Ze dne na den řekl: Končím. Zažily jste něco podobného?

safrana
21. dub 2013

Ahoj holky, zajímají mě vaše zkušenosti a názory, protože já sama už tomu nerozumím. S manželem jsme spolu 9 let, máme 2,5 letou holčičku a náš vztah byl vždy skvělý. První velké trhliny nastaly po narození malé, kdy jsme hlavně ze začátku byli oba hodně nervózní, nevyspalí a často nevěděli, kudy kam. V poslední době jsme se občas pohádali - většinou to začalo kvůli hlouposti. Z pár vět se ale najednou stalo spoustu hodin křiku, slovního útočení, odcházení a zase vracení se. Vždy jsme to ale dokázali ustát, odpočinuli jsme si z hádek a pak zase fungovali v pohodě dál. Po poslední hádce řekl manžel, že končí. Od té doby mi tvrdí, že vztah se mnou už nechce. Zatímco já brečím, on je ledově klidný. Jako rodina fungujeme - chodíme na procházky, povídáme si, žertujeme s malou; jakmile ale dojde na nás dva, je to divné. Manžel se opět spojil s kamarády, které dlouho neviděl a zdá se, že se ze dne na den rozhodl vyrazit jinou cestou. Je to vůbec možné - v jedné chvíli říkat "miluji tě" a v druhé "už tě nechci"? Zažily jste něco podobného? Jak to dopadlo? Jak a díky čemu jste to zvládly?

espada
31. říj 2013

@jezuras Ty ho nemiluješ, miluješ to, kým byl. Tento člověk ale již neexistuje. A nikdy se nevrátí.

jezuras
31. říj 2013

@codal moc děkji, čtu tvé řádky a dávam ti tiše za pravdu, tvrdí, že mě miluje, ale ne jak bych chtěla já. Po tvářích mi tečou slzy, jelikož vím, že vztah je navždy poničený, musím to ukončit. Musí jít tam kam ho srdce táhne. Říká, že rozum, ale i srdce mu velí zůstat, ale také srdce mu velí jít za ní. Také tomu nerozumím. Když on dokáže být tak úžasný a já na to vždy doplatím, že mu neodolám. Také mě ničí, že vím že jinde bude spokojený. Víš, už jsem to i zkoušela mu zabalit, ale je to deprimující. Děkuji dodáváš mi hodně síly. 🙂

laurital
31. říj 2013

@jezuras Jezurásku, láska je, ať už se nám to líbí nebo ne, sobecká a nechce se dělit.Moc ti přeju, abys našla sílu a udělala ten radikální řez, protože jinak se usoužíš.

codal
31. říj 2013

@jezuras Hrozně ráda bych tě objala, abys věděla, že na to nejsi sama... všechny tvé pocity znám a úplně ti rozumím... já měla "štěstí" v tom, že mě manžel poslal do háje, prostě odešel a já nemohla nic dělat... jsem mu za to dneska vděčná, protože on mi nedal sebemenší naději a já se mohla začít uzdravovat okamžitě..šíleně to bolelo, myslela jsem si, že bez něj už nedokážu žít, měla jsem pocit, že stále neuvěřitelně miluju a že už bez něj nic nebude, ale to je proces, který je normální a přrozený a nikdo, kdo prožívá takovou situaci, se mu nevyhne...pravdou ale zůstává, že tím že za námi manžel zavřel nekompromisně ty pomyslené dveře, mi otevřel hromadu dalších a já mohla jít dál...pomalu a ze začátku jsem to ani nechtěla, ale nic jiného mi nezbývalo...tvůj manžel je ale zbabělec a sobec nejvyššího kalibru... než aby do toho šlápl a riskoval, že mu to s mienkou nevyjde, to táhne sprostě na dvě strany, jen aby o nic nepřišel... je si jistý v kramflecích, nemá vůbec strach, ví, že ho neopustíš a milenka je zřejmě taky tolerantní... proto je potřeba mu pořádně podkopnout nohy, aby si konečně uvědomil, jakej je srab, sobec a ubožák...takový člověk není ani úžasný ani nenahraditelný a vůbec si nezaslouží ženskou, natož dvě... je to chudák a z takovým přece nemůžeš být šťastná... a ani tvoje holčičky..ony vědí, že tatínek chodí na zálety, že ponižuje jejich maminku a ponesou si to do dalšího života..to je špatně..oni tě naopak musí vidět jako silnou a soběstačnou ženskou, která se o ně a o sebe postará a nenechá si ubližovat...takové jednou budou i ony a nenechají si od chlapů nic takového líbit!!! Vím, že to děláš nejlépe, jak to umíš, vím, že se snažíš a že máš pocit, že už to víc nejde... ale půjde, uvidíš, jsem přesvědčená, že víš, co máš udělat, jen to musí dozrát a věřím, že k tomu dojdeš brzo, aby ses mohla přestat trápit...

jezuras
2. lis 2013

@codal Ahoj, tak jsem dnes zase na dně, Ráno mi opět oznámil, že zítra jede za ní. Připravuji se asi na nejhorší krok ve svém, životě. Nechtěla jsem to, ale asi to budu muset ukončit. Nechci se už takto nechat trápit. Jak to bude dál a co vlastně bude dál se uvidí. Ze začátku mi tvrdil, že bude sám, nebude bude vždy s ní, ale já to neuvidím, to tak je.

Děkuji všem, kteří mi radíte, moc mi pomáháte, 🙂

Snad to ustojím. 🙂

laurital
2. lis 2013

@jezuras Jezurásku, dospěla jsi k tomu a bude to bolet, ale věř mi, že časem to budeš hodnotit jako dobré rozhodnutí.V takovém konkubinátu 😉 a nejistotě nelze dlouhodobě žít, určitě ne bez toho, že by sis odnesla zdravotní následky, o šrámech na duši nemluvě.
Moc na Tebe myslím a posílám sílu!

wisttit
2. lis 2013

@jezuras Musím taky reagovat 😉. Vím, ze je to pro tebe hrozne těžké, ale udělej to co píšeš - řekni at si sbali věci a jde. A pokud se neodstehuje k ni, tak at si najde třeba podnájem. To, ze vozí dceru na autobus je jen řešitelná výmluva. Vždyť on se k tobe chova tak, ze to nejde ani slovy vyjádřit. Vždyť je to tak ponižující, ze by ho měla hanba mlátit za to co vám doma děla. Ani mne nenapadaji slova, jaky mám na nej vztek. 😊 Ty jsi moc velký dobrák a on toho jen zneužívá k vlastnímu pobavení.
Myslím na Tebe a držím pěsti, aby Ti bylo co nejdriv lip a lip. Nenech se od nej tak trápit. To si nikdo nezaslouží!!!

jezuras
2. lis 2013

Holky moje zlaté moc děkuji. Jsem zase tak, jak na začátku, není mi moc dobře, ale musím vstát a jít dál. 🙂

laurital
2. lis 2013

@jezuras DÁŠ TO!!!

codal
2. lis 2013

@jezuras Udělej to..vem život do svých rukou a nenech jeho aby za tebe rozhodl, vyhoď ho! Hrdě a statečně... Možná ne hned, ale neuvěřitelně se ti uleví... zvládneš to!!!

espada
2. lis 2013

@jezuras Je mi to moc líto, co prožíváš, ale udělej to. Vyhoď ho. Pokud to neuděláš, budeš si víc a víc ubližovat, až z tebe zbude jen utrápený stín a to se projeví i na dětech. Věř mi, že když v sobě nalezneš tu sílu a vyhodíš ho, budeš silnější. A s dalším každým krokem víc a víc... Drž se!

jezuras
2. lis 2013

Ahoj, sedím a čtu, jak mi všichni dodáváte sílu, moc vám za to děkuji. Slzy mi tečou po tvářích, protože vím, co musí přijít, já se bojím, že to neustojím. Je to takové divné, nejsem schopna nyní na nic jiného myslet, jen se ptám, proč? Proč mi tak ubližuje. Co jsem provedla tak hrozného, že si toto zasloužím a vůbec všichni, co tím prošli. Vše je tak těžké. Děkuji, 🙂

wisttit
2. lis 2013

@jezuras člověk toho v životě vydrží víc než si mysli a Ty to taky vydrzis a prezijes a zase se jednou začneš radovat ze života a smát. My všechny tady Ti to moc přejeme. Ja určitě. 😀
Uvidíš, ze az bude pryč, tak to bude nejprve bolet, ale čas jako nejlepší lékař udělá svoje. Budes pozvolna začínat znovu a kdo ví co Te v zivote čeká za překvapeni. Třeba budes jeste jednou svému nynějšímu manželovi jeste děkovat. Co kdo z nás ví. Kolikrát už jsem v životě zažila s viděla, ze ten kdo se zdál byt nejprve poraženým se stal nakonec vítězem a naopak.
Držím Ti pěsti a hlavu vzhůru!!! 😉 už bude jen lip. Tahle hra do které Te zatáhl Tvůj manžel je neunosna a zničující. I kdyby zůstal, tak by to pro Tebe časem bylo nesnesnitelne a nechtěla by jsi s nim byt. Každopádně šanci dostal víc než dost, takže Ty mít výčitky nikdy nemusíš!

espada
2. lis 2013

@jezuras Úplně chápu, jak ti je. Nebudu lhát, bude to moc bolet a těch slz bude ještě moře. Ale jen se vybreč, kdy potřebuješ, slzy léčí. Uvidíš, že budeš plakat méně a méně ... A také bolest bude menší a menší, rozhodně menší, než ta bolest, kterou ti působí teď. Od odchodu mého manžela je to 4 měsíce, myslím na to pořád a je mi smutno, ale už je to podstatně lepší. Už se i směju a říkám si, že když o nás ti chlapi nestojí, tak jejich chyba ...Protože my za to stojíme 😉

codal
2. lis 2013

@jezuras Ve chvíli, kdy odejde, přestaneš mít kontrolu kde je, s kým je, a to je jedině dobře. Ty budeš sice vědět, že je nejspíš s ní, ale věř mi, že tě to bude trápit daleko méně než teď, kdy je s tebou a ty víš, že za ní odejde. Sejde z očí, sejde z mysli. Vím, že se budete muset vídat kvůli holkám, ale stejně. Je potřeba, abyste to omezili jen na "pracovní" věci a pak se ti opravdu začne ulevovat. Budeš méně a méně smutná, budeš méně a méně plakat, bude se ti méně a méně stýskat. A jednoho dne si uvědomíš, že jsi na něj za celý den ani nepomyslela a to je přesně ten okamžik, kdy začneš žít znovu. A už to nebudeš chtít zpět, výjdeš vstříc novým věcem. A i když to teď bude chvíli trvat, tak jednoho dne se to nastane a ty budeš zase šťastná!!!! Já si to nemyslím, já to vím!!!:-*

jezuras
3. lis 2013

Ahoj, tak dnešní ráno nelze ani popsat, katastrofa. V půl paté jsem se probudila a on tu nebyl, odjel za ní. Je mu vše jedno, aspoň mi to tak připadá. Slzy mi tečou po tvářích a nedají se zadržet, je konec. Ještě mi do telefonu řekl. že mě nechce vidět trápit a tak odejde jen jednou, aby vícekrát neviděl jak se trápím. Ví že mě trápí a nedokáže se mi dívat do očí, když trpím. Je u ní spokojený, ona mu nic nevyčítá, je šťastná, já bohužel ne. Nechci ho asi ani vidět. Vše tak neuvěřitelně bolí. Vždyť jsem ho milovala celou dobu našeho manželství a on mi stále tvrdí, že jsem ho nemilovala, to tak bolí. Milovat ho budu do konce života. Jdu pro kufr a řkám si, že to bude ještě hodně bolet. ☹

Holky moc děkuji. Mám různé myšlenky, ale raději nemyslet. Níže zasílám odkaz, který jsem dnes našla. Sedím a stále brečím. Nemůžu to nějak pochopit.

https://www.youtube.com/watch?v=FEZQHKZlDH4
espada
3. lis 2013

@jezuras Prosím tě, takové videa si vůbec nepouštěj. Žádné smutné věci! Zkus si naplánovat nějaký výlet a odjet pryč a říct mu, ať si v tu dobu své věci sbalí a odveze. Ty mu nic nechystej, proč bys to dělala, budeš se na ty věci koukat a trápit se ...
A nemysli si, ona šťastná není (jen to na něj hraje, aby šel k ní) a pokud by nějakou náhodou šťastná byla ... nebude dlouho. Udělá jí to samé. Ale to neřeš, neřeš je dva, protože vůbec nevíš, co se tam děje. Mysli na sebe, ne na ně!
Jsi na nejlepší cestě... Vydrž!

jezuras
3. lis 2013

@espada moc děkuji, to video jsem sem dala, protože se mi docela líbilo. Je smutné, vím. Máš pravdu odjet pryč by bylo asi nejlepší, ale nejde to. Vím, že jí to neudélá, je zamilovaný, není přelétavej, nevím něco se v něm zlomilo, že mi toto udělal, tvrdí, že nebyl šťastný, já bych se pro něj rozkrájela, aby byl, ale neviděl to. Kdyby aspoň přišel a řešili jsme to, než tohle udělal. Je dva, nechci řešit, ale přijde to na mysl, bohužel. ☹

espada
3. lis 2013

Já vím, že se to do hlavy a srdce vkrádá samo. Taky to tak mám, ale snaž se na to myslet co nejmíň. Upřímně, já jen nechápu, proč jej pořád omlouváš a vidíš ho v tom nejlepším světle. Vůbec nemůžeš vědět, co v budoucnu udělá. že není přelétavý? Vždyť tobě to udělal. Ano, je zamilovaný. Ale zamilovanost není láska. Zamilovanost přejde a pak se uvidí, jestli má ten vztah základy. Víš, jako bys psala o mém manželovi, ten odešel taky bez náznaku - řekl, že mě nemiluje a šel. Taky jsem pro nás dělala vše a nechápala jsem, co ještě chce. Ale chlapi takhle nemyslí. Když se zamilujou, málo který chlap si řekne, mám doma skvělou, pěknou babu, sice už vášeň není co bývala, ale sex je pořád fajn, moc jsme prožili, vážíme si jeden druhého a vlastně jsem spokojený. Chlapi jsou v euforii a ty nové zážitky jsou pro ně důležitější...Víš, co se změnilo? Prostě se s ní vyspal a je z toho hotový, protože je to nové! A pak už to jelo ... A hlavně, do hlavy jim nevidíš, neví co si myslí a nikdy to vědět nebudeš. Takže po tom nepátrej. Nepokládej si tyto otázky. Vem to tak, že odešel a žije s jinou. To je fakt. Ostatní jsou jen dohady a ty jsou k ničemu.

espada
3. lis 2013

@jezuras A proč nemůžeš odjet?

jezuras
3. lis 2013

@espada mám tu holky, teď je to takové, že mají v hlavě zmatek, ale říkala jsem si s kamarádkou, že si uděláme hezký víkend, někde wellnes a tak, uvidíme, snad se zadaří. To plánuji někdy po vánocích. Budu muset načerpat sílu. Děkuji. 🙂

espada
3. lis 2013

@jezuras No a nemůžeš i s holkama a třeba nějakou kamoškou někam odjet třeba na víkend a říct holkám, že jedete prostě na výlet? Nebo za rodinou? Já to tak udělala. Jestli jde třeba o peníze, to chápu, ale jinak myslím, že ti nic nebrání.

codal
3. lis 2013

@jezuras To, že jsou teď šťastní neznamená, že ji to vydrží...především se tě to už netýká. Zaměř se na sebe a na své děti... napiš mu, že si má přijet pro věci a odejdi s holkama třeba do ZOO kamkoliv. Napiš mu, že má x hodin na to aby se sbalil než se vrátíš, že se s ním nehodláš potkat, že nechceš, abyu toho byly holky a že doufáš, že tvou prosbu bude respektovat.
To, že ti říká, že jsi ho nemilovala, to jsou jen aliby, aby si odůvodnil, proč odchází, aby se sám sobě mohl podívat do tváře a říct si, já za to nemůžu, to přece ona.. je to zbabělec, nic víc, nedokáže se ti podívat doočí, protože není schopný převzít zodpovědnost za své činy. Je to srab a ubožák...
Ve chvíli, kdy odejde, budeš mít nejhorší za sebou a bude už jen lépe..zvládáš to skvěle... moc na tebe myslím a držím pěsti!!!

wisttit
3. lis 2013

@jezuras Jak už psaly holky - Tvůj manzel se snaží všechnu vinu svést jen na tebe. Ale kdyby byl pan chudanek nemilovanej 😉 tak dokonalý, tak by Ti přece řekl, ze není šťastný a chtěl by to řešit. Rozhodne by to neřešil tak, jak to řeší. Nebo spis vlastně neřeší.
Představ si, ze to není Tvůj příběh, ale příběh nejaké kamarádky, kterou mas rada. A ona Ti vypraví, jak její manžel se kterým je třeba dvacet let, ma s nim dvě deti, je mu věrná, stara se o celou rodinu, jak jen umí ji najednou rekne, ze se dost nesnaží, ze ho dost nemiluje a vůbec je všechno špatně. Ale přitom ji oznámí, ze se ÚPLNOU NÁHODOU zamiloval do jiné paní, kterou ani poradně nezna, protože bydlí celkem daleko a tak ji vida jen o víkendech. Tím padem rutina a stereotyp nemají šanci.
Zároveň ale tenhle "hrdina" už nemá dost odvahy, aby si sbalil věci a odešel. Třeba do vedlejší ulice, aby byl dcerám blíž, ale aby netrapil svoji zenu. Proč by chodil? Takhle je to levnější, pohodlnější a jeste mu ta jeho žena věří, ze je to všechno její vina. No není to bezva situace? Milenka, manželka - obě mě chtějí a ja se cítím, jako král!
Co by sis jako kamarádka te kamarádky o tom manželovi myslela?! Je to sobec a manipulátor.

Nikdo nemá právo Te za nic trestat a takhle se k Tobe chovat. Nepoustej si nic smutneho, ale nesnaz se ani delat hrdinku. Jen se to snáz co nejdriv ukončit, aby ses mohla nadechnout a jít dal. Držím Ti pěsti. Uvidíš, ze to prekonas a bude zase lip!!!

jezuras
3. lis 2013

všem moc děkuji. Pomáháte mi ani nevíte jak. Nemám to u koho probrat, popovídat si. Mamka mi zemřela, táta je nemocný, sestra, ta má sama, co dělat se sebou, zemřel jí syn a tak je na dně. Snažím se jí pomoc z depresí. Je mi fakt zle. Chtěla bych vám všem poděkovat, že ¨na to nejsem sama. Myslím, že dnešek se mi vreje do paměti, Bude to moc bolet, ale musí to být. Je mi tak zle. Snažím se nebrečet, nejde to. Slzy, které tečou konči v srdci a rozedírají ho na milion kousků.snažím se být statečná a načerpat sílu na večer. Děkuji za tu sílu, kterou mi dodáváte. Stále si ale říkám, že za to vše mohu já, asi jsem ho špatně chápala nebo nevím, Milovat ho ale budu vždy. 😢

espada
3. lis 2013

@jezuras No rozhodně to není tvoje vina. Neříkám, že jsi nemohla udělat nějaké chyby. Ve vztahu je dělají vždy oba. Ale nejsi jasnovidec. Když mu něco vadilo, měl ti to říct a řešit s tebou. Alespoň se pokusit. Ale já si myslím, že prostě jen šel za sexem a něčím novým. Tak už přestaň hledat chyby v sobě a omlouvat ho. A jestli ho budeš milovat (stejně myslím, že nemiluješ jeho, ale jen chiméru), to si povíme za pár měsíců a odstupem. Myslím, že se budeš divit, jak se tvé pohledy na věc změní. Teď jen vezmi veškerou sílu a zbytky sebevědomí a postav se na vlastní nohy. Vyhoď ho, řeš s ním jen provozní věci a buď silná a samostatná. Věřím, že to zvládneš! Bojuj a neponižuj se!

codal
4. lis 2013

Tak holky, mám nové info o mém manželovi. Už sem tu někde psala, že si myslím, že z něj bude otec. Včera jsem se dozvěděla šílenou věc. Ona přítelkyně, se kterou se můj manžel stýká, je opravdu těhotná, ale všude tvrdí, že se svým manželem. Vůbec od manžela neodešla, ba naopak, manžel vůbec netuší, že má oda paní mimomanželským poměr. A svého manžela absolutně nechápu, ten si snad údajně myslí, že by to dítě mohlo být jeho a s onou dámou se dál vídá. Co je největší absurdum je, že se ona s mým manželem oficiálně vodí za ručičku po ulicích, byli spolu v divadle, ale přesto to stále neprasklo. Tohle všechno vím od její nejlepší kamarádky, která na mě koukala jak tři na pět, když jsem jí řekla, že ta paní chodí s mým mužem, nemohla tomu uvěřit...prostě ona hraje spokojenou manželku, která s manželem sice překonala drobnou manžeslkou krizi před časem , ale teď je spokojená a čeká s ním rodinu...já jsem věděla, že je to potvora, ale že to dovede do takového extrému mě nenanapdalo..a svého může nechápu, že je ochotný hrát druhé housle a nevadí mu, že jeho láska čeká dítě s manželem, respktive, že pravděpodobně neví, čí to dítě je...já jsem tak ráda, že jsem z tohodle "trojúhelníku" venku... Díky bohu!!!

@jezuras ty vůbec nejsi na vině... každý děláme chyby, ale o tom je komunikace, aby si je lidé vyříkali a ne utekli z boje, jak malí kluci..to jsou jen aliby, ti si nic nevyčítej..on to zavinil a ještě se chová jako parchant... odstěhoval se???

espada
4. lis 2013

@codal Ty bláho! Ale dobře mu tak ne?!

espada
4. lis 2013

@jezuras Jak to včera dopadlo?

laurital
4. lis 2013

@codal V souvislosti s tvým ex mě napadá něco o božích mlýnech...aneb kdo chce kam 😉