Těhotná, doma. Cítim se izolovaná. S přítelem se hádáme

lenycka
12. kvě 2007

Ahoj všem, kdo zabrousí na tuto diskusi 🙂
Mám tak trochu problém s přítelem, už si nevím rady, tak jsem si řekla, že zkusím založit diskusi na toto téma a třeba mi někdo z vás poradí...
V době, kdy jsem otěhotněla jsem zároveň skončila i v práci - šéf na mě měl už delší dobu pifku a tak mě donutil podepsat dohodu v době, kdy jsme se snažili o prcka. Na jednu stranu se mi hrozně ulevilo, ale na druhou jsem to brala a beru stále, jakou svou osobní prohru!
Nicméně jsem už zůstala doma, kde si taky hledat práci, když člověk ví, že už je těhotný a že by na konci zkušebky už mohlo být vidět, že mi rostlo bříško!
Byla jsem zvyklá na určité životní tempo, které se mi ze dne na den změnilo, najednou mám pro sebe čas 24hodin denně, přijde mi, že jen peru, uklízím, vařím, žehlím, chodím se psem a furt dokola a zákonitě mi to už leze delší dobu na mozek! No a tím pádem jsem hodně vztahovačná a podrážděná a odnáší to můj přítel, se kterým se čím dál tím častěji hádáme a pokaždé to skončí jeho odchodem pryč!
Rekonstruujeme byt, jenže protože je psaný na mě, tak je pro něj každá práce jen přítěž a problém a do ničeho se mu nechce a těch řečí, co si vyslechnu, než to udělá ☹
On od toho všeho může utéct aspoň do práce nebo za klukama na pivo, ale co já? Maximálně tak odpoledne do kavárny na limonádu! Když jde s klukama na pivo, tak to není na dvě nebo tři hodinky, jak bych od něj očekávala, ale na 7-8 hodin a ještě se diví, že jsem pak "zase" naštvaná!
Má někdo z vás stejné stavy? Přijdu si děsně sama a izolovaná od celého okolního světa, nic mě nebaví, cestovat už ze zdravotních důvodů ani nemůžu, jen sedím doma a pořád mi přijde, že jsem sama a když se blíží víkend, kdy bychom měli být spolu, tak se pohádáme a trávíme ho odděleně! Na miminko se hrozně těším, ale mám strach, aby ho ta má psychika nepoznamenala!
Neumím to asi všechno popsat tak, jak bych chtěla...

verusky
17. říj 2007

teda devcata,vy nikdo nepisete!ja jsemted dovarila obed a ze nez se mala dospi,neco si prectu.hm,tak po ni jdu uklidit hracky,ale uz me to zmaha,dnes mam malou hrozne nizko a je to neprijemne az bolave.odpoledne si ji vezme tchyne,tak si uklidim zdedene veci do skrine a dojde petr z prace kolem treti.
tak se mejte a napiste,co noveho,leni,tynausnicky jsem vcera zapomnela-nicim to nemaz,jen kdyby se to zanitilo nebo zcervenalo,jak psala ria.ja jevymenila za zlate po trech mesicich,bez jedineho problemu,nastreleni plakala leknutim nez bolesti,ale uz jsem psala,ze jsme porad chodily na krev,tak za chvili prestala jako vzdycky.vas se jeste bolistky netykaly,tak proto to bylo asi tak dlouho,ze sok.ja vim,taky me to strasne boli,kdyz tomu zlaticku miminku nejde pomoct a ono se neda zastavit v placi.

ria80
17. říj 2007

Byly jsme zase s malou venku a ted jak je teplo a ona neni utlumena tim studenym vzdychem,tak se ji tam zase nelibi.Ale prece jenom je to o trochu lepsi.Ted si zas porad cuca palecek,tak ji hou porad vytahuju a davam dudlik,takze dalsi krik.
Byly jsme v pondeli u doktorky,samozrejme to zase cely prorvala,ze z toho zacly plakat i ostatni deti v cekarne. 😒 Pritim ji nikdo nic nedela,ockovani jeste nemame.Jinak ma 5460g a 62cm.

ria80
17. říj 2007

ted jsem nastvana,objednala jsem si z katalogu kalhoty,protoze se nikam nedostanu,jsem se tesila a ted mi prisla takova hadra,budu to vracet,tak doufam,ze mi vrati penize.
Jinak nic novyho zatim,manzel je porad pryc,kdovi kde,chodi pozde,kdyz uz mala spi,a uz skoro taky.V nedeli jsem ho poslala s kocarkem ven,porad se toho domahal,ze mu ji nechci pujcit.Kdyz prisel,tak pry ze je tam zima a ze chodit nebude,az na jare.At je Michalka doma.jinak on je zednik.
Verusky to muselo byt hrozny,jak dedu odvezla ta zachranka,to musely byt nervy!Ale jak jsi psala,ted uz je mu snad lip a uz se zas uzdravi.I kdyz se taky nekdy chova hrozne,mas ho rada.Hlavne si to nedavej za vinu,k tomu se dopracoval sam svoji povahou.A ty se taky trochu setri,mam pocit,ze porad neco delas,mela bys odpocivat,hlavne kdyz ti neni dobre.

verusky
17. říj 2007

rio,dekuju za hezka slova,me byva celkemndobre,ale brisko tlaci dolu,tak je to neprijemne.hm,zednik,to nic moc.nenarazite na otazku vzdelani???petr ridi autobus,ma dalkove maturitu na ekonomce a ve ctrnacti ho otec donutil jit na elektriku,to nikdy nedelal,nesnasi to.tak proto je tolik let u csad.ja hodne vnimala rozdil,ale ted jsem v klidu.zas je pracant,ma vseobecny rozhled,vlastni nazor a lidsky je cestny a primy.
babicka co chvili dojde,tak uz tu bude veruska.ja nakupovala a doma udelala prd,ze se tu stavila svagrova.

lenycka
autor
17. říj 2007

Veru, absolutne souhlasim s Riou - mela by ses setrit, pze kdyz si proctes poslednich asi tak 19 stranek 😀, tak furt jen neco delas a mam pocit, ze si pujdes do ty porodnice spis odpocinout! I kdyz zase chapu, ze ti to tehu pak rychlejc utika - to ja sedela furt doma jak pecka, kort po tom, co mi dr. zakazal chodit na prochazky.
Rio ja si myslim, ze on co ti obcas takhle rekne jako ze nebude chodit na prochazky, ze to nemysli vazne, ale asi ti to uz leze doma tak trochu na mozek, tak si to hned beres moc osobne 😒. Treba se snazi byt za kazdou cenu vtipny a ty to holt beres osobne...
Ja jsem takova ted trochu vynervovana z reklamace kocarku. O vikendu jsme byli v Kika se jen zeptat, jak s reklamaci a jestli dostaneme nahradni kocar. Pani nam velmi prekvapene rekla, ze pry maji na celou Kika pouze 2kocarky a sef ze nam vzkazuje, ze mame prijit se zarucakem a ze se 100% domluvime - bud oprava nebo nam vrati prasule, ale ze uz od 1.1.07 tydle kocarky neprodavaji!
Jenze ja si prave u nich kupovala oranzovy sportak jen proto, ze jsem chtela z kolekce 06 cely oranzovy, pze z 07 bych si proste nevybrala a ted me to asi stejne ceka, pze nam jen ram za prve nevyreklamuji a za druhe v prodejne, kde bysme si novy chteli koupit (primo v Ji, at nemusime kvuli reklamaci zase cestovat!) nam rekli, ze nam samotny ram nikde neprodaji! Chjo, takze vubec nevim, co si vyberu za obludnou barvu, kdyz nic hezkyho nemaji! 😠
Nausky holky zatim dobry, jen kolem praveho ousinka se mi to zdalo trosililinku cervene, ale snad dobry, nehnisa ji to, tak to asi bude v pohode. Babicka nam slibila, ze maly koupi k vanocum zlate nausky, tak jsme se dnes byly mrknout a maji pekne, takove jakoby malilinkate krouzky s bilima kaminkama, jenze myslim, ze jsem je u nas videla za 1200,- a tady je ma baba za 2300,-. No uvidime, nemusime je kupovat v prvnim ksefte, ze.
Tak ja jdu neco delat. Tak zatim papa holky

lenycka
autor
17. říj 2007

Rio, ted jsem v Kojencich narazila na diskuzi "Delka spanku" a tam pisou holky o tom, jak jim deti rvou v kocaru! Zkus se tam juknout, treba tam narazis na neco zajimaveho, co by se vam s Misou mohlo hodit! Zajimava mi prisla rada od Alcatko.j... dava dite spinkat zasadne jen na brisko a aby si na to mrne zvyklo stacily jen dva dny 😉

verusky
18. říj 2007

holky,valim knasim,dojde tam lednicka a protoze petr pomaha stehovat v rakousku liborovi,prijedu sem asi v nedeli.tak se tesim,mejte se!

ria80
18. říj 2007

Ahoj.Vsak ja si to neberu osobne s tim kocarkem,to me spis pobavilo,vedela jsem ze to takhle dopadne. 😉 Ale je pravda,ze on je vzdycky necim hrozne nadsenej,do neceho se vrhne a za chvili ho to prestane bavit.
Jako ted,najednou ho napadlo,ze si dodela maturitu,zacal shanet ucebnice na prijimacky a asi 3 vecery do toho koukal,planoval,jak to udelame,az on bude chodit do skoly a tak.Ale ja vim,ze on nema vubec trpelivost a ze nema cenu se tim vzrusovat.Taky jo,uz ho to pousti,vcera uz si toho nevsimnul,ted bude to par dni okecavat a pak o tom najednou prestane mluvit.To je tak se vsim. 😖
To jo,on se snazi byt za kazdou cenu vtipny,ale neumi to.To ja jedine poznam.vzdycky nekoho urazi a ja pak musim to vysvetlovat,ze chtel byt vtipnej.Je to trapas.A on se pak divi,ze se snim nechce nikdo bavit.
Nausnicky uz mam nachystany,zlaty,po mne.Malinkaty srdicka a v kazdym kaminek.Moc roztomily.Jsem zvedava,kdy budem mit dirky.Uz se nemuzu dockat.
Na brisku nevim,jestli by spala,ona neni na brisku rada,nekdy se ji podari se neho prevratit,kdyz se tam vrti,ale to pak zacne vzdycky rvat a musim ji dat zase na zada.

lenycka
autor
19. říj 2007

Ahojky. Rio kdyz pises o tech nausnickach - byly jsme se s maminou podivat po nauskach pro malou, chceme ji dat bile zlato, ja mam predstavu uplne male krouzky s kaminkama, mala bude mit kolem Vanoc dirky uz pekne prorazene, takze by ji to nemelo vadit a zarazilo me, kolik tady na Teplicku takove nausnicky stoji 😲 Mam pocit, ze jsem je u nas videla kolem asi 1200,- a tady je maji za 2300,- v tom mestecku, co bydli mamina a za 3000,- v Teplicich. No padla mi brada! To jsou dardy jako blazen. Musim se hned v Po zajit podivat u nas, pze to proste neni mozny takova palka za kousicek "niceho" 😠
Veru, aby Tys´ to vubec stihla do porodnice, kdyz toho mas furt tolik a je fakt skoda, ze jste to nenafotili pred rekonstrukci, museli jste si asi hodne maknout podle toho co pises! Ani nemas nejake fotky treba z nejakych oslav nebo tak, ze by tam treba bylo neco malo z predtim videt?
Zitra valime zpatky domu, mame sraz s tatkou v Praze, pry uz se nemuze dockat, tak se asi ani zitra ani v Ne nenahlasim, jeste uvidim, ale budu mit moc prani a tatka si nas chce uzit 😉
Jo a holky, mala se mi ode dneska UPLNE SAMA obraci na brisko!!! Naucila ji to babicka a uz vali jak blazen a strasne pri tom funi, dama nam tim najevo jaka je to drina 😀 Ale nejhorsi na tom je, ze uz je uplne unavena, hlavinka uz ji pada, ale ona se proste na to bricho musi prevratit a pres to vlak nejede! No uz si s ni zacnu asi pekne uzivat 😀

ria80
22. říj 2007

Ahoj,taky se tesim,az se mala bude obracet,ted mi preijde,ze by porad chtela neco novyho a nic ji nebavi,vsechno uz ma asi okoukany,uz nevim,co pro ni vymyslet.
Nausnicky asi nebudem nastrelovat,ja jako mala jsem nesnesla jiny nez zlaty,tak asi budem muset nechat propichnout.Chudak mala. ☹
V patek jsme slavili Michalcin svatek,dostala krasnou ruzovou cepicku a rukavicky a mikinu s kapsou a teplacky a chrastitko.Jen jeji tatinek to zasklil,"vsak z toho stejne nema rozum". 😖
A co novyho u vas?

verusky
22. říj 2007

rio,ty nastrelovaci nausnice jsou titanove,takze mnohem lepsi nez zlato (co do snasenlivosti),vsak vis sama.spis je prave nechavaji dva,tri mesice na zvyknuti a pak teprve vymenit za zlate.
takjsem dojela odnasich,deda neokomentoval ani obraz v loznici-veeliky,ani lednicku-za dva dny ji ale pochvalil.musimkoncitpa!

lenycka
autor
22. říj 2007

Rio, Tys psala, ze ses lekarnice, vid? Prosim Te, jaka skola se na tohle musi absolvovat? Musis predtim mit zdravku a pak neco dal nebo se to da studovat treba dalkove? Premyslim, co se mnou bude dal a napadlo me, ze bych tohle event. mohla zkusit... dalkove, kdyby to bylo mozny 😅

ria80
23. říj 2007

Verusky,vim ze by ten kov mel byt dobre snasenej,nevedela jsem,z jakyho kovu ty nausnice delaj.Jsem nekde cetla,ze kdyz je riziko nesnasenlivosti jinyho kovu nez zlato,tak by se mely radsi dat rovnou zlaty.Zeptam se pak doktorky.
Leny,ja jsem to studovala na stredni,ale to uz zrusili,ted musis mit nejakou maturitu a pak jdes na 3 roky na vysokou.Je v Brne a v Hradci,a v Bratislave.jestli to jde dalkove,to nevim,to by ses musela domluvit tam.Ale je tam hodne cviceni a tak,a to bys tam musela na to byt.To bys mela odvahu pri maly jeste takhle neco studovat?Obdivuju te.Je to fakt tezka skola,hlavne hodne chemie.Ale prace to neni spatna,a kdyz nejsi v zadnym z tech tri mest,tak i dobre sehnatelna. 😠
Leje jak z konve,je tma,tak Michalka ma spaci den,ted tady zacla usinat v sedacce,tak jsem ji honem prenesla do postylky a spi.
Vcera se me manzel zeptal,co je to prestupny rok,a jestli kurdeje jsou naky hory.Ja z neho fakt nemuzu. 🙄 😀

verusky
23. říj 2007

tak jsem tu,ale asi jen na skok.jsem od rana nervozni,zeru tak tyden dvakrat denne zelezo a mam z toho zacpu,coz mi na nalade nepridava.ale aspon v noci spim!!takze je to stejne jak s veruskou,taky jsem cele tehu nespala a az po testech v 32.taydnu jsemdostala dvojitou davku a konecne me prestalo svedit telo a usinala jsem po minutach,ne hodinach.
vcera jsme se s petremdokonce pomilovali,kdyz uz jsme se definitivne vratily od nasich,ale nejak jsem ani nepotrebovala a myslim,ze do porodu uz nic nebude,z me strany teda urcite a z petrove asi taky ne.navic jsem na nej dnes byla hnusna,ale byla jsem nastvana na tu zacpu a taky na verusu,ze ani za boha neusne doma.a to jsem na ni vytahla i kolebku.takze jsem uvarila,petr se s ni honil po byte a pomohl mi pak s kocarem z auta a ta do peti minut na ostrem studenem vzduchu,hezky ve fusacku,usla.ted uz pres hodinu chrni a ja uklidila aspon kuchyn a pohovela si na zachode (a hned mam lepsi naladu 😵 ).doufam,ze chuvicka funguje...
holky,je u vas taky ten sileny vitr?to je uplne strasne!!!a ja nemam co na sebe,uz se do niceho nevlezu,ani do teplejsich bot.a nachladit bych se nemela.
taky bych dnes porad spala...
a pichalo me v rozkroku,mozna se uz trosku otviram,ale nejhorsi je,jak jsem otekla a tlusta,vecer se skoro nevlezu do vany a ani nemluvim o lytkach,kdyz si na ne sednu (kleknu),jakoby mi to zaviralo zily.musim to rict pristi tyden doktorce.v utery jdu na utz a ve stredu do poradny.jsem zvedava na vahu.
jinak tu mam dva obrovite krabice obleceni a musim to vytridit a zaradit-taky najit misto- a na miminko uz bych mela oprat.a sbalit tasku do porodnice.radsi...
je mi smutno,styska se mi po babicce,ale hlavne se bojim,jak to zvladnu.a ze uz se to vsechno blizi...
veruska ted hodne porostla a se sestrenkou karolinkou si moc pekne hraly.oproti karolince je premyslivejsi a rozumnejsi,mamka mi rika,ze bude pomahat s anickou.a to je pravda,ze kaja by mladsiho sourozence nezvladla,verusa uz je dal (oproti svagrove mam na ni cas a navic kajusa je povahou ztrestena a rozptylena po dedovi-stejne jak jeji starsi bracha a veruska je naopak klidna a da se ji hodne veci vysvetlit).
tak chuvicka,ahojte!!!

verusky
23. říj 2007

ona jeste chrni...tak nevim,jestli ji vzbudit.at mi spi v noci.kdyby tu nebyly ty nestastne tri patra,tak ten kocar neresim.ale je mi z toho uzko.a petr mi rekl,ze turozhrkanou hruzu od nasich nabalkon nedame,protoze se cestou rozpadne.hluboky mam,ale do nej se verusa nevejde a nas musi zustat dole na prochazky.takze mi chybi nejaky zdedeny sportak a taky treti fusak.jo kdyby se tak verusce chtelo zaspat v postylce.ale to pres den ani nahodou (stejne jsem rada asponza ty vecery,kajusa plaka porad).
co delate,holky? nemate depku z toho pocasi? no ja kdybych nebylatehotna a pred porodem,tak bych ji asi taky nemela.ale takhle.jezismarja,ja se tak bojim.uz at je mala vzhuru a nepremyslim nad tim.
no asi pujdu dolu za ni...

ria80
23. říj 2007

Tady je taky hrozny vitr a na prochazce jsme zmokly.nalada nic moc,ale bude jeste hur.Snazim se myslet pozitivne,aspon nam do postele nepali slunce a nebudi nas. 😎
Verusky,ja mam taky problemy se zacpou, i kdyz nejsem tehotna,a jediny zelezo,co mi nedela potize,je Aktierrin.Zkus to vymenit,at ti ho doktorka napise.Ale muzes si to i koupit.
ja ted delam zas na vanoce takovy ty nalepovaci obrazky na sklo,dam to na lednicku a na bilou linku,bude to parada.Tak si zlepsuju naladu. 😉
Zitra jdu poprve ven a mamka bude hlidat,tak jsem nervozni,jak to dopadne. 😨

verusky
23. říj 2007

rio,urcite dobre,babicky jsou k nezaplaceni.kam vyrazis?
ja nakonec byla na zachode i vecer,to jsem se vylekala,protoze me rezalo v rozkroku a fakt to par hodin vypadalo,jako by se otviralo delozni hrdlo.ale necekane dosla tchyne a jaksi to preslo 😅 .veruska usla v naruci (ZAZRAK!),divala se predtim na vetvicky z okna.jinak byla zlata a je ted takova nadherne divci,porad bych ji pusinkovala,ale uz se moc neda.
musim tam ted hodit pracku s petrovym tmavym oblecenim a asi zalehnu,jsem hodne mrtva.to tehotenstvi me vazne uz desne stve!no ale co nadelam.
rio,hezky si kresli,to u nas bude letosni vanoce klid.stromek koupime,aletim to asi hasne,neco verusce asami si mame poridit dvd,ale jeste navrhnu,jestli nepockame po novem roce na slevy.letos toho bylo hodne-nove auto (teda ojete),zrekonstruovana chata a dalsi miminko.darecku az az.
co leny,jaku vas ten sex?nepochlubila ses!ja se dnes na sebe zlobila,ze jsem vcera petra nezastavila,ale ted uz je mi to uplne fuk.a vubec jsem zapomnela napsat,ze jsem se ho na to minuly tyden ptala a pry ze vubec nema myslenky a sam nevi proc.tak jsem rekla,ze teda doufam,ze jeto jen tim tehotenstvim a on ze nevi.no to teda vazne doufam,ze po porodu a nejakem tom kile doluto bude lepsi!ale taky pozoruju na sobe,ze absolutne neoplyvam sexappealem,ze se mi proste nechce o sebe dbat a ze nemam chut nekoho svadet.ze proste ze me jde uplna nula co chuti milovat se tyce.a jen jsem si stezovala,ze petr nic,kdyz vlastne nic ja.
holky,musim koncit,udelalo se mi jaksi spatne,asi vazne velka unava,honem tu pracku,mycku,uklidit hracku a do sprchy a spat.

verusky
24. říj 2007

smutno je mi a mam uplakane oci!!!
babka rano volala,ze si muzou vzit verusku a jestli ted nebo odpoledne...s petrem jsme rozhodli,ze ted a pujdem se nekam najist.ale jak prisli,ze chcou autosedacku a ze na co,ja ze potrebuju,aby si zvykla na hodonin a ne porad nekde trajdat a vyslo z toho,ze by si ji nechali do patku,at si odpocinu.to byl sok,rychle jsem zhodnotila situaci a ze teda jo,ze zitradopoledne pojedeme knasim,dodelame zabradli a co se da,tim tam skoncime a aspon se nam pod prsty nebude plest veruska.
ale kdyz odesli,tak jsem se tak rozplakala,takove rychle louceni s nasim koblizkem a petr byl zasrany,ze jsme to teda pekne vymysleli,ze s tim naprosto nesouhlasi,takze podpora nulova a jel opravit auto a ja brecim porad.
pritom mam volno a muzu si konecne roztridit pradlo a naprat na miminko!
musim to brat z te pozitivni stranky.ale brecim a brecim...
pry ze nam chcou pomoct,aby si zvykla,nez prijde mala.tak jsem na to rekla,ze si v prve rade musi zvyknout na malou (ne ze bude cas travit s prarodicema).no ono se to nejak samo vyvrbi, v nejhorsim to pujde po zlem,jako uz tolikrat,ze to utnu a bude byvat na chate s petrem jen o vikendech.ze si pry dovezou z chaty postylku,aby mohla spat tady u nich.jezis k cemu?? vzdyt ma domov tady!chapu,ze si nekdy dite bude rikat,ze chce k babicce,ale povinnosti,skolka,skola,to vsechno ma snad centrum doma,ne u babicky.a ja nechci,aby mi dite vychovaval nekdo jiny.zas je pravda,ze to mysli dobre,ale od svagrove maji deti (21 a 15roku) podstatne blizsi vztah k babicce nez k vlastni matce (petrova sestra).to bych nesnesla...ja mela obe babicky daleko a zili jsme ciste jen v petce (nasi,ja a dva brasi) a maximalne o prazdninach se slo na tyden za rodinama (Znojemnsko a Zlinsko).tak jsem si to predstavovala i ve sve rodine...ale petrova mamka si asi bude vychovavat druha vnoucata opet po svem,takze asi k nazorovym vymenam bude dochazet...coz me mrzi.
petr jde nahoru,uz neplacu,vypovidala jsem se,pa,pa

verusky
24. říj 2007

tak to nebyl petr,ja sla po caji na zachod a mam hlad jak vlk,nevim,jestli si dat rohliky,nebo uvarit rizoto.asi se pustim do toho rizota,bolivaji me dasne a pecivo mi je vzdy podrazdi.
pustim si nejake pekne cd a po jidle se BEZ DEBAT vrhnu do toho pradla.
hodne se nemuzu dockat utz,co mi rekne doktor,jak vypada ta placenta a jake mam vyhlidky...
uz jsem klidna,aspon ze tak.rozhodi me az petr,asi se pujde i nekam najist,tak to rizoto sezeru aspon ja.a pak sup do prace a ja vstric samote,jela bych k nasim,ale tam se maka v paprikach a prace pro me je hotova,ted to visi na petrovi.ale je to tam moc pekne,tesim se,asi v sobotu tam pojedu,petr je cely den na slovensku s dedou (a babicka pry ze mi pomuze s malou,to nechci).
dam si taky scuka s dasou naproti,chtela za trista prodat kocar-stary sportak,ale funkcni,asi ho na ten balkon koupim pro verusku.a je to vyreseno.

ria80
24. říj 2007

Ahoj.Verusky,to je tim tehotenstvim,ze ses takova litostiva a vsechno si moc beres.Oni ti chteji jen pomoct.Ale je pravda,ze by si mela zvykat na sestricku,je to i pro ni lepsi.
U nas to bylo vzdycky tak,za jsme bydleli s babickou,tak me prijde normalni,ze ma mala blizko i k nasim.Ale urcite je nejvic se mnou a vzdycky to tak bude.Vis,kdyz mi bylo 20mesicu,narodil se bracha a babicka si me vzala k sobe i na noc,za aby me nebudil a tak.A nasi taky mysleli,ze je to tak dobre.Ale to dite si pak mysli,ze ho zavrhli a nemaji ho radi,nesla jsem to moc spatne,nespala jsem a vlastne cely detstvi jsem mela pocit,ze nasi maji radsi brachu.Cely se to zkazilo.Na to pozor.
Hlidani dopadlo dobre,mala spinkala v kocarku a koukala a babicka si oddychla.Ja jsem byla u astrolozky a nechala jsem si udelat horoskop na nejblizsi dobu,asi 3 roky.Bylo to opravdu moc zajimavy,necim me potesila,necim moc ne,aspon vim,s cim mam zhruba pocitat.Treba tomu neverite,ale ja docela ano,a ukliddnilo me to a mam radost,ze jsemtam byla.Co mi presne rekla,napisu treba pozdeji.Opravdu hodne vedela,pusobila moc dobre.

ria80
24. říj 2007

Co vy si myslite o takovych vecech?Ted to mam tady vsechno napsany a budu to studovat.
Mala spi jeste v kocarku na balkone,parada,ale uz se asi brzo vzbudi.Kdyz ma na sobe tu ruzovou chlupatou cepicku a rukavicky,tak se lidi srocujou kolem kocarku a obdivujou ji.Je krasna.Taky se tesim,az bude vetsi a bude na ni videt,ze je to opravdu holcicka a bude mit vlasky a tak.Koupila jsem ji zimni bundicku,ruzovou,aby to ladilo.Ona tech ruzovych veci moc nema,tak at si to nekdy uzije.Bude ji to moc sluset.
Verusky,ty uz nic nedelej,jenom lez a povidej si tady s nama,at ti neco neni.
Zkusis to zelezo,jak jsem ti psala?

verusky
24. říj 2007

rio,navrhnu to doktorce,jdu za tyden.ale vcera jsem nakonec byla na zachode trikrat,vecer uz jsem se bala,ze je to predzvest porodu,ale dnes dobry.picha me v rozkroku chvilama hrozne,to pry naleha hlavicka.tak to bude opacne od verusky,aspon se min nadru.i kdyz se porodu opravdu zacinam bat,kdyz sleduju,jak me boli uz ted mezi nohama.
tak nam malou vyfot,kdyz je tak nastrojena!!me veruska predevcirem povidala do sluchatka-sprchy ve vane a bylo mi tak lito,ze vubec netocime na video,kdybyste to videly,to je neco bajecneho.vzdycky neco intenzivne povi (skoro krici),pak udela pauzu jako by poslouchala a porad dokola...clovek nad tim zasne.
petr ted odjel do prace,o verusce jsme se nebavili,najedl se a az ted pred odchodem jsme okomentovali to hlidani jeho rodicu,ze jestli si mysli,ze bude mala u nich,tak na to jsme si dite neporidili.jak pises,vidis,jaky to melo dopad na tebe.nejsem vubec taktik,takze to bude tak jak se vsim,probehne ostrejsi debata.ja vim,ze mi chteji pomoct,ale co si navarim,musim umet snist sama,ne? a spat u nich,kdyz bydlimeo dve ulice vedle,toje nesmysl.domov je jen jeden.petr rekl,ze jim ji klidne da na cely den,at si hraji,ale spat se bude doma (krom malych vyjimek).stejne je dobre,ze ve vychove se s petrem hodne shodujeme a je mi oporou.a teda vzdycky byl a ze mela mala s jeho rodicema velke problemy (jak porad na babicku plakala a ja jim ji nechtela dat).to stal vzdycky pri mne (a hlavne pri male,ze).
ja jdu na to pradlo,at tu mam hezky.vzdycky neco napisu na rozptyl,ale povoluji si jen tak jednou za hodinu,at to brzy mam.
rio,s tou kartarkou jeste,ja byla jednou a pochopilajsem,,ze ti rekne soucasnou budoucnost.a ta muze byt zitra jina-s vlastnim pricinenim.takze ja radsi vsechno nechavam osudu,protoze kdyz jsem jednou vsechno vedela,nakonec me to tak sevrelo,ze jsem si to jaksi zmenila,i kdyz jsem nechtela.ale to je zas tim,ze mam v mrizce data narozeni tri devitky,tzn.prilisne analyticke mysleni.a to teda mam.ja jinak astrologii a cislum dost verim.ale taky vim,ze dela sve prostredi a vychova.
tak nam,prosim,napis,co ti rekla,ja jsem moc zvedava!!

ria80
24. říj 2007

No ona ti ukaze situaci,jaka je ted a potom cesty.Nerekne ti,bude to tak a tak,ale rekne ti,mezi cim mas moznost volit apopise kazdou moznost,jak by to dopadlo.Ale rozhodnout se musi clovek sam.
Rekla,ze mala je krasna a bude cely zivot,a zdedi po me umelecke nadani,ale spis po mym tatkovi tim hudebnim a dramatickym smerem,a ze bude citliva.A taky ze budu mit jeste chlapecka,a muzu ho mit hned s manzelem,ale ze bude cely po nem.Nebo muzu pockat,delsi dobu,sest sedm let,pak ho budu mit s jinym partnerem,a bude zase cely po nem.Michalka je pry hlavne po me.(hura!)Pry po novym roce najdu v sobe silu situaci resit,a nejspis to ukoncim,ale soudy se potahnou dlouho.Pokud se rozhodnu s nim presto zustat,budu to muset vydrzet s nim takhle,protoze on se nezmeni,a stejne to vydrzim nejdyl tak dva roky a bude konec.Pak potkam nekoho jinyho,s kym budu stastna,budeme mit toho chlapecka,ktery bude cely po nem,zdedi po nem velkou inteligenci.Ale i kdyz do ty doby budu sama,tak budu stastna,ze jsem to zvladla.A ze uz nikdy takovy hrozny trapeni prozivat nebudu.Ale ze to potrebuju zazit,tim clovek roste,a nakonec mi to da silu si verit i v dalsich oblastech zivota.
Za par let zmenim zamestnani a vydam se tim umeleckym smerem,kterym jsem vzdycky chtela.
Ale nepotesila me tim,ze se soucasnym partnerem budu mit problemy i dal,ze me bude ze vseho obvinovat,nebude se chtit dohodnout vubec o nicem a vsechno budu mudet resit soudne.(tomu jsem doufala,ze se vyhnu).Tak to je aspon to hlavni,co mi rekla,podrobnejsi veci treba pozdeji.

verusky
24. říj 2007

to je hezke,ze mas tak na vyber 😵 .to je ti snad jasne,ze si radsi pockas na dalsiho tatku,nez mit dite sobecke a zakomplexovane po otci.teda doufam,ze je ti to jasne! no jo,s blbcem se proste domluvit neda,ale je pravda,ze urcite porostes a budes na to mit silu,myslim na ty soudy a tak.tvuj muz se nikdy nezmeni,to tu vime vsechny.a zaplatpanbu michalka nebude po nem.
kam myslis,ze by sla tva umelecka cesta?teda kam pujde? no vidis,nakonec budes moc stastna,jen ted to bude narocne...ale hlavne bud hodna maminka a netrap se,vsak ted uz to vis-bude lip.
s pradlem jsem jeste nezacala...a zeru sladke...ach jo.

ria80
24. říj 2007

Vsak si doprej,potom to vybehas.Kdy jindy,kdyz ne ted. 😉
Zatim jestli chcete vydet moje "umelecke kousky",najedte na www.fotoalba.cz/kacenkaii a kouknete na album VYTVORY. 😠

verusky
24. říj 2007

teda rio,to cucim,ty jsi sikulka!!!to nechapu,kdes vzala takoveho magora,ktery si te nevazi.by te mel na rukach nosit...
tak jsem pred chvili domluvila ten sousedcin kocar na balkon a vyslechla si,jake bylo vcerejsi setkani s otcem jejiho pavlika,na ktere dosla alimenty domlouvat jeho manzelka.uzasne...
je mi trochu lip,ale pradlo je porad na hromade a ne a ne se uklidit na misto.taky mi volala mamka,ze je tady v hodonine koncert jednoho kamarada od brachy,ale snad nebudou mit cas,me se tam totiz nechce.a nemam co na sebe.
jdu si uvarit cajik,to je zvlastni,jak jsem bez cicinky takova polovicni a je tu prazdno.

verusky
25. říj 2007

zerurohliky,petr jel koupitjeste potrebne technicke vecik nasim a pojedeme do vracova na to zabradli apod.nakonec jsme sli spathodne pozde,u tv jsme si povidali,pak on vana,ja sprcha a nejdnou bylo po jedne hodine.a ja si pred usnutim jestechvilku musela cist.ale s tim zelezem se takbajecne tvrde spi... 😵 ,uplna spast oproti predchozim mesicum.
to pradlo udelamdneska,vcera jsemse na vsechno vykaslala,porad brozdala po netu,cetla si o potratech a vubecnektere zajimave diskuse.pak jsem napsala brachovi (co je v berline a nemame o nem zpravy,ale na ani jeden mail mi nikdy neodpovedel) a byla pojistovna stesti,videla jsem konecne nejaky dil treti rady,nejak mi to uteklo.namarkyze pak bylo vemsi me,tak jsem se taky mrkla.no pohoda,jazz,jen mala radila jak o zivot a myslela jsem chvilema,ze mi vyskoci z bricha.
a dnes mam dobrou naladu 🙂

ria80
25. říj 2007

Tak to je dobre,ja mam docela taky dobrou naladu.I kdyz mi vcera manzel zase vynadal. ☹ Tentokrat kvuli penezum.Chce,abych mu "pujcila" opravdu hodne penez,co mam jeste z doby za svobodna.Ale ja je tam mam jako rezervu na horsi casy(kdybysme zustaly samy),nebo kdyby se treba s malou neco stalo a bylo potreba neco platit.A taky vim,ze bych je uz nevidela(uz se stalo).Tak je to u nas cim dal horsi.
Porad premyslim o te astrolozce,asi ji budu verit,bylo to dobry,treba ona rekla:Mam tady,ze se budete pristi rok neco ucit.A ja:Zrovna dneska jsem volala do autoskoly,ze bych to po novym roce zkusila.Nebo ona:Obklopujte se teplyma barvama.A ja:dala jsem vymalovat kuchyn na oranzovo.Nebo ona:budete vodit malou brzo do kolektivu.A ja:Uz jsem se byla podivat v materskym centru.A tak to slo dal.Opravdu na tom neco bude.
Tady je osklivo a trochu mlha.Michalka uz zase spi,rano vstavala nejak moc brzo.Ted porad hrozne moc kadi a ja ji porad prevlikam,ma to vzdycky az za krkem. 😅
Tak si uzivej zivota,uz brzo ti to zacne.A klidne davej Verusku hlidat babicce,uvidis,jak ti to pomuze,ale hlavne,aby nebyla s nima vic nez s tebou.
Taky Lenycka uz tady dlouho nebyla,asi se to u nich ted zpravilo,jinak by uz tady byla.Prejme ji to. 🙂

verusky
25. říj 2007

ja myslim,ze u leny je to na pohodu.nejdulezitejsi totiz je role otce a tipuju,ze ten jeji se snazi a ma v nem oporu.u nas se to taky srovnalo s tim,ze se o malou zacal starat a vidim,jak ji miluje a je pro nej nejkrasnejsim ditetem na svete.
rio,tak tech penez se drz.to musis!!!prece nejde,ze ty pracne setris kazdou korunu a on si to nekde (kde,prosim te?) rozhaze.a nevrati!u nas je to jine,ze z mych penez se platila chata (nakonec cca 120 000...)a taky jsme v lednu kupovali auto-ale to je jako moje. no a nabytek v byte petra pred dvema roky jsem taky platila ja,ale s tim,ze si to pripadne odvezu.no situace se za par let zmenila,ze,ted uz to nejak neresim,s petrem spolu zustaneme,za nejake dva roky se asi vezmem (to bude hezke,ze si pujde pro tri nevesty 😵 😵 😵 ) a penize se daly do uzitecnych veci.chatu zdedime a budemetam travit volno,az budou deti vetsi.ted tam bude za rodicema s veruskou jezdit petr a onaje tam moc stastna (petr tam prozil mladi,tak taky).
ale at nekecam o sobe.proste ty mas uplne jinou situaci.vedle sebe mas muze,ktery porad neco resi,je nespokojeny,stezuje si,netolerantni,otcovstvi taky neproziva,jak by mel,neni ti oporou,jakou bys potrebovala a jeste ti neprispiva na bydleni a domacnost.k cemu ho teda mas? jee,to je hezka otazka,rio- K CEMU HO MAS?zkus odpovedet,to by me zajimalo...
my jsme ted u nasich stihli dat malazabradli,vypada to super,policku s hrnickama a tri obrazy do kuchyne a najedli jsme se a petr uz supe busem dobrna a ja sedimvhodonine za notebookem.zitra ho stehujeme pryc...mam tady velky pracovni stul,ale do budoucna jeto detsky pokoj,takze stul pujde pryc a misto nejbude prebalovaci pult a postylka pro anicku (vse od svagrove).jen jsme nestihli vymenit okno a nefunguji tu zaluzie,ale ted je porad tma,takze spani resit snad nemusim).no a pocitac se bude pouzivat v obyvaku,tzn,bude schovany asi za sedackou-poridime nejakou kapsu do rohu a musime koupit snuru,aby jsme tam prodlouzili net (na strese je antena).to asi nestihnem...
rio,dam si velky pozor,aby verusku babicka nemela casto,to nechci!vsak jsem vcera o tobe rikala i petrovi.
ty penize mu nepujcis,ze ne!?

verusky
25. říj 2007

teda,holky,pustila jsem se do toho pradla a teda fuj.vubec se v tom nevyznam!!a je toho jaksi moc!ale kus jsem uz udelala...taky jsem si prohlidla vsechny fotky verusky od narozeni,jeeje,takovy prcicek a najednou je takova velka a spokojena holka.a za chvili tu bude zase mrnatko...