Menstruační kalíšek. Mohou mít vliv léky Atarax a Mirtazapin?

geilinka
5. črc 2021

Ahoj par mesicu pouzivam menstruacni kalisek a byla jsem spokojena, fungoval skvele...jenze pri teto posledni ms se zacal nejak ,,posouvat,, a celkove menstruacni krev nepobira a ja jsem nervozni kamkoli vyrazit cim to muze byt ?
Mohou mit vliv leky atarax a mirtazapin? Ktere mi byli o pulku navysene? Nikde jsem to v jejich PL nemasla....

anet_98
5. črc 2021

@geilinka a zkoušíš posilovat pánevní dno? Může to být tím, ale správně by tam měl vzniknout podtlak a i bez extra posileného dna by měl držet. Jakou máš velikost? Nebo není náhodou špatně zavedený? Já mám kalíšek teprve čtvrtou MS, ale vždy jsem ho zaváděla víckrát a zkoušela, jestli všude přiléhá

eniripsa
5. črc 2021

@geilinka MS kalisek jsem pred otehotnenim pouzivala 3,5 roku… priznam se, ze prvni mesice to chce chytnout ten grif, ale jinak se mi vubec nestalo, ze bych protekla… Samozrejme, kdyz je menstruace silnejsi, tak to chce menit klidne i co 4 hodiny, ale jinak vzdy vydrzel tech 8-9 hodin co jsem byla v praci… Je dobre si na to vyhradit cas a klidne cely vikend trenovat techniku zavadeni, aby doopravdy drzel 🙂 Brala jsem si ho treba i na rybnik nebo do verejneho bazenu, kdyz jsem nemela MS, v prubehu bych si to netroufla😄

hanih
5. črc 2021

@geilinka Nemuzes mit silnejsi ms? Ja mela obdobi, kdy jsem musela vylevat po cca trech hodinach, jinak byl prusvih. A posouval se mi ze zacatku taky, ale na to pomohlo cvicit panevni dno, pak uz drzel.

geilinka
autor
5. črc 2021

Mam M (L byl prilis velky) tento celou dobu drzel krasne zavedeny je jako vzdycky, na panevni dno akorat obcas kegelovy cviky..presto se vcera a dnes nekolikrat posunul jakoby hloub a cely se jakoby pootocil.... nikdy driv se mi to nestalo....
Silnejsi ms mozna trosku ano, ale po hodine kdy uz protekam vytahnu kalisek naplneny jen z casti...ikdyz v tu dobu je jeste zhruba v tech spravnych mistech.....pri minulych ms vydrzel bez potizi i nejsilnejsi dny cca 4-5 hodin uplne v pohode a ted je problem i hodina nevim proc to..zkusila jsem znovubivten vetsi, ale ten se proste nerozvine spravne..jsem z toho docela nestastna, pritoze s kaliskem jsem mohla v klidu pri ms nosit i saty nebo sukne a ted se bojim jit v necem jinem nez tmavych dzinach kdyby nedejboze neco

eniripsa
6. črc 2021

@geilinka zkusila bych po zavedeni sednout do drepu a vylozene kalisek obkrouzit prstem, jestli sedi po stranach🤔 a kdyby se vam cokoliv nezdalo tak vyndat a dat znovu… mel by sedet jak prisate kliste😅

micudinka
6. črc 2021

@geilinka Zrovna jsem se chystala zavést diskusi na téma, jaký menstruační kalíšek používáte. Používám ho už cca čtvrtou menstruaci a mám krizi při zavádění - nedrží tam, kde má. Myslela jsem si, že bude na vině oslabené pánevní dno 😥 Každopádně můžete mi napsat, jaký kalíšek používáte? Já mám Yuuki, tu větší velikost (jsem po dvou porodech), a uvažuju o jiném.

chiara75
6. črc 2021
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@geilinka Může to být špatnou velikostí, ale nemusí, někdy se to prostě stává - mně to taky začalo po několika měsících. Asi je třeba hlídat podtlak - někdy je třeba zkrátátit tu "šťopku" a jindy postačí jen povytáhnout, aby ten podtlak fungovala... někdy je to alchymie a trochu může trvat, než se to usadí.

chiara75
6. črc 2021
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@micudinka Já doteď MoonCup, ale chci si pořídit ještě jeden. Takže jdu do český značky - Gaia Cup https://www.econea.cz/gaia-cup-menstruacni-kalisek-velky-1-ks/

geilinka
autor
6. črc 2021

Velikost L je aneercare ten mi nesel rozvinout tak aby spravne fungoval...proto jsem usoudila, ze je zvolena spatna velikost
Velukost M je tento (viz odkaz) material mi je prijemnejsi je pevnejsi a vzdy mi sedl opravdu skvele obkrouzeni prstem funguje i pokus o povytazeni proste v tu chvili drzi jak ma aspon se zda, ze drzi nikdy neprotekl jen ted ty dva dny fakt cestoval ze byl treba hloubeji nez jsem ho zavedla nebo ruzne potoceny :(
https://www.dm.cz/t-o-c-menstruacni-kalisek-vel...

Mozna zkusim koupit jeste to S :(
Jinak jsem byla s kaliskem fakt spokojena a mile prekvapena jakou ,,volnost,, najednou mam

eniripsa
6. črc 2021

Ja od roku 2017 pouzivam MoonCup vel. B https://www.drmax.cz/mooncup-menstruacni-kalise... 🙂 za me rozhodne nejlepe investovane penize v zivote😄 ted jsem v osmem mesici, ale po porodu si opet koupim MoonCup, ale velikost A. Nosim ted inkontinencni vlozky kvuli stentu v ledvine a jsem z toho akorat nervozni, jak jsem predtim byla zvykla na volnost😅