Tchýni už mám plné zuby…

16. čer 2022

Achjo holky…chlap mi odešel služebně na několik dní a jsem nemocná. Volala jsem tchýni, jestli by dnes nepřišla odpoledne třeba na hodinku, aby se syn zabavil, protože jsem opravdu hotová. Mrzí mě, že se mu nemůžu naplno věnovat. Ztěžka zařídím nějaký jídlo pro něho a pro sebe. Uspat, nakrmit, v noci má chudák děsy. Jsem ještě těhotná tak si to umíte představit. Manžel volal, že zařídil aby mohl odjet o dva dny dřív. Ale stejně…Tak jsem se obrátila na “babičku”. Malý bude mít 3 a byla s ním tak 5x. I když jsme chtěli přijít (30km) tak měla vždy výmluvu. No prostě žádný vztah, žádná péče. Je to paní po 50, která neřeší peníze, práce snová, času habaděj. Syna nikdy nehlídala, nikdy ho sama nechtěla, nikdy nám nepomohla aby jsme si třeba šli do kina a byli chvilku sami. Teď ale opravdu potřebuji pomoc. A její odpověď? Hele já chci odpoledne na kafe (bude u nás ve městě). Takže spíš ne, si když tak vem Paralen. Jo a s tím hlídáním až půjdeš do porodnice…slyšela jsem, že si běžně hlídají děti kamarádky, tak si nějakou domluv. Nebudu v noci lítat k vám (má ještě byt vedle nás). A vůbec, našli jsme si v tom termínu dovolenou …Holky, na dovolené už byli tenhle rok 3x. Hlídání u porodu nám odsouhlasila už několikrát, když na to přišla řeč. A teď tohle. S prominutím mě s**e ta její sobeckost a nezájem o vnoučka (mimochodem zlatý dítě). Nemusím vám ani říkat, že i kdybych chtěla otravovat kamarády tak ti mají svoje děti, práci a podobně. Těžko si někdo najde ještě čas na hlídání, kdyby manžel musel být několik hodin u porodu. Volala jsem to chlapovi, uřvaná, nevím jestli jsem víc brečela ze vzteku nebo z bezmoci nebo z čeho. Chlap je hrozně hodný člověk, i když ho máma taky někdy naštve tak jí má rád a nehrozí, že by utnul vztah. Řekl, že za ní půjde až přijde ze služebky. Hrozně mě ale štve ten princip. Řekla jsem mu, že ji už nechci ani vidět. Že je to hrozná sobecká nána, která nemá nikoho ráda. Tak dlouho ustupujeme, děláme kvůli ní kompromisy…ale tohle už byla pro mně poslední kapka. Ten pohár byl úplně plný a bylo by to na 4 knížky. Závidím vám všem hodné rodiče co mají vaše děti rádi a vás taky ❤️

zuzineckah
19. čer 2022

@zmrzlinka to bezpochyby👍Mne by to taky strašně mrzelo a asi bych i prskala. Ale striktně vzato nedělá nic, co by mělo byt jakkoliv kritizováno. Osobně si nedovedu představit být takovou babičkou, ale asi existují…

zmrzlinka
19. čer 2022

@zuzineckah já ji taky za nic nekritiuju.Je to její život.Mrzelo mne to vždy kvůli dětem...já mám ze svoji babičkou krásné zážitky.Ted už mi to jedno.Spiš mne děsí až bude fakt stará a nemohoucí....že si najednou vzpomene 😂😂😂
A pro mne je to vrchol egoismu....nestarat se jak se má moje sice už dospělé dítě a taky vnoučata.Kdyby ich měla víc ....ale má jenom jednoho syna a dvě vnoučata.

zuzineckah
19. čer 2022

@zmrzlinka tohle jsou vždycky smutné příběhy no....

anetka1701
19. čer 2022

U těchto diskusi si vždycky vzpomenu, jak moje máma, pokazdy když mě vidí (1 za rok) se ujišťuje, jestli se o ní postaráme až bude stará... No, nepostaram. Ona mě jako malou hodina na krk prarodičů kdykoliv mohla, moje děti ignoruje a vezme si je jednou za rok na 2 dny a pak fňuka, jak to bylo strasny a jak jsou nevychovany a příšerný... Takže jsem se zařídila sama, ale fakt se o ní starat nebudu... Hlavně za celej život nic nedělala, jen si někde něco občas solichala a nechala se živit chlapem...