúrii, která by dělala skrčky, pomlouvala.. Jen ji prostě vysvětlete, že jste ráda, že má o vás zájem, ale ať trošku zkusí přibrzdit..

eri399
autor
1. dub 2016

Ze začátku se pořád vyptávala manžela a ten už jí taky řekl, že nehodlá každý telefonát říká co je nového, že když něco bude tak jí to řeknem no a ona mi to pak povídá a říká že se teda bude ptát mě :D dobře si to vyřešila :D Já jí to taky hned ze začátku říkala že až něco budu vědět řeknu to, že to fakt urychlit nejde, ale asi už to zapoměla... Ale budu jí to muset připomenout, je to otravné. Jsem ráda že má zajem, ale prostě ho má moc.

tulikiss
1. dub 2016

@eri399 s tim utz ze se porad na to pta se ji nedivim, oni na nej nechodily tak asi nevi jak to chodi, mozna ji treba vysvetlit ze chodis jenom jednou za mesic a ze ji vzdy po kontrole reknes co je noveho.

eri399
autor
1. dub 2016

@tulikiss říkala jsem ji to :D ted ze mam měsíc od doktorů klid. A stejne :D

tulikiss
1. dub 2016

@eri399 joo nekteri strasi lidi pomaleji chapou 😀 je to asi trochu otravne ale ver mi ze kdyby nemela vubec zajem a za cele tehotenstvi se ani nezeptalo tak by ti to vadilo a trapilo vic

mrskato
1. dub 2016

no...mě tohle dělá moje babička, skoro každej den. Je teda určitě starší, než tvoje tchýně a hodně zapomíná, což je vzhledem k věku pochopitelné, ale jsem z toho neustále tak vytočená. To je furt, tak kolik měří, jako kdybych si viděla do břicha a každej den to dítě přeměřovala, nebo se i stává, že se mě třeba 3x za den zeptá, kdy to čekám, případně jestli už vim, co to bude. Teď jsem s dcerkou na ošetřovačce, za březen už podruhé a neskutečně se těším do práce. Bydlíme v třígeneračním baráku, takže jí vídám denně, na pěst.
Takže trochu chápu jak ti je a myslím, že se s tim pořádně nic dělat nedá a jak tu některé holky píšou, je to asi lepší, než kdyby zájem nebyl vůbec...

carmilla
1. dub 2016

Každý jsme jiný, já přiznávám za sebe, že jsem spíš introvert a umím si představit, jak bych kvetla, kdyby mi někdo pořád otlapkával břicho a vyptával se... 😖 Bylo by mi to prostě krajně nepříjemné a myslím, že některé věci by si měla užít a "nažít" nejužší rodina - tedy mamka a taťka a teprve pak rodiče a tchánovci... To ale nemyslím nijak zle, je hezké, že se tchyně zajímá, to víš, těší se a pokud už je v důchodu, jiný "projekt" k řešení už nemá...Nesmíš se bát říct si, že ti něco vadí nebo ti to není příjemné - samozřejmě ale slušně a taktně... Jak už tu někdo psal, začala bych zeširoka, namázla bych trošku medu kolem pusy, jak jsem ráda, že má zájem, ale pak by přišlo to ALE... 😉 Hodně sil a hlavně se nestresuj, to teď potřebuješ ze všeho nejmíň. 😉 Ono tady už párkrát padlo, že lepší přehnaný zájem než žádný, ale s tím nesouhlasím úplně na 100%. Podle mě je každá krajnost průser, ať už totální nezájem, nebo naopak zájem přehnaný, nevyžádané rady a montování se do života "mladejch". 🙂

rituska88
1. dub 2016

Asi to musí být otravné, ale na druhou stranu - buď ráda, že se zajímá. Ta moje se za celé těhotenství nezeptala nikdy na nic, myslela jsem, že po narození malého se to změní a bohužel taky ne, ani za ním s tchánem nikdy nepřijeli, jen občas nám strčí nějaké peníze a tím jejich starost končí. Pak se strašně diví, že se jich malej bojí nebo že si nepamatuje, že jsou to babička s dědou - při každé návštěvě mu to musí připomínat a to tam jezdíme poměrně často, ale prostě nikdy se mu žádným způsobem nevěnovali, tak k nim taky nemá žádný vztah. Babička s dědou jsou pro něho jenom moji rodiče, kteří se mu věnují a jezdí za ním téměř denně.
I přehnaný zájem škodí, ale pokud to nějak slušně přibrzdíš, bude to fajn, ale s nezájmem bys neudělala nic ani kdyby ses na hlavu postavila. Ber to tak, že vás má tchýně ráda a že se na miminko těší - to je přece hezké a brzy jí možná samotné dojde, že by se nemusela ptát pořád dokola a svůj zájem ukočíruje do nějaké snesitelné roviny. Držím pěsti a jistým způsobem Ti takovou tchýni i závidím.... 🙂

lucienn5
1. dub 2016

😀 docela ti rozumím, my to měli dost podobně 😀 ale buďme rádi za to, protože tchýně mojí kamarádky ji ze života dělá takové peklo, že to snad není ani možný. Takže radši ať se každej den ptá, než aby proti mě zbrojila 🙂

septums
1. dub 2016

No nevím, co je lepší jestli přehnaný zájem nebo ignorace.. ale asi lepší když se nezajímá jak každodenní návštěvy apod. kdo to nezažil nemůže vědět, jak otravné to muže byt, navíc když jde tchyně proti vaši výchově - dávání sladkosti přes zákaz apod

septums
1. dub 2016

@eri399 no ja se u tebe bojím jaky to bude pi porodu, te zastoupí ve funkci matky :D

alikam
1. dub 2016

@eri399 Ono tohle je lepší zarazit než bude pozdě:D Já jsem taky spíš introvert jak už tu někdo psal, a mám ráda svůj klid.. Jasně, vím že by se nemusela starat vůbec, a přijdu si jako nesmírně nevděčná že mě to štve.. Jenomže neohlášené návštěvy kdykoliv, už od té doby co bylo malé pár týdnů, zvlášť když jsem nestíhala a nevěděla ani jak se jmenuju, byla většinou nevyspalá, neučesaná, v pyžamu, prostě jsem si nepřišla ani jako člověk, všude bordel, mi byly prostě nepříjemné.. Pak čtyřhodinové návštěvy do desíti do večera, kdy jsem si vyřízená přála se jenom se v klidu najíst, zalézt někam a spát a ne se starat o návštěvu.. Chtěla jsem si malé vybrat náušnice já sama, chtěla jsem jít na první procházku jen ve třech s tatínkem.. A tak dál a tak dál.. Jsou to věci co mě nejen štvou ale i mrzí, jsou to maličkosti co myslí dobře, protože je hodná, jenomže všeho moc škodí..

septums
1. dub 2016

@alikam ty mi mluvis z duše, někdy rodina znamená jen my a deti..a nemusí byt u toho furt někdo třetí

anetka1701
1. dub 2016

Mně takto vytáčela tchýně s prvním... Vyřešila jsem to po svém a u druhého jsem jí o těhotenství neřekla až do 22tt a na pohlaví si taky čekala... Prostě čím víc se vyptávala, tím méně jsem jí toho říkala... Chápu že se těší (manžel jedináček) ale prostě moje děloha není věcí veřejnou...

eri399
autor
1. dub 2016

@septums toho se taky bojím co bude potom, navíc bydlí kousek od nás.... ale když jí už ted za včasu řeknu že se stará moc tak snad to potom taky omezí a pochopí.

To mi zrovna ted o víkendu říkala, že má na září 3 dny dovolený, tak když si budu chtít odpočinout, že mi půjde vozit. - tak mě fakt pobavila. Jak mám vědět co bude, kdy vůbec budu rodit a hlavně že čerstvé miminko fakt venku vozit nehodlám :D

monikagurthova
1. dub 2016

Jako ono je to složité. Moje první tchyně to byla baba jaga čarodějka zla. Moje druha tchyně je milionova ale az moc a občas mam sto chuti ji poslat někam.....nejlepší by byla zlata střední cesta. Ja jo třeba ted horko těžko vysvětlila, ze mi není dobre a fakt ji tady na tyden nechci (uz je v důchodu dikybohu 150 km od nas) i když by mi přijela "pomoci" protože bych mela pocit ze se o ni musim starat. Plus její nápady jak bude jezdit na delší dobu az bude Eliška aby hlídala a tak no bere me z toho čert, nejvic proto, ze je schopna mi přestavět dum, ukázat mi jak to všechno dělám spatne.....samozrejme pro moje dobro a proto ze podle ni je to proste lepsi....vždycky si opakuji "nemyslí to zle" a "vrtochy staré paní" a potom taky "za vraždu je 20let, to ti za to nestojí" 😀

carmilla
1. dub 2016

@septums No právě... Trochu bych se bála, aby tchyňka nepřišla s návrhem typu: "A až se to narodí, tak já se k vám na šestinedělí nastěhuju a budu ti pomáhat..." :D Ona to paní pravděpodobně nemyslí zle, ale je třeba udržovat určité hranice - ve vší slušnosti - a to hned od začátku... Takových vztahů a manželství už bylo, co tchyně rozklížila právě tím, že se zajímala až příliš...

carmilla
1. dub 2016

@alikam Přesně, s tímhle se naprosto ztotožňuji...To není o nevděku, ale každý jsme prostě nastavený jinak a někdo má rád svůj klid a soukromí v nejužší rodince...Neohlášené návštěvy jsou zlo. 😝

karlajasmine
1. dub 2016

v tomto zboznuju svoji babicku.. ona miminka moc nemusi.. tak prijede, ale za mnou, ne za malym, pokeca se mnou o vsem moznem, cimz mi rozsiri obzor, rada mi umyje nadobi nebo pro me neco udela aby pomohla, ale do vychovy se absolutne neplete, proste jo, malyho ma rada, ale chova se k nemu stejne jako moje dobry kamaradky... To je totiz to - dite ma jednu mamu a jednoho tatinka. Obcas se proste tchyne nebo druha babicka cpou do role druhe maminky, a je to neskutecne otravny.

elvira
1. dub 2016

@eri399 - zkusila bych jí normálně říct, že mě sice její zájem těší, ale je ho na mě někdy moc...
Zmiňuješ, že nevíš, jestli není lepší mít tchýni, co se nezajímá vůbec... není.
Všeho moc škodí, ale tchýně měla v hubě každý týden, kdy už konečně budeme mít dítě, prošli jsme si několika lety, kdy to prostě nešlo a nebylo to lehké, a když jsem otěhotněla, tak nezájem, neptali se, nezajímali, přestože jsem byla na rizikovém, tak prostě neprojevili sebemenší zájem.
S malým mi nepomáhali a nepomáhají dodnes. Díkybohu jsme z "nejhoršího" venku a už si dokážeme poradit sami.
Ze tvé strany podle popisu spíš cítím "ponorku", ale mě se zase líbí, že se babina zajímá, i když přiznávám, že možná už by toho na mě někdy bylo taky moc.

elvira
1. dub 2016

@alikam - návštěvy do desíti, jedenácti v noci, kdy jsem padala na hubu kvůli kojení a nekojení apod. si vybavuju ještě dnes.... 😝

karlajasmine
1. dub 2016

@elvira Tohle je o lidech.. treba muj tchan se nepta a ''nezajima'' a ja ho za to miluju :D Kdyz si volame bavime se o uplne jinych vecech nez o detech... Ja jsem proste typ cloveka, ktery potrebuje, aby me vsichni nechali na pokoji a abych si svoji rodinu poresila jen a pouze s manzelem. Tak je dost mozne, ze se tvoji tchanovci snazili (pokud jsou jako ja) byt pro tebe to nejlepsi tim, ze vas nechaji na pokoji a nebudou se hloupe vyptavat....
Tim nechci kritizovat ani tchyni ani svoji maminku, ale obcas me jejich zajem az trosku stresuje, kdyz je toho moc...

elvira
1. dub 2016

@karlajasmine - já má tchány... nedá se to slušně napsat. Oni tak taktní, jak to myslíš ty, nejsou.
Věděli, že nemůžeme otěhotnět, řekli jsme jim to a poprosili, aby se v tom nehnípali, že až bude nějaká novinka, řekneme jim ji.
Místo toho každou chvíli hysterické scény, slzy, jak jsou odvaření, že jediní ze svých vrstevníků nemají vnoučata, ať se rozvedeme, ať si uděláme děcka jinde, když jsme se zmínili o umělém, tak mi tchýně řekla, že toto oni v rodině nemají - rozuměj problém musí být v tobě - oni otěhotněli v 18 na první pokus.
A mohla bych pokračovat dál. A proto mě velice udivovalo, že jakmile docílili vnoučete na cestě, najednou je to vůbec nezajímalo.
Ale přiznávám, že mám tchány, kteří se vymykají jakýmkoliv pravidlům...

japona
1. dub 2016

@eri399 Jak často se vidate? Nebylo by možné omezit návštěvy? Prostě ty dotazy napr. jednou týdne prezit, připadne "naředit" návštěvy?🙂 To, že se ptá pokaždé, v jakem jste týdnu, mi nepřijde divne, ja se kámošky ptala také porad dokola - pamatovala jsem si sice datum porodu, ale aktuální tt jsem si nechala sdělit, abych to nemusela počítat🙂
Budte rada, ze se zajímá (i kdyz je to obcas otravne). Pokud nebude mít touhu se vám montovat do výchovy, budete mit prima babičku!

eri399
autor
1. dub 2016

@japona Vídáme se tak jednou týdně, což mi přijde ok. Ale každou návštěvu řešit jenom to je příšerný. Já chci těhotenství prožívat hlavně s manželem, ne s ní... Než jsem otěhotněla, byli to dotazy kdy bude mimčo a jestli jsme ze svatební cesty nepřijeli 3 a tak. Už to mě děsně štvalo. Do toho je jí prostě prd. Ona je celkově taková zvláštní 😀 ale to by bylo fakt na dlouho. Jinak je hodná to říct nemůžů, ale asi si ve mě našla dceru kterou nikdy neměla, ale já mám svoji mamku a ona je "jen" tchyně. Je možné že jsem zaujatá..

eri399
autor
1. dub 2016

Jsem ráda že si tady můžu někomu postěžovat 😀 jinak mě i sleduje na fb když něco píšu na maminky :D a už mi hlásila že by se tam taky přidala, ale že nechce abych neřekla že za mnou leze....

monikagurthova
1. dub 2016

@eri399 Jo sledovačka na FB je nejvic 🙂 jako je hezké ze mají starost ale odsad pocad.....pak se to proste musí politicky vysvětlit, aby se neurazila a aby to pochopila.....

monikagurthova
1. dub 2016

@eri399 jo a s tim vyptavanim před otehotnenim tak to u nas byl kazdy telefonát a návštěva a hlavne a to me pobavilo dělala manželovi celerovy salát prý je na plodnost, ale ne ze by na nas chtěla tlačit 😀 ja tehdy malem umřela smíchy 😀

eri399
autor
1. dub 2016

@monikagurthova Tak to je hodně dobrý 😀 😀 😀