Tchýně a klíče od domu. Máte to tak? Vadí Vám to taky?

dareenn
30. kvě 2020

Ahoj holky/ženy, zajímalo by mě, jestli je to u vás doma taky takto nastaveno a je to normální a já jsem jen přecitlivělá, nebo by vám to taky vadilo..?
Naši i tchánovci dostali klíče od našeho domu když jsme se přestěhovali, pro jistotu kdyby bylo něco potřeba. Když k nám jedou naši, vím to na 99% dopředu, zavolají nebo napíšou a jsme dopředu domluvení, stejně většinou zazvoní i když si sami odemknou. Tchýně ale nevolá ani nepíše většinou, maximálně manželovi a to když on je v práci a není doma a jsem doma jen já se synem. Nezvoní, rovnou si odemyká a jde dovnitř jako doma. A hlavně píše stylem "přijdu, stavím se atd", ne že by se aspoň zeptala jestli jsme vůbec doma, jestli může, jestli nemáme něco v plánu nebo návštěvu. Muž to samozřejmě neřeší, takže dost často o tom vůbec nevím, nebo maximálně pár minut předem. V červenci se nám má narodit druhý syn a opravdu si nedokážu představit jak mi sem bude tchýně chodit jako domů když budu třeba chtít uspávat, kojit, sama si třeba půjdu s klukama lehnout... Pro mě hodně nepříjemná představa. Sama ale nemám na to jí něco říct, nemám na to povahu nebo jako to říct - odvahu? A manžel to neřeší, nebo řešit nechce - že mi zase něco na jeho rodičích vadí... Takže asi se budu muset hecnout a nějak to říct sama 🤦🏻‍♀️
Ale spíš mě zajímá jak to máte v téhle situaci doma vy - chodí k vám rodiče na návštěvu, ohlásí se, zazvoní a tak, nebo si k vám chodí jak se jim zlíbí jako k sobě domů?

ninive211
1. čer 2020

Tcháni klíče mají (bydlí od nás deset minut pěšky), ale právě pro takové ty případy, že by bylo potřeba zalívat kytky na dovolené anebo jako záloha, když si zapomeneme někde klíče (a že už jsme to několikrát využili! Např.Já jela od našich z druhého konce města, sedm večer a dole u vchodu zjistím, že jsem si nechala klíče u nich, manžel zrovna pryč). Ale aby přišli bez ohlášení, to fakt ne, vždycky aspoň pět deset minut předem zavolají 😀 Ze začátku taky párkrát přišli bez ohlášení a spíš manžel se teda jako ohradil. Jen tak si otevřít do domu, který mi nepatří, kde nebydlím, byť od něj mám klíče, a hezky si vpochodovat dovnitř, jako by se nechumelilo, mi přijde dost neslušné (já mám třeba stále ještě klíče od našich od bytu, kde jsem bydlela 24 let a když náhodou tam jedu - jako že už jsem tam dlouho nebyla - zvoním)

altalia
2. čer 2020

@dareenn : ale hoooodne tchyni to bere synuv dum = muj dum, mam dost podobnych pribehu kolem sebe 😉

setba
2. čer 2020

No vidíte a u nás je to přesně naopak 🤭 my máme klice jak od mých rodičů i od tchanu a naopak oni mají taky. Moje mamka si u nás občas odemyká ale teď většinou letí decka a otevřou oni. A tchani zásadně zvoní, já jim říkám proč si neodemcete mě to nevadí, aspon bych nemusela litat po schodech. No a neohlášené návštěvy chodíme zásadně ke tchanum my 😎 ale my máme nadstandardní vztahy, já za nimi často chodím i sama s dětmi, když jdeme kolem (pravda teda zvonime, ale občas tam jdu i sama když mám něco vyzvednout). Jim to nevadí, jsou rádi.

ejmate
2. čer 2020

@dareenn Moje rodiče vždy dají vědět dopředu, že se staví. Tchýně to samý jako u vás. Chodila si k nám jak se jí líbilo, bez ohlášení. Přesně jak píšeš mi to vadilo při kojení nebo když jsem potřebovala do sprchy/na WC a nechávala jsem kvůli mimču otevřený dveře apod. Nikdy jsem nevěděla kdy zrovna přijde. A když jsem zamkla vchod, šla přes sklep. Byla jsem z toho fakt nešťastná. Soukromí ji absolutně nic neříká. Přítel byl vždy uražený, že mi jeho máma vadí. Nakonec to vygradovalo v hádku s tchýní jako blázen a od tý doby u nás nebyla. Pokud to nechce řešit přítel, musíš sama. I když absolutně chápu tu situaci. Já držela hubu a krok a věčně jsme se kvůli tomu s partnerem hádali a já byla pořád v nervu. Když jsem příteli řekla, jak by mu to bylo příjemný, kdyby moje máma sem každý den chodila jak domů, tak mi řekl, že co jako má mámě říct a že ať si to vyřeším sama. Tak už je to vyřešený 😅 Nebavíme se spolu a já mám doma klid 🙏😂

1eso1
2. čer 2020

Extchyne měla klíče. Bydlela ve stejném městě a často se nám stávalo, že jsme si zabouchli klíče. A vysoce se mi to nevyplatilo. Takže už nikdy víc

mourovatakocka
2. čer 2020

@dareenn Jak už zaznělo, problém není v klíčích, ale v absolutní nevychovanosti. Až příště uslyšíš, že jde, zalez si někam do jiného pokoje a zavolej policajty. Nebo to alespoň předstírej. Ty jsi ji na návštěvu nezvala, nikoho jsi nečekala a lekla jsi se, když jsi slyšela šramot z jiného pokoje.

ninive211
2. čer 2020

@ejmate To je teda chlap...co jako ma mamě rict a vyres si to sama...tak snad primarne on jako SYN by to mel vykomunikovat spis, od nej to matka vždy líp prijme nez od "zle snachy". Zřejmě pekny mamanek. No tak pak to vygradovalo k tomu, jak to u vas dopadlo a asi taky ne idealni stav, jestli nebylo lepsi se proste jen ve slusnosti ozvat, ze soukromi atd. Ale na to asi nemel "koule" 🙊

ejmate
2. čer 2020

@ninive211 přesně to jsem mu říkala. Je to jeho byt, ok, ale tak jednou jsme rodina a já prostě vyžadují aspoň nějaké soukromí, nevadí mi, když jeho máma přijde, ale aspoň by mohla dopředu poslat SMS nebo zavolat. Jj, jinak to dopadnout nemohlo, vydržela jsem to necelý rok, pak to bouchlo 😂

lovemusicsun
7. čer 2020

Klíče od našeho bytu mají mí rodiče. Vždy ale na 99% vím, kdy přijedou. Když jsou tu, tak si odemykají sami, spíš i pro to, abych nemusela chodit otvírat když třeba kojím apod. Párkrát se stalo, že mi máma něco nesla a nebyli jsme doma, tak radši sama vždy zavolá, aby nechodila zbytečně. Přece jen je to ztráta času i pro ni, když sem jede a děti, kvůli kterým sem jede, tu nenajde. Tchýně bydlí daleko, ta jezdí na návštěvy párkrát ročně vždy ohlášeně. Jinak já mám taky klíče od bytu mých rodičů. A když tam jdu, tak si odemykám sama. Je to podle mě skoro nutnost, když by se něco stalo, tak se aspoň navzájem dostaneme k sobě domů.
Jinak v Tvé situaci bych se asi snažila trochu zapojit manžela do řešení situace. Přece jen je to jeho matka, tak ví lépe jak na ni. Nechat klíče v zámku je taky celkem řešení, i když takové podivné. Možná přijít párkrát k nim neohlášeně, ať ví jaké to je. Nebo naznačovat - “zrovna nám došlo kafe, kdybych věděla, že přijdete, tak bych ráno koupila”.. Každý trochu soudný člověk by to snad pochopil..