Testy otcovství. Jít na ně nebo nejít?

gaabby
5. bře 2010

Zdravim,snad se nekdo ozve.nemam nikoho v okoli,komu se sverit,treba se nekdo najde..potrebovala bych poradit,rozmyslim se tak dlouho,.zda jit nebo nejit na testy otcovstvi,jestli s tim nejaka z vas nema zkusenost?zda je lepsi drzet vsechny v nevedomosti a stesti a sama se uzirat pravdou a nebo sebe drzet take v nevedomosti..ale to je asi hloupost..synovi je uz pres rok,manzel vi,ze tam byla nevera v inkriminovane dobe,presto pojal dite za sve a nechava to byt.tak prosim poradte.jeste je potreba rict,ze je tak na 90procent manzelovo,(ve zkratce-pri nevere probihala ochrana,s manzelem ne)takze ZAS TAK se nebojim.ale vite co jsou pochybnosti..

ani3012
5. bře 2010

gaabby
pokiaľ to netrápi tvojho manžela,tak ty už do toho nerýp.Ako si napísala : sama se uzirat pravdou.
Ja by som teda test nerobila....

meandra
5. bře 2010

Sama bych to určitě neiniciovala. Pokud manžel přijal dítě za své a ON netrvá na testech, tak bych to nechala v klidu být. Jestli si i manžel sám uvědomuje, že syn jeho být nemusí a přesto na testech netrvá a chce to nechat být, já sama bych o to určitě nestála. K čemu to bude, co když zjistíš, že syn jeho není ? Pomůže to něčemu ? Jinak osobní zkušenost s tím nemám. Ale většinou když je nějaká nejistota v tomhle směru, tak chce testy udělat muž.

mamutka
5. bře 2010

ked mas na 90 percent istotu, tak sa radsej uvolni a nechaj to tak....ved manzel ho ma rad a je to jeho dieta a hotovo.ale ak ta to ma zozierat, tak zober dajaku vzorku, posli to na test a ked budes mat vysledky, tak sa konecne ukludnis, alebo sa budes zozierat zase otazkou, ci oznamit spatny vysledok manzelovi, alebo nie...
to ti nepomozem, ale som rada, ze aj ked bolo ako bolo, manzel sa z maleho tesi a prekonali ste to 😉

berenika39
5. bře 2010

pokud je to jak píšeš, tak bys tím spíš napáchala škodu než užitek. bud ráda, že to dopadlo jak to dopadlo a nepokoušej štěstí, je pěkně vrtkavý....to, že máš pochybnosti a nečistý svědomí, ber jako pokutu za to, cos vyvedla...at vám to klape, každej někdy ujede 😉

gaabby
autor
5. bře 2010

diky za nazory.manzel to sice neresi,nemluvi o tom a o testy nestoji ale vim ze ho to hloda a to me trapi,pokud by se zjistilo ze neni otcem nic bych mu nerikala a pokud by to dopadlo dobre tak bych mu chtela dat tu jistotu o kterou jsem ho bohuzel pripravila.aby si mohl byt jisty a ja koneckoncu taky,ikdyz je tata krev nekrev.na druhou stranu kdyz je udelam tajne a pak mu to predlozim,nevim jak to vypada,muze me treba obvinit ze jsem tam poslala sekret toho druhyho chlapa vite co myslim,nevim jak to probiha,pokud prijde pouze potvrzeni ze poslane vzorky se shoduji tak co on s tim,kdyz nikam nenaplivalmkdyz to tak reknu..vazne nevim..

rimmel
5. bře 2010

ja som urcite za test!! kolko ludi malo 90% istotu no tu mat nemoze nik...a klamat takto svoje dieta a svojho manzela..pravda tak ci tak raz vyjde napovrch. ja by som tak nedokazala zit

meandra
5. bře 2010

Kdybych viděla, že to manžela hlodá a byla si téměř jistá, že dítě je jeho, tak bych se s ním na těch testech zkusila domluvit. Nedělat je tedy tajně, protože by si opravdu mohl myslet, že zaslaný vzorek nebyl jeho. Ale stejně, co když se potvrdí, že dítě jeho není. Měla bych strach, jak to manžel ponese, že přijdu o rodinu.

henikav1
5. bře 2010

gaabby, ja by som do toho nerypala, neziskas nic, ale mozes stratit manzela, koniec koncov, on nieco vie a nechce to rozoberat. Cize stoji o teba ci uz so svojim, alebo cudzim dietatom. Horsie by bolo podla mna ak by si mu dala tu istotu, ze dieta jeho nie je.
a nemyslim si ze by si vedela spravit testy bez jeho vedomia, ved ako ziskas jeho vzorky?? Myslim manzelove?

gaabby
autor
5. bře 2010

staci k tomu pouze sliny,ty se daji setrit ve spanku,to by nebyl takovy problem.urcite bych mu nerekla pokud by to dopadlo spatne.nevim.nejistota je dost hrozna vec.

moravanka
5. bře 2010

ja bych testy udelala. pokud se zjisti, ze manzel neni otec, tak bych mu to nerikala. ale vedela bych to do budoucnosti (darcovstvi krve, ledviny, dedicne choroby). pokud test ukazal, ze je otec, tak bych mu rekla, ze chci udelat test. samozrejme bych mu neprozradila, ze uz jsem jeden nechala udelat a otcem je on.

rimmel
5. bře 2010

no to je sila, ja iba ziram, ja by som to muzovi urcite povedala, naco tolke tajnosti? loz ma kratke nohy..ak ma naozaj miluje, ostane so mnou.....

gaabby
autor
5. bře 2010

to uz me taky napadlo..sice deset tisic,ale stalo by to za to.avsak si myslim ze ten test nebude chtit za zadnou cenu,znam ho,radeji bude v nevedomosti a brat to jak je nez se dozvedet krutou pravdu.nebo to proste udelam tajne a pak mu to oznamim,ale dalsi "nejistota"v nem bude jestli jsem tam treba neposlala vzorek toho chlapa,o nemz stejne uz nic nevim,takze to je stejne nemozne.

moravanka
5. bře 2010

rimmel, treba to ten muz radsi ani vedet nechce.

gaabby
autor
5. bře 2010

rimmel-neni to tak jednoduchy.jestli mas dite,urcite vis.chlap kterej se dozvi ze to opravdu jeho neni,neprymysli takhle."jo tak mam je rad tak je mi to jedno"

mirica
5. bře 2010

gaabby- nie je lepšie si najprv otvorene pohovoriť s manželom ? však ak vie o nevere , tak sa ho normálne opýtaj či chce test

neistota je jedná vec - ale ak sa bude tým vkuse zaoberať vo svojom vnútri - tak to môže vážne narušiť vzťah medzi vami dvomi - a možno aj viac než , keby vyšli testy zle - tak by to vedel naisto , nezaoberal by sa tým vkuse a možno by ho úplne v pohode prijal ......však je veľa vzťahov , kde je dieťa nie terajšieho partnera - a májú super vzťah

moravanka
5. bře 2010

gaabby, tajne bych to udelala, ale pokud by se ukazalo, ze je manzel otec, tak bych mu rekla, ze bych si ten test prala. no a pak ho udelate, vsak uz budes vedet, ze manzel je otec. tak to potom tak navleces.
treba se vam obema ulevi.

rimmel
5. bře 2010

moravanka v kutiku duse to chce vediet kazdy, len klame sam seba 😉

gaabby chlap ktory opravdu miluje, z duse, tak rozmysla 😉

henikav1
5. bře 2010

rimmel, nejedna sa o klamstvo, ved ten manzel o tom vie a sam nechce dalej zistovat, rozhodol sa ze on bude malickemu otcom, ci uz biologickym, alebo nie.

gaabby
autor
5. bře 2010

moc diky za rady a nazory,opravdu moc.jsem na to sama:/jeste to musim promyslet,ale asi to opravdu provedu,protoze opravdu,ta nejistota,to jak to visi ve vzduchu,to je peklo.s manzelem jsme o tom mluvili jen na zacatku co se maly narodil,rekli jsme si zkratka ze je jeho at je to jak chce,vite co,ze je mu podobny hrozne,ale to je spis sila sugesce..a zametli jsme to pod koberec.ale je fakt,ze to hloda kazdyho,to proste neni neco co zapomenete nebo nejak zakamuflujete,je to proste tak.takze diky🙂

henikav1
5. bře 2010

gaabby, samozrejme, ak sa s tou neistotou neviete zzit a zmierit, tak ich daj urobit. Niekedy vieme co je racionalne a mozno lepsie, napriek tomu koname podla citenia a srdca, kazdy z nas je iny. Ja viem ze nam sa dobre radi, ked tu neistotu neprezivame.

rimmel
5. bře 2010

nechce zistovat lebo sa boji, no ja verim ze casom sam bude chciet vediet 🙂

ale to je jedno, toto je moj nazor, autorka nech robi ako uzna za vhodne , drzimpalce

juliap
5. bře 2010

gaabby, neda sa ti poradit, ci ist alebo nie, pretoze vysledok ta moze zaskocit a potom moze nastat opacny efekt, nez si zelas, teda ze budes mat konecne istotu, ale ak by vysiel vysledok, ze nie je manzelove, tak zas nastanu pochybnosti a staci potom len nejaka hlupa poznamka od blizkych typu "po kom to dieta je, ze by sa podobalo na postara?" a moze to spustit obrovsku lavinu z ktorej uz nebude navrat. kazdopadne by som na tie testy isla v tom pripade, ak by nastal nejaky zdravotny problem s mimi, ktory by mohol suvisiet s genetikou, tolko moj nazor

katy1979
5. bře 2010

gaabby to si musis ty sama urcit ci ist ci neist, zavisi s cim sa ti bude lahsie zit. ja by som isla. aj keby som ostala zit s manzelom, ale chcela by som vediet koho to dieta vlastne je.

ani3012
5. bře 2010

v podstate ma rimmel pravdu.Teraz sa rozhodol,že nebude po tom pátrať.Ale napr.pri druhom dieťatku by sa to mohlo prejaviť- mohol by začať hľadať odlišnosti a robiť rozdiele.

jaaty
5. bře 2010

je to zložitá otázka a z môjho pohľadu sú odpovede dve:
1.) Nerobiť nič a žiť ďalej a tešiť sa z bábätka
2.) Poradiť sa s manželom. AK o tvojej nevere vie, povedal by som mu čo ma trápi a spolu by sme sa dohodli či testy áno alebo nie.
Ak to spravíš tajne, môže na to časom prísť. Povedať mu to, iba v prípad, že on je otcom sa mi zdá nefér a mohol by to vnímať ako podraz voči nemu.
... a čo sa zmení, keď zistíš kto je otcom- budeš sa k dieťatku inak správať? Čo ak to nie je tvoj manžel- čo potom tvoje svedomie? Potom by ti test určite nepomohol....

gaabby
autor
5. bře 2010

uprimne,kdybysme spolu nebyli,tak bych to neresila,je to muj syn a tim to hasne,pouze pokud by slo o zdravi tak bych zjistovala..ale jinak ne,dite je a ikdyz by muz nebyl biolog.otec,stejne je jehoi tata..ale jak rikam,trapi me to,hrozny pocit,chci mu dat tu jistotu.pokud by o testech vedel a vyslo by ze neni otcem vse by se pokazilo,vim ze to vedet nechce..chci ho nechat bud v tomhle "stavu" co jsme ted a nebo mu dat jistotu..jaaty-jak to myslis podraz,ty bys to opravdu tak vnimal?a jak by se o to mohl dozvedet,nenapada me jak.

jaaty
5. bře 2010

gaabby, nemyslím to zle, ale musíš nejako odobrať manželovi DNA a neviem, či to máš zistené, ale nie som si istá, či môžeš priniesť na genetiku napr. "oslintanú vatovú štetôčku" a oni ti to vyšetria. Podľa mňa tam bude musieť ísť manžel osobne- ale skutočne neviem alebo bude treba jeho súhlas či súdne nariadenie. Možno sa však mýlim.
...a ako môže na to prísť- neviem, zobudí sa, pristihne ťa "pri čine"-čo mu povieš?
Ale, samozrejme, je to tvoja vec 😉 a ja som vyjadrila len názor. Myslím, že darmo sa nehovorí že"lož má krátke nohy" 😉

rimmel
5. bře 2010

gaaby uprimne ta nechapem, ak si myslis ze ked nahodou maly neni otcom, muz ta opusti, naco si s nim? tomuto vravis stastie? mne to pride ako pretvarka. muz ak ta miluje s tebou ostane a syna si prisvoji, ak ta nemiluje odide.

rimmel
5. bře 2010

* ak si myslis ze muz neni otcom

zelmirka1
5. bře 2010

ja si myslim ze ak chces take nieco urobit tak si najprv premysli co urobis ak sa zisti ze je otcom a co ze nie je otcom, obidve moznosti. Lebo aj ta menej pravdepodobna moze byt pravda. A potom uz bude kazda rada draha, nebude sa to dat vziat spat a myslim ze ak spolu chcete zit, vychovavat maleho vobec by som to neriesila.
Muzi su na tieto veci velmi citlivya maloktory sa dokaze vyrovat s tym ak by zistil ze nie je biologickym otcom, dokonca je vela pripadov kedy sa to zistilo a dieta uz bolo velke a vzdy to bol velky problem.
Ano je pravda ze rodicmi sa stavame nie splodenim ale postupne ked dieta vychovavame ale s kazdym to zamava riadne a spoliehat sa ze ked ta miluje syna si prisvoji je hlupost, vobec by som do toho nevrtala lebo ona vlastne uz dal najavo ze vas chce ked zostal s vami.