Vztah se švagrovou

jupik1
15. říj 2016

Dobry den, rada bych tady popsala co me trapi a budu rada za každý příspěvek. Je mi 40 let a jsem mamou 1 maleho dítěte. Duvod proc sem pisu je, ze mě trapi vztah s moji svagrovou. Jmenuje se Zuzka, Zuzku jsem poznala před cca 7,5 lety když jsem zacala chodit s mym dnes muzem. Asi po roce a pul jsme se zacaly intenzivneji vidat, myslim, ze vztah byl docela hezky. Nicmene od zacatku bylo jasne, ze kazda jsme jina ja skoro abstinent, nekurak, spis klidny typ, ona kuracka občas nejen cigaret na zenu pomerne znacne holdujici alkoholu, mohu-li napsat milovnik veciru apod. Porad mi ale prislo, ze když jsme spou rozumíme si, mame se cemu spolecne zasmát apod. Ja velmi brzy v začátcích našeho vztahu otehotnela a zacla mit postupne jiné starosti, jiny směr života.., uvedene starosti i radosti se samozrejmne ještě zintenzivnily po narozeni dcery. Ona po detech nikdy extra netoužila, asi jim s partnerem prilis neslo ani plozeni jich. Ale neprislo mi, ze je supr chce. Pak uz ale asi pochopila, ze pokud by je nekdy mela mit tak pokud možno ne uplne pozde. Nyní ceka 1. potomka, který se ma za 3 mesice narodit, Zuzce je 35 let. Tak asi nejak na vykresleni pozadi. Co me trapi, ze mi prijde, ze není oboustranny zajem ke schazeni k udrzovani vztahu, ze ten zajem mam jen ja. Byt jako mama nemam taky tolik casu. Od malicka jsem byla vedena k tomu, ze rodina je snad nejvic a na vztazích se musí pracovat. Proto bych i se Zuzkou chtěla mit hezky vztah ale trapi me, ze to nejak nefunguje. Asi před dvěma lety jsme mely hadku, kde mi vyčetla, ze si prilis stěžuju "na to, ze jsem jen na rod. dovolene" a at si nemyslim, ze pracujici, kteří chodi do práce třeba nejsou unaveni. Strasne se me to tehdy dotklo. Bylo to take v době kdy jsem prave byla /kvůli dceri/ extremne unavena. Ja ji na oplatku rekla /stydim se za to/, ze nemůže pochopit co to je mit dite když zadne nemá. Ano bylo to ode mne osklive, mozna v te době uz nejake chtěla. Od te doby se bojim jakkoliv postěžovat abych to zase neschytala. Na dceriny narozeniny si nevzpomene. Sama se prakticky neozve nikdy. Něco mi vadi v tom vztahu nevztahu ale asi uplne nedokazu vyjadrit co. A tak nejak tusim, ze to nebude fungovat ani az bude mamou. Co by jste delali na mem miste? A omlouvam, se za dlouhy příspěvek. Dekuju moc.

shine2015
18. říj 2016

@brokovich ale to same predvadis ty proti tem co tady nesouhlasi....
Ja si nevsimla ze by byl nekdo vulgarni....proste jen vyjadril jiny nazor nez mas ty...

caverina
18. říj 2016

@shine2015 a fakt a cim? Ale jo nebudu ti to brat....

brokovich
18. říj 2016

@shine2015 Ano, je jiny. Ale vis, v cem je muj názor na situaci jiný? Ve formě.

caverina
18. říj 2016

@shine2015 jenze jedna vec se da rict dvema zpusoby....vy si to asi fakt neuvedomujete ale dost casto opovidate dost arogantne ...

caverina
18. říj 2016

Ja bych se ji vubec nedivila....
@pidalka12

makronka222
18. říj 2016

Proc si nenajdes jinou matku s ditetem na blafani a prochazky?🙂 evidentne z nejakeho duvodu nema zajem, pokud kourila a mela rada vinko, tak vyhledavala podniky a lidi se kterymi tohle muze provozovat, nez sedet u detskeho koutku a cucat malinovku🙂) uvidis zda se ti pak ozve nebo ne, ale mate i vekovy rozdil, vsechno muze hrat svou roli.

shine2015
18. říj 2016

@caverina me to arogantne neprijde....proste otevrene bez tututu ale nemyslim to ani zle.

caverina
18. říj 2016

@shine2015 ale ono to fakt tak zni....nemusi se mazat med kolem huby,ale.....ale to nema cenu....stejne se na tom neshodnem...

shine2015
18. říj 2016

@caverina zni....ono to je i o nalade a rozpolozeni...pokud to clovek primarne bere jako nazor a ne jako utok,tak to vyzni normalne.
Uprimne ja to fakt nemyslim zle....ja jsem alergicka na zdrobneliny a povidani omacky okolo....to je cele.
Nikde jsem si nevsimla vulgarit nebo cilenych ataku...
A zase,clovek nemute byt precitlivy a vse si brat osobne jako utok...z toho pak podle me primarne jsou problemy..
Vzdyt si vezmi...prijde svagrova a primarne bude rozmrzela zakladatelka protoze nenapsala na narozeniny jejiho ditete....da se to brat dvema zpusoby - bud to prejdu a pak pri vine ji to nekdy reknu...a nebo to ve me bude a budu se tim trapit...a pritom svagroca ji muze mit rada a ani ji nenapadne ze zakladatelja to tak proziva.....navic muze byt cela poprdena z ruzbych duvodu - ze ma prvni dite nebo problemy v praci nebo se chytli doma nebo proste jen nestiha uklid a vse okolo.....myslim tef svagrovou....do toho ma konicky,mamu tatu sourozence kamaradky zamestnani.....a kazda jak zakladatelja tak svagrova ma svuj okruh lidi se kterymi chce byt a udrzuje kontakt....
Tady se to nevynuti....a tim ze bufu resit veci takoveho typu tomu nepomuzu ;)

caverina
18. říj 2016

@shine2015 v tom mas urcite pravdu,ale fakt je to o tom jak to podas....prvni priklad....''podivej kasli na to...je fajn mit v rodine dobre vztahy ale kdyz to proste nejde tak s tim nic neudelas...a nebo se to da rict takhle...''a co si jako myslis? Ze svagrova nema na praci nic jineho nez myslet na to kdy ma tva dcera narozeniny?""...citis ten rozdil?...a bohuzel jsem takovych reakci videla dost a bohuzel nejen v tehle diskuzi...a fakt jsem si naivne myslela ze MK je o tom se nejak vzajemne poradit......ale formou ktera ti neco da a ne ze to zdepta jeste vic nez uz jsi.....

nutricnihodnota
18. říj 2016

@caverina Ani na té druhé verzi, mi nepřijde nic špatného.

caverina
18. říj 2016

@nutricnihodnota ....fakt ne?? Tak to je tahle diskuze uplne zbytecna....ale co jsem vlasrne cekala jineho ze🙂

brokovich
18. říj 2016

@nutricnihodnota Je to, pokud ne uz utocne, tak minimálne velmi necitlive. Bohužel si spousta lidi do pusy nevidí.

journals
18. říj 2016

Už jsem sem nechtěla psát,ale nedá mi to. @caverina víš,že s @lenatu reagujete přesně tak jak to tu odsuzujete,jen to není proti zadavatelce,ale proti holkám,které mají jiný názor než vy. Zaznělo tu něco o arogantnosti,trapnosti,zakomplexovanosti a to teda dost protivným "tónem",takže holky,začněte taky u sebe. Jako jediné nepříjemné příspěvky jsem vnímala já ty vaše,speciálně lenatu dokázala diskuzi posunout úplně jiným směrem (a ukončování diskuze stylem: nemáte pravdu,jste zlé,já to vím nejlíp a vy už nediskutujte,nemá to dál cenu,fakt nefunguje)
...a ještě veselý smajlík na závěr 😄😊 - at je diskuze pozitivní

caverina
18. říj 2016

@journals fajn.....vinik se vzdycky musi najit,ja to beru na sebe🙂 blbe placam.....tak proc toho vlastne nenecham🙂....az na to prijdu tak vam dam vedet🙂

lenatu
19. říj 2016

@journals Hele buď tak hodná a neoznačuj mě, já reagovala tak, jak jsem reagovala proto, že zde spousta lidí píše nesmysly a furt dokolečka mele to samé..Už toho mám dost..nenapsala jsem NIC o tom ať jsou best friends forever, ale jen to ať se na ní vykašle, ale stále ji zve na rodiné akce..a že je to ŠVAGROVÁ a popřát by měla..Toť vše a vy jste tady z toho udělali ani nebudu říkat co...A za další já taky dřív kouřila, chodila se bavit, vysedávala na zahrádkách a pila drinky (takže vlastně životní styl švagrové před dítětem) a hádej co? Stejně mám mnoho společného se zakladatelkou 😉 doufám že teď ze mě uděláte rozdvojenou osobnost 😀..Já jen dokola psala a snažila se to vysvětlit z pohledu zakladatelky...***..proto jsem se vždycky víc kamarádila s klukama, ikdyz kamarádek mám spoustu (opakují i bezdětných) a problém nemame..stačí si od začátku přečíst co jsem psala a na co reagovala a pak tu spustit válečnou salvu. Končím tohle nemá cenu a já mám jen jedny nervy 😉

lenatu
19. říj 2016

@caverina přijdu si jak Alenka v říši divů 🙂

lenatu
19. říj 2016

@lenatu P.S. pokud máš pocit, že jsem z tebe udělala blbku "protože jsem ti údajně předhazovat že já to vím nejlíp" tak mě to mrzí, ale přečti si to po mě pořádně a pak po sobě 😉

lenatu
19. říj 2016
journals
19. říj 2016

@lenatu *** Nikdo neříká, že radíš zadavatelce špatně. Všaky jí všechny radíme v podstatě věci to samé. Já rozumím, že se se zadavatelkou ztotožňuješ a je to určitě fajn, ale je tu i druhá strana, která se byť stejně empaticky, snažila zadavatelce vysvětlit, že v životě jde o jiné věci, jako že někdo zapomene na jedny narozeniny a když švagrovou nebude řešit, bude jí prostě líp. Jediný, kdo si jede pořád dokola to svoje s tím je to ŠVAGROVÁ a NAROZENINY jsi Ty.
Také nikdo nepíše, že mají být se švagrovou kamarádky ve stylu společné pyžamové party, srdíček se společnými jmény a voláním si každý den. Ale jak to líp tedy nazvat... kamarádky se vám nelíbí, tak prostě dvě osoby, které si sem tam zavolají, zajdou spolu jednou za čtvrt roku na kafe a je jim spolu rádoby dobře (většina to nazývá kamarádstvím). O to zadavatelka stojí, švagrová očividně ne. Nikdo nikomu necpe nějaké kamarádky. Vše vytahuješ z kontextu. Pokud zadavatelka svůj vztah se švagrovou chce zlepšit, tak asi těžko obstojí s vyčítavým přístupem kvůli pitomým narozeninám. Takhle lidské vztahy nefungují (ve většině případů...). Kdo chtěl pochopit, nechť chápe ***

nutricnihodnota
19. říj 2016

@journals 😀

lenatu
19. říj 2016

@journals 😀.. ***P.S. Já zapomněla že jsem ji napsala ať ji to vyčítá!! 😀..a mimochodem kdyby ty vaše příspěvky nezněli tak hnusně (dali se napsat jinak) ..tak tahle konverzace nemusela být 😉. Asi sis to po mě i sobě přečetla špatně..😉.

jupik1
autor
19. říj 2016

@lenatu ahoj, dekuji za Tve příspěvky + dekuji tem ještě par, kteří se snazily pomoci coz se nerovna se pely jen a jen chvalu. Mej se hezky.

jupik1
autor
19. říj 2016

Vsem ostatním a omlouvam se, ze Vas všechny neodklikam, nejak nemam chut 😉 je opravdu neuveritelny co jste zde spustily za lavinu urážek, sprostot a nevim ceho ještě. Navíc styl vydoubnu si jednu vetu o narozeninách a na vse ostatní z prispevku kaslu to je dobry..atd atd Hledala jsem jen pomoc ale toho ceho jste schopne to snad je i nocni besy lepsi zalezitost. To je opravdu moc. KOncim zde, nehodlam si s Vami otravovat život. Tak sbohem. Tereza