Závislý partner na rodičích

zzz111
13. pro 2015

Ahoj holky prosila bych o radu pripadne zkusenosti, fakt nevim.
V kostce, partner bydli s rodici, je mu 37, zenaty nebyl, ale vztahy mel. nyni ma nemocnou mamku, pokr. rakovina tak se o ni stara. To mu samo nevycitam, ale protoze nejsme z jednoho mesta tak se vidime malo. Ma i praci na smeny, takze o to horsi. Jsme spolu skoro 9 mesicu ale zatim jsme se videli parkrat, dejme tomu max 1x tydne, nekdy ani to ne. Fakt se mame radi, zalezi nam na sobe, nechce me stratit. Ale jak se to da vydrzet? Mam pocit ze to bude nekonecny. Chci uz zase s nekym zit, predtim me to s nikym nelakalo az ted a jak na potvoru potize. trochu to mozna i horsi to ze s rodici porad zije.
Da se nejak vymyslet abychom byli spokojeni vsichni? asi to zni blbe, ale uz mi to nemysli.
Diky. 😵

heduska82
13. pro 2015

Pokud ma momentalne matku v pokr.stadiu rakoviny a stara se o ni, asi nemuzes cekat, ze se sbali a pobezi za tebou. Bud vydrzet, dokud se situace nevyresi...je strasny to takhle napsat....a co jit za nim? Nemyslim primo k nim domu, ale najit si bydleni blizko.

renca1978
13. pro 2015

Jako chapu Te ale musis i Ty chapat jeho.Umira mu maminka je v poradku a hezky od nej ze se o ni stara.Ja na jeho miste se zachovam uplne stejne a rozhodne bych se nikam nestehovala a chtela bych ji byt na blizku az do konce.Je to smutne ale jestli ho milujes musis to vydrzet.Mozna je to pro Vas svym zpusobem i urcita zkouska.Je to tezky.Zivot neni pericko☹

suzanna123
13. pro 2015

Já myslím, že "bydli s rodici, je mu 37" by mi stačilo k tomu, abych vzala nohy na ramena 😀 I to, že v 37 nebyl ženatý (nebo ve vztahu srovnatelném s manželstvím) o něčem vypovídá... 😖

zzz111
autor
13. pro 2015

jeho mamka je zatim v pohode, ma i otce...stehovat se nemuzu, mam decka - skoly, vsechno. Jasne ze nechci aby hned bezel, ale stacilo by se videt vic...nemuze takto too co je mezi nama vychladnout? Budou svatky a ja mozna budu doma sama v depce ze jsem ,, sama,,.... no je to fakt blba situace 🤐

japona
13. pro 2015

@zzz111 Pokud partner pracuje a stara se o nemocne rodiče, tak bych to se závislostí má nich tak zle nevidela🙂 Jak daleko od sebe bydlíte? Ví on, že byste s nim chtěla žit? Co si o tom myslí on?

zzz111
autor
13. pro 2015

@renca1978 no kdyby to bylo ze je to kdyz reknu skatede na konci mlcim ale zatim je v ok zdr. stavu tak nevim no.

renca1978
13. pro 2015

@suzanna123 treba nemel v zivote stesti na partnerky.Znam hromadu lidi co jsou stejne stari a ziji bud s rodici nebo sami a jsou to fajn lidi.Navic v dnesni dobe je to uplne normalni ze jsou lidi single.Asi jim to tak vyhovuje...

zzz111
autor
13. pro 2015

@suzanna123 nestras 😀

renca1978
13. pro 2015

@zzz111 aha...ja to pochopila tak ze se jedna o terminalni stadium...

kecalka2
13. pro 2015

Těžká situace.Je od něj hezký že se stará o maminku když je nemocná.Nevím co na to poradit.S rodiči žije takhle celý život?Jestli ano nevím jestli bych takového člověka chtěla na společné žití.Ve 37letech a jestli se ještě neosamostatnil.Nemá žádné své bydlení...Nevím no..Viděla bych v tom velký problém do budoucna.Ale pokud žije u rodičů jen přechodně kvůli nemoci v rodině vydržela bych ještě nějakou dobu🙂

zzz111
autor
13. pro 2015

@japona vi to a taky by chtel, aspon to rika ale neco ho drzi - rika ze ta pece coz chapu a nevycitam, taky jsem tim prosla, ale kvůli tomu jsem se domu nestehovala, mela jsem manzela, decka.

zzz111
autor
13. pro 2015

@renca1978 no rika to tak ze nemel steszi, ale aby se vůbec nekdy odtam odtrhl. 😕

zzz111
autor
13. pro 2015

@renca1978 ne, zatim prave ne, sice se leci, bsude ji vozi apod..ale ze by umirala to ne

renca1978
13. pro 2015

@zzz111 a jak daleko od sebe bydlite?ze by moh event. dojizdet??

zzz111
autor
13. pro 2015

@kecalka2 bydli tam prave porad, moc jsem do jeho minulosti nestourala, ale urcite s nikym nezil

andelka
13. pro 2015

@zzz111 hele, já tě chápu. My jsme s přítelem od sebe 40km, pracuje na směny, já mám děti, on jedno..vídáme se na dva víkendy v měsíci, zpočátku ani to ne. Jsme spolu skoro 2 roky. Holt někdy nemůžeš mít všechno, u nás jsou taky věci, které to zdržují. Netlač na to a neměj depky. Pokud na to nemáš, tak si holt najdi někoho v blízkosti. Některé situace jsou náročnější, záleží zda vám to bude stát za to. Nám jo.

zzz111
autor
13. pro 2015

@renca1978 tak neco malo pres hodinku, ale ma navic ty smeny v praci, takze nekdy se vidime i 1x za 14 dnu

zzz111
autor
13. pro 2015

@andelka ja to prave zahodit nechci ani on ne, jenze my zatim nemame ani ty vikendy 😔

renca1978
13. pro 2015

@zzz111 To by mi asi nestacilo...to je fakt malo☹tak uvidis,ono se to casem urcite vyresi😉

kecalka2
13. pro 2015

@zzz111 Tak takového chlapa bych asi nechtěla promin.Ale dělá to samé problémy.Bude mít dopad to že žije 37let u rodičů a je to tzv.mamánek.Znám jednoho bylo mu 30 taky nic našetřeného s kamarádkou to dali dohromady a vydrželo jim polečné bydlení půl roku.Katastrofa.Chlap byl zvyklej že doma pořád někdo byl.Navařeno,naklizeno a jak nebylo hádky.Nehledě na to že neměl vůbec přehled o rodiném rozpočtu pomalu i nákupech protože u maminky přispěl jen nějakou částkou a měl full servis...Samozřejmě není to pravidlo ale zvážila bych to

zzz111
autor
13. pro 2015

prave bych chtela aby to neskoncilo blbe, kdyby mi na nem nezalezelo tak to necham co bude, ale ted me to i trapi...nechci byt sobec, ale taky nejde cekat vecnost kdy bude mit cas a tak trena pokud nekdo zazil ma recept jak to udelat aby byli spokojeni vsichni, samo ze hlavne jeho mamka, ale taky nejsem luft🙂

zzz111
autor
13. pro 2015

@kecalka2 no nad tim jsem taky premyslela, ale on i dre na baraku, nakupuje, stara se o vsechno. Spis me napadlo zda by ho pustili.Spis je otrok on.

kecalka2
13. pro 2015

@zzz111 Počítej s tím že ho nebudou chtít pustit.I když řeknu tvrdě že by maminka v budoucnosti nebyla bude dělat problémy zas otec.Výčitky a asi i rozepře proč odchází.Pak už se jen ukáže zda tě miluje natolik aby se rozhádal s rodiči.

suzanna123
13. pro 2015

@renca1978 za prvé, pokud někdo má opakovaně "smůlu" na partnery, znamená to, že není něco v pořádku s ním. Za druhé - i kdyby ne, tak 37 letý svobodný chlap má i jiné možnosti než bydlet s rodiči. Jistě i pro to lze najít spoustu omluv, jako třeba, že ušetří, ale opět - není to normální a já bych chlapa z mama hotelu nechtěla ani náhodou. A za třetí - i kdyby nežil s rodiči, ale sám, tak v tomhle věku už je chlap zvyklý na svůj způsob života a lámat ho do toho partnerského moc šancí na úspěch mít nebude - nebo to bude chtít obrovskou dávku tolerance 😒

zzz111
autor
13. pro 2015

@kecalka2 to me taky napadlo popravde, ze abych pak neslysela ze nemuze nechat tatku samotnyho..no docela zacarovany kruh. On se hrozne boji ze ho necham, ale chci se s nim nejak domluvit co dal, ale bojim se ze mi zase jen rekne ze nemuze nechat mamku ve stychu.

andelka
13. pro 2015

@zzz111 no, mně pomáhalo koukat dopředu a vědět, že bude líp. Od pár hodin v měsíci po dva víkendy, teď spolu budeme 4 dny v kuse, a příští rok by to mělo být zase lepší..Kdybych neměla tu vizi, taky by to bylo náročnější. Hodně si píšeme, voláme, jsme pořád v kontaktu.

kecalka2
13. pro 2015

@suzanna123 se vším souhlasím 🙂takový chlap podle mě není pro život...ale zakladatelka musí vědět sama nejlépe co chce

zzz111
autor
13. pro 2015

@suzanna123 no i takovy mam myslenky, ale kdyz jsme spolu je vse v pohode, citim z nej ze by chtel byt se mnou vic jak par hodin, ale jakoby ho neco brzdilo..ze by toto?.-)

zzz111
autor
13. pro 2015

@kecalka2 nikdy jsem v takove situaci prave nebyla ☹( myslim ze vim co od zivota chci, ale v tomto tapu jak nikdy v zivote🙂
1. nerada bych pohrbila treba ok vztah
2. se bojim abych plno casu jen neprocekala

zzz111
autor
13. pro 2015

@andelka taky si denne piseme, ale treba ted na svatky bude psych . narocny asi..tusim kde bude 😔