Vánoce mi řídí matka. Nejradši bych zmizela

sarinkam
24. pro 2009

Spíš než o radu, se jdu svěřit. Dopustila jsem, že trávím každé vánoce přesně tím stylem, jak jsem nechtěla. Od uterka jsou u nas moji rodice, a je to hrozný. Vařili jsme X chodů jidla, musela jsem mate asistovat, deti koukají 10 hodin denne na televizi, řvou a perou se,
Ma moje argumenty mati mavne rukou a řekne že na svátky to musí byt a že to snad vydržím. Přitom jeste pred svatkama jsem s detmi pekla vizovické, obe ho delaly sami, zdobily ho kořením, vyrabeli jsme susena kolecka pomerancu citronu a jablek, takže vím že nejaké to vaření a staraní se je nutne..

Deti se predvadeji pred dědou a babi, matka breči když je jdu potrestat, já už tahkle dál nemuzu. Nechci. Mym snem by bylo byt nekde na horach, venku, chodit na výlety- i s detmi-- užívat si volnosti, a ne plnit pokyny me matky . Mam pocit, že si prostrednictvím mojí potřebuje napravit nejake mindraky z minula.

Ted vsichni odjeli na chvili k přibuzbnym popřát, tak jsem se šla vypovidat. Všem kdo mají vanoce rádi přeji at jim to vydrží. Já budu mít za par dni ten očistec za sebou a další hruza bude až na velikonoce.
Kdysi jsem mivala svatky rada. Jezdivali jsme na čundry, ted mam pocit, že matka mi svatky ukradla. Jsem z toho až tak hotova, že si říkam, jednou tomu bude konec, až....

Jo a ted bojuju s pokusenim se zbalit a zmizet, ale bylo by mi lito deti, bali by se o me.

maart
26. pro 2009

Ja mam Vanoce rada, ale asi prave proto, ze to mam bez tech vsech neprijemnych sragor kolem toho...peceni curkovi ve velkem me nechava chladnou, rada a s chuti ochutnam cukrovicko od mamci, od sestry, od vsech kamaradek a sousedek, pochvalim, ale strhnout k silenstvi kdo vic a lepe a casteji 😀 , to fakt ne. Ridim si to podle sebe, podle sve nalady, schopnosti, moznosti a jsme vsichni v poho...

...ted se priznavam, ze jsem to necetla vsechno, takze jsem mozna svym prispevkem trochu mimo, ale to neva...snad 😀 .

raady
26. pro 2009

berenika, ygreen - omlouvám se, že budu trošku mimo téma.
Věřím, že máte hodné chlapečky. Já mám také hodňoučkého syna, od malinka. Sám usínal, brzy se naučil na nočník, nevztekal se, naučil se krásně sám jíst, uměl si sám krásně hrát .... Neuvěřitelné. Já si myslela, že je to normální, že takové děti prostě jsou. A také jak ho pěkně s manželem vychováváme a je to hračka 😎
Teď máme Barborku. Je jí skoro rok a půl. Musím říct, že na ní působíme úplně stejně, vychováváme ji stejně, jinak to vlastně ani neumíme. 😉 No ale ona je prostě jiná, má jinou povahu. Je paličatá, vzteká se, nevydrží u žádné hračky, pleny bude mít asi i ve škole 😀 Je to malá čertice. Neustále mě něčím překvapuje. Někdy si připadám, že mám první dítě 😅
Určitě jde působit na dětičky příkladem, výchovou, důsledností.....atd. Ale domnívám se, že do určité míry.
Tím vůbec nechci omlouvat vánoční chování vašich příbuzných a jejich dětiček.... Jenom mi to nedalo, nepodělit se s váma o mé maminkovské prozření 🙂

niki2
26. pro 2009

Raady, presne, akorat my to mame naopak 😉 Kdyz se mel mensi narodit, zacala me jimat hruza, jak to s dvema takovymi detmi zvladnu. A malej je fakt zlaticko, krome obcasnych hysacku v posledni dobe, tak fakt hezky spinka, dobre ji, stale se usmiva, je uz bez plen... Kdybych ho mela jako prvniho, asi bych na ostatni deti podobne tomu memu prvnimu koukala trochu z patra 😉

niki2
26. pro 2009

A co se tyka vanoc, kdysi se muj manzel se svym brachou domluvili, ze budou na stridacku travit Vanoce u jejich mamy. Tak jsme to i praktikovali, ale jak se narodily deti, tak to tak nejak ubyvalo, az si troufam rict, ze to vymizelo uplne. Ted bych klidne pozvala tchyni k nam (moje mamka k nam chodi), ale na druhou stranu mi tu nechybi 😉

ygreen
26. pro 2009

rady: no já souhlasím na 100% - geny, povaha a výchova, to je jasné že vše souvisí se vším 😉 Ale je poznat, kdy má dítě respekt a nedovolí si udělat něco nepěkného a dítě, které je zvyklé lézt rodičům po hlavě.
A jako pleny vs. nočník, spabí, papání - to vůbec nepočítám do vlastností hodného / zlobivého děcka. To by byl syn pěkně zlobivej 😉

slunecnice71
27. pro 2009

Já bych zakladatelce tohoto tématu chtěla říct,že chápu co všechno ji vadí a že sama určutě ví,že to je možné změnit tím,že mamku příště nepozve.Myslím si ale,že ona sama asi ví proč to tak je,co je ten důvod,nebo pocit,proč je maminka na vánoce u nich.Možná,že to všechno špatné,co se o svátcích stalo rok zasae nějak odnese a budeš mít do příštího roku zase trošku jiný pohled.Já bych nic nelámala přes koleno.A ke "slavičům" a "neslavičům",bych řela,že je opravdu rozdíl,jestli jste manželé sami,nebo s miminkem ,či batoletem,nebo rodina s dětma třeba školou povinnýma.já mám kamarádku,která byla i s manželem rozhodnuta trávit vánoce tak nějak staročesky,hezky tradičně.Stromeček se slaměnými ozdobami,bez televize,číst si procházet se ....Všichni si určitě říkáte -super a tak to má být.Ale chyba lávky,když synové pobrali trošku svého vlastního názoru,zkonzultovali s kamarády,byli nespokojení.Chtěli ta krásná světýlka na stromeček,ty krásné lesklé ozdoby,televizi a v ni pohádky.Je lehké odjet na hory a říct si ,že nepotřebujeme žádné vánoce,ale nepotřebují je náhodou naše děti?

sarinkam
autor
27. pro 2009

Slunecnice, já jsem mámu nezvala, ona proste řekla že prijedou. ☹ Nevadí mi ozdobeny stromecek, pohadky v televizi, kluk je jeste malej a kdybych dceři řekla jedem na hory, byla by nadsena, to vim. I na horach se daji prožit pekne svatky.

Me vadi vanoce pojate tak, že ráno si stoupnu k plotne a stravím u ni cely den.Nepotrebuju kila salatu s domaci majonezou, hovezi polevku, vanocku s polevou, chlebicky, jednohubky, dort s kremem, a nemusela bych ani odjet pryc, vzdyt je v pět tma a dá se divat na televizi vecer.

Me vadí, že se matka k nam nacpe a nerespektuje náš názor.