Už nějak nezvládám. 2 děti-škola, úkoly, kroužky, práce

poupe
3. led 2015

Ahoj, mam dve deti skolkovy a skolacku, s manzelem pracujem na plny uvazek a jsme ze vseho vycucany 😝 , jak to zvladate vy co to mate odobne, skolu, ukoly, krouzky, prace....?

banitram
3. led 2015

Tak to znám, taky jsem si tím prošla a dodnes se divím, jak jsem to zvládla - Bylo mi 25 let, měla jsem rok starou dceru, čekala jsem druhé dítě, manžel práce na směny, shánění peněz na nový byt, stěhování, rodičovská dovolená tehdy nebyla ani 3000 Kč ....... za pár let jedno dítě ve škole, druhé ve školce, manžel stále na směny, já na plný úvazek s občasnými přesčasy v době uzávěrek, dcera kroužek kytary a tance, syn rybaření, lezectví a kung-fu - ani nevím, co dávali večer v televizi, protože jsem buď šila pytlík na papuče nebo lepila herbář do přírodopisu. Nejzábavnější to bylo přes léto, když se škola zavřela na dva měsíce, školka na měsíc - neměla jsem hlídání, tak prostě veškerou dovolenou vyčerpali na to, že jsme se střídali s manželem doma.... Časem se to uklidní a pak budete mít pro sebe času, až vám to nebude milé ... moje děti jsou už středoškoláci, vidím je tak hodinu denně někdy mezi příchodem ze školy a odchodem na tréninky, brigády, kroužky, diskotéky a většinu večerů jsme sami doma s manželem. Sedíme v čistém bytě u televize a plánujeme, na jakou exotickou dovolenou bychom si mohli vyrazit, až děti dostudují a my budeme mít penízky jen pro sebe 😀

lu777
3. led 2015

@poupe pravidelně padám na ústa 😅 ... a to dělám 6 h denně... .
doma dělám co je potřeba, nevymýšlím si na sebe úkoly navíc takříkajíc.....nežehlím například... velké nákupy dělá muž... když má dítě narozeniny a padám na ústa, tak dort objednám a nevyčítám si to... vařím s mužem na střídačku kdykoli to jde a nedělám moc složitá jídla - hodně zelenina, ryby atp...
když jsem úplně hotová tak jdu spát třeba v 8 večer (tak jednou za dva týdny)

no ale teď v prosinci byla změna - děti nemocné, pak já, muž přišel o práci.. takže najednou všichni jsme byli doma... taky nic moc po dvou týdnech 😅 😝

ideální dobití je samozřejmě dovolená... já z ní vždycky žiju tak půl roku... po půl roce jsem taková nějak vycucaná víc a potřebovala bych aspoň víkend s mužem sama...

kackaaaa
4. led 2015

No, holky - to by mě taky zajímalo. Za pár měsíců se chystám na velký comeback do práce - obě děti do školky, domácnost, vaření, nákupy... jsem na to zvědavá. Už teď večer odpadávám s dětma... Nějaký životabudič přímo do žil...? 😀

nessik
4. led 2015

@poupe no, zvládám s vyplazeným jazykem, rada tady asi není 😝 Nejraději bych měla kratší úvazek, ale bohužel....nejde to.
@kackaaaa tak první 3 týdny nástupu byl mazec, v 8 večer jsem padla úplně mrtvá do postele, říkala jsem si, že to prostě nedám, pak se to začalo lepšit, tělo si asi zvyklo. Co je ale děsné, kdykoliv děti dotáhnou nějakou chorobu, tak ji chytnu, mám imunitu z té únavy v háji. No a když mám OČR na děti, ty se vyzdraví, já to chytnu taky, jenže neschopenku si brát nemůžu, to bych v té práci skoro nebyla, takže to přechodím a takhle pořád dokola....to je na tom asi to nejhorší. Jsou to stresy, zlatá mateřská, to byla těžkká pohoda. Ale zase jsem mezi lidma, práce mě baví, to je velké plus. A čím budou děti starší, tím to snad bude lepší a jednodušší.

lu777
4. led 2015

@kackaaaa beru chlorellu a zelený ječmen nebo Fytomineral... a nosím s sebou MultiImun Akut a jak něco cítím, tak si to "šlehnu" 😀
ale já se teda nijak extra nepřetahuju, nemůžu ani kdybych chtěla, kdysi jsem měla únav. syndrom a když se přetáhnu, tak tělo si s tím velmi rychle poradí - prostě odpadnu totálně s nějakou nemocí a je vymalováno...
jinak ale teda MD pohoda nebyla, to byly děti nemocné mnohem víc a mě práci vcelku dobíjí - příjemný kolektiv a nikdo se tam nepere o hračky neustále 😀