Vlastní otec mě okradl o peníze

8. srp 2021

Zdravím vsechny,
omlouvam se za anonym, ale jinak to nejde. Trápí me jedna vec a chtela bych se zeptat, jestli jste některá nezažila neco podobného? Muj otec si potřeboval pred rokem půjčit asi 150 tisíc na nejake jeho podnikání-snad nejake investice, nevim. Mělo to byt od jeho strýce, ale ten to odmítl s tim, ze jemu nepujci. A asi dobre věděl proc. Tak me otec požádal at jdu za nim ja. S manželem jsme v celku v pohode financne, a tak strýc řekl ze se mnou problem nema. Byla jsem opravdu velmi naivní a blahova. Sepsali jsme tedy ja a strýc mezi sebou smlouvu, ale vsichni vi ze penize šly otci. Otci jsem věřila, a doufala jsem, ze mu tim pomůžu. I mamka na me vyvíjela jistý nátlak jak jsou na tom spatne a ze je to obrovská šance. Jeho podnikání nevyšlo a o penize prisel. Byla jsem za nim, ze potrebuji ty penize, ze mam uz jen krátký cas na vracení. Řekl mi ze nema, tak jsem mu rekla at si jde do banky pro úvěr. Je normalne pracující, nema nikde jinde půjčky ani dluhy, takze by se získáním úvěru problem nebyl. Toho strýce si vybral víceméně kvuli tomu, ze to je bez úroku. Odpověděl mi, jestli jsem se nezblaznila? Ze on do banky nepujde. Celou částku jsme nyní uhradili s manželem z našich úspor na hypotéku. Otec o tom zatim neví. Co mam delat? Zažila jste některá neco podobného? Nemuzu uvěřit, ze jsem naletela vlastní rodině. Je mi z toho fakt spatne.

smarket
15. srp 2021

To je taky dobrej "taťka". Ten můj když mi zemřel syn, tvrdil po známých že je v komatu a vybíral na něj peníze.Vybral přes 50 000. Je to sice něco jinýho, ale ta zrada a to zklamání bych řekla je srovnatelný... hnusnej podraz a navíc jen kvůli penězům.. Je mi to líto, je těžký když tě potopí rodič.

autor
26. srp 2021

Mile diskutující, tak jsem dnes po bezutesne situaci kdy si manzel byl promluvit s mým otcem sla za mamkou. Ta mi rekla, at ji do toho netaham, ze ji to nezajímá. Ze kde by asi tak otec penize vzal, kdyz ma 60 roku a nikdo mu nepujci. Aby toho nebylo málo, zrovna minuly tyden se pochlubili, ze dělají celou novou kuchyň za 150 tisíc. Pak na me vyrukovala s tim, ze jsem mrcha které jde jen o prachy a je schopna kvuli tomu rozhadat celou rodinu. Nevim, mam chut jit a praštit s hlavou poradne o zeď aby se mi rozsvitilo a ja pochopila v jakem světě to ziju. Jinak manželovi otec rekl, ze nema a je to nas boj. Takze prosim Vas vsechny, co tohle budete nekdy číst, nikdy nevěřte vlastni rodině ani nejlepšímu příteli, můžete dopadnout stejne jako ja.

meronym
26. srp 2021

To je strasne. Je mi to lito za tebe. Nedokazala bych se pres to prenest. Je to hnusny podraz, pro mne by to byl konec vztahu. Jenom nechapu, ze jim to neni blbe vuci vlastni dceri.

makovice88
26. srp 2021

Boha jeho, co to je za lidi? Je mi to lito...☹️

mimi1004
26. srp 2021

No teda... zpřetrhala bych kontakty. Že jim není hanba.

tulikiss
26. srp 2021

No tak v tom pripade, by to pro me byl posledni rozhovor s nima. Blokla bych si jejich cislo a naprosto bych je ignorovala. Vnoucata by nikdy nevideli.

janedv
26. srp 2021

@tulikiss presne. Natvrdo bych jim rekla, ze takove svine nikdy neuvidi sva vnoucata a jestli me budou pomlouvat, dam je k soudu (je to licha vyhruzka, ale na hruby pytel...)
@meronym ty a vazne to neni nijak vymozitelne? Tim, ze tam figuroval ten stryc a ten vedel, ze penize jdou realne otci, nedal by se ten pod prisahou nejak zavolat svedcit? Pravnik nejsem, znam to jen z americkych filmu a pred 20 lety jeden povinny semestr, tak fakt nevim, ale prijde mi to sileny...

autor
26. srp 2021

@janedv Nemůžeme udelat nic. Penize nam chybět budou, ale takovy podraz boli daleko více. To zadna částka nevyvazi. Dnes je skarede, zavřela jsem se doma, rozhodla jsem se uklidit a vyčistit cely byt, určitý způsob psychoterapie pro me. Mi rodice pro nas pochopitelně skončili. Kdyby bylo neco noveho napisu sem. Chci vam vsem poděkovat za podporu. Jste hodne, i kdyz se vubec neznáme. Tohle neví ani moje nejlepsi přítelkyně. Tak moc se za ty rodice stydím.

janedv
26. srp 2021

Drz se, ono to preboli. Dulezite je, ze je manzel na tve strane. Ale ja bych byla nas*ana neskutecne. Ja to vubec nechapu. Jako fakt mi to hlava nebere... Jeste ta reakce matky! Ta tomu dala korunu. Drz se, nebudu uz psat, at ti to tady nepripominame dalsimi komentari. At je lip. A hele vis co? Karma je zdarma. To neni, ze nekomu preji zle. Ale ze si sam za to muze. Nejsem bio eko ezo, ale uz se to parkrat tak ukazalo, ze si karmou ja uklidnuji dusi, kdyz me vytoci nejaky pablb. Takze karma, neboj. Drzte se!

budouci_maminka
10. říj 2021

Výsledek mě mrzi za tebe. Nechápu to. Pro mne jsou děti vším a nedokážu si představit kvůli něčemu takovému si nechat zpretrhat vztahy. Kvůli 150 tisícům který si pujcili raději než aby je vrátili tak přijdou o dceru? Neskutecne, mám vztek za tebe...

autor
18. říj 2021

@budouci_maminka Díky, ja už to tak nevnímám. Sám si vybral. Už se nám ani neozval. Věc řešit nechce. Takový je život a třeba se spolehnout jen na sebe a nikomu nevěřit.

orisek56
18. říj 2021

My sice nezažili podraz s penězi, ale jiný v rodině a opravdu nejlepší je takovou rodinu odstřihnout. Sami si naserou do vlastního hnízda, protože na starý kolena nebude nikdo, kdo by jim se sebemensim problémem pomohl, zůstanou sami a budou se lopotit ve sračkách. Nic zlého nimi nepřeju, vždy říkám, že na toho haj* vždy dojde samo.

budouci_maminka
18. říj 2021

Je to smutné