Těhotná, doma. Cítim se izolovaná. S přítelem se hádáme

lenycka
12. kvě 2007

Ahoj všem, kdo zabrousí na tuto diskusi 🙂
Mám tak trochu problém s přítelem, už si nevím rady, tak jsem si řekla, že zkusím založit diskusi na toto téma a třeba mi někdo z vás poradí...
V době, kdy jsem otěhotněla jsem zároveň skončila i v práci - šéf na mě měl už delší dobu pifku a tak mě donutil podepsat dohodu v době, kdy jsme se snažili o prcka. Na jednu stranu se mi hrozně ulevilo, ale na druhou jsem to brala a beru stále, jakou svou osobní prohru!
Nicméně jsem už zůstala doma, kde si taky hledat práci, když člověk ví, že už je těhotný a že by na konci zkušebky už mohlo být vidět, že mi rostlo bříško!
Byla jsem zvyklá na určité životní tempo, které se mi ze dne na den změnilo, najednou mám pro sebe čas 24hodin denně, přijde mi, že jen peru, uklízím, vařím, žehlím, chodím se psem a furt dokola a zákonitě mi to už leze delší dobu na mozek! No a tím pádem jsem hodně vztahovačná a podrážděná a odnáší to můj přítel, se kterým se čím dál tím častěji hádáme a pokaždé to skončí jeho odchodem pryč!
Rekonstruujeme byt, jenže protože je psaný na mě, tak je pro něj každá práce jen přítěž a problém a do ničeho se mu nechce a těch řečí, co si vyslechnu, než to udělá ☹
On od toho všeho může utéct aspoň do práce nebo za klukama na pivo, ale co já? Maximálně tak odpoledne do kavárny na limonádu! Když jde s klukama na pivo, tak to není na dvě nebo tři hodinky, jak bych od něj očekávala, ale na 7-8 hodin a ještě se diví, že jsem pak "zase" naštvaná!
Má někdo z vás stejné stavy? Přijdu si děsně sama a izolovaná od celého okolního světa, nic mě nebaví, cestovat už ze zdravotních důvodů ani nemůžu, jen sedím doma a pořád mi přijde, že jsem sama a když se blíží víkend, kdy bychom měli být spolu, tak se pohádáme a trávíme ho odděleně! Na miminko se hrozně těším, ale mám strach, aby ho ta má psychika nepoznamenala!
Neumím to asi všechno popsat tak, jak bych chtěla...

lenycka
autor
11. pro 2007

Ja ji chci dat prvni prikrm na Stedry den, to ji bude pul roku a dva dny, takze to budeme i natacet, no proste mega pamatka, uz pro ni mam nakoupeny ty sklenicky a mam pro ni PRVNI LZICKA MRKVICKY, PRVNI LZICKA BROKOLICE, PRVNI LZICKA KVETAKU a pak smesky jako SPENAT S BRAMBOREM, MRKVICKA S BRAMBOREM a to je myslim zatim vsechno. Hele nez se ji matlat s mrkvi, by me to prislo na vic nez kdyz to za dvacku koupim a budu tu sklenicku mit na 2-3 dny 🙂
Pro obedy si chodim na jednu zakladku, mam to predplacene na mesic dopredu, ted mi zase nekdy prijde slozenka na leden a doma si to ohreju a vetsinou mi polivka zbyde na veceri. Sousedka si chodi pro obedy k nejakym jakoby jeptiskam, ale tam uz maji plno, tak jsem si rikala, ze do leta budu chodit sem, clovek se toho taky casem preji, takze pristi rok bych to zkusila u tech jeptisek a takhle na stridacku. Pak se z toho s malou najime urcite obe 🙂

ria80
11. pro 2007

To mas fajn,ze takhle muzes.Ja bych nemohla,s tou moji dietou. ☹
Asi budu muset varit.Ale ze zacatku budu taky kupovat a budu kupovat i pak hodne,myslim,ze je to i zdravejsi nez delany doma.Ona sni 2 lzicky a zbytek v porcickach zmrazim a bude.Ale pak bych teda diteti jidlo z nejaky velkokuchyne nedavala,to radsi bych varila.
My budeme mit pul roku V pulce ledna,ale chtela bych Davat prikrm az od osmyho mesice,tak mam jeste caj.Teda jestli to bude stacit.Zatim staci. 🙂
A pak budu varit neco,ze to budem jist obe,me nevadi jist neslany zeleniny a tak.A lepek ji budu davat az tak po roce,teda zkusim.

lenycka
autor
11. pro 2007

No ja bych ji prikrm taky necpala, ale nekde jsem se docetla, ze kdyz dite zacne smejdit jazykem v pusine, kdyz jis ty, tak ze uz je to znamka, ze je pripravene na prikrmy. No a to nase mala teda vali jak blazen, kolikrat by mi vyrvala vidlicku z ruky 😀
Ja jsem taky mela strach, ze ty velkovyvarovny nebudou nic moc zdravyho, ale tohle je zakladka a tam to je taky pri skole a sousedka se na to ptala taky prave kvuli malymu a rekli ji, ze maji ze zakona dany nejaky smernice, podle kterych se musi ridit a tam je presne dany kolik ceho a tak je to zdravy a zadny umely sracky... tak jim verim 🙂
Ja jsem totiz zase zapomnela na tu tvoji dietu, pardon, jsem hrozna 😒

ria80
11. pro 2007

To verim,ze tam maji predepsany slozeni a zdravy suroviny,ale jak to tam varej ve velkym,brambory oloupany a anamoceny od minulyho dne,a udrzujou to nekolik hodin teply,porad ohrivany,asi bych to maly nedala.
A co u vas?Jste teda zase spolu,uz se pristehoval?Manzel zase psal,ze jestli uz se neudobrime,jestli uz to nestacilo.Ale my uz se k sobe asi nevratime,jen on to porad nemuze pochopit.

anippe
11. pro 2007

No holky u nás bych s takovým jídlem neuspěla!My máme zmlsaný jazýčky 😀 Ale já jsem kuchtík a nepářu se s tím, já mám uvařeno za 20minut.A hlavně mě to baví, i když ted na to nemám tolik času.A až budu mít dítko to se teprv těším 😉

lenycka
autor
11. pro 2007

Ja taky varim takovy ty rychlovky, hodiny u plotny fakt nestojim, vareni me bavi a rekla bych, ze docela dost, ale pritel ma obedy v praci a varit pro me samotnou, to se mi nechtelo a tady mam obed za 45,- a bez starosti a muzu se venovat maly. Takhle jsem ji musela mit na zemi mezi kuchyni a obyvakem a povidat si s ni, ted si s ni povidam jen kdyz jim 😀

verusky
12. pro 2007

leny,tak jsi me donutila zapremyslet a pujdem se zeptat na cenu obedu,ve skole naproti.protoze s tim varenim je to des a o vikendu si pak toho budu vazit a budu mit vetsi radost.ja ty rychlovky moc neumim a taky nemame s petrem moc napady a varime furt dokola to same,tak deset jidel,no to asi vic.ale s dvema deckama to bude asihrozne,kdyz musim chodit ven a varit na cas a kdyz bude chtit anule prso...,tak jsem vyrizena.
pry petr flegmous neni,ale ja myslim,ze anippe ma uplnou pravdu.jo a taky petr rekl o rii,ze by nebylo spatne,kdyby manzelovi tu kabelu se surovinama dal nejaky chlap,nejlepe vysoky,vypracovany...,taky reseni 😀
anulka trochu poplakava,mame za sebou desnou noc,prdiky a mamceujizdeli nervy,tak byla mnasrana a nadavala na cely byt.ze to jednou i verusu vedle probudilo.a babicku dvakrat.ale ted uz je to dobry,dokonce jsem si nalakovala nehty,at mam pocit,zesu trochu dama.

anippe
12. pro 2007

Verusky tak co teda Petr je? 😕 Ten muj si normálně pro ránu nejde daleko!A v autě zuří jako des!Ale ve vztahu se chová jako klasickej flegmouš!Ono se to klído muže prolínat!A jinak s tím chlapem dobrý, ale to by se potom musel k rii uplně nastěhovat a všude s ní chodit 😀

lenycka
autor
12. pro 2007

Veru ale bacha, oni to nedavaji do jidlonosicu vsude, ve vetsine skol to nedelaji, pze by s tim meli problemy nejak papirove nebo co, ze na to pry nejsou uzpusobeni a tak u nas to sezenes jen v par skolach. No uvidis, mela bys to dobry. Ja jsem teda vzdycky na sousedku koukala jako ze proc si doma neco neuvari, ze je to hned a ze tolik prace s ditetem snad nema a jak jsem za to ted vdecna, ze nemusim nic vymyslet, spis jen na veceri a to je pohoda.
Jdu si lehnout, neni mi po tech lekach moc dobre, tak se sem snad vecer zase juknu. Tak papa

ria80
12. pro 2007

Byla jsem na urade prace,to je strasny,clovek se tam citi jako zebrak.A priznali me dve stovky a sla jsem. ☹ Neprijemny lidi,no hnus.
Ten chlap,to by bylo dobry,ale zadnyho takovyho neznam,Takze jeste nevim,jak to dopadne.Ale chci mit klid.Zase psal,ze jestli muze dneska zase prijit,ze uz to nevydrzi.
No nemame to jednoduchy,ani jedna,ale bude lip.

verusky
12. pro 2007

rio,prosim te,vzdyt ty vis,ze to nema smysl.takuz se do niceho nenut a neber na nej ohledy.u nej ti stesti nekvete...verusa dnes delasceny se spanim,uz asi hodinu,zacala usinat se mnou,aleted je tam radsi babicka.rio,ale tu sobotu zrusis,ze jo.
leny,at ti ty prasky brzy zaberou a odpocivej.
anippe,urcite je v petrovi kus flegmatismu,cholerik neni,melancholik v zadnem pripade.on je takovy realista.a ve vztahu,jak pises,chce mit klid a pohodu.ale neznamena to,ze by byl nepozorny nebo nevsimavy,aletoje u vas asi taky tak.proste nesnasi zvyseny hlas,protoze u nich doma se nikdy nervalo.zato u nas porad...
uklizim dnes jednu skrin azitra sevrhnu do lednicky.ta potvora opicijeste nespi,zase tam cosi keca babicce.se z ni zblaznim.

ria80
12. pro 2007

Zas jsem byla zvedava,jaky to dneska vecer bude.Michalka se napila uz zacla delat cirkus.Jako vcera.Okamzite jsem ji strcila do postylky,pohladila a odesla.Okamzite byl klid a za chvilku usnula.Teda doufam,ze. 😠 Ona nekdy rve,ze nechce chovat,ze chce mit svuj klid,ale ja to nepoznam.
Ta sobota,to je tezky,aspon jsem zabranila tomu,aby prisel dneska.Nevim,zkusim to,ale na chvilku to asi budu muset vydrzet,aby taky videl Michalku.Z toho se nevyvliknu.
Leny,at je ti uz lip.
Verusky,ale ty stejne musis varit pro malou ne?Nebo ji chces davat to jidlo ze skoly taky?

ria80
12. pro 2007

Tak se stalo to,ceho jsem se bala.Zacal tady obchazet kolem baraku a volal mi,at mu otevru.Koukal do oken zepredu i zezadu.Pripadam si jak stvany zvire.Jsem se bala,aby neudelala jeste nejakou ostudu,tak jsem sla ven,ale nepustila jsem ho dovnitr.Zase ty reci,jak me miluje a nemuze beze me byt.A udela pro me vsechno na svete.A jak budeme stastna rodinka,vsichni tri.
Doufam,ze jsem tam jeste nenastydla.
To je hrozny.

verusky
12. pro 2007

jeeje,ta zere skolni jidlo snad od roku.nasi jsou ucitele,tak kdyz ji hlidali pres tyden,papala skolni.a jak ji to chutna...ale my mame zrouta,co vsechno spase.ja tak do osmeho mesice davala jeden prikrm,ale od desateho uz jedla hodne,v roce jsem trochu solila a skolni ji nasi redili,ale uplynuly sotva dva mesice a zacaly jsme bastit dospela jidla.ono je to obtizne s tim dvojvarenim,zvlast kdyz je na to clovek sam.vsak uvidite casem.od svagrove nechtela dcera neslane,takze ji davali normalni jidlo uz v deseti mesicich.

verusky
12. pro 2007

rio,az ted to ctu.na to je nejlespi se nadechnout a rict zcela jasne a bez jine moznosti,ze je proste konec a at to zabali.ze ty uz ses rozhodla a nechces vedle nej zit.at se proboha uz nesnazi tve rozhodnuti zmenit!

ria80
12. pro 2007

Ja si myslim,ze az mu to reknu,bude to jeste horsi,to uz se od naseho domu nehne a budeme mit ostudu po sidlisti.Taky treba aby si nevzal Michalku a pak nerekl,ze mi ji nevrati,dokud mu nereknu,ze budeme stastni.Nebo tak neco.Nevim,ceho je schopnej.
Verusky,ja nechci varit dve jidla,budu jist to,co ona,aspon budu jist zdrave. 🙂

verusky
12. pro 2007

no u nas by jeji jidlo neuspelo,za prve jsem byla tehotna a jidlo musela hodne vybirat a za druhe petr ji doma taky,takze ani nahodou jeji plpy.
rio,ale neco s tim delat prece musis!!na ostatni kasli,ostuda,neostuda.zacni vyrizovatbrozvod a dej mu papiry.vzdyt je to strasne nechat se vydirat anikdy nevedet,co zas udela.to prece musi skoncit.

sarrinn
14. pro 2007

Ahojky 🙂
nejak mi tenhle tyden blbne net, proto nemam nervy cekat nez mi to naskace a muzu vam neco napsat 😒
Rio nedej se, on je proste psychous! A hlavne blbec! Neumel si vazit predtim toho co mel a nebude, to mi ver.
My byli ve stredu na vanocnim koncerte v kostele- to bylo krasny. Malej byl v poho, ale obcas se lekl kdyz zacali lidi tleskat 🙂
Pridam nejake fotky az to bude mozne, ted bych u toho asi umrela. 🙂
Verusky doufam ze malicka beruska uz je v poho 😉
V nedeli jedeme na vanocni trhy do Belfastu, se moc tesim. Tak pa pristi tyden....... 😉

lenycka
autor
14. pro 2007

Rio to je magor, to teda cumim!
Hele, ja bych teda mela strach mu ji pujcit ven, to bys musela pretrpet a musela byt u toho, pze je jeji otec a je psanej v RL (nebo neni?) a tim padem ma stejny prava jako ty a klidne by se mohlo fakt stat, ze ti ji proste nevrati a nikdo by s tim nic neudelal 😒
Holky predstavte si, ze jsem snedla 3tabletky tech antibiotik a pak si teprve precetla pribalovy letak a tam je jasne napsano, ze se to pri kojeni NESMI! Tak jsme volali detsky, ta rekla, ze to mam okamzite prestat brat a tak jsem sla za sousedkou (je to moje obvodacka) a ta mi hned predepsala nejaky jiny, tak to snad bude dobry, ale jak to tam asi pusobi, tak to chvilkama boli jak cert.
Mala knoura, musim jit kojit, zatim pa

ria80
14. pro 2007

No my jsme byli dneska s malou venku,s manzelem,ale bala bych se mu ji dat samotnou.Ale celkem to slo,na ty reci si uz zacinam zvykat.Porad si chce hrat na stastnou rodinku.A me je to porad tak strasne lito.Nejhorsi,ze at udelam cokoliv,zustanu s nim nebo se rozvedu,porad si budu rikat,co kdyz delam spatne.Prave proto jsem se byla radit u ty kartarky a astrolozky a vsechny se shodly na tom,ze mam se s nim rozejit.Kdyz si predstavim,jak jsem byla loni touto dobou stastna a tesila se na Vanoce a na miminko,a verila tomu,ze budeme stastni az do smrti...
Chce se mi brecet.
Vcera jsem byla se s ni podivat na rozsviceni stromu,byly tam stanky a tak.Ale ani jsem nemohla pockat na to rozsviceni,utikaly jsme s revem domu.Ona je fakt citlivejsi na hluk,kdyz uz jsme byly dal od toho,byla v klidu.Rychle jsem objela stanky a utikala.Je to radost.
Leny,co jsi brala za ATB,jak se to jmenovalo,a co beres ted,zajima me to.
Verusky,zvladas?
Sarrin,tobe zavidim,jak s malym vsude jezdite,ja se nehnu z domu.O tom si muzu nechat jen zdat.Asi to bude tim,jak jsem byla v tehu vynervovana,ona ted lpi na svych ritualech,dodava ji to pocit bezpeci,moc toho zatim nezazila.

ria80
14. pro 2007

Jo a Michalka se konecne obratila na bricho,vcera!Velka oslava,zitra to zapijem,uz jsem si myslela,ze zustane navzdy na zadech. 😉

lenycka
autor
15. pro 2007

Rio, brala jsem Doxybene a ted mam ROVAMYCINE 3M.I.U. 🙂 Co ty na to jako odbornik, je to v poradku?

ria80
15. pro 2007

Ahoj,Leny,ted uz to bude dobry.
Mala ted spi,chystam se s ni nekam vyrazit,pak napisu,jak to dopadlo.Dneska dlouho spala,a je takova klidna,snad ji neco nebude.Ale jinak vypada spokojene.

zoufalka
15. pro 2007

AHOJ, TAK JA SE K VAM PRIDAM MAM ROCNIHO SYNA, VIM MOC DOBRE, ZE DO TELEFONU NEMAM SVEMU PRITELI LEZT A SMEJDIT, ALE JA JSEM CLOVEK ZVEDAVEJ A PRISLA JSEM NA SMS KDE MU SLECNA CI PANI PISE JMENEM ZDROBNELIM TYKALO SE TO PRACOVNI VECI, TAK JSEM SE HO ZEPTALA A ON O NICEM NEVEDEL. PROSTE ZAPIRAL ZE NIC NIKOMU NEMEL PICHNOUT -MYSLIM TIM PICHECKU V
PRACI!!!!!TAK JSEM SLECNE NAPSALA JAKOZE JSEM MUJ PRITEL A PAK MI NAPSALA PROMIN JA SE KOUPU A TED NEMUZU MLUVIT PRISEL MANZEL. TAK TO ME UZ ZARAZILO, NEVIM CU SI MYSLET,PORADITE 😖

ria80
15. pro 2007

Hele,nedelej ukvapeny zavery.Jestli to je mezi vama hezky a neni zadyn problem,nic nepozorujes,tak to muze byt nejaky omyl.Takovych uz bylo,a pak se to vysvetli.Promluv si s nim o tom.Treba uvidis,ze o nic nejde.Kdyby byl divnej a zapiral,nebo se ti neco nezdalo,tak zkus pak zavolat ty slecne a zeptat se ji.
Ale kdybys mu nekoukala do telefonu,tak bys ted nebyla zoufala.To se nedela.

zoufalka
15. pro 2007

MOJE HESLO ZNI DUVERUJ ALE PROVERUJ A TAK JSEM SI NALITLA...

naty
15. pro 2007

Zoufalka: nemusí to znamenat nic, ale taky může...1. píše mu zdrobnělinou - třeba mu tak v práci říkají, u nás se to děje běžně, nikdo tím nic nemyslí; nemůže mluvit, přišel manžel - buď má žárlivýho manžela, a nebo prostě přišel manžel a ona chce být s ním, taky nic moc divnýho....a nebo 2. píše mu zdrobnělinou a nemůže mluvit, když přišel manžel - něco spolu mají...a nebo taky za 3. je až příííliš familiérní, dotěrná, ale tvůj manžel s tím nemusí mít absolutně nic společnýho...v tom případě, ale nevím, proč by zapíral obyčejnou píchačku, možná si tu sms ani nepřečetl, nebo na ní jen zapomněl = nebyla zas až tak důležitá, čili ani ta pani...nebo za 4. pomáhá jí řešit nějakej problém, o kterým nechce, aby manžel věděl, aby o něm vůbec někdo věděl, teda ani ty, navíc, když jí ani neznáš, není vůbec, co řešit, že...no, možností je ještě moooc!!! 🙂
otázka je, jak ty sms zněly...z toho, co říkáš, se moc vyčíst nedá...prostě si s ním promluv... 😉

zoufalka
15. pro 2007

JA PRACOVALA VE STEJNEM ZAMESTNANI JAKO ON NEZ JEM SLA NA MATERSKOU VSECHNY TAM ZNAM A ON VI ZE DRIV NEBO POZDEJI SE TO DOZVIM, TAHLETA PANI UDAJNE NASTOUPILA PRED TREMI TYDNY A HNED LUKASKU, NEVIM CO. JA NA NEJ VYRUKOVALA A ON ZE NIC PODLE NEJ SE NESTALO A HNED MI KOUPIL NARAMEK ...

naty
15. pro 2007

Tak to tam máš známí, ne? Tak se zkus poptat, jestli tě to tak trápí, co? To, že mu už tak brzo říká Lukášku, no...nějaká mimo, trošku, ne? 😀 Třeba je jí 50, už jí úplně vidím, takový ty typy... 😉 ..ale třeba taky ne...to by bylo blbý, no... 😕

zoufalka
15. pro 2007

BOJIM SE PRAVDY..KOR KDYZ TED PODKROVI REKONS. NEVIM CO BYCH DELALA. JESTE PRED MESICEM MI POVIDAL, ZE JIM JAKO VYCHOVATELUM DELAJ TERAPII, ZE NA SESTERNE NEMUZOU BEJT A TED SI PROTI RECI ZE ON TAM VUBEC S NI NENI ZE JE NA TY SESTERNE...MYSLIM, ZE JE TO HODNE BLBY, ODMITAM S NIM I SE MILOVAT, VYPERU MU DAM MU NAJIST,ALE UZ ZTRACIM V NEM DUVERU.