Tchýně si myslí, že mi jde o peníze

betka09
12. led 2019

Zdravím děvčata, jdu se sem vyzpovídat. S manželem jsme spolu pět let a máme půlroční miminko. S tchyni jsem začala vycházet teprve až po 3 letech, kdy manželovi umřel tatínek. Já zaplatila celý pohřeb a v tu dobu ji došlo, že po penězích opravdu nejdu. Dřív je manžel "dotoval" ale zařizovali jsme si bydlení a už to dal nešlo. No bydli od nás deset minut, pracuje v podstatě přes ulici a vždy jsme ji nabízeli ať se kdykoliv stavi kouknout na malého. Malého viděla max. 10 a to ještě přeháním. Když měla kočár, tak poprvé je málem srazilo auto,protože se nerozhledla. Po druhé ho zase málem vyklopila. A teď mám prostě strach ji ten kočár dát. No ale s manželem jsme se pohádali a on ji to řekl. Víme oba,že to nemel delat, ale ona teď na nezačala házet špínu.Mela bych držet hubu,protože manžel zdědil byt a auto ...Tak je asi dobrá a výhodná partie. Nemel by mi pomáhat,protože ona to předtím taky zvladala sama a od toho jsem přece doma. Já se k ní vždy chovala slušně. Manžela jsem i premluvila abychom ji pořídili novou pračku,předtím telefon, ještě se ji půjčili peníze a ona na mě kyda špínu. Příští tyden se má zastavit a jestli si rypne,tak se opravdu neudrzim 😡
Ja nevim jak by jste to řešili vy a dali by jste po takové zkušenosti kočár?

leniczka23
12. led 2019

@betka09 nejdriv bych to vyresila nez bych ji pujcila kocar..proste bych si s ni sedla - bez manzela- a pokecala. Podle toho bych videla jak budu postupovat dal. Jestli prizna ze musi davat vetsi pozor tak asi jo, ale kdyby me mela na salamu jako ze jsem hystericka tak to by mela asi smulu dokud by sem.ja neuznala za vhodne ze to.zvlada. Vice mene, vy spolu vychazet nemusite, ale byla by skoda kdyby prcek nevidal babicku.
Drzim palce at to v klidu vyresite😊

lilienelli
12. led 2019

nedala bych ! a to jen tak neplácám, také jsem nedala tchýni kočárek.. navrhla bych ji, že půjdu s ní, je to její vnouče, takže chápu, ale nedala prostě.. šla bych s kočárkem s ní. je to tvé dítě.

lucka662006
12. led 2019

Nedala bych kočár. Může malého vidět často u Vás, kočár bych jí nedala, když je tak nezodpovědná, že ho málem vyklopí nebo se nerozhlíží. Nikdy bych jí miminko nepůjčila.

korneliusa
12. led 2019

@betka09 Kočár ani omylem. Když s ním neumí jezdit, tak bych jí samotnou s dítětem nepustila, ani za nic. Jestli chce vozit, tak jedině pod dozorem. Ale rozhodně bych se s ní nekamarádila. Řekla bych jí že jsem s ní v kontaktu jen kvůli dítěti a víc ať ode mě nečeká.

makronka222
12. led 2019

Na prochazky jedine s ni, nebo at se stavi na kafe a bude pod dozorem. Dite bych ji uz nepujcila. Sorry, 2x jde ven a 2x neco malem pos*ala? Ikdyby me to melo stat bydleni, vztah, cokoliv, kdyz je blba, dite bych nepujcila

calvac
13. led 2019

@betka09 Taky bych ji teda uz dite dala pouze pod dozorem. Nevim,ale tady bych neuvazovala,uz bych neriskovala. Mela bych strach uz porad. Jinak bych se s ni mozna bavila o pocasi a podobnych hovadinkach. Zadne kamaradske rozhovory.

betka09
autor
15. led 2019

@leniczka23 @lilienelli @lucka662006 @korneliusa @makronka222 @calvac moc děkuji holky za názor. Právě, že už jsem o tom předtím s tchyni mluvila a bylo ji to úplně jedno. Teď jsem ale zjistila, že na mě háže špínu a to si nechci nechat líbit. Dělala jsem první poslední a nechci si od ní nechat srat na hlavu. Chci se ji na to zeptat přímo, co ji na mě vadí, tak uvidím, jestli má odvahu na to, aby mi to řekla do očí. Jedno vím jistě a to to, že se náš vztah nezlepší 😔

jitule1984
30. led 2019

Taky bych ji nedala kocar. A ani bych ji nedala dítě hlidat.... myslim zrovna te sve. Celou dobu co jsme s manzelem tak bylo na ni videt ze neni smirena s tim ze jsem ji "odloudila " jejiho synacka. Manzel neni mazanek. Naopak zivot ho hodil do "vody " uz ve 14 a musel se naucit plavat sam.
Tchyne si obcas rypla ale nejhorsi bylo kdyz jsme se neshodli a stekli se. Vycetla mi toho plno a aby toho nebylo malo, tak kdyz u toho nebyl manzel (vetsinou) totalne to otocila proti me a vymyslela si i neskuzecne lzi (jako ze jsem ji nadavala do svini a ze jsem ae na ni divala jako bych ji chtela zanit). Coz prisaham na sve dite neni pravda. Proste si hrala na tu ukrivdenou chudinku. A co bylo tenkrat nejhorsi ze jsem se ji musela omluvit za neco co jsem neudelala a ona se mi NIKDY neomluvila co rekla ona me (ze je moje rodina spinava a i to ze vyuzivam manzela kvili penezum). Pritom od zacatku jsem se o nej kvuli nemocim starala a i finančně tahla ja. Manzel je CID. Nastesti se me manzel vetsinou zastane ale aby se snazila vychovavat me dite a aby ho hlidala, to si vubec nedokazu predstavit a budu za to bojovat.
Jinak byt tebou tak jsem rada ze se na maleho nechodi koukat. Ja mam des a koprivku pri predstave ze by byla od nas takovyhle kousicek a byla u nas pecena varena.
Jinak se taky chvastala jak dokazala vsechny dobre vychovat a pritom chodit do prace. Jaka byla prpsze SUPERMAMA. Ale pravda je jina...ze 7 deti je manzel ten jediny "blbec" (s prominutim), ktery kdyz se neco deje, sedne do auta a jede. Ostatni na ni ****. Tak mi reknete jaka je to asi vychova.
Myslim ze promluva by nepomohla. Nevim ani jestli ma u takovych lidi cenu se snazit zavdecit.
I ja uz jsem ke tchyni odmerena ale snazim se s ni neutralne bavit. Jen se bojim az bude mit blby den a zacne neco vycitat (kocarek ktery nam koupila). Ale jako ty uz bych se asi nedala.
Preji ti at je vse v klidu v budoucnu a pevne nervy.

betka09
autor
30. led 2019

@jitule1984 moc děkuji za reakci. S tchyni se to už vyřešilo. ...stavovala se tu jakoby nic a já kvůli manželovi držela hubu, ale vůbec jsem se s ní nebavila. Pozdravila jsem, když se něco zeptala, tak jsem odpověděla, jinak fakt nic. Jindy jsem kolem ní skákala jak hadr na holi jestli nechce tohle tamto...No večer pak od ní přišla zpráva že to nechápe...Tak jsem ji jen napsala že se nejdřív musím smířit s tím co jsem zjistila že o mě říká a že léto mrzí..nic víc...a ona hned že už k nám nikdy víc nepůjde. Vycetla všechno možný, že se s ní na svatbě nikdo nebavil, že moji rodiče za nima nikdy nepřijeli, že ji nedávám kočár ...dokonce volala i mymu tátovi že chtěla zjistit co mi hrablo...No nakonec všechno zavrsila hnusnou sms kde napsala jaký si vzal manžel monstrum, jakej je prizdisrac a jeho táta ze se musí v urně kroutit, že je stejnej jako jeho sestra...která se s ní mimochodem taky nebaví..Asi ví proč...No nicméně všechno řešila s manželem se mnou nic protože na to nemá dost odvahy. Malýho sama řekla že už nechce vidět a dokonce chtela vrátit i čepičku co od ní dostal k vánocům.....takže u mě má utrum a rozhodně k ní malej nepachne a to ikdyby mě to mělo stát vztah

kittyy17
30. led 2019

@betka09 tak dej ty zprávy přečíst manželovi...

betka09
autor
30. led 2019

@kittyy17 manžel o všem vi. Ty hnusné zprávy psala jen jemu. Jenze my si vse rikame, tak mi to dal přečíst. Mě v podstatě neřekla, co ji vadí a to i kdyz jsem ji pak napsala
proč mám být jako monstrum. Jenze s manželem je to těžký, ten se ji jeste zastane, ze to ma tezky uz kvuli tomu, ze se s ni nebaví dcera...

kittyy17
30. led 2019

@betka09 a proč se s ní nebaví dcera?? Taky urazila jejího partnera?? A co ty, ty to nemáš těžký s takovou tchýní?
Nejlepší obranou je ignorace, a důsledná zdvořilost při komunikaci

kittyy17
30. led 2019

@betka09 je to zakomplexovaná nešťastná ženská, co nedokáže žít sama se sebou, a je z toho velmi nešťastná, a proto se naváží do lidí kolem sebe. Je to chudák, a je mi jí líto.
Jestli si dokážeš vytvořit k ní tento postoj, budeš s ní vycházet líp...
Vlastně, budeš vycházet líp se všemi nesnesitelnými lidmi 😉

betka09
autor
30. led 2019

@kittyy17 s jeji dcerou je to složitý. Má v podstatě povahu po ní, jakmile se ji něco nelíbí je zle a odrizne se. Navic tchýně dostala do péče její dceru, protože se nestarala. Jenze i tak z ní tchýně pořád dělala matku roku a to nepřehánim. Ještě teď si pamatuju jak ji chvalila jak je hodná, že dovezla dceri písek z pláže, potom co na ní celý rok prdela. A ten postoj k ní...Popravdě nedokážu ☹ to že chtěla vrátit dárek, co od ní malý dostal, že sama řekne, že ho vidět nechce... mi úplně stačí k tomu,abych ho od ní ochránila

tulikiss
30. led 2019

@betka09 vzala bych cepicku, zabalila ji do krabice a odnesla na postu... at se s ni tchyne zadusi a vec bych povazovala za uzavrenou.

kittyy17
30. led 2019

@betka09 tak ať nechce. Když bude chtít, ať se staví, nebran ji v tom, ale syna ji nesvěřuj. Děti jsou chytré, velmi brzy poznají kdo je má rád. Nejspíš se k ní nebude mít a nenechá na sebe sáhnout, a to bude její problém, ne tvůj...
Čepičku ji pošli poštou.
Zkus k ní cítit tu lítost. Pomůže ti to povznést se nad ni. Důsledně zdvořile ji všude pozdrav, když přijde na návštěvu, tak ji zdvořile obsluz. Nezapomeň ji koupit kytku k narozeninám a k svátku, k Vánocům třeba dárkový balíček z drogerky. Nedej ji žádnou záminku k pomluvám o špatném vychování. A jinak na ni kasli

verusak87
30. led 2019

@kittyy17 tak pozdravit samozřejmě ano, v návštěvě bych jí taky nebránila. Obsloužit svou maminku může manžel. Ale kupovat jí dárky? To jako fakt? A proč? Záminku k pomluvě si stejně nějakou najde, když bude chtít, případně si ji vymyslí.

kittyy17
30. led 2019

@verusak87 protože slušně vychovaný člověk koupi matce svého partnera aspoň kytku. Ne kvůli tchýni, ale kvůli partnerovi.

pincola
30. led 2019

Mě přijde ta tchýně prostě trochu na hlavu. Dělá bordel v rodině. Asi bych jí přestala brát vážně. Nehádala bych se, beztak padne kosa na kámen. Dělala bych že nic, na sms tohoto druhu bych neodpovídala, dítě bych půjčila jen pod dohledem. Má stejně chorobnej mozek, jako kdyby říkala, že jí každou noc unášej mimozemšťani. Nepřela bych se. Hmmmmmm hmmmmmm, tak uvidíte babi. A co vám dávali včera v televizi? Jo aha, estrádu, tak super...

jitule1984
1. únor 2019

@betka09 Jsem rada, ze navsteva dopadla OK. A kdyz holt na navstevu nechce, at nechodi a cepicku bych ji vratila.
Jen je horsi, ze se ji tvuj manzel zastava. Prala bych ti, aby byl malinko jako muj. Ac mu to kolikrat nedavam najevo, jsem mu za to hodne vdecna.
Manzel je hodne razny, takze pokud ho jeho maminka nastve (slusne receno 😆), je schopen ji rict nebo napsat hodne peprne sms s pouzitim mnoha vulgarnich slov aby si uvedomila jaka je. Druhy den se pak uz bavi normalne.
Ja mam bohuzel babicku ktera se s manzelem nesmirila. Jakomanzel nejsem ale snazim se ji "jemne" okriknout kdyz neco vypusti z pusy. Ale reknu ti, ze cim min babcu vidim, tim lip. Nevim jak to bylo ve skutecnosti u mych rodicu ale me s manzelem nerozestve. Ackoliv jsme se casto po jeji navsteve pohadali.
Co se tyce vztahu s tvou tchyni a jeji dcerou, tak bych se ani nedivila, ze ji udelala neco podobneho, jako tobe. To ja jsem se pak taky dozvedela od manzela, ze vlastne tchyne nesnesla....nebo spis nemela/nema rada partnery svych deti. A ani jeho byvale partnerky nemela rada. Snad akorat jednu, od ktere odjizdela s plnym kufrem nakupu 😒.

betka09
autor
1. únor 2019

@kittyy17 přesně chápu jak to myslíš, ale...když vím, že to nikam nevede...vánoce, narozeniny, svátky,...vše za posledních 5 let je ode mě a aspoň na oplátku bych třeba taky čekala aspoň to, že popreje i mně...což se za celou dobu stalo jen jednou, kdy už se teda manžel ozval a připomenul ji, že by mi mohla popřát.

@pincola tak to mě pobavilo 😁 jen jsem si představila, jak to říká a...no je toho všeho schopna.

@jitule1984 ikdyz se to nemá, tak takového manžela ti fakt závidím 😊 manžel ji neřekne vůbec nic. Jde k ní, mě tvrdí jak je na ní nas..tvanej, ale přijde zpátky a ještě ji obhajuje. No umí to s ním velice dobře a pokaždé mu hraje na city

kittyy17
2. únor 2019

@betka09 buď k ní důsledně chladně zdvořilá, nezapominej ji dávat dárky, nepomlouvej ji, ukaž že jsi lepší, a manžela to časem trkne... Dítě ji nesveruj, a jinak ji ignoruj. Představ si ji se třemi bradavicemi na nose, povznést se nad problém. Je to její škoda, ne tvoje, ty ji nepotřebuješ...

sudylichozrout
2. únor 2019

Nakoukla jsem do debaty a neda mi to. Holky, proc si porad myslite, ze se zrovna s vami vasi partneri zmeni? Nezmeni. Pokud muz vyrustal pod vlivem dominantni a manipulativni matky, tezko vas pred ni bude branit. A prekvapuje me, kolik zen neustale opakuje tytez chyby. Chodi s muzi, v jejichz rodinach jsou patologicke vztahy a patologicke vzorce chovani.
Ach jo.

betka09
autor
3. únor 2019

@sudylichozrout tak já si vzala manžela, že s ním budu žít...Ne s jeho maminkou. Problémy s ní začaly až ve chvíli, kdy se nám narodilo dítě a není to podle jejích představ. A aby toho všeho dosáhla vymýšlí si vse možné a nemožné. Manžel má na tohle blbou povahu...nechce si to rozhadat ani na jedné straně. To ja sem ta držka co řekne, když se ji něco nelíbí :D a tak to bohužel celé vzniklo...