Túžim po bábätku, chcem dať priateľovi ultimátum

rencik_a
6. lis 2014

Prepáčte mi za rozsiehle písanie, no ja inak neviem 😀
Priateľ mi povedal, nech si sadnem, že večeru urobí on. A ja keď som osamote, tak rozmýšľam. Rozmýšľala som nad tým, akí sme šťastní, že sme spolu už takmer 6 rokov, máme auto, byt, obaja máme celkom slušnú prácu a ako hrozne sa teším na ďalšie spoločné Vianoce. A to je to, čo mi premenilo pozitívne myšlienky na negatívne - vie, ako veľmi túžim po tom, aby sa náš vzťah posunul. Mojím obrovským a zatiaľ nesplneným snom je, aby sme sa vzali, mali deti a tak. Niektoré túžia po kariérnom raste, no ja som si samú seba odjakživa predstavovala ako ženu v domácnosti. Veľmi po tom túžim. Naozaj nechcem mať prvé bábo pred tridsiatkou či dokonca až po, naozaj nechcem. Neukameňujte ma za to, ale vždy som chcela prvé bábo ešte pred 25. Priateľ o tom vie, niekoľkokrát som mu to hovorila. A preto ma zdesilo, že moja túžba po bábätku je tak obrovská, že som si hovorila, že ak sa priateľ neodhodlá k ďalšiemu kroku ani do Vianoc, tak mu dám ultimátum. Je mi hrozne z toho, keď si predstavím, že by sme aj tie budúcoročné Vianoce strávili iba my dvaja - nie v trojici alebo aspoň s prírastkom na ceste. ☹ Ja už tie ďalšie Vianoce nechcem tráviť iba vo dvojici, už naozaj nie, tak mi poraďte, prosím, čo si o tom myslíte ☹
Nehnevajte sa, ak si myslíte o mne niečo zlé, že som primladá a podobne, ja len už naozaj neviem, čo robiť, som zúfalá z toho, aká je moja túžba po prírastku obrovská. Už tak dlho po tom túžim a stále nič ☹

luciebx
6. lis 2014

a pritel vi ze chces miminko? tak mu to rekni a uvidis... treba rekne fajn.. super.. jdeme do toho.. na tom ze chces miminko neni nic spatneho.. chlap tohle neresi .. vidi veci jinak.. treba o tom nema ani tucha jak moc chces byt maminkou.. asi bych to s nim hodne probrala.. ultimatum nedavala.. na to je chlap citlivej..

kacca11
6. lis 2014

A co chce přítel?

zuzka_b2
6. lis 2014

A miluješ ho vlastne? Když ho bez dítěte do roka nechces...

anushka111
6. lis 2014

Myslím, že tohle není o věku, znám holky co chtěly miminko od 15 a pak takové, které nechěly o mimču slyšet do 35. Sedni si s přítelem a ptej se jeho - co, jak a kdy chce. Nech si pak čas na probrání jeho opovědí. Dát mu ultimátum je dost drsný, ale na druhou stranu, je to tvůj život, který ti nikdo nevrátí. Člověk by měl nejspíš vyvinout maximum pro to co doopravdy chce ... 😉

maru84
7. lis 2014

Kromě toho, jestli přítel miminko chce, by bylo dobré se zamyslet i nad tvým vysněným modelem, že budeš žena v domácnosti. Znám chlapi, kteří jsou rádi, že ženu s dětmi umí uživit a ona může být doma a starat se o děti a domácnost a vytvářet zázemí. Ale pak znám takové, jejichž děti už jsou větší, žena by do práce mohla, ale nechce se jí, a ten muž má pak pocity, že žena doma "blbne", mluví jen o dětech a mezi lidi se dostane jen mezi další maminky. To jsou slova jednoho kolegy v této situaci...Myslím, že je důležité se s přítelem naladit na stejnou i v tomto, aby pak jednou nepřišlo nepříjemné překvapení. Ale jestli je vám pod 25, možná v tomhle nemusí mít jasno.
Určitě mu řekni, že miminko bys chtěla. Zatím žádné ultimátum, jen s ním o tom mluv. Pro něj to může být zatím nepředstavitelné, ale na tu myšlenku si může zvyknout.

Jestli ho miluješ a on tebe a vše vám klape, neničila bych, co je mezi vámi. Představ si, že mu dáš ultimátum, do té doby budete spolu, pak se rozejdete a začneš hledat někoho nového. Chvíli může trvat, než někoho najdeš, dokonce můžeš mít pár neúspěšných pokusů. Pak někoho správného najdeš, pak to chce čas, aby ses ujistila, že je vše ve vztahu ok, abyste mohli začít na dětech no a než se zadaří, může ti být skoro před 30 a tvůj stávající přítel už v té době může drandit s kočárkem jiné holky, která vydržela třeba do 26.

Můžeš se zatím soustředit na kariéru za účelem naspoření peněz, abys budoucímu miminku mohla zajistit co nejlepší život 🙂

dezyre
7. lis 2014

@rencik_a nikdo tě určitě kamenovat nebude ;) Znám spoustu maminek, které si naplánovali miminko hned po střední, kolem dvacítky, takže žádná "nehoda". Já sama jsem chtěla dítě mít taky, na dnešní poměry, celkem brzo. S manželem jsme se brali přesně na sedmileté výročí "chození" a tak nějak jsem mu začínala pomale servírovat moji touhu po mimču, ale tím stylem, že jsem se mu jen o mimču párkrát zmínila. On je totiž ten typ chlapa, který se takových věcí bojí a moc se do toho nehrnul. Nijak jsem na něj netlačila, ale postupně ho prostě nahlodávala. Někteří chlapi asi potřebují trošku nakopnout. Takže ve výsledku to byl on, kdo přišel s tím super nápadem: Co kdybychom se přestali chránit? 😅 😀 😀 😀 Já být tebou bych se začala zmiňovat postupně o svatbě a o miminku (samozřejmě né o tom mlet celý dny a v noci zrovna v tom nejlepším, když chlap myslí úplně na něco jinýho 😝 ) a uvidíš jaký k tomu zaujme postoj. Hlavně na něj netlač a nebuď zoufalá ;) Bude to chcít trochu času...

holubice.petra
7. lis 2014

Souhlasim s @maru84 a nechapu to tve ultimatum...budes s pritelem jeste rok a pak konec? To ti bude cca 24...nwjaky cas budes hledat jineho (nebo uz mas nekoho v zaloze?) novy pritel taky urcite nebude chtit dite hned..takze si myslim ze i tak by se ti cekani prodlouzilo alespon o dva roky...vse si poradne rozmysli ...

espada
7. lis 2014

@rencik_a Já tě chápu. Taky jsem to tak měla. Chtěla jsem dítě od 25 let. Přítel tenkrát nechtěl, že je brzy (byl o 2 roky mladší) a že si počkáme, až budeme mít pracovní kvalifikaci (takové zkoušky, nebudu to rozmazávat). Protože jsem ho milovala, řekla jsem, že počkáme. Udělali jsme zkoušky a mi bylo už 30. Vzali jsme se a já chtěla dítě, on prý taky. Tak jsme se o něj začali snažit. Po dvou měsících snažení, se se mno rozešel, že mě nemiluje a dítě nechce. Byl to šok. Ale já jsem byla čerstvě těhotná. Teď máme malou holčičku a rozvádíme se. Takže si ujasněte co chce a kdy. A pokud budete v tomto na jiné vlně, je to blbé a chápu, že by to byl důvod k rozchodu. Abys nedopadla jako já. Hodně štěstí.

vercik83
7. lis 2014

@rencik_a tak co, neprobrali jste to pri te veceri kterou uvaril???muj by uvaril leda vajicka...

elvira
7. lis 2014

Já moc na ultimáta nejsem - to je začátek konce... Ty si neumíš představit slavit další vánoce bez dítěte - ale představ si, že třeba neotěhotníš na první lusknutí a těch vánoc bude třeba několik za sebou - bez dítěte...
Připadá mi, že začínáš moc tlačit, že ti asi bijí biologické hodiny a chce miminko moc, ale proč zahodit 6 let vztahu? Jen proto, že přítel bude chtít dítě později?
Jako jediné řešení vidím pořádnou promluvu - chlap není věštec a náznaky nepomáhají. Oni potřebují vědět jasně, co chceme a proč a jak... To jenom my si myslíme, že jsme se zmínily, tak je jim jasné, že to tak máme...

andelka
7. lis 2014

Přijde mi že se moc upínáš na dítě, na těhotenství, na roli ženy v domácnosti..jsi hodně mladá. Ano, můžeš to mít srovnané už teď, a víš co by tě naplňovalo, ale ví to i tvůj přítel? Sdílí to stejné? Má stejné představy? Na tohle bych se ptala. Navíc opravdu nemusíš otěhotnět hned, takže bych netlačila na pilu. Často ti kdo si myslí že se rozhodnou a do roka budou chovat pak mnohem hůř snáší, když se to hned nepodaří. Život někdy nejde tak jak si ho představujeme, plánujeme. Miluješ svého přítele pro něj samotného, nebo pro to, co by ti mohl dopřát, co bys díky němu mohla mít? Ten svůj ideál. Ale on není zprostředkovatel, taky má své představy, možnosti, obavy..měli byste si promluvit, ať víš na čem jsi. Třeba to má stejně a řekne, jo, jdem na to a uvidíme jak se to povede. Nebo bude chtít počkat (z mnoha dobrých důvodů). Ultimáta bych nedávala. Kdybyste spolu bylo hodně dlouho a bylo ti přes 30, tak možná. Ale teď je myslím nesmysl to takto stavět.

rencik_a
autor
7. lis 2014

@luciebx Vie, že miminko chcem, niekoľkokrát sme sa o tom rozprávali, ale vždy mi dal iný dôvod, prečo nie. Raz povedal, že nechce, lebo nemá ešte 35 ako jeho ženatí kolegovia (i keď tí majú deti v školskom veku), potom povedal, že sa cíti mladý (myslela som si, že chlap v 31 rokoch sa necíti primladý na dieťa) a pred dvomi rokmi mi povedal, že možno o rok, čo však už dávno ubehlo. Možno nevie, ako veľmi chcem, aby sa náš vzťah posunul ďalej. Niečo ako ultimátum je už pre mňa ako tá úplne posledná vec, ktorú skúsim.
@anushka111 Ultimátum je už tá úplne posledná vec, na ktorú by som sa odhodlala. Ale keď už roky vie, že bábo chcem a on nič. Je mi z toho smutno. Ešte pred rokom som si myslela, že sa niečoho takého už ani nedožijem, že mi to nie je súdené a on hovoril, že sa mi to určite splní. No potom sa mi polepšilo a on chce čakať.
@maru84 Rozprávali sme sa o tom a sme obaja na tom rovnako, že by som sa chcela postarať o deti, kým pomoc potrebujú a potom sa chcem vrátiť do práce, aby som večne nekysla doma na zadku. Nechcela by som, aby sme boli závislí len na jeho príjme a len na ňom, ale aby som sa na tom podieľala rovnako. Ja to tiež nechcem zničiť, naozaj nie a rozmýšľam nad tým úplne rovnako, ako píšeš, ale pred dvomi rokmi mi povedal, že možno o rok, čo už dávno ubehlo a ono stále nič. To ma dosť mrzí.
@holubice.petra Ja s ňou tiež súhlasím. S priateľom sme sa o tom začali rozprávať, keď som mala cca 21. Vtedy mi aj povedal, že možno o rok. No ja budem mať už onedlho 24 a stále nič, tak ma to dosť mrzí a to čakanie ma ubíja a vyvíja vo mne také hrozné myšlienky a pomaly ma to až núti mu dať ultimátum.

espada
7. lis 2014

@rencik_a No, po tom, co jsi tady napsala, se mi zdá, že dítě nechce nebo ho nechce s tebou. Promiň, jsem asi krutá a moc ráda budu, jestli se pletu. Ale abys jednoho dne nezjistila, že je ti 40 a pořád čekáš nebo hledáš nového partnera ☹

luciebx
7. lis 2014

@rencik_a jj mlade se citit muze.. muj muz by v 31 dite taky nechtel... musel na to dozrat.. bohuzel...

maky_s
7. lis 2014

@rencik_a Tak bych dvakrát rozmýšlela. Taky jsem párkrát blbla resp. moje hormony a chtěla jsem moc miminko, ale naštěstí jsem si uvědomila sama, že bude lepší počkat. Pokud jsi šťastná s partnerem, ultimáta nejsou dobrým řešením...jak by se líbilo tobě kdyby tě někdo tlačil do něčeho takového?Nemyslím to zle, ale spíš se pak vžít do jeho kůže.. zažila jsem to od rodiny manžela, pořád prudili, že chtějí vnouče, děsně mě to vytáčelo a od toho mimča odrazovalo..třeba by to mělo stejný efekt na tvého chlapa..
Zásadní by bylo, kdyby děti nechtěl vůbec? promluvte si o tom, jak si to představujete..
s manželem vždy řešíme vše do podrobností, popisuju mu mé pocity, aby mě pochopil.. 🙂

ajny123
7. lis 2014

@rencik_a Nemyslím si, že jsi příliš mladá. V tvém věku jsem taky chtěla dítě, s přítelem jsem byla skoro 7 let. Oba jsme ještě studivali, tak jsem byla rozumná. No předloni, po více než 10 letech vztahu, jsem se s ním stejně rozešla. Nebylo to jen o tom, i když mně přišlo vždycky alarmující, že se ani po těch letech není schopen odhodlat k dalšímu kroku. Za poslední 2 roky jsem se stihla vdát a máme třítýdenní holčičku. Záleží na ostatních okolnostech. Já jsem teď ráda, že jsem nezůstala s bývalým, protože vidím věci, kterých jsem si dřív nevšimla. A jemu bych třeba i přála, kdyby měl dítě s jinou dřív, než ho chtěl mít se mnou. I kdybych já dítě neměla. Akorát by mi to potvrdilo, že si nebyl tak jistý vztahem se mnou.