Těhotná, doma. Cítim se izolovaná. S přítelem se hádáme

lenycka
12. kvě 2007

Ahoj všem, kdo zabrousí na tuto diskusi 🙂
Mám tak trochu problém s přítelem, už si nevím rady, tak jsem si řekla, že zkusím založit diskusi na toto téma a třeba mi někdo z vás poradí...
V době, kdy jsem otěhotněla jsem zároveň skončila i v práci - šéf na mě měl už delší dobu pifku a tak mě donutil podepsat dohodu v době, kdy jsme se snažili o prcka. Na jednu stranu se mi hrozně ulevilo, ale na druhou jsem to brala a beru stále, jakou svou osobní prohru!
Nicméně jsem už zůstala doma, kde si taky hledat práci, když člověk ví, že už je těhotný a že by na konci zkušebky už mohlo být vidět, že mi rostlo bříško!
Byla jsem zvyklá na určité životní tempo, které se mi ze dne na den změnilo, najednou mám pro sebe čas 24hodin denně, přijde mi, že jen peru, uklízím, vařím, žehlím, chodím se psem a furt dokola a zákonitě mi to už leze delší dobu na mozek! No a tím pádem jsem hodně vztahovačná a podrážděná a odnáší to můj přítel, se kterým se čím dál tím častěji hádáme a pokaždé to skončí jeho odchodem pryč!
Rekonstruujeme byt, jenže protože je psaný na mě, tak je pro něj každá práce jen přítěž a problém a do ničeho se mu nechce a těch řečí, co si vyslechnu, než to udělá ☹
On od toho všeho může utéct aspoň do práce nebo za klukama na pivo, ale co já? Maximálně tak odpoledne do kavárny na limonádu! Když jde s klukama na pivo, tak to není na dvě nebo tři hodinky, jak bych od něj očekávala, ale na 7-8 hodin a ještě se diví, že jsem pak "zase" naštvaná!
Má někdo z vás stejné stavy? Přijdu si děsně sama a izolovaná od celého okolního světa, nic mě nebaví, cestovat už ze zdravotních důvodů ani nemůžu, jen sedím doma a pořád mi přijde, že jsem sama a když se blíží víkend, kdy bychom měli být spolu, tak se pohádáme a trávíme ho odděleně! Na miminko se hrozně těším, ale mám strach, aby ho ta má psychika nepoznamenala!
Neumím to asi všechno popsat tak, jak bych chtěla...

ria80
7. dub 2008

Tak jsme pořád doma.Neyšlo to,pojedeme snad pozítří.Manžel nedá pokoj,dneska jsem si i ypla mobil,už to nešlo ydržet.Klepu se,chce se mi brečet,prostě to napětí v těle potřebuje nějak ven.Doufám,že to aspon přežiju a nebudu nemocná,až to skončí.
Ted jsem si to zapla a hned dvě SMS,kde mi nadává,co si to dovoluju.Kdyby to šlo,odstěhoala bych se úplně.Nejlíp na druhý konec republiky.Mám depresi.
Michalka mi taky dělá starosti.Dneska jsem jí dala špenát,ona něco snědla,pak se zatvářila,že je to hnus a hrozně se pozvracela.Nebylo to miminkovský blinkání,bylo vidět,že jí není dobře.Celý den knourala.Pak šla spát,už jsem ji jenom kojila.Když se vzbudila,měla hrozný hlad samozřejmě,tak se najedla toho,co jí normálně,s elkou chutí.Pak že si bude hrát a hrozně se pozvracela znovu.Má asi ten žaludek rozhozenej.Chudinka.Snad jí už zítra bude dobře,vyspí se z toho.
Tak jsem se vám svěřila.

lenycka
autor
8. dub 2008

Já jsem zase vyčerpaná z malý! Jak jí rostou ty horní zuby, tak furt jen kňourá, jíst nechce, nic nechce, jen za mnou furt leze, sápe se po mně a když jí vezmu, tak má radost, ale za chviličku zase kňourá! Už jsem na to její kňourání úplně alergická ☹
Teď jí učím usínat samotnou v postýlce. nemám na to, abych jí furt uspávala v náručí. No, tak zatím vyhrává ona. Teď dostala kozu, usnula mi v náručí, přendám jí do postýlky a šup je vzhůru a hysterák, jako by pro ní postýlka byla trest! Nevím jak jí to naučit!

ria80
8. dub 2008

Tak to Michalce bylo asi 5 měsíců a už usínala sama.Nebo ještě mín,už nevím.A řekla si o to sama.Jsem to nechápala,chvilku mi to trvalo,než jsem pochopila,že chce do postýlky a svůj klid.Fakt zlatý dítě.
Dneska už ypadá líp.Snad jí teda nic nebude.
Leny,zkus Sovfinku nenechat usnout uplně,ale dej ji do postýlky,když začne usinat.Když se probere,tak ji vem a zase chovej a když ji začnou padat oči,tak do postýlky.Takhle pořád dokola.Myslím,že to mockrát nebudeš muset udělat a usne tam.
Já jsem to takhle dělala s Michalkou a bylo to fajn.Dítě nekřičí a přitom se samo naučí usínat v postýlce.A pak když si zvykla,tak jsem ji tam dávala,když ještě nebyla tak hrozně ospala,jen trochu.A tak postupně začla usínat sama.A pak najednou takovej skok byl,že už věděla,že v postýlce se usíná dobře,tak si sama o to řekla,když ještě já jsem jí chtěla chovat. 🙂
Ale to jí byly 3 měsíce,tak aspon vyzkoušíme,jestli to funguje i u staršího.

sarrinn
9. dub 2008

Ahojky, uz jsem tu dlouho nebyla. Vse je ok jen tedka litam a nakupuju, protoze v sobotu letime domu tak darecky a nejaky veci, udelat fotecky pro babicky 🙂 no porad neco.
Uz se tesim, ze si zase odpocinu i kdyz musime dozaridit svatbu, proto taky porad neco obvolavam, zarizuji. Tedka jsem hledala nejakou dobrou autopujcovnu v praze, ze jich je, nez jsem vse prosla, ale mame auti na celych 9 dni co budem doma at porad nemusime rikat nasim.
Malej mi tedka zase nechce spinkat a knoura vecer asi dalsi zoubek nebo nevim.
Jo Leni, co delas v nedeli? Ze by jsme se na chvili videli a domluvili se, udelas si na me ve stredu dopoledne casik na zkousku tech satu? Predtim musime do Brodu a na Vezicky a tak. No ja se ti kazdopadne ozvu v nedeli, jdem na rodinnej obed, potom navstivit prababicku v nemocnici a tak pak se muzem sejit, ju.
Mejte se papa 🙂

lenycka
autor
9. dub 2008

Já teď malou učím jíst! Už jsem z toho byla tak na nervy, že mi včera totálně prdly nervy, jsem myslela, že se už neudržím, jsem skoro celý den probrečela. Po obědě jsem malou nechala u kámošky, zašla si na solárko, ona když mě viděla, tak mi řekla, ať si jdu po solárku do parku se psem, abych se odreagovala a bylo to fajn, fakt mi to pomohlo. No a vrátila jsem se, když zrovna obě děti krmila, tak na mě jen hejkla, abych zajela zpátky, aby mě malá neviděla, pak říkala, že byla naprosto zlatá, snědla snad velkou skleničku a bez keců, tak jsem se ptala jak se jí to povedlo, tak říkala, že ze začátku zkoušela dělat kraviny a brala si hračky, tak jí všechno vzala, posadila jí a že se jde jíst, tak malá jen koukala a poslušně dlabala! Tak jsem si řekla, že hold budu muset přitvrdit, večer jsem jí udělala jen její místo u stolu, posadila jí, začla krmit kaší, tak byl řev, nenechala jsem jí otáčet se v židličce, tak to snědla všechno, ale s řevem, ale ne, že by to nechtěla nebo jí to nechutnalo, ale proto, že jsem jí zakázala dělat si co chce. Ráno měla přesnídávku, tak to bylo zase s řevem a taky proto, že nechtěla sedět a oběd už dobrý. Jenže je fakt, že jí nebolely zoubky. Takže teď uvidíme jak dál, ale jsem neoblomná, teď to ten týden musím vydržet, ona si pak zvykne a už bude papat pěkně sama.
No a bojím se, že když jí ještě začnu učit usínat v postýlce, že jí úplně asi zmatu a nebude chuděra vědět, která bije! Ale je to tak, že když jí uspávám v náručí a zavře víka, tak jí přendám, ona to zpozoruje a je řev! Tak jí musím vzít a uspat a to už pak mám strach, aby neřvala, tak jí nosím dokud není fakt tuhá 😠
Sari, v Ne čas mám, ale od šesti jdu cvičit. Přijdete k nám bo půjdeme s dětma někam na couračku? My většinou chodíme od dvou do čtyř na prochajdu, kdyby se ti to hodilo v tudle dobu. Ve St Sari to vidim blede, ja mam od pul druhe soud a nevim na jak dlouho to budu mit. Ale tak do obeda jsem volna 😉

sarrinn
10. dub 2008

Ahojky,
tak tedka jsem napisala dlouhej dopis a kdyz jsem to poslal, objevillo se mi error network, to bych se ....... 😝
Leni, v nedeli pujdeme na chvilku za babkou do nemocnice a pak ti dam vedet a muzeme se sejit nekde tam a pak se uvidi. Ve stredu to bude super rano pac my chceme jit odpo do zoo, to se domluvime.
Nic si z toho nedelej, me taky ujizdi nervy, taky uz jsem brecela, je to zahul a natlak, jenze to musime prekousnout.
Co verusky, uz tu dlouho nebyla, kdovi jak se ma s holcickama.
Rio, to je mazec, ale on by te nasel i na druhem konci republiky a otravoval, je to psychous, ty smsky necti rovnou je smaz at se netrapis, chce te jen depkovat. Musis byt silna, snad vam to uz brzy skonci.
Tak se mejte pa 🙂

ria80
1. kvě 2008

Ahoj holky!!Už jsme zase zpátky doma.Tak to tady zas můžem to téma udržovat.Co u vás novýho?
Michalka ted se nučila nějak přemístovat dozadu,dostane se kam potřebuje,tak jsem ráda i za to.Je šikovná,s babičkou pořád telefonovaly,tak to byla sranda.Ale tady zase má problémy se spaním,sousedi jsou strašný.
Jinak manžel se mi pořád snaží volat,já to neberu,tak píše,jednou mě napadá,podruhý mi vyznává lásku.Blázen,no.

ria80
1. kvě 2008

No tak dneska manžel neměl co dělat,tak otravoval mě.Až doted mě posílala samý SMS,někdy mi nadával,někdy vyznával lásku.Asi 30x mi volal.Ted ečer ležel přede dveřma tulipán.Sousedům bude chybět.On fakt nemá co dělat.

ria80
3. kvě 2008

Holky,kde jste?Ozvěte se!
My jsme včera poprvé vytáhli židličku a Michalka už jí u stolu.A líbí se jí to.Jen s pitím je pořád problém.To do ní nedostanu a v židličce už vůbec ne.Taky jsme včera vztahli sporták.Tam byla Michalka taková vykulená,že najednou tolik vidí.Tak snad se jí tam bude líbit.
Dneska jsem měla schůzku s právničkou.Mám z toho soudu docela nervy,tak mi aspon pomůže a dopadne to dobře.
TAky jsem přidala fotky do alba.

ria80
4. kvě 2008

Dneska byl teda divokej den!Už včera jsem manželovi napsala,at přijde odpoledne jek vždycky,až se Michalka vyspí.No a on mi dopoledne napsal,že přijde.Tak jsem mu odpověděla,že ne,at přijde až odpoledne.On chtěl totiž u nás být celý den.Za chvíli mi došla zpráva,že je přede dveřma.Tak tam šla mamka s tatkem a řekli mu,že dovnitř nepůjde,že k nám nemůže chodit,jak se mu to hodí a at přijde odpoledne.No byla scena,křičel tam,vyhrožoval,že to tady rozkope všechno a podpálí.Nakonec s křikem odešel.
Přišel odpoledne,zase na mě tlačil,at to zruším,říkal,že se od nás nehne,že neodejde,že tady zůstabne spát.No bylo to fakt na nervy.Vyznával mi lásku,a vyhrožoval,že u soudu to na mě řekně,že jsem mu utekla a unesla Michalku. A že ohrožuju její výchovu tím,že on ji ted nemohl videt.Tak jsem mu řekla,že klidně.No bylo to divoký.Zase jsem ho pak nemohla dostat z domu,a když jsem mu několikrát řekla,že se k sobě nevrátíme,takvytáhl papíry,kde napsal,co podle něho patří do společnýho majetku.Když jsem mu to hned nepodepsala,jak chtěl,bylo zle.Ale nedala jsem se.Je to k zasmání.Si myslel,že jak už budu spěchat,tak mu to podepíšu,abych už měla od něj klid.A on pak shrábne hromadu pěněz,se kterýma jsem přece "souhlasila".NO nevyšlo mu to.Mám to jednou doma.Je to sranda.On tam napsal,že tam patří kočárek a postýlka,A taky monitor,kterej jsem koupila ze svýho a ještě to před ním schovávala,a stejně mě kvůli tomu seřval.A taky tam napsal snubní prstýnky a pár věcí,který jsem já koupila ještě před svatbou.Hezky si to namaloval,chlapec.Ale mě nedostal.
Já jsem ze svýho koupila monitor za dva tisíce a ještě dám tisícovku jemu!? 😅
Je neuvěřitelný,čeho je schopnej.Ještě že mám jeden papír doma,aspon to budu moct použít u soudu,aby tam viděli,jak milije MIchalku,jak pořád vykládá.A chce zaplatit i autosedačku za 1300,kterou jí koupil.Fakt milující otec.
A u rozvodovýho soudu k tomu,aby viděli,jakej je.

Tak jsem to ze sebe aspon dostala a bude se mi líp spát.Ještě ted jsem si přepisovala návrh na rozvod a upravila tam některý věci,a zítra to podám.Aspon se to konečně někam hne.

Ještě ted mi napsal,že mě miluje a že chce být můj nejlepší přítel.
Fakt jak z televize,to by ani v seriálu nevymysleli. 😀 😝

bebinka
5. kvě 2008

Rio jsi moc statečná a ohromně ti držím palce. Dneska jsem po dlouhé době četla vaší diskuzi a musím ti říct, že tě obdivuji, jak to zvládáš, i když to zcela určitě pro tebe není vůbec jednoduché.
Přeju ti i Michalce vše nej 🙂

ria80
6. kvě 2008

Bebinko,díky moc.
Nejhorší,že já nemám nikoho než rodiče,s kým bych mohla povykládat a svěřit se.A mamka,místo aby mě podržela a řekla třeba jenom,že to mám těžký nebo tak něco,tak mě ještě víc potopí,když už jsem na dně.Snaží se ve mě vzbudit ohromný pocity viny,což dělala celý dětstí,takže nic novýho.Ze jsem nejhorší člověk na světě.Ale ted to fak ubližuje,kdybych měla možnost,jdu pryč.Ted v takový situaci to ubližuje ještě víc než jindy.Ale nemám prostředky a nic,takže jediná možnost je někoho si najít.Je to smutný,snažím se k tomu přistupovat zodpovědně,rozhodně bych nebyla s někým,kdo by neměl rád MIchalku nebo tak,ale hledat budu.Nechci tady zůstávat dýl,než je nutný.Je to smutný,ale je to pro mě nejlepší možnost.Mamka se tváří,jak je bezvadná,ale myslí hlavně na sebe.

No jinak včera zas volal manžel,že byl taky na sociálce,a že si ta paní napsal i jeho verzi.Pochopiteně uplně jinou.A že mi prý bude ta pani ještě volat.Bylo to trošku zastrašování,že abych si dala pozor ,že tam jsou při něm.To já vím,taky mi to dělá starosti.Ta ženská byla při něm hned,ještě když ho ani neviděla.

Tak dlouho jsem čekala s odchodem od něho a se vším,protože jsem se právě toho bála.Ale když už jsem to jednou rozjela,tak už musím vydržet a bude to brzo za mnou.Stejně by to muselo přijít.
VGY tady holky mi dodáváte energii,jak mě podporujete.Naživo mám jen dě takový kamarádky.Díky vám si ještě pořád nemyslím,že jsem nejhorší na světě,i když okolí se mě o tom snaží přesvědčit.

A jedna dobrá zpráva.Michalka dneska konečně se dostala na všechny čtyři.Sice jen na chvilku,ale zkoušela to několikrát,tak snad fakt začne doopravdy lézt.

ria80
7. kvě 2008

Ahoj,tak dneska jsem dala MIchalce poprvé lepek.Ted už budu jen sledovat,někdy to trvá i měsíce,než se to projeví.A doufat.

BYla jsem na gyndě.Mám cystu.Ach jo,nic nemůže být v pořádku,Jsem zvědavá,kdy už tahle dlouhá doba skončí a už se mi zase bude dařit.Ted je všechno špatně,kam se podívám.Ještě jsem ji neměla,je to takovej divnej pocit.Zatím budeme čekat,jestli nezmizí sama.

anippe
7. kvě 2008

Rio všechno tohle trápení jednou dojde konce a ty jsi udělala odvážné rozhodnutí. Některé a já si myslím, že spíš většina žen nikdy nesebere tolik odvahy a raději trápí sebe i svoje děti.Myslím že si dovedeš představit kam by vaše manželství vedlo.A je lepší mít dva dobré přátele co pomůžou, než tucet co se k tobě otočí zády. 😉
Aspon že ti Michalka dělá radost!
A jak velkou máš tu cystu?

ria80
7. kvě 2008

Já nevím,to mi doktorka neřekla.Ale mám takový tlak v podbřišku a když mě doktorka prohlížela ultrazvukem,tak to taky na jednom místě bolelo.Ríkala,že zatím nic,za dva měsíce tam jdu znova pak uvidíme,jestli to zmizí nebo se s tím bude muset něco dělat.Může být cysta i v děloze?Nebo kde všude bývají cysty?

No mamka mi nedávno řekla,že jsem se prý měla radši rozhodnout,že se obětuju,a zůstat s ním.Než prožívat tohle všechno.Jak vůbec může něco takovýho říct?Michalka by tím rozhodně nevyhrála,jednou by mi to ještě vyčetla,já bych se od něho nechala zničit.Takže bych se obětovala vlastně pro něho,aby on se měl dobře.
On je dospělý a jak se bude v životě mít,záleží na něm a ne na mě,nejsem za něho odpovědná,a nevím,proč bych se měla pro něho obětovat.Ted to ještě nějakou dobu budu muset vydržet,ale pak už budeme mít s MIchalkou pokoj.Asi ne uplně,ale bude to vyřešený.A třeba ho to fakt časem přestane bavit a někam odjede.Pořád v to doufám.

anippe
7. kvě 2008

rio cysty se dělají v celém těle, kdekoli.Je jich více druhů, podle toho čím jsou naplněné.Ale v podstatě je to takové skladiště nečistot co tvoje tělo nedokáže vstřebat a sposta lidí s nima žije celý život ani o tom neví.Nejčastěji, ale na vaječnících a o cystě v děloze jsem zatím neslyšela. Nevím ale mě přijdou dva měsíce docela dlouho, normálně se čeká do další MS jestli s ní cysta neodejde.Pokud ne tak by se to mělo řešit.Na té velikosti záleží, pokud je cysta cca 2-4cm tak se nic moc neděje, člověk si toho ani nevšimne a dá se s tím normálně fungovat, ale pokud je větší může tlačit třeba na močák a tam už je jisté riziko. V každém případě, pokud bys měla bolesti tak neváhej a běž k doktorce.

Tvoje maminka mě teda rozesmála...nic ve zlém 😉 to je teda logika, objetovat se. Mě jen zaráží, že ani po tom sobotním výstupu kdy Vám všem vyhrožoval nedostala rozum, nebo aspon strach!

ria80
7. kvě 2008

Já nevím,kde tu cystu mám,v pondělí tam zaolám a zeptám se na to.Doktorka se tvářila,že to není nic zvláštního,tak jí věřím.Je dobrá.

Dneska večer zas volal manžel,asi 10x,tak jsem mu napsala,že spolu nepotřebujeme mluvit,a že jsem podala žádost o rozvod.On se mě zeptal,proč to dělám,proč spolu nemůžeme radši žít.Ztracenej případ.

S mamkou jsem o tom zkusila mluvit,ale ona zase řekla,že by se obětovala.Já ji fakt nechápu,vždyt by to nebylo pro Michalku,ale pro něho.A Michalka ted stejně to moc nevnímá,ted je na to nejlepší doba,když je ještě malá.
Jinak mamka mluvila s se svojí známou tady na úřadě a vypadá to,že ty soudy a úřady budou spíš při něm,.On to umí zahrát,on dokáže každýho přesvědčit k tomu,co chce.A to oni jsou při něm už ted,když ho ještě neviděli.Já podávám žádost,já rozbíjím rodinu,tak já jsem ta špatná,co za všechno může.To je hrozný,tento přístup.Ale couvnout už nemůžu.
Mluvila jsem s právničkou a řekla jsem jí o tý scéně v sobotu a poprosila ji,at udělá všechno pro to,aby si jí on nemohl brát sám.Já mám starch,že by ji nevrátil.Víc ted udělat nemůžu.

Těm úřadům je to jedno,oni klidně strčí dítě třeba vrahovi,i když o tom vědí,počkají až ho zabije a pak to teprve začnou řešit.Takhle nějak to řekla mamce i ta paní na úřadě,že takový jsou u nás zákony.Každou chíli někdo unese dítě,nebo zabije,a jim je to jedno,a budou děti obětovat dál.Hlavně aby neměli moc práce.Je to hrozný,fakt se nedivím těm matkám,že ty děti zapírají nebo s nima někam utečou.Co mají dělat,když dítě neochrání stát,tak ho musí ochránit samy.
Chtěla jsem kojit do roku a půl,ale budu se snažit kojit aspon do dvou let,aspon jednou denně.Doufám,že to půjde,že Michalka bude chtít,nerozkouše mi prsa,až jí narostou zuby,a bude mlíko.Tak si ji aspon nebude moct brát na delší dobu a přes noc.Ale co pak,to nevím,udělám,co budu moct.

zanett
8. kvě 2008

Rio , bez starosti, obavam se, ze tvuj manzel je prototyp chlapa, kterej se jenom holedba, jak moc si preje dite do pece a jak jsi strasna matka a ze u nej by male bylo lip, ale kdyz pak prijde na vec, bude rad, ze ti malou vrati. Sama jsi to jednou rikala, ze on ma o ni zajem jenom proto, aby vase manzelstvi udrzel pohromade...Ja bych se vubec nebala toho, ze by s malou chtel travit vic casu nez musi a nebo ze by mala (az bude starsi) dobrovolne chtela zit s tatinkem...zni to krute, ale pro tebe je to vlastne vyhoda. Spousta chlapu v podobne situaci pretahuje deti na svou stranu, pac vedi, ze pres deti je to cesta k manzelce a mysli si, ze kdyz zacnou vyhrozovat, ze se manzelka zalekne a radsi se mu podridi - fakt ale je, ze vetsina takovych krivaku s ditetem nevydrzi ani pul dne, natoz aby to dite meli treba ve sve peci atd 😝

ria80
8. kvě 2008

Ahoj Zanett,zase ti to nedalo,co?Už jsi tady dlouho nebyla.Já nemám strach,že by o ní žádal,tak hloupej není,nemá žani kde bydlet.Jinak taky mám pocit,že to všechno dělá,aby mě zlomil.Doufám,že se mu to nepodaří.

Včera jsem mu napsala zase,že se uvidíme až tam.A dneska ráno zase napsal,jako by nic,že si přijde pro Michalku a půjde s ní ven.Tak jsme všechno sbalili a utekli jsme na výlet.Dost rychle,je hrozný pořád utíkat,ale už jsem nevěděla,co dělat.Byli jsme v arboretu,tam jsme pojezdili,pak ve Slavkově,tam Michalce ohřáli oběd,tak se najedla a poprvé se pořádně napila z lahvičky.Bylo horko,měla žízen.Několikrát jsem ji převlikala.Na lavičce jsem ji přebalila a pak se trochu v kočárku vyspala.Pak jsme leli ještě nakoupit trochu a pak už domu.Jemu jsem napsala,že nejsme doma,tak nic,a on odpoledne zase napsal,jestli už jsme doma,že si teda jde pro MIchalku ted.Je to fakt o nervy.Michalka to zvládla dobře,měla zážitek,byla unavená a hned usnula večer.Ale takhle to přece nejde,pořád utíkat.Asi se fakt budu muset odstěhovat.Ale nejhorší,že on se klidně postěhuje za náma,neutečeme mu.

Zítra dopoledne mi držte palce.

ria80
9. kvě 2008

Ahoj,tak je to za mnou.Ten soud.Přivedl si tam právníka a vymysleli spolu dohodu.Bylo mi jasný,že by to stejně nedopadlo jinak,tak jsme se domluvili.Ale jen díky tomu,že tam byl ten jeho právník,který ho pořád uklidnoval,když začínala scéna.Tak bude chodit každý druhý víkend v sobotu i v neděli na tři hodiny.A hlavně mě jinak nebude otravovat.Samozřejmě můžu být u toho,ale moje právnička mi radí,at ho nechám s ní samotnýho.Ze když nebude mít žádný kontakt se mnou a nepustím ho ke mě do bytu,a i Michalku mu bude předávat někdo jiný než já,tak ho to časem přestane bavit.Je to na mě.Ale takhle by to neskončilo nikdy.Asi to budu muset tak udělat,protože by stejně přišla doba,kdy by si ji mohl vzít sám a byla bychtam,kde jsem ted.
Věřím,že i když je hroznej,vlastnímu dítěti by neublížil.Jedině budu mít strach,že by ji nevrátil včas.Ale to mu snad ten jeho právník vysvětlí,že to by ji viděl naposled.Takže si snad dá pozor.Ale stejně se budu hrozně bát.Ted na to ještě ani nemyslím,je to ještě dlouho,zbytečně bych se nervovala.Až to přijde,tak uvidím.

TA moje právnička taky říkala,že je na něm vidět,že není úplně normální.Ale nic s tím neudělá,k Michalce se choval vždycky dobře a je to její otec.Musíme doufat.Já doufám,že ho to opravdu přestane bavit.Ale budu muset být důsledná a nemít s ním žádný kontakt.

Ale on měl chut dělat scény a ani s tím nesouhlasil,on chtěl přece chotit denně.ALe ten jeho právník ho držel.Přišlo mi ,že je spíš se mnou než s ním.Donutil ho k dohodě,ke který já jsem ho nemohla přimět.

Tak z toho mám celkem dobrý pocit,ale budu se hrozně bát,až si ji bude mět vzít,i když vím,že jinak se to udělat nedá.Je fakt,že kdyby chtěl ji unest nebo něco udělat jinýho,nebo mě,tak to udělá stejně a neovlivní to,jestli já u toho jsem nebo nejsem.

zanett
10. kvě 2008

rio, tak gratuluju, to je dobra zprava. Jinak, jo, zase mi to nedalo....ale nediv se, presne jak rekla tvoje pravnicka; na manzelovi je i videt, ze neni normalni, no ja ho nemusim ani videt, staci, kdyz si prectu o tom, co vyvadi, tak je mi vic nez jasny, ze on nebude standartni pripad 😀 Tak drzim palce at se to vyviji dobre 😉

ria80
11. kvě 2008

Snad ano,zatím se drží a dává mi pokoj.Dneska mi napsal k svátku matek.
MY jsme vytahly šatičky a dělaly jsme parádu.Je to přidaný v albu.Taky jsem byla s kámoškou na konvalinkách,když Michalka spala.TAk jsem aspon přišla na jiný myšlenky,pokecaly jsme a ještě mi to tady voní.

ria80
14. kvě 2008

Dneska jsem byly u doktorky,Michalka má 7530g a 71cm.Budu ráda,když bude mít v roce 8kg.Je drobná,ale paní doktorka říkala,ře je hezká a šikovná.Dělala tam ostudu,celou dobu řvala,až nemohla popadnou dech.Moc tam toho teda nepředvedla.U nás už to tak je,oni jsou už na zvyklí,že ji znají jenom řvoucí.Nevím,proč to dělá.Prý to má po mě,já jsem řvala u doktorů asi do 4 let.

anippe
14. kvě 2008

Rio Michalce to v šatičkách moc sluší! Bude z ní fešanda, kdo ví třeba na ni ulovíš nového supertaťku 😀

ria80
14. kvě 2008

To by bylo nejlepší,kdyby si ho našla ona a já bych se pak řidala k nim.To by bylo idealní,ale v top asi nemůžu doufat,to by byl zázrak.Ale zkusíme to. 😀
Je taková malá a drobná,tak v šatičkách je moc roztomilá.
Co novýho u vás?
A kde jste,Lenycko a Sarrinn???

seherezada
15. kvě 2008

Ria:
Koukam, ze jsme zrovna v dost podobne situaci.
Takze uz to mas za sebou? Soud dal Michalku do pece tobe?
Ja to rozjizdim teprve ted. Byla jsem poprve na socilace, tam me docela vydesili, protoze mi potvrdili, ze soud muze dat dite do stridave pece i pres odpor jednoho rodice, pokud to uzna za vhodne reseni.
Strasne se bojim soudu a te spiny, co se muze vytahnout, nehci, aby to tak dopadlo. Ze tam budeme stat proti sobe a budeme na sebe vytahovat ty nejhnusnejsi veci, co vime. Porad se snazim byt mirna. V zadosti o svereni ditete do pece jsem vlastne nic spatneho o manzelovi nenapsala, protoze mi to prijde strasne podle, ale vim, ze tim, ze budu "hodna holka" si pomalu vykopu hrob.

ria80
15. kvě 2008

Ahoj,no to jsme.Mám michalku v péči,manžel se ani o nic jinýho nesnažil,věděl,že by to nemělo cenu.Ale myslím,že ve věku našich dětí si o tohle nebo o střídavou péči nemusíme dělat starosti.
Já si myslím,že manžel ani to chtít nebude,on na to není,nevím co by s ní dělal.Ona se vždycky bude mít líp se mnou.A kdybysme se mely pořád bát,tak bysme žily ve stresu ještě dalších 15 let.A to přece nejde.Musíme pomalu začít žít nový život.
Víš,nedělej ze sebe hodnou holku,doplatíš na to.Ještě se budeš divit,co tam na tebe manžel vytáhne.Musíš to přemost a vydržet to,i když to není tvoje přirozenost.Děláš to pro to dítě,ne pro sebe.Bud podlá,on bude taky.Já jsem byla připravená tam vytáhnout všechno,co je potřeba,ale naštěstí ho ten jeho právník přiměl k dohodě.Ale stejně to jednoduchý nebude,další soudy mě ještě čekají.A taky doufám,že ho to fakt za nějakou dobu přestane bavit.
U tebe nevím,jaký vztah má tvůj manžel k malé,ale asi taky nic moc.Taky by ho to mohlo přestat bavit.Ale oni možná ti cizinci myslí jinak.Co kdyby s ní chtěl fakt odjet do zahraničí,co bys dělala.Pořádně ji hlídej.Nic víc ted dělat nemůžeš.A připrav si,co bys dělala v každé sitaci,která může přijít.Nechtěla bych být na tvém místě,když o tobě čtu,tak si říkám,že na tom ještě tak špatně nejsem.
Taky co nejdřív podej žádost o rozvod.Zase budeš o něco dál.
Ale on má ještě z předchozího manželství děti,ne?A taky s češkou?A žijí u matky.To je dobré znamení,to ti dává naději,že to s váma dopadne taky tak.Tamty děti taky do ciziny neodvezl a asi se k nim chová dobře.
Já se zas bojím,aby se mi nechtěl mstít.Ještě nevím,co a jak udělám u těch návštěv.Mám z toho strach.
Nezbývá než věřit,že to bude dobré a udělat pro to všechno,co můžeme,aby to nebylo proti rozhodnutí soudu.

anippe
15. kvě 2008

Ahoj 😉 děvčata moc Vám držím palečky, aby všechno dobře dopadlo. Moc dobře nevím jak to u rozvodu probíhá a doufám, že mě taková zkušenost nepotká,ale něco málo znám z vyprávění a mám pocit že hodně záleží na jakého soudce narazíte a nemyslím si že je potřeba tam dělat scény, ale v žádném případě ani neustupovat!Soudce by měl přece ocenit vyrovnanost osobnosti, ne?Problém ale je, že už jste tak dost podlomené ze vztahu a vyrovnanost je Vám ted nejspíš hodně vzdálená.Možná by nebylo od věci, aby to všechno za Vás vyřídil právník.

Rio, tak my už konečně máme domalováno, obývák je teda na fialovo, asi jsem to malinko přepískla, přeci jen je to na mě moc romantický,a ted si musím zvyknout.Nejlepší by bylo kdybych otěhotněla a udělala z toho děcký pokoj, tak jak jsem dřív plánovala 😅 Ale zatím jsme pořád ve fázy snažilkování a snění. A stejně tajně doufám že co nejdřív začneme shánět svoje bydlení.
Musím pořád myslet na Verusku, jak se asi má s princeznama 😒

ria80
15. kvě 2008

No však právě proto jsem, si našla tu právnička a všechno s ní kdyžtak proberu.Ted o tom pořád přemýšlím,když jsme byli u soudu a sepisovali tu dohodu,měla jsem tam dát to,že se s ní bude pohybovat jen v okolí domu a nebude ji nikam odvážet.Nevím,jak to mám udělat.To mám dát k soudu ještě jednou?Zkusím mu to aspon navrhnout,že bysme u právníka sepsali dodatek ale mylím,že bude proti.
Ještě něco - Michalka má zub!!! 😉 Vylezl v noci nebo dneska přes den.Večer jsem ho našla.Ale jinak v pohodě,spala dobře,jedla dobře,jen dneska se mi zdála trošku v horší náladě než normálně.Ale je venku!!

ria80
15. kvě 2008

Založila jsem nové album 🙂