Těhotná, doma. Cítim se izolovaná. S přítelem se hádáme

lenycka
12. kvě 2007

Ahoj všem, kdo zabrousí na tuto diskusi 🙂
Mám tak trochu problém s přítelem, už si nevím rady, tak jsem si řekla, že zkusím založit diskusi na toto téma a třeba mi někdo z vás poradí...
V době, kdy jsem otěhotněla jsem zároveň skončila i v práci - šéf na mě měl už delší dobu pifku a tak mě donutil podepsat dohodu v době, kdy jsme se snažili o prcka. Na jednu stranu se mi hrozně ulevilo, ale na druhou jsem to brala a beru stále, jakou svou osobní prohru!
Nicméně jsem už zůstala doma, kde si taky hledat práci, když člověk ví, že už je těhotný a že by na konci zkušebky už mohlo být vidět, že mi rostlo bříško!
Byla jsem zvyklá na určité životní tempo, které se mi ze dne na den změnilo, najednou mám pro sebe čas 24hodin denně, přijde mi, že jen peru, uklízím, vařím, žehlím, chodím se psem a furt dokola a zákonitě mi to už leze delší dobu na mozek! No a tím pádem jsem hodně vztahovačná a podrážděná a odnáší to můj přítel, se kterým se čím dál tím častěji hádáme a pokaždé to skončí jeho odchodem pryč!
Rekonstruujeme byt, jenže protože je psaný na mě, tak je pro něj každá práce jen přítěž a problém a do ničeho se mu nechce a těch řečí, co si vyslechnu, než to udělá ☹
On od toho všeho může utéct aspoň do práce nebo za klukama na pivo, ale co já? Maximálně tak odpoledne do kavárny na limonádu! Když jde s klukama na pivo, tak to není na dvě nebo tři hodinky, jak bych od něj očekávala, ale na 7-8 hodin a ještě se diví, že jsem pak "zase" naštvaná!
Má někdo z vás stejné stavy? Přijdu si děsně sama a izolovaná od celého okolního světa, nic mě nebaví, cestovat už ze zdravotních důvodů ani nemůžu, jen sedím doma a pořád mi přijde, že jsem sama a když se blíží víkend, kdy bychom měli být spolu, tak se pohádáme a trávíme ho odděleně! Na miminko se hrozně těším, ale mám strach, aby ho ta má psychika nepoznamenala!
Neumím to asi všechno popsat tak, jak bych chtěla...

ria80
4. zář 2007

Ahoj,to teda taky nechapu,kde jsou.Uz se na to asi vykaslaly ,uz na nas asi nemaji cas.To jsem rada,ze se vam ta svatba povedla,ale taky to s nim nemas uplna jednoduchy,co?Ale jinak se asi zlepsil,ne?U nas se to zas vraci ke stavu pred porodem.V patek se mi ho chtelo fakt nakopnout.Uz nekolik dni pred tim jsme se bavili a rikam mu,ze ted nebudem pouzivat ty spreje proti hmyzu,protoze jsou jedovaty a nechci,aby to mala dychala.On samozrejme ze ne,ze to nic neni,ja na to,ze to vim a tim to skoncilo.No a v patek vecer,kdyz jsem byla s malou chvili pryc,tak to vystrikal v obou nasich mistnostech tim nejjedovatejsim pripravkem uplne vsude,na kobercich,na postelich a tak.Az jsem se z toho davila,kdyz jsem tam prisla.Tak jsme se chytli,rekla jsem,ze tam malou nenecham a spaly jsme nahore u nasich v obyvaku.On se urazil,zacal me zas napadat a tak.Ja jsem ho neposlouchala a sla jsem pryc.Mam pocit,ze to udelal schvalne,a schvalne na noc,aby tam ta mala musela byt a nemely jsme na vyber a on tak dokazal,ze si muze delat,co chce.Nepocital s tim,ze ja pujdu k nasim.Druhej den odjel brzo rano,vratil se az pozde vecer,nechal me tam s Michalkou samotnou,vubec se o nas nezajimal,i kdyz vedel,ze je trochu nastydla,ani se nezeptal,jak ji je.Pak jeste vykladal,jak se mel dobre,jak si se znamyma udelali grilovani apod.Bylo mi z neho nanic. 😝 😝 😝
Pak cekal,co udelam,jestli nebude muset spat v aute,a kdyz jsem to neudelala,tak pro neho je zase vsechno v poradku.Myslim,ze me ma za chudinku,ktera se na nic nezmuze. 😢

claire
4. zář 2007

Rio, dobře, že víš, že nejsi tak bezmocná. Pokud máš pocit, že to dělá schválně a chceš to řešit, tak třeba se zkus podívat po nějakém nejedovatém spreji a ty drasťáky prostě z domácnosti vyházej. A tak pořád dokola.

Ale obecně na aroganci a nerozum asi tak jednoduchý recept nebude. Nejde mi do hlavy, že si některý lidi musej furt něco dokazovat - morální, fyzickou, finanční (atd.) převahu. Nikam to nevede a je to dětinské ☹

ria80
4. zář 2007

Ahoj,ja vim,ze nejsem bezmocna,ale on si to asi mysli.Jasne,tady treba nejde primo o ten sprej,kterej ted schovam,ale o to,ze to bylo schvalne.To mohl udelat i cokoliv jinyho(a taky uz udelal).Myslim,ze lidi,ktery jsou v pohode a inteligentni a navic vedi,ze maji pravdu,si nic dokazovat nemusi,oni proste vedi,ze to tak je.Ale ti,kteri vedi,ze pravdu nemaj,tak si to musi dokazovat na druhych,chvaj se jak idioti a tim druhym ukazujou jeste vic,jak jsou hloupi.Co me fakt vadilo,ze by vom nechal celou noc tu malou spat,myslela jsem,ze na ni mu prece jen zalezi.

lenycka
autor
4. zář 2007

Rio, ono mu na ni zalezi, to urcite, ale obcas kdyz s nima clovek mluvi, tak jim to jde proste jednim uchem tam, druhym ven! Ja to vidim u nas doma - taky se o necem bavime, ze to udelame tak ci onak a druhy den sup a je to presne tak, jak jsme se shodli, ze to neudelame, pak se tvari jak jeliman a jeste mi vynada za to, ze mu nejsem vdecna!
Co mi treba dalo prace mu prvni mesic vysvetlit, ze na noc nebudeme otvirat okno v loznici, aby se mala nenastydla. Uz takhle mame docela dost chladny byt... Tak to kazdy vecer zkousel, ale uplne mi tim drasal nervy!
My se hadame furt pryc, posledni mesic to zase neni jeden jediny den, co by nebyla hadka. Ja uz jsem z nej vysilena daleko vic nez ze Sophinky, jsem mu to uz i nekolikrat rikala, ale to jak kdyz clovek mluvi do dubu. Vetsinou vstane a preventivne me sprdne hned po ranu a kdyz se nafouknu a nemluvim s nim, tak dostanu jeste vynadano za to, ze jsem se zase urazila! Tak jsem to dneska probirala s moji maminou a vubec nevime jak na nej. Mi mamina psala, ze abych se podivala, jak se chovaji jeho rodice a podle toho pak muzu cekat, ze se bude vyvijet nas vztah 😠 Tak to mam super vyhlidky - tchyne je furt zalezla doma u TV a tata se od ni pro jistotu odstehoval na chalupu, aby se s ni nemusel vidat a bavit. Jsem si myslela, ze vetsinou se clovek chova uplne jinak, nez co vidal doma a nelibilo se mu to, ale asi ne, tak to se mam na co tesit a nebo ho zacit prevychovavat, coz uz po tolika letech ani nepujde a asi uz bych na to nemela ani energii.
Takze Rio, hlavu vzhuru, jeste jim vytreme zrak!!! 😎

ria80
6. zář 2007

Ahoj,no vidis,ja myslela,ze se to u vas urovnalo.Psala jsi,jak se pritel o malou stara a ma ji rad,tak jsem ti zavidela.Ted jak pises,je to skoro jak u nas.Nevim,jestli se da takovymu cloveku fakt vytrit zrak a nevim,jestli se mi do toho chce.
Samozrejme jsou i mnohem horsi chlapi,ale neumim si predstavit,ze takhle ziju jeste dalsich treba 30 let.A ze v tom budou vyrustat moje deti.Casto o tom premyslim,ze je mi to tak lito,kdyby to melo skoncit,ale nechce se mi takhle zit.Navenek se chovam jakoby nic a mluvim jakoby nic,ale uvnitr to citim jinak.
I kdyby se ted choval bezvadne,a to se teda nechova,tak ja uz nebudu moct nikdy zapomenout,jak se ke me choval v tehotenstvi,to uz nepujde smazat.Ja se jeste porad snazim,ale vidim,ze to fakt nepujde.
Je mi to hrozne lito,ale drzet to jen kvuli diteti nebo proto,ze je mi ho lito,to fakt nema cenu.A ty deti by to stejne vycitily,ze to neni v poradku.
A jak je to teda u vas,kdyz se to zase zhorsuje?Myslis,ze spolu budete naporad,jak sis to asi myslela,kdyz jsi s nim chtela mit dite?Nebo taky premyslis podobne jako ja?
Taky jak jsi psala o ty jeho rodine,tak kdybych to brala podle toho,tak bych musela okamzite utect,to je hruza.

lenycka
autor
7. zář 2007

Rio ja fakt nevim. Na jednu stranu si rikam, ze ma malou fakt moc rad a ze by to pro nej byla hrozna rana, kdybych mu ji "vzala", na druhou ale vim, ze kdyz nebudeme stastni, tak to maly bude hrozne ublizovat, to dite to proste vyciti ☹
Nevim, co se stalo, ale vcera prisel z prace a donesl mi ruzicku, jen tak. to uz tedka hrozne dlouho neudelal. Vecer se u TV chtel tulit, jenze ja ted mam v sobe nejaky blok, preci jen jsme spolu hrozne dlouho nespali a ted po porodu jak se furt hadame... tak jsem mu rekla, ze se hrozne odcizujeme, tak zase koukal jak vyvorana mys, ale naznak, ze uz se zase chvili bude snazit tam snad je 🙂
Furt si rikam, ze to asi bude moje vina, ze jsem precitlivela a ze casem bude lip, ale vim, ze zakladem kvalitniho vztahu je normalni partnerske souziti, coz mi ted nejak nemame. Asi to chce cas 😎

verusky
7. zář 2007

holky,zdarec!!!na nedeli hlasim navrat od nasich,ted jsem tu jen na skok,pro pudr a pro plinky.petr si hraje s malou,dnes nastoupil do prace,ale vali na chatu dokachlickovat koupelnu a ja zas do vracova.
devcata, casem ziskate nadhled,mluvim z vlastni zkusenosti.taky ted kojite a hormony porad nejsou v normalu. vidim na verusce,jak tatu miluje,vim, ze on miluje ji a to za ten nadhled stoji. ale ria to asi mit moc dobre nebude-s blbcem velkym.mozna bych mu casem rekla sve vnitrni pocity,aby vedel, ceho se muze bat a ceho se muze dockat. ale ted asi spis zustan v klidu,onose to samo vyvrbi.
holky,prëdstavte si,tlustoch su velky-vcera jsem byla v poradne-dvanact kilo navrch.takhle jsem rodila verusku...
sarrinn,gratuluju a nekdy napis.pro me byl porod taky dost strasny. ale zapomenese.
tak papapa v nedeli!

sarrinn
9. zář 2007

ahojky holky 🙂
ja jsem taky jen na skok, porad nekde litame, ale dnes odleta segra tak pak vam napisu vice, zatim vse v normalu a v pohode.
Verusky diky!
Musim docist to co jsem zameskala, jeste jsem nemela casik.
Jinak vsechny moc zdravime! 🙂

verusky
9. zář 2007

sarrinn,ja to taky cetla pul dne (mezi venovanim s malou).
ted jsem prdolu ulozila a spinka,ale mela bych k doktorce,ma uplne rudou prcinu,zacalo to na pyscich a ted uz je to vsude a hodne. a u nasich jsem zapomnela pudr,ktery to uklidnoval. jinak mazu bepanthenem,ale ten je ted naprd a tak jsem tu nasla cosi sussiho.
tak jsem byla na chate,petr dorezaval posledni kachle a je to uzasne,mame koupelnu s velbloudama. v utery pojedu mamce odvest vyrazene veci do charity,objednam a zazalohuju nove dva koberce nasim a petr zatim bude na chate sparovat.je ted v praci a dojde v jednu.moc se tesi,ze budeme zase zit jak normalni rodina.ja se zas tesim,ze bude prdolu videt rano,protoze ona je zlata,uz je vzhuru,ale jeste se chvilku vali v perinach a dela haji buci,nebo si jivezmuk sobe do postele a tuli se,zkouma mi oblicej a hodne povida. za ty tydny u nasich udelala pokroky, sama umi pit i caj,umi vylezt a slezt z postele. hezky si drzi lzicku u jidla,bohuzel teda kdyz ma neco mlecneho v misce,tak chce jist vylozene sama,tak vzdycky musim ozelet obleceni,ale co,kdyz chce byt samostatna,musim ji v tom podporovat. nocnik vsak moc nejde.nejsem moc dusledna,curani chape,ale kakani je o nicem,ozve se vzdech a je to v plince.tak kde bych ji stihla posadit na nocnik... desne miluje zeleninu (nasi maji velkou zahradu),ale schovavam ji,protoze celkem casto kadi a na tu cervenou prcku je to zle.toz takzhruba veruska. a ja?? ja sbabickou makalana uklidu v dome i kolem,zaridila jsem velky kontejner,odjely tri voziky do srotu a jetse musim odvest dve stara auta na vrakoviste.moc bych chtelavyklidit dvur,aby se dum oplotil a vydlazdily chodniky,protoze s kocarem chodit tim desnym blatem je hrozne. a dedovi to zjevne nevadi,ale do vseho se stve,takzejsme kazdou chvili byli v sobe. ja ho chvilama nemuzu vystat a to si vzdycky rikam-zlaty petr!
ale uz k vam-lenycko,jak to jako myslis,ze te pritel sjede preventivne rano?!to jako si neco vymysli?a proc to dela?my se s petrem chytame taky kvuli blbostem,ale ted uz vim,ze nic neni schvalne.ze to treba vychazi z blbe nalady nebo tak podobne. ja si,devcata,myslim,ze to fakt po tom kojeni a s rostenim deti prejde. clovek se raduje z kazdeho pokroku a uz si nevsima tolik malichernosti. jen je nekdy obtizne zvladnout to do te doby...
tak ja pro dnesek koncim,dobrou,klidnou noc a zitra se tesim,ze tu nekdo napise.pa!!

lenycka
autor
10. zář 2007

Jezis Veru, ted jsem nahlidla do Tveho alba, ten kroj se vam fakt moc moc povedl! Az me to rozesmalo jak je mala roztomilounka 🙂
Mala mi dnes spala kupodivu hrozne dlouho, obvykle se mi budi kolem ctvrte, ale dnes si to strihla az do pul seste. V osm k nam ma prijit pani, aby nam ukazala jak malou potapet a koupat (s nami) ve velke vane, nejake masaze a zpusoby noseni, tak jsem hned od zacatku vedela, ze bude nejaky problem, ze si urcite prispi a ted ji slysim, jak si tam v postylce heka a 100% usne az tak v sedm a bude chrundat min. do deviti a ja ji tak nerada budim ☹
Ted jsme uplne poprdeni z toho jake dela pokroky - nedavno jsem ji naucila vyplazovat jazyk, to ji jde nejlip, lumparny bude zvladat na 1. A pritel ji naucil ukazovat jak je velika a "tak tak vselijak" na otazku jak se mas... no je sladoucka 😀 Nejde ji to jeste tak suprove jak vetsim detem, ale je videt, ze se moc snazi a ze z toho ma jeste vetsi radost nez my 😀
Vcera vecer jsme zrovna koukali na fotky, co jsme od porodu nafotili, tak jsme tu oba tak sedeli a na stridacku se nam draly slzy do oci 😅
Ja verim tomu, ze se to uklidni, kdyt na nem vidim, ze by za malou dychal a to je moc dobre!!!
To, ze me preventivne sprdne je samozrejme jen proto, ze se probudi se spatnou naladou nebo je z neceho nervozni nebo tak, jenze nez na tu pricinu, co se mu zase deje prijdu, tak mi to obcas taky docela trva 😠
No nic, jdu snidat a asi neco vyzehlit nez ta pani prijde, spat uz to nema cenu ani chodit.
Tak doufam, ze uz se tu zase pomalicku zacneme schazet v nasi stare sestave! 😉

ria80
10. zář 2007

Ahoj holky!Lenycko,to jak jsi psala 7.zari,to je uplne jak kdybych to psala ja.Citim to uplne stejne.Ted uz teda si nejsem tak jista jeho laskou k maly,prijde mi,ze ji ma rad,jen kdyz na ni ma naladu.Ses dobra,ze ji tak neco ucis,me by to nenapadlo,ze se tak maly dite da necemu naucit.Taky to zkusim.
Jinak to byl dost desnej vikend.Uz v patek vecer mala hrozne kricela,jako by ji neco bolelo,v sobotu jsem ji nemohla vubec vzbudit,za celej den neotevrela oci,no hrozny,nechtela jist,byla takova hadrovita.Celej den jsme byli s nasima u ni a hlidali,co dela.
Teda krome manzela,ten byl v kuchyni,koukal ma televizi,spal,a vubec to nevzal na vedomi,ze ji neco je,i kdyz jsem mu to rikala.Za celej den ji ani nevidel,ani se nezeptal,jak ji je nebo co to je,ze tak hrozne krici,nic.Mela jsem pocit,ze je mu to jedno.
Vecer jsem se rozhodla,ze pojedeme na pohotovost,radsi,nez pak v noci,tak tam s nama jel.Pry ma nakou virozu nebo co,chudacek mala.Ted uz je ji lip.Uz se zase na me smala.
Ale manzel me zase zklamal.Verusky jak pises,ze si musim naucit ten nadhled,tak to opravdu nepujde.Nekde ta hranice proste je a ja taky nechci celej zivot mu jen promijet jeho blbosti.Ja potrebuju citit v chlapovi oporu a to on mi nedava.

lenycka
autor
10. zář 2007

Rio, to me mrzi, ze mala stona, je dobre, zes s ni na tu pohotovost jela, aspon ji uz bude lip a lip.
Ona si nase mala totiz uz vytvorila svuj dopoledni denni rezim. V 6:30 vstavame, naji se, pak si ji dam na nohy celem k sobe a povidame si, ona se furt hrozne vsemu smeje a "odpovida" mi, takze ji i ucim a je videt, ze ji to fakt bavi, ale je pekne vycurana potvurka, pze doma to vsechno krasne opakuje a v Ne jsme byli u tchyne a ani prd. Sice se na me sibalsky smala, ale ani na me nevyplazla jazyk, nic, vycuranek jeden 😀
To vis, ze neda ruce primo nad hlavu, jak to delaji starsi deti, ale je videt, ze se snazi a ma hroznou radost, kdyz ji pohladim po tvarickach a chvalim ji 😎 No schvalne to pak taky (az bude Misa vetsi) vyzkousej a pak napis, jestli ji to taky bavi 😉

verusky
10. zář 2007

rio,ja taky malou nic neucila,ona jen spala a spala.ale kdyz byla vzhuru,venovala jsem se ji,ale spis ukazovanim veci a tak. vcera jsem,holky, cucla do vasich alb a musim rict,ze jsem byla celkem sokovana z rie. takova krasna svatebni fotka... a o michalce ani nemluvim. to bych rekla, ze jste krasna,stastna rodinka. z tveho muze (ale uz ho znam z vypraveni) mam pocit,ze je z neceho dost zakomplexovany.vypada celkem mensi,kolik meri cm?a ty vedle nej? skoda,ze nebyl u toho porodu,aby videl, co da prace a sil privest na svet takovou krasnou holcicku.o vynoseni a peci,nez se osamostatni ani nemluvim. vis,co me mrzi? ze kdyzjsme te premlouvaly,at ho u porodu mas,psala jsi, ze uz je to mezi vama stejne na nic a lepsi to nebude. ale stejne jsi doufala v pravy opak...a ted jsi zase rozpacita.bylo to tve rozhodnuti,ale my ostatni vime,co opravdu porod na vlastni kuzi udela s chlapem. nase cacorka je cely petr,kdyby byla v modrem,je to kluk jak vysity,ale pro nej je to nejbajecnejsi a nejkrasne mimino.a samozrejme nejsikovnejsi.asi je to o tom vazit si zivota...
lenycko,toz kdyz jde jenom o naladu,takto neres a az se uklidni hormony,nadled urcite chytnes. u rie je to horsi v tom, ze ma vedle sebe vola.a taky pekneho sobce.
toz ja koncim,mam malou v kocaru a asi uz bude vstavat,tak at tam nebreci tri patra.

verusky
10. zář 2007

tak jsem tu zas,mala spinka a nikdo nepise.rio,nezapomen mi napsat ty centimetry vas obou,prosim.
dnes jsem si uzila.veruska chtela tatu a tatu,normalne byla porad u dveri,vlezla do jeho perin,motala se kolem jeho kozeneho kabatu a u vseho byla nestatna...tak jsme museli zrusit zitrejsi sparovani na chate,at si tatinka trochu uzije.holt pet tydnu bylo pet tydnu.stejne je to sranda,jak strasne inklinuje k chlapum (tata a oba dedove).no aspon vime,ze nebude na baby.mozna taky vi,ze do zdejsiho bytu proste patrime oba a o to vic ji tu chybel.
dnes jsem sezrala vsecko mozne,ach jo,jsem vykynuta az beda.to jsem vam psala,ze mam uz silenych dvanact kilo navrch?ani nevim,kde se vzaly,zas tak casto nehoduju.ale necvicim a to je hrozne znat a dost me to mrzi.ale cvicte s takovou prdolou...no a taky samozrejme nemam vuli a taky me to vubec nenapadne.
tady prsi...
tak,holky,pekny vecer.

lenycka
autor
11. zář 2007

Ahoj holky, tak v rychlosti dnes ja jako prvni 😉
Tatka byl rano darovat krev, ted je na skok doma, ale za chvili zase jde pryc, jede se podivat na auto, furt neco shanime, ale nedari se nam, asi mame v te cenove relaci vysoke pozadavky ☹
No ale az budeme mit nove auticko, tak mam slibeno, ze muzu vyrazit za kamoskama do Phy (jak jsem tam nekolik let pracovala, tak jich mam vic tam jak tady u nas ☹ ) a pak plynule prejet k babicce k Teplicim, uz se na to hrozne moc tesim, vypadnu tady z toho "stereotypu", jen doufam, ze male zmena prostredi nebude nejak moc vadit. Prave, ze ta jedna kamoska z Phy ma o dva tydny mladsiho chlapecka, tak si myslim, ze by, az budou vetsi, mohli byt dost sehrana dvojka 😀
Dneska je teda desny pocasi, to budeme cely den asi zavrene doma, to nas ani jednu neba, ale co se da delat, no. Malou uz nastesti zacla bavit hrazdicka, takze ji necham bud lezet na zemi nebo ji na chvilinku vzdycky vrznu do autosedajdy a ta do toho mlati, radost pohledet 😀
No nic, jdu posnidat dokud se ji tatka venuje a ja mam cas. Tak to budu v prubehu dne sledovat a doufam, ze se tady taky uz sejdeme nekdy vic jak jedna osoba 😀 😀 😀

ria80
11. zář 2007

Ahoj holky!Verusky diky za pochvalu,kdyz uz nic,tak aspon svatebni fotky jsou krasny.SAmozrejme se muzovi nelibily,tomu se ale nezavdeci nikdo. 😝 On ma 168cm,ale dobry,ja jsem jeste o 4 mensi.Tak se k sobe hodime,ale asi komplex z vysky ma.A jinak mas pravdu,tech komplexu je vic,kvuli ruznym vecem,ale to by ani nemusel,to zalezi na postoji k zivotu.Jemu se proste na svete nelibi,porad rika,ze je to k nicemu,ze se jednou zastreli a tak.
Nic si nedelej z vahy,pri druhym se pry vzdycky pribere vic,a 12 kilo neni zas takova hruza,pri dvou malych detech to shodis jako nic. 😎 Ja ted rikam,mela jsem nabrat taky trochu vic,je to znat,ze telo ted nema z ceho brat ze zasob a jsem porad slaba jak moucha.
Porad myslim,ze s porodem jsem udelala dobre,byla bych tam z neho nervozni a takovyho cloveka stejne nic nezmeni.Kdyz mala neotvirala oci,taky to s nim nehlo.A me moc pomohlo vedet,ze je tam se mnou nekdo,kdo to uz prozil a vi,o co jde.Ted ale mamka asi proto,ze byla u toho,tak vsechno vic proziva,kdyz ji neco je.
Tady je hezky,mala spinka,jeste je takova unavenejsi nez predtim.Pod hrazdicku ji uz taky davam,ale jeste si sama nehraje,musi byt nekdo u ni,a stejne vydrzi jen chvilku.

verusky
11. zář 2007

leny,to to leti,mala uz ma dva mesice a dva tydny...no ja vsak taky padim jaksi rychle vstric druhemu ditku.nastvala jsemse,ze ted malou hodinu uspavam v posteli a kdyz mi doperin zacala lit caj,tak uz toho bylo dost a vyjela jsem a petr se divi,co se vztekam.tak za prve on se dospal a za druhe si v klidu snida u televize,zatimco ja mela malou i na zachode. ja to nechapu,u nasich spala mnohdy do deviti,ale nejmin do osmi a tady je oba dny vzhuru uz v pul sedme!!!proboha proc??????????????????????ze by rozdil byt a dum? ze je tu tepleji? stve me to!!
leny,ja mam taky kamarady mimo sebe,tak mam aspon vas na netu a s kamaradkou,co jsme súpolu studovaly,si piseme dopisy postou. a naproti v dome je synek o pulroku starsi nez mala,tak to jsou velci kamosi,snad sinekoho taky najdete.
tak ja balim,nebot jde petr do schodu-jel s kocarem.

ria80
11. zář 2007

Koukala jsem na alba a narazila jsem na jedno super se sklebici mimino 😀 😀 .Autor je linda02.Stahla jsem si to a urcite to nekde pouziju,takovej ksichtik se hned tak nevidi.Mrknete na to,at se mate cemu zasmat,kdyz u vas prsi. 😉

lenycka
autor
11. zář 2007

Holky, my mame nove auto! Konecne! Teda jeste nevim, jestli nam v bance vydaji potrebnou sumu najednou bez predchoziho ohlaseni, ale pocitam s tim, ze budou jen drzkovat a nakonec nam to stejne daji! Stejne je to pekna chujovina - clovek ma na ucte prachy snad proto, aby je mel k dispozici, kdyz je potrebuje a pak se dozvi, ze to musi hlasit dopredu 😠
No, jenze nam tatka odjel i s kocarkem, takze jsme s malou zavrene doma a uz se desim zimy, pze fakt nevim, co budeme cele dny delat, kdyz tu budeme zavrene ☹
Dopo jsem si psala s kamaradkou, posilala mi nejake fotky jejiho synatorka a mela ho foceneho na dovolene v nafukovaci vanicce, tak me to tak nadchlo, ze uz zhavim stranky a hledam, objednam ho maly k vanocum a budeme moct "machrovat" v lete u vody 😀 juchuuuuuuu 😀 Z nej budu mit nakonec nejvetsi radost ja 😀 😀 😀

verusky
11. zář 2007

rio,tak to je jasne.takovy prcek,aby nebyl zakomplexovany.muzes nosit podpatky?ja jsem to tak nikdy neresila,azjsem sinasla petraa on me upozornil,ze muj otec je proste plnykomplexu z toho,ze meri 170cm.a tak sobe a druhym porad neco dokazuje. taky jediny chlap,ktereho znam naprosto bez nejakeho reseni vysky,je muj bracha libor,ten ma asi 166,manzelka ma 170,aleon je vubec uzasny clovek,takyje vynikajici ve sve profesi a taky je povahou po mamce,takze nejake centimetry,ples od osmancti,bryle apod.honaprosto nerozhazi.on je opravdu vyjimka.
petr to hodne vnima za prve,ze je sam vysoky (190cm,ja mam 160) a za druhe,ze ma vybornou intuici (proto si nasel me 😵 )a hodne vidi do lidi.
leny,s tim bazenem,to urcite sezen a uzijete si krasne.az vam zavidim,ditena leto je to nejlepsi,mluvim z vlastni zkusenosti,verusa je v cervenci a vlastne v lete chodi,muze se odnaucovat od plinek, schladi se ve vode a zabavi se a po fyzicke strance uz v ni vse zvladne. ja se toho listopadatka hodne bojim,to bude leto jeste o nicem,no co se da delat,chtela jsem druhe brzo,mam ho mit.
holky,ja chtelanapsat jen par radku a sepisovala bych romany. presne kdyz mala usla jsemsla na net a volali nasi,ze jedou z breclavi a stavi se. a z deseti minut byly dve hodiny. a to jsem mela v planu vysat byt a umyt kuchyn.no aspon jsem vyhodila odpadky a zaprala veruscinu bundicku od bananu,tak aspon neco.ale v teto dobe mam davno spat.
tak zas zitra. a je skoda,ze ta nasticka se nam uz asi nevrati.
jo a jeste rio,ja vim,ze ti u porodu delala nejlepsi pocity mamka,ale podle sebe myslim,ze bys tam muze taky zvladla a asi ho neresila a podle vsech chlapu,ktere znam,je porod hodne,hodne hodil na zem a vzpamatovavali se z nej. rekla bych,ze i kdyby to bylo blbych 14dni,byl by opravdu ke vsemu pokornejsi. asi by ho to nezmenilo,to ne,ale byl by to zazitek na cely zivot.ja chci mit petra u porodu stoprocentne,i kdyby se delo cokoli,v tech kritickych chvilich jste proste na stejne lodi a posune vas to nekam jinam (ikdyz setopozdeji muzevratit do starych koleji).
ale tak musim to uz nerozebirat,alehodne me to mrzi,protoze si opravdu myslim,ze by to s tim tvym hnulo a mozna dost zasadne,aspon co dcery se tyce.
devcata,tak ja valim do sprchy,za chvili dojede petr z prace,hruza!!!

lenycka
autor
12. zář 2007

Veru, ja jsem taky vcera docela ponocovala. Na Netu jsem brouzdala do nejakych snad pul 10 a pak zacli VyVoleni, ja jsem si teda rekla, ze na to nebudu koukat, ze mi to zbytecne zere cas, ale byla prvni volba, tak jsem to nemohla propasnout, ze 😠
Mala se mi v noci vzbudila a nevim, jestli ji bolelo brisko nebo jestli uz se nam dole neklube jeden zoubek, ale papala a z niceho nic se mi odtrhla od prsa a zacla hrozne plakat, byla k neutiseni, ale jen co se uklidnila a prisala se znova, tak to zaclo nanovo ☹ Nastesti mi pak v postylce hnedka usnula, ale myslim, ze uz to asi bude ten zoubek. Koukala jsem, ze ma tu spodni dasnicku na jedny strane takovou docela cervenou, i kdyz je mozne, ze si to asi odrela, jak si furt rve ruce do pusy, no uvidime.
Na leto se taky uz tesim, jestli bude mala po mne (ja zacala chodit uz v 9mesicich), tak to uz bude litat jak dabel a uz to bude o hodne veselejsi. I kdyz ja s ni zazivam radost den co den. Jen nas trochu trapi cestovani v autosedacce a nevim, co s tim. Vcera jsme jeli ke svagrovy a cestu tam nam krasne prospinkala, pze mi usnula u prsa, tak jsem ji jen oblekla a jeli jsme, jenze cestu zpatky mi projecela, pred odjezdem zase jedla, jenze madam nebude krkat, kdyz ma, takze ji asi tizily krkance v brisku a tak rvala, jenze jak mi to rve usi, tak mi to neda a musim ji z te sedacky vyndat a jedeme jen tak a to mam zase strasnej strach, ze to do nas nekdo nabori, no fakt nevim, co s tim ☹ Pritom doma ji tam uz davam sedet, aby si pekne hrala s hrazdickou a to ji nevadi, tak tomu nerozumim!
Veru ja Te stejne obdivuju, ja bych dve deti takhle rychle za sebou fakt nezvladla, nemela bych na to nervy. Ale to asi znamena, ze pak na nas nebudes mit vubec cas??? 😕
Nevim, co s tou nastickou je, treba ted nema pripojeni na Net a nahlasi se nam az bude moct. I kdyz ted si matne vybavuji - nepsala ona, ze ma ten zanet prsou? Tak jestli treba nemaji nejake zdr. problemy (coz ji teda nepreju!)a proto se nehlasi...
Rio, my teda doma jsme vsichni taknejak normalne velici, ale mela jsem v praci kolegu, ten byl o hlavu mensi jak ja (ja merim cca. 165cm) a ten trpel, jak ja rikam, Napoleonskym syndromem 😀 Takze se ani nikdy neozenil, byl to starej mladenec, v praci mohl sedet od nevidim do nevidim a jeste si to pak mohl v klidu dodelavat doma po vecerech a prisla jsem k nemu do kanclu ja, ktera to nejak extra s tim vysedavanim neprehanela (udelala jsem si, co jsem mela, kdyz mi horela koudel u pr..., tak jsem si to teda taky vzala domu, ale fakt dost nerada! a kdyz bylo potreba neco narychlo udelat, tak jsem tam musela taky vysedavat do vecera, to jinak neslo) no a kdyz jsem na tu pozici nastoupila, tak me kolega, co tam byl prede mnou zaucil jen asi 3 dny (pritom bych potrebovala tak min. mesic), takze mi nezbylo nic jineho, nez se Napoleona prvni mesice furt vyptavat a zjistovat co a jak a ujistovat se, ze to delam dobre. To mu samozrejme velmi simralo jeho ego 🙂 a vse bylo v pohode, jenze po nejake dobe jsem se uz zaucila a prestala se vyptavat a to byl problem, zacal proti mne solit u sefa, chodil na me zalovat, kdyz jsem odesla domu, tak mi kontroloval praci a rano jsem mela na stole vytistene papiry a doplnene treba jen carky mezi slovama nebo velka pismena 😠 Nicmene jsem nakonec kvuli nemu byla vyhozena, nebo spis mi bylo receno, ze bud podepisu dohodu nebo si na me sef bude muset najit 3 prestupky, aby to bylo na paragraf ☹ Dodnes nevim, co bylo tim impulsem, aby si na me zacal chodit stezovat a zacal mi hazet klacky pod nohy, ale s kolegama jsme se pak shodli na tom, ze jsem zacla byt prilis samostatna a zacla jsem (v jeho ocich) ho ohrozovat (mladsi, rychlejsi, zvladala bych pribirat i dalsi ukoly)!
Tak to jen jakou mam zkusenost ja se zakomplexovanyma malyma skretama, jestli to takhle tady muzu napsat - tim Rio, samozrejme nemyslim, ze je Tvuj manzel skret, to jsem se ted zase rozcilila, jak jsem si na toho debila z prace vzpomnela 😒

ria80
12. zář 2007

Ahoj!Leny,to nedelej,nevyndavej ji ven,radsi ji nech rvat,nikdy nevis.My jsme jeli zatim jen 2x a z toho jednou do nas nekdo narazil.Nic moc,ale pekne to hodilo,nevim,jestli bych ji udrzela,kdybych ji mela na kline. ☹
Nasticka treba zase prijde,az bude mit cas,ten zanet v prsu jsem mela ja.
Taky jsem si vzdycky planovala,jak budu mit 2 deti blizko sebe,aby si spolu mohly hrat,jako ja s brachou,ale bohuzel to nejde,hlavne kvuli ty nasi rodinny situaci.Zadny dalsi dite!! 😲
Vy myslite,ze je to kvuli vysce?Vzdyt jsem mensi nez on a jemu se vzdycky libily spis vysok holky,ale neco na tom asi bude.Jsou tam teda i jiny duvody,nekdy mam pocit,ze mi zavidi,ze jsem v pohode a chce,abch na tom byla stejne jako on.Nesnese pocit,ze je nekdo na tom lip.Vcera to zas byl des,ani nemluvim.Nejhorsi,ze uz je hnusnej i na nase,oni to pak blbe nesou,taky na takovy jednani nebyli cely zivot zvykli,oni snad za celou dobu na sebe nezvysili hlas.Uz to prestava byt unosny.On si tady chce vybit co nejvetsi slovo,aby ho vsichni poslouchali,a zatim si neuvedomuje,ze krome tech vsech komplexu,co ma,jeste taky prijde o dite.Proste dosahne presnyho opaku toho,co chce.
Lenycka psala,ze bych mu to mela rict,co citim a tak,ale to uz jsem udelala 2x,jeste pred narozenim maly,a sliboval,ze se vsechno zmeni,ze bude uplne jinej.ja jsem mu neverila,a dobre jsem udelala.

ria80
12. zář 2007

Verusky taky psala,ze jsem to chtela ukoncit a ted jsem zasa rozpacita.To je pravda.Ono se nic nezmenilo z moji strany,ale je pro me hrozny,ze to budu ja,kdo rozbije rodinu.Prece jen nic moc,ale porad jsme rodina.A ja budu nakonec ta spatna,i z pohledu ostatnich.
Dneska jsem manzelovi volala a rekla mu,ze mam svatek.(On by se zas rozcilil,ze jsem mu to nerekla a udelala z neho blbce.)To bylo prekvapeni! 😖
Jinak mala vcera nespala cely den ani chvilku.Samozrejme byla unavena,nejdriv fnukala,pak cely odpoledne prorvala unavou,malinky ocicka,ale neusnula.Nevim,co to bylo.Odpadla az v 11 vecer a spala 8 hodin.Chudak mala.Snad se to nebude brzo opakovat.Uz se tesim,jak bude aspon tak velka jako Veruska,to uz bude jina sranda. 🙂

sarrinn
12. zář 2007

Ahojky holky 🙂
Leni takovej debil se najde vsude, mozna ze zarlil, treba te chtel dostat- to se mi stalo v hotelu, celou dobu tady pohoda a co jsem otehotnela tak jeden idiot se rozhodl ze mi to v praci hodne zneprijemni- byl na tom miste manazera chvilinku tak taky z nej nikdo nemel respekt, nastesti muj nadrizenej stal na me strane a pak jsem stejne uz zustala doma, ale je to sileny.
Rio, prosim te vyprdni se na ostatni a neco udelej nebo budes mit peklo celej zivot- je fakt magor co ctu, chudaci vasi, ze si to vubec dovoli. Ja vim ze se to snadno rika, ale tohle uz je moc, drzim palecky!
A VSE NEJ K SVATECKU!!!
U nas vse v poho, konecne sami, jen my 3!!!

lenycka
autor
12. zář 2007

Rio, taky gratuluju, moc! Muzeme to s Tebou virtualne oslavit tady 😀 Kazda si nalijeme sklenici lahodneho mleka, odvaznejsi mohou i vino ci pivecko 😎

verusky
12. zář 2007

jo,jo,rio,vsechno nejlepsi!!!ja pripijim sklenici dzusu.
dnes mam den BLBEC,opravdu s velkymi pismeny.za prve jsem sla k doktorce s tou prckou a dala mi kortikoidni leky a antibiotikama,takze lekarnik se lekl a pry at jdu na kozni.mala cestou neusla a ja musela jit varit,dokudse nepokadila,vyklidila mi celou kych.linku na zem.jakjsem ji umyla,delalahaji buci,pul hodiny jsem ji uspavala v postylce,nic,pak mrtva a petr vola,ze se doma otoci a naji a vali do prace.tak to me taky dorazilo,dam ji do kolebky,sotva se tam vejde,ona je hodna,zpivam,obaluju rizky a ona si stoupne,hraje si na parapetu a pak na sebe vylije konvicku s vodou!!z toho jsem se uz rozbrecela,prevlekla ji a nechala pod sebou,dodelavala jsem salat anastesti petr prijel,u jidla byla zlata a nechala me i najist a pak hned vytuhla cestou ke kozni lekarce,tam jsem nemela kartu pojistovny,ale vzaly nas a pry ze se ten driak dava,aby to hned zabralo.a mala mi uz neusla a neusla a to jsem vsude mozne byla nakoupit,tak jsem ji nechavala vkocaru,protozetahat jsem ji nechtela.ted si jaksi hraje a ja jsem total vyrizena,jsem jakasi rozklepana,nic se mi nedari a jak malou uspim,mam more ukolu na zvladnuti,jezis,to je den. vcera jsme nakonec sli spat s petrem az k jedne 😖 .alezas prdola vstavala az v osm,tak uspech.
no rio a to vasi neumeji tomu tvemu sprominutim kokotovi neco rict?jako promluvit do duse?vzdyt je to hrozne,to by mu snadnekdo mel neco rict.
zkusim jeste napsat vecer,snad najdu chvili.mala uz se hlasi o pozornost...

verusky
12. zář 2007

tak jsem tu,mala chrni,nakonec dosel rok a pul stary soused,tak si hrali a cas uplynul az do vany.ale je mi ted jaksi spatne...asi toho mam az nad me sily.
holky,chci vam doporucit knihu nezna naruc rodicu od evy kiedronove,abyste mely jistotu,ze jstenic nezanedbaly a nic neuspisily v neprospech deti.nekdo to kritizuje,ja jsem byla naprosto spokojena.je tam i oautosedackach,nemam do ni deti davat,protoze se tim krivi zada,dite se vlastne rodi s naprosto rovnou pateri a az sezenim a lozenim a nakonec chuzi sepater definitivne zakrivi.deti,cojsou v autosedackach casto celkem brzy sedi a to taky neni dobre,driv by se melo lozit. ono je to sice narocne,co tedy s tim mimcem,ale jsou tam focene polohy a vubec je to vhodne do te knizky aspon nakouknout.
leny, s autem si nic nedelej,ja to taky tezce,tezce nesu,kdyz mala place,urcite to bude to krknuti,tak pri jindy zkus krmit trochu driv.nebozastavte a vem si ji. ja taky parkrat mela malou na sobe,ale snad jen trikrat,vidis ria,co ma za zkusenost. ja mela malou doma v sedacce minimalne,jen kdyz to proste neslo jinak a fakt jen na chvili.ale to az mela tak pet a vic mesicu.me hodne pomohlo,ze mam kolebku a v ni byla skoro porad,hlavne kdyz jsem varila.
pakjsou taky deti,ktere predbihaji vyvoj,zejsou proste v necem rychlejsi a sikovnejsi,ale druha stranaje,jestli k tomu byly vedeny.ja kdyz ditenebudu tahat do sedu za rucicky,takto umet nebude,kdyzto s nim budu nekolikrat dennetrenovat,nauci se to.tak je to se vsim.zacnu-li posazovat,diteti selibi novy pohled na svet a bude chtit sedet.prve s oporou,pak se to brzy nauci bez opory.
petra neter ma 21roku a osmimesicniho kluka,ktery ma nozickyjak vechytek a oni s nim uz chodi.no samozrejme,ze se to klukovi libi,ale vetsinou vubec nemasil a ja se nemuzu divat,jake je to pro to telicko trapeni.ato nemluvimo tom,ze jeste nelozi,jen tak trochu a spis se plazi. faktje to mnohdy a treninku rodicu a ne sikovnosti deti.no ata knizka je hodne o fyziologii narozeneho cloveka atakyje tamtedy receno,co se deje,kdyz predbihame vyvoj.dite ma vse delat,az si samo rekne,to je muj nazor a muzu to dokazat na verusce,nic jsem s ni netrenovala a lozitdozaduzacla v sedmi,dopredu v osmi mesicich a tydnu a teprve pak se za pardni posadila a uz sedela perfektne (ne to kolebani a zatez na pater).v deviti se pak postavila,pozdeji zacala pendlovat kolemnabytkua v roce litala po svych.prumerny a prirozeny vyvoj,nekoledujicisi o pozdejsi problemy se zdravotnim stavem. a primar v kyjove me minuly tyden pochvalil,ze je pohybovevelice sikovna (byli jsme na chodbe a ona mi nosila hracky a vyhybala se zidli u plotku,asi pochvalil tu jeji jistotu v prostoru, sikovnost pohybu a zrucnost.ale hlavne ja vim,ze jsem se informovala a poucila,kde nedelat chyby a mam pocit,ze jsem pro jeji zdravi udelala to nejlepsi.
toje prednaska......................jezisi,me se teda chce uklizet...
tak holky,pardon,ale zkuste nad tim trochu zapremyslet,aby se nekdy neco spatneho neprojevilo.i kdyz ted jde jen o autosedacku,ale s tim sezenim a zvedanim za ruce si vzpomente. mne treba doktorka kdysi rekla,at tozvedani s ni trenuju (ze jakobyto mela zvladat lip),ale ji tak skripalo v raminkach,ze me to bolelo za ni arekla jsem,zeto teda ne a na dalsi kontrole to i bez treninku bylo v poradku.
a holky,prominte ten mezernik,ale nemam cas a sil to opravovat (uzjsem psala driv,ze ho zrusila veruska).
a mam strach,jak zvladnu dve deti!!zas je to tu!! bojim se,ze bude jeste hur... no musim. co nadelam.

ria80
13. zář 2007

Ahoj,vcera mi nasel internet,tak dodatecne diky za prani,pripijim cajem a NA ZDRAVII!! 😉 😀
JInak kdyz jsem byla v porodnici,tak mamka vyuzila toho,ze byl manzel trochu namekko a promluvila mu do duse a on si sypal popel na hlavu a sliboval,ze se zlepsi,ze se bude snazit a vsechno bude jinak.Zrovna ale pripustil,ze je opravdu jinej a nevi,jestli s tim pujde neco udelat.A nejde,jak je videt.Ja uz jsem mu tak jednou rekla,ze koncim,natvrdo,ale ukecal me.Ted uz vim,ze nema smysl ho poslouchat a verit.
Vcera pak dosel pozdeji dal mi to,co mel schovany k narozkam,aby se teda nereklo.Tak jsem zvedava,jak to ted vyresi. 😒
NOrmalne,mala dneska spala od pul desate az do pul sedme rano!!!Nechapu,jak je to mozny,asi to byl jeji darek k svatku. 😉

verusky
13. zář 2007

nikdo nepise...u me dnes pokracuje nic moc nalada.petr me nasral,ze je furt v klidu,pak mi rekl,ze se jenom porad rozciluju,jenze me ty tri patra tady vazne stvou,u nasichbych hodila ven kocar a mla za chvili spi,tady se musim prevlect,malou hezky oblect,sejit a jezdit po blbem meste.
ach jo...

ria80
13. zář 2007

Taky vimmze se nema dite davat do sedacka a posazovat a tak.Ale zase si to budu muset vybojovat,jako kojeni bez cajicku.Hlavne manzel,ten ji ma snahu possazova uz ted,ale ja to nedovolim,tak se pohadame,on ma totiz vzdycky pravdu.Ja jsem si dvala se vsim na cas,chodit jsem zacla az v 15 mesicich,tak si nedelam nadeje,ze zacne brzo.Nevadi,aspon ji nebudu muset honit.
Verusky to zvladnes,ted uz se stejne nic neda delat,a zvladne to spusta dalsich,tak se to asi zvladnout da.Doufam,ze si nekdy chvilku najdes pak i na nas.Vsak uvidis.