Vánoce u babičky. Musím s tím souhlasit?

sarka131608
17. pro 2023

Přeji pěkný den.
Prosím potřebuju nutně radu než půjdu na sociálku. (V pondělí)
Dcera 7 let. Letošní vánoce měla strávit se svým otcem. Otec dnes odpoledne volal s dcerou. Ta mi pak sdělila že se tatínkovy porouchalo auto a že místo něj pro ni projede babička z Bratislavy.
Ok...volala jsem otci zpět.
Ten mi potvrdil že skutečně nemůže přijet a že už je domluvený se svojí mámou že si pro dceru přijede ona a že s ní stráví Vánoce u sebe doma.
Já jsem se tedy oficiálně tuto zprávu dozvěděla az ve chvíli kdy jsem volala otci. Prosím pokud nemám dohodu u socialky nebo soudně....musím souhlasit s tím aby dcera stavila Vanoce u babičky?
Nemáme soudně stanovený styk a ani dohodu....
Kdyby byl otec s dcerou neřeším to....normálně by odjela .... Ale tohle jednáni se mi nelíbí...poradíte prosím ?? Děkuji

marry94
17. pro 2023

@sarka131608 no pokud není soudně dáno záleží pouze na matce a otci jak se domluví pokud se Vám to nelibi zavolejte otci že jsi to takto nepřejete a zkuste se domluvit třeba na jiný termín
Popřípadě se zeptejte i dcerky jak by jsi to přála

klokanka31
17. pro 2023

@sarka131608 A proč jeho máma holku nedoveze k němu? Přijde mi praštěný aby trávila Vánoce s babičkou místo s rodiči 🤔

ai30
17. pro 2023

@sarka131608 A on bydli nekde mimo civilizaci, ze se tam neda dopravit jinak, nez autem? Co si o tom mysli dcera?

lenickakl
17. pro 2023

A proč by nemohla být s babičkou?

klokanka31
17. pro 2023

@lenickakl Na Vánoce? 🤔 To má být dítě s rodiči ne?

kristyn86
17. pro 2023

A otec bude kde? Chapala bych,kdyby slavili vsichni spolecne...

zmrzlinka
17. pro 2023

To by mne zajímalo kde bude otec.Pochopila bych ,že bude ze svojí mámou a dcerou....

michaela666
17. pro 2023

Kdyby Vánoce slavil společně on, jeho máma a dcera tak bych nic nenamítala. Pokud to ale bere tak, že on s ní nebude a nechá ji babičce místo aby trávila Štědrý den a jedním z rodičů, tak ani náhodou. Nechala bych si ji doma a s ním se domluvila na jiný den, kdy ať ji klidně vyzvedne babička.
Představa, že jsme v 7 letech na Vánoce pouze s babičkou? Myslela bych si, že o mě ani jeden z rodičů nestojí a trápilo by mě to.

irmamala
17. pro 2023

Vzhledem k tomu, ze nemate urcenou peci, nemusi nikdo nic. Babicce bych ji proste nedala.

bertoldina
17. pro 2023

Pro forma bych se zeptala dcery, jaký má názor. A ověřila bych si, co za dokumenty dcera pro vycestovani potřebuje.. Někde se pisemny souhlas rodičů jen doporucuje, někde vyžaduje.

flyhigh
17. pro 2023

@sarka131608 řekla bych, že babička není zákonný zástupce dítěte a tedy jej nemůže vyvézt do zahraničí (Slovensko).

lichozroutsudy
18. pro 2023

A dcera si preje co? To je asi to hlavni, co bys mela resit. Pokud by chtela byt s tatou, muzes ji tam klidne odvezt. Pokud s babi, nech ji, at si ji babicka odveze. Takhle mi to vylozene zavani naschvalismem. A to uplne nesnasim.

izz76
18. pro 2023

@sarka131608 Otec žije kde,ze se bez auta nemůže k dceři dostat? Myslím,ze na Vánoce má být dite s rodiči,nechápu proč by měla být s babičkou, když muže být s tebou. Samozřejmě bych se řídila i názorem dcery.

anonymmm88
18. pro 2023

Pokud je to tak, ze by trávila Vánoce jen s babičkou, tak bych nesouhlasila. Pokud ji nepredate,tak otec nic nezmuze

sarka131608
autor
19. pro 2023

@klokanka31 to jsem taky nepochopila...otec mi na to neodpověděl.... Prý to není ,,moje,, věc...ok..takže situaci budu řešit jinak

sarka131608
autor
19. pro 2023

@lichozroutsudy dcerky jsem se ptala a ona neví...nejradši by chtěla strávit Vánoce senou a otcem Božel to však není možné

sarka131608
autor
19. pro 2023

@lichozroutsudy jistě... Otec mě záměrně obejde ..s dcerou a svoji mámou se domluví ale mě se nic neřeklo ale opět jsem ta špatná... Bouzel zastávám hlavně ten názor že dítě má být na vánoce s rodiči nikoliv s prarodiči...to by jsi mohly tedy zažádat i moji rodiče a dcera by ,,litala,, po celé ČR+SK když je každý z rodiny jiném koutu ČR

sarka131608
autor
19. pro 2023

@ai30 bydlí na vesnicí...dcerky jsem se na to ptala...odpověděla že neví kde chce být takže jsem to nechala být a na sílu skutečně nejdu....
Dneska se jdu ještě poradit s ospodem.....

sarka131608
autor
19. pro 2023

@kristyn86 otec? U sebe doma

lichozroutsudy
19. pro 2023

@sarka131608 Nevim proc, ale prijdes mi zhrzena a pomstychtiva. Mozna se mi to jen zda, ale... Asi ne. Hrotis blbost.

mydlova
19. pro 2023

@sarka131608 zavolala bych babičce, ze má přijet k tobě a oslavite Vánoce u tebe doma, pripadne všichni u ni na Slovensku. Rodina má být pohromadě

klokanka31
19. pro 2023

@sarka131608 Já bych dceru nikam nepouštěla a hotovo.

moudivlacek
19. pro 2023

@lichozroutsudy nevím, mně z toho vyplynulo, že by holčička byla na Vánoce s babičkou místo s rodiči, to mi úplně jako blbost nepřijde ... nechápu laxnost otce, jako že nemá auto no a co, se nedokáže dostat ke své matce a být s dcerkou na svátky?

michaela666
19. pro 2023

Jestli s babičkou vycházíš, tak jsem zkus pozvat k vám jestli o to dcera stojí. Mě z toho vychází, že otec má asi svůj plán bez dcery a abys ty nebyla s malou, tak jí slíbil babičce. Jestli je to pravda, tak je to dost smutný.

ai30
19. pro 2023

@lichozroutsudy Nevim, ja tam teda moc pomstychtivost nevidim, spis teda z druhe strany... Chapu, otci se porouchalo auto, tak dceru vyzvedne babicka a otec prijede taky k babi po vlastni ose. Ale takto mi to prijde ze se mu opravdu jen nechce a dceru se snazi 'vyblokovat'...

kosopemi
19. pro 2023

@lichozroutsudy Vanoce by dite melo travit s nejblizsimi, to jsou rodice. Babicce bych ho na Stedry den nedala. Nechapu, co je na tom pomstychtiveho.

somalicats
19. pro 2023

@lichozroutsudy Taky nemyslím, že by hrotila blbost. Pokud se otci rozbilo auto, tak dnes existují takové vymoženosti jako půjčovny aut, pokud má problém tam dojet hromadnou dopravou. Já střídám starší holky s jejich otcem, i Štědrý den máme na střídačku, a taky bych nesouhlasila s tím, aby byly s někým jiným v případě, že by nemohl (a on by to ani neudělal, takhle mě obejít). Stejně tak pokud bych z nějakého důvodu nemohla já a nedokázala si to zařídit, tak by mi připadalo naprosto normální nechat holky u táty.

somalicats
19. pro 2023

@sarka131608 Otci bych oznámila, že dcera bude buď u něj, nebo u Tebe. Babička může dojet k vám a strávit svátky s vámi, nebo ať si on auto půjčí a zařídí svátky u něj. A že pro příště bude fajn, když tyto změny bude rovnou domlouvat s Tebou a ne si dělat z dítěte prostředníka.

elialen
19. pro 2023

@sarka131608 nějak nechápu, proč mu auto nepůjčí jeho matka. Pokud je dcera občanem ČR, tak bych ji rozhodně nepustila.

zuzanka_13
19. pro 2023

@lichozroutsudy no mě to tedy jako blbost fakt nepřijde. Aby dítě travilo Štědrý den s babičkou namísto s rodiči. To bych nesouhlasila ani náhodou.
@sarka131608 já bych se snažila s otcem rozumně domluvit, že prostě není úplně v pohodě, aby dcera nebyla ani s jedním z rodičů, ale s babičkou... a ten duvod, ze otec si nemuze/nedokáže/nechce (nevím) zařídit auto nebo odvoz aby si dceru vyzvedl, ten mi přijde tedy stupidní (nemá žádné známé, příbuzné kdo by mu auto půjčil nebo ho odvezl???) Tak bych mu řekla že prostě dcera bude na Štědrý den s tebou doma, a až si zajistí odvoz, ať si pro ni přijede během svátku.. případně pokud by chtěla dcera k tátovi na Štědrý den, klidně bych se kousla a pro tentokrát bych mu dceru dovezla (pokud je to možné). Když by si to malá přála. Ale trochu mí to smrdí tím, že otec až tak úplně nestojí o Vánoce s dcerou (třeba se pletu, ale nevím no).