Těhotná, doma. Cítim se izolovaná. S přítelem se hádáme

lenycka
12. kvě 2007

Ahoj všem, kdo zabrousí na tuto diskusi 🙂
Mám tak trochu problém s přítelem, už si nevím rady, tak jsem si řekla, že zkusím založit diskusi na toto téma a třeba mi někdo z vás poradí...
V době, kdy jsem otěhotněla jsem zároveň skončila i v práci - šéf na mě měl už delší dobu pifku a tak mě donutil podepsat dohodu v době, kdy jsme se snažili o prcka. Na jednu stranu se mi hrozně ulevilo, ale na druhou jsem to brala a beru stále, jakou svou osobní prohru!
Nicméně jsem už zůstala doma, kde si taky hledat práci, když člověk ví, že už je těhotný a že by na konci zkušebky už mohlo být vidět, že mi rostlo bříško!
Byla jsem zvyklá na určité životní tempo, které se mi ze dne na den změnilo, najednou mám pro sebe čas 24hodin denně, přijde mi, že jen peru, uklízím, vařím, žehlím, chodím se psem a furt dokola a zákonitě mi to už leze delší dobu na mozek! No a tím pádem jsem hodně vztahovačná a podrážděná a odnáší to můj přítel, se kterým se čím dál tím častěji hádáme a pokaždé to skončí jeho odchodem pryč!
Rekonstruujeme byt, jenže protože je psaný na mě, tak je pro něj každá práce jen přítěž a problém a do ničeho se mu nechce a těch řečí, co si vyslechnu, než to udělá ☹
On od toho všeho může utéct aspoň do práce nebo za klukama na pivo, ale co já? Maximálně tak odpoledne do kavárny na limonádu! Když jde s klukama na pivo, tak to není na dvě nebo tři hodinky, jak bych od něj očekávala, ale na 7-8 hodin a ještě se diví, že jsem pak "zase" naštvaná!
Má někdo z vás stejné stavy? Přijdu si děsně sama a izolovaná od celého okolního světa, nic mě nebaví, cestovat už ze zdravotních důvodů ani nemůžu, jen sedím doma a pořád mi přijde, že jsem sama a když se blíží víkend, kdy bychom měli být spolu, tak se pohádáme a trávíme ho odděleně! Na miminko se hrozně těším, ale mám strach, aby ho ta má psychika nepoznamenala!
Neumím to asi všechno popsat tak, jak bych chtěla...

verusky
13. črc 2007

hm, vis, kolik toho jeste budes musetza dvamesice do porodu skousnout? myslim, ze hodne, je to tezke, ja vim. vzdycky si vzpomenu na slova nasticky, ktera predporodem psala "a pak me zjebe, ze ho buzeruju", proste ti chlapi se vubec neumi vzit do nasi situace a devet mesicu je desne dlouha doba. musime vydrzet. jak dlouho jste spolu?

verusky
13. črc 2007

skareda jako, ze na nej vyjizdim, nebo kritizuju. ja pak zapomenu a chci se milovat a taky jsem prece mela vazny duvod byt nespokojena. jenze on zustane urazeny a pak jsme napuceni oba.

veendula
13. črc 2007

manželé jsme 2.roky,jinak čtyři.někdy mi připadá že lituje že jsem těhu.přitom to tolik chtěl!ještě k těm nahatým obrázkům,je to mnohem lepší než kdybys ho přistihla s ženskou!jemu taky před měsícem psala nějaká baba,a on že neví kdy to je,že to musí být omyl.vždycky sem si myslela že on by nebyl schopný nevěry ale po tom jak se ted chová vážně nevím.

verusky
13. črc 2007

je, mluvis mi z duse. vis kolikrat mi pohladil petr brisko? tedy to soucasne druhe? ani jednou... a to jsem mu to nekolikrat rekla. a vis co on na to? kdyz ja bych tak rad a ono to nejde!

veendula
13. črc 2007

přitom si vůbec nedokážu představit že by mě opustil.vždyt před těhu to bylo tak super!!!

verusky
13. črc 2007

prvni, co jsi psala bylo, ze asi nemas nadhled. kde myslis, ze je chyba, v nem nebo v tobe? jenze kde vzit nadhled, kdyz jsme tehotne...

verusky
13. črc 2007

takze pred tehu to bylo super. no musite vydrzet, hlavne ty. obaluj si nervy. po porodu to bude bajecne, cetlas holky,chlapi je mini laskou sezrat. u nas to tak taky bylo a doufam, ze zas bude. i kdyz po prvnim porodu, to je proste neopakovatelne, to uz asi podruhe nebude.

verusky
13. črc 2007

vendi, ale vubec se netrap, ze nemas kam jit a ze by se rozvedl. on to sice nema z huby vypustit, ale taky asi nevi,ktera bije a jen to rekne do vetru. tyto myslenky zkus vypustit, prosim. vim, jak jsem kvuli svemu nejedla a pak se mi narodilo male dite a s problemy (ted uz je to dobre a je zdrava).

veendula
13. črc 2007

nevím v kom je větší chyby.já přiznám že jsem přecitlivělá ale proč se mnou nemluví lépe.vždyt i ten ton který používá mě mrzí.celé odpol po práci čumí na tv a ani si nevšimne že sem doma.to se mu mám před tu tv postavit???aby si mě všimnul?

verusky
13. črc 2007

on uzte precitlivelosti ma asi dost, tak ji ignoruje. takze ignoruje i tebe. nemas nejakou cinnost, co by te bavila, pripadne jit s nekym ven, kdyz je doma?

veendula
13. črc 2007

verusky já se snažím být silná kvůli miminku,ale nezvládám to.možná je to tím že mám v podstatě jen jeho a jsem na něm svým způsobem "závislá"nevím.

veendula
13. črc 2007

a co si myslíš o té sms,mám mu věřit?rozčiloval se že nejsem normální,že si něco takového myslím,ale ty by sis to nemyslela?

verusky
13. črc 2007

a jak daleko mas rodice? ja byla nucena se k nim nastehovat na tri tydny i s malou, protoze bych u nej v hodonine umrela. neslo by to na par dni, tyden,ctrnact dni? jedna postel se najde, i kdyz je tam sestra s rodinou. prisla bys na jine myslenky, on by si te pak vic vazil. nebo to u vasich neni ono? sice je to trochu utek, ale ty musis byt pro miminko tam, kde je ti dobre.

verusky
13. črc 2007

ja povazovala jako neveru i ten internet. uplne te chapu s tou sms, ale nechala bych to byt. ver tomu, ze je taky nestastny, ze se po ctyrech letech ted porad neco resi a jsi jina. za to nemuzes, to je tim stavem..

veendula
13. črc 2007

po pravdě řečeno já bych to asi bez něj tak dlouho ani nevydržela.představovala bych si co tam dělá(nebo s kým)hráblo by mi z toho!
a u našich bych neměla ani kde spát a klid už vůbec mají 2+1,jeden pokoj oni a druhý segra s přítelem.

verusky
13. črc 2007

jak spolu casto spite nebo se pritulite, pohladi te...?? v tv je kraus azrovnatam zpiva moje spoluzackaz prahy a je to des. chybi mi moje profese a i z toho mi hrabe.

verusky
13. črc 2007

taky jsem si tak predstavovala, ze mi bude smutno i jedinou noc bez nej a hned prvni tehu to zmenilo. ted uz je to kazdemu putna, navic desne chrape (pribral), takze spime oddelene... to jsem nikdy nechtela.

veendula
13. črc 2007

spíme spolu tak jednou týdně ale ne vždycky vyjde impuls od něj.někdy mi připadá že se snažím spíš já.nehladí mě skoro vůbec.občas mi řekne "broučku".on se díval na policejní akademii,ahlamal se u toho jak blázen,zatímco já tady u počítače bulím(což on ví ale nezajímá ho to).co máš za profesi?

verusky
13. črc 2007

my jsme spolu dnes presne dva roky a ctvrt, to je desne malo. myslim, ze kdybychom spolu chodili dyl, dopadlo by to lip. ale kdyz se mrknu na vas... petr taky rika, ze by to pry bylo i po letech stejne, mozna jo.

verusky
13. črc 2007

hraju na klavir, takze jsem ucila na zus, na konzervatori, semtam koncert... ted mam ruce uplne v haji, drit za nastrojem nemam proc. ale v listopadu porodim a nasledujici zari jdu aspon jedenden ucit. jinak zcvoknu. co delas ty? uz jsi asi doma? ja byla na neschopence a tim denne soustredena na petra.
jojo, on si toho buleni nevsima, protoze nevi, co po nem chces.dnes jsme takymeli takovou debatu. pry: co dela spatne... no on absolutne nevyciti moje potreby, i kdyz mu je reknu! a kdysi jsme byli jako jeden...

veendula
13. črc 2007

to my taky a ted jsme jako cizí a to mě hrozně mrzí... ☹
já jsem jen prodavačka a ted jsem doma.ale jsem ráda,v práci mě to totiž stejně nebavilo,bohužel lepší jsem nesehnala.

verusky
13. črc 2007

aspon se budes moct vratit, kdy se ti zachce, coz me se vzhledem ke skolnimu roku nepodari. napriklad ted je idealni doba, ze by petr mohl jit na rodicovskou, o malou se umi postarat a uz nekojim, jen vyjimecne a ja bych do rijna pracovala a prisla na jine myslenky a ziskala trochu nadhled.

verusky
13. črc 2007

vendi, to bude vazne dobre, ale asi az za ty dva mesice.ted tomu mozna neveris, ale pak reknes jak nasticka, jako by zadne tehu ani nebylo, miluji se jeste vic.

veendula
13. črc 2007

a proč to nejde?on nechce?hrozně mě berou záda takže se asi odeberu do postele,tomáš se tam dívá na tu tv,beztak ani nepoatřehne že si tam lehnu.

verusky
13. črc 2007

a dej si do nastaveni miminko, at vime,v kterem tydnu jsi a co to bude, vis jak? ja to dnes pracne hledala.

veendula
13. črc 2007

už to tam mám 🙂

verusky
13. črc 2007

vy nevite pohlavi? a nechas si to rict?

veendula
13. črc 2007

my bysme rádi ale bohužel to nikdy není vidět! ted mám poslední možnost v tom 30týdnu.jinak to bude nucené překvápko.

verusky
13. črc 2007

taky jsem chtela tomaska, ale jmenoval se tak muj byvaly pritel,tak by to nebylo vhodne a terezka se zas nehodi k petrovu prijmeni. terezku bychmela prave s tim byvalym. no nejhorsi jeta verze po me, nechapu, jak jsem na to mohla pristoupit, i kdyz k verusce to pry sedne.

veendula
13. črc 2007

no já bych po sobě taky nechtěla,vendula se mi nelíbí,ale tomáše dám po něm at má radost.a mě se taky docela líbí.