Ze dne na den řekl: Končím. Zažily jste něco podobného?

safrana
21. dub 2013

Ahoj holky, zajímají mě vaše zkušenosti a názory, protože já sama už tomu nerozumím. S manželem jsme spolu 9 let, máme 2,5 letou holčičku a náš vztah byl vždy skvělý. První velké trhliny nastaly po narození malé, kdy jsme hlavně ze začátku byli oba hodně nervózní, nevyspalí a často nevěděli, kudy kam. V poslední době jsme se občas pohádali - většinou to začalo kvůli hlouposti. Z pár vět se ale najednou stalo spoustu hodin křiku, slovního útočení, odcházení a zase vracení se. Vždy jsme to ale dokázali ustát, odpočinuli jsme si z hádek a pak zase fungovali v pohodě dál. Po poslední hádce řekl manžel, že končí. Od té doby mi tvrdí, že vztah se mnou už nechce. Zatímco já brečím, on je ledově klidný. Jako rodina fungujeme - chodíme na procházky, povídáme si, žertujeme s malou; jakmile ale dojde na nás dva, je to divné. Manžel se opět spojil s kamarády, které dlouho neviděl a zdá se, že se ze dne na den rozhodl vyrazit jinou cestou. Je to vůbec možné - v jedné chvíli říkat "miluji tě" a v druhé "už tě nechci"? Zažily jste něco podobného? Jak to dopadlo? Jak a díky čemu jste to zvládly?

codal
19. lis 2013

@akrahs Ahoj, především je mi to hrzoně líto..mám to za sebou, vím, co prožíváš a je to dost šíelný. To, že se lidé rozchází je jedna věc, je to blbý, ale stává se, ale to že ti mazal med kolem pusy, jen aby chudáček nemusel řešit bydlení a chtěl si to pojistit sliby o miminku, to je prostě opravdu neuvěřitelný, hnusný, zbabělý, nedospělý... slečnu nekomentuju, to je druhá věc, neméně ubohá... bože, asi k tomu ani není co říct... upřímně, pokud máš dost síly, tak mu ty kufry fakt zabal a nech mu je za dveřma.. jedině to si zaslouží! Ať si uvědomí, ja si nas..l do bot...Drž se!

akrahs
19. lis 2013

@codal Tvůj příběh jsem četla ještě než se tohle stalo a říkala si, jak jsou ty chlapy strašný. V té době mě nenapadlo, že to budu sama řešit. Zvládla jsi to skvěle a jsem ráda, že už to máš za sebou.

Jen pro upřesnění, to o tom dítěti nenapsal on, ale ona. Ale on jí ndal najevo, že to přehnala.Možná o tom i přemýšlí. Navíc to znamená, že jí říká i moje nejniternější pocity.

snehurka25
19. lis 2013

@akrahs Až na těch pár facek dotyčné mi to přijde jako dobré řešení - chápu to a ty facky bych jí s chutí dala za tebe, ale myslím, že by ti to ve výsledku moc nepomohlo. Akorát nevím, jestli máte nějak jednoznačně řešený majetek? Byt je tedy jen tvůj? Oba normálně vyděláváte? (nemusíš odpovídat, to jen ke zvážení, aby po tobě pak nechtěl výživné apod.)

akrahs
19. lis 2013

@snehurka25 My máme rozdělení SJM. On dělal na živňák a tak ručil celým svým majetkem. Proto když jsem brala hypotéku, tak nám to doporučili. Abychom o byt v případě problémů nepřišli. Takže byt mi zůstane, ale hypotéka bohužel taky. A práci má. Spíš bude problém pes. Já totiž hypotéku a žrádlo pro psa a kocoura neutáhnu.

codal
20. lis 2013

@akrahs tak jak jsi to večer ustála?

akrahs
20. lis 2013

Z práce jsem jela za kamarádkou a řešily jsme, pily jsme a nadávaly. Já jsem od ní odcházela s tím, že okamžitý rozvod ještě nechci, ale řeknu mu, aby se odstěhoval a tak zjistím, jestli je to opravdu ten jeho největší strach a já zjistím, jestli mi tak není líp.
Kolem půlnoci jsem přijela domů. Manžel věděl, že je průšvih, protože jsem mu celý den nebrala telefon. Což po tom, co jsem ustála neděli i pondělí opravdu bylo zřejmý. Takže se mě zeptal jestli s ním chci mluvit nebo ne. Já napřed řekla, že ne. Ale pak mi došlo, že to prostě v sobě nechci řešit do zítřka, tak jsem se ho zeptala, co je mezi ním a slečnou. Odpověděl, že nic, což je po fyzické stránce pravda. Tak jsem se zeptala, co k ní cítí. A on přiznal, že se zamiloval a zeptal jsem, co jsem si četla, jestli FB nebo maily, protože o tom ví jenom on, ona a psycholožka. A jestli, když jsem to už četla, tak aspoň celý. Ne, nečetla. Mě stačilo těch pár vět a byla jsem tak mimo, že jsem dál nemohla a i jsem se za sebe styděla, takže jsem tam chtěla trávit nutné minimum času.
Takže jsem si sedli a všechno probrali.On se do ní zamiloval a stydí se za to. Nikdy by ho nenapadlo, že se může takhle zláznit do dvacítky. Ale nechce s ní být. Respektive nemá absolutně jasno, kterou z nás chce. Na každé obdivuje něco jiného. A navíc je přesvědčenej, že spoustu z toho, co má ona, bych mohla mít i já, kdybych chtěla.

akrahs
20. lis 2013

A o tom měl být i ten sobotní rozhovor. Já bjsem si z toho prý vybrala ty nejmíň důležitý věci. To, že o sebe tak nedbám a že necvičím, je až to poslwední, i když příjemný. Blbce by nepomohly ani super šaty a míry 90-60-90. Hlavní problém je to, že už spolu nejsme schopní moc mluvit a žijeme ve strašným stereotypu a jemu přijde, že mi to tak i vyhovuje. Že většinu času trávím doma a nemám v podstatě skoro žádný zájmy a aktivity. Tohle je to to, co chce změnit. Prostě chce, abych víc chodila mezi lidi a abych se víc bavila. Protože práce a domácnost opravdu není záživný téma k rozhovoru. A když budu tohle dělat , tak si tím zvednu sebevědomí a nějaká maldá holka vedle prostě nebude mít žádnou šanci.
Taky se mi omluvil za to, co napsala a zato, že na to nezareagoval. Prý byl tak mimo, že si toho prostě nevšiml. Já jsem mu v té sobotní hře na pravdu totiž taky pár věcí řekla a mimo jiné i to, žeho mám ráda, chci aby zůstal, ale někde vzadu v hlavě mám i strach, že když odejde, já nikoho nenajdu nebo ne tak včas, abych ještě mohla mí dítě. A to ho prý hodně ranilo a potřeboval to někomu říct, Tím, že to zatím neví nikdo kromě mě, jí a terapeutky, tak to prostě padlo na ní. A od ní to byl hodně blbý a neobratný pokus pokus ho dát nějak dohromady.
Každopádně jsme si povídali do půl čtvrtý. Jsme jednoznačně rozhodnutý to zkusit. Každý z nás si dá dohromady seznam věcí, které nás dřív společně bavili a zkusíme je prostě začít zase dělat. Ale já si zkusím najít i něco, co bu dělat sama bez něho.
A co se týče toho stěhování, včera byl přesvědčenej, že ho vyrazím, takže si přes den sehnal podnájem. Bude ho mít v záloze, kdybych se kdykoli rozhodla, že chci být sama.

codal
20. lis 2013

@akrahs Chvílema mám pocit, že čtu svůj příběh,ty stejné výčitky (nikam nechodíš, si pořád doma, přibrala jsi, nemáme společné zájmy), kamarádka, co mu čechrá peříčka a líže rány....je to hnusný...můj manžel chtěl, aby se náš vztah změnil, abych se já změnila, ale sám proto nic neudělal (no on asi zas tak moc už nechtěl), doufám, že s tvým manžekem to bude jiné...chápu, že to chceš zkusit, jak už tady někdo psal, z manželství se nevystupuje jako z autobusu, stojí za to bojovat, pokud o to stojí OBA a oba začnou pracovat na tom, aby se něco zlepšilo...odejít se dá vždycky... ale buď prosím hodně obezřetná, nenech se opít rohlíkem jako já,dělej ty změny pro sebe, jen pokud to tak sama cítíš, neměň se pro něj... určete si hranice přes které nejede vlak.. a pokud chodí na terapii jedině dobře, možná i tobě by prospěla po takové ráně, nejlépe možná zkusit i párovou terapii, může vám pomoct vymezit pravidla, říct nahlas očekávání, sny, obavy apod. Hodně štěstí!!!

akrahs
20. lis 2013

Tak já opatrná budu a rozhodně nebudu akceptovat změny jen na své straně. Ale on už s tou psycholožkou začal. U něj je opravdu za vším současné nízké sebevědomí. Takže se dohodly, že si dodělá vejšku (má zahraniční a tady mu neznali titul) a zkusí se zase přihlásit na misi. Takže on bude pracovat na tom a já zase na svých věcech. Ale na té komunukaci a společných zážitcích musíme dělat spolu.
Jinak párovou terapii nám jeho psycholožka zatím nedoporučila. Prý si máme pnapřed každý ujasnit svoje vlastní pocity, a pak teprve ty společné. Tak to prý bude lepší a účinější.

akrahs
20. lis 2013

A taky ho vlastně včear ráno donutila přemýšlet, jestli ho slečna jen nevyužívá pro rozjezd své studijní a pracoví kariéry. Zdá se, že konečně začíná myslet.

codal
20. lis 2013

@akrahs tak psycholožka snad ví, co je pro vás nejlepší, v tomhle bych jí věřila🙂... hrzoně bych ti přála, aby alespoň ten váš příběh měl šťastný konec, už by tady mezi těmi smutnými byl potřeba.. každopádně je to běh na dlouhou trať a před vámi je hromada práce..ale když se chce, tak nic není nemožné🙂... tak bojujte!🙂

akrahs
20. lis 2013

Díky, budu (snad budeme) se snažit 🙂

luckyhoney
20. lis 2013

@akrahs Moc Vám držím palce, bude to běh na dlouhou trať ale věřím že to zvládnete. Mám za sebou jedno moc těžké období kdy se i mé manželství málem rozpadlo proto vím že to bude bolet hodně dlouho ale když chtěj oba a snaží se tak všechno jde. Jak říkám.. v dobrém i ve zlém.. a o tom to je 🙂

laurital
20. lis 2013

@akrahs Nechci ti do toho samozřejmě mluvit, ale opravdu věříš, že se změní?Ono odpustit nevěru, i když třeba "jen" duševní a zradu je jedna věc, ale odpustit podlost, kterou tvůj muž projevil...no nevím, osobně bych si takového člověka už nemohla vážit.Byla bych velmi opatrná, lidé a jejich charaktery se zase tak moc nemění.

akrahs
20. lis 2013

@laurital Díky za názor. Neboj, není to tak, že bych teď byla nadšená, že to budeme zkoušet a přesvědčená, že to vyjde. Jen mi prostě to, co jsme si včera řekli, dává smysl. A opravdu to není jen o ní. Objektivně musím říct, že je spíš důsledek než příčina. Já jsem byla včera schopná přesně určit den, kdy to začalo jít do kopru. Je to 14. duben 2012. V té době jsme ji ještě ani nezali.
A to zkusit, jestli to půjde, to není o tom, jestli on se smiluje a zůstane se mnou, ale i tom, jestli já budu chtít.

akrahs
20. lis 2013

@luckyhoney Děkuju. Jsem ráda, že jsi to zvládla.

laurital
20. lis 2013

@akrahs Budu držet palce, aby vám to vyšlo.Jsi evidentně rozumná ženská a víš, co chceš.Sama jsem také zažila manželskou krizi, i když u nás nešlo o nikoho třetího a potvrzuji, že většina věcí se, při oboustranném chtění, dá vyřešit a vztah může fungovat i lépe než předtím.Můžu se zeptat, jestli jste nějak řešili, bude-li s ní tvůj muž nadále v kontaktu?

akrahs
20. lis 2013

No, vzhledem k tomu, že všichni hrajeme v jednom amatérském divadle a máme tesně pře premiérou, musíme to s ohledem na ostatní ustát.
Co se týč kontaktu s ní, je to teď o jeho svědomí. Já jsem se tou kontrolou FB dostala na samé dno a už to nemíním dělat. Slíbil, že pokud by to překročilo hranici nebo zjistil, že chce ji, tak mi to okamžitě řekne. Víc dělat nehodlám. byla by to cesta do pekla.
Já si jich budu teď víc všímat a myslím, že poznám, jak to mají. Dřív mě to nenapadlo, ale teď vím, že mám hledat, tak i najdu, pokud bude co. Kdyby si se mi neco nelíbilo, tak se prostě stěhuje.

laurital
20. lis 2013

@akrahs Myslím si, že máš správný pohled.Ono není nic horšího než dostat se do situace drába, který se strachem hlídá každý partnerův krok.To by za chvíli zničilo vás oba.
Bez důvěry se žít nedá a moc ti přeji, abys ji opět našla, i když to asi nebude lehké a nebude to ze dne na den.

codal
20. lis 2013

@akrahs Musím říct, že tě dost obdivuju, jak rozumně k tomu přistupuješ.Moc ti fandím!

kristyn.g
20. lis 2013

@akrahs ahoj, připadáš mi dost podobně jako to bylo u mě... taky mi letos v červenci z ničeho nic řekl že "vyhořel", že už mě asi nemiluje atd a pak jsem se dočetla někde jak se chlubí že manželka vypadla (i když mi slíbil jak na tom budem pracovat), pak se mu samotnému po několika dnech doma líbilo že se se mnou po 7 letech rozešlel po sms. To my nestačilo, protože jsem naivně po 4 dnech šla k nám do bytu jen navštívit kočky když on byl v práci a zjistila jsem že vyměnil zámky... to byl vrchol všeho. Uplně se mi ulevilo a začala jsem na něj naprosto kašlat, protože to byl strašný šok... No dopadlo to tak že jsem se "osamostatnila" začala jsem se o sebe starat, začala jsem se mít ráda a všichni včetně "jeho" čuměli. No Pak jsme si promluvili, já viděla jaká jsem byla "buchta" a on že si uvědomil že problém byl v něm a ne ve mě... no a pak prosil a prosil až mě odprosila a po společné dovolené jsme se nastěhovala zpátky a teď koční "zkušební" lhůta která dopadla celkem obstojně, takže se prodlužuje.
Drž se, asi budeš v podobném věku jako já, mě pomohla rada že v našem krásném věku už je škoda promrhat jediný den truchlením pro někoho kdo za to nestojí. Začni se zlepšovat pro sebe, vypakuj ho co nejdřív - to pomůže a napiš si co si chceš splnit. Např já si nakoupila nové oblečení, zašla ke kadeřnici, zaplatila si 15xmasáže, takže jsem chodila každý týden a koupila 2 kabelky, každý večer místo truchlení jsem si lakovala nehty, pečovala o pleť, vybírala si co si vezmu druhý den na sebe... (tedy první týden jsem jen bulela). Až se ti zvýší sebevědomí a on tě tak potká, tak uvidíš že bude jen zírat... Natři mu to! To jak uvažuje to je fakt žumpa!

kristyn.g
20. lis 2013

@akrahs tak jsem si teprv dočetla dnešní příspěvky 🙂 to je super jak se to vyvrbilo. Máte to hodně podobně jako my. U nás to začalo mojí nezaměstnaností a taky jsme se dohodli že budeme pracovat každý sám na sobě... držím palce! 🙂

codal
20. lis 2013

@kristyn.g A máš pocit, že i on pracuje na sobě? 🙂

laurital
21. lis 2013

@kristyn.g A ty vyměněné zámky ti vysvětlil jak? 🙄

akrahs
21. lis 2013

Ahoj holky, tak u nás zase nový vývoj. A bude to dlouhý. 
Manžel byl včera za slečnou dořešit i jejich vzájemné vztahy. Vrátil se stím, že nadále budou fungovat pouze na pracovní bázi. Zůstanou v divadle a dodělají projekt, na kterém se podílí u ní v práci. Pokud by začal cokoliv o citech, ona na minutu odchízí z divadla a projekt předá někomu jinému. Taky mi chce napsat a omluvit se mi, tak jestli může. Souhlasila jsem, protože i my dvě spolu budeme muste nějak fungovat.
V úvodu se mi omluvila, že mi ublížila. Nechtěla to. To, že se do ní manžel zamiloval ví jen jeden týden! Takže to vlastně ani nezpracovala. Navíc mu hned řekla, že ona jeho ne. A proto ani nepřiěla na zkoušku. Nemohla se mi dívat do očí. Ne prot, že by něco provedla, ale že věděla to, co já ne.
Pokud jde o ten FB, tak neví, co všechno a jak pozorně jsem četla. Manželovi pocity probírali už dýl a ona vždycky byla na mojí straně. Neví, jaké věty mi tak ublížily, ale rozhodně nic takového nechtěla. Neměla k tomu důvod.

akrahs
21. lis 2013

Já jsem omluv samozřejmě přijala, protože jí nemůžu vyčítat, že se do ní manžel zamiloval. A vzhledem k tomu, že to ví tak krátce, tak vlastně ani ten žertovný tón, kterým ho krotí a který chlapa spíš připoutá, než odradí. Taky jsem jí napsala, jaké věty mi ublížily a proč.
Omluvila si za ten tón. Netušila, že to má manžel tak vážné. Prostě to brala jinak. Že jí opravdu miluje a chce si mezi námi vybírat, pochopila až včera a okamžitě a rázně to utnula. Ty věty jsem pochopila úplně špatně. On se bál, že přestože jsem řekla, že to chci řešit, tak až se prober z šoku a rozleží se mi to, vykopnu ho. Ona mu jen říkala, že pokud mě přesvědčí, že máme naději, tak to neudělám. O tom dítěti psala, protože pochopila, jak je pro mě důležité a myslela, že kdybychom ho měli, vyřešilo by nám to třeba celou situaci.
OK, beru, že jsem to mohla špatně pochopit nebo ona blbě napsat. Takž vidím jediný problém a to ne její. Je naprosto šílený říkat nejniternější pocity ženy jají konkurentce. To jí nenapadlo, protože ona běžně funguje jako vrba pro celé svoje okolí.

akrahs
21. lis 2013

Pak ještě chtěla vědět,jestli se teda, když už je v tom tak namočená a tolik toho ví může ještě na něco zeptat. Že to nikomu, ani jemu neřekne. Jestli ho ještě miluju nebo jsem s ním ze zvyku. Když jsem řekla, že nevím, jestli miluju. Ale mám ho ráda, vážím si spousty jeho vlastností a když jsem delší dobu pryč, tak mi chybí. Na to už nenapsala nic.
Manžel ráno vypadal jako zpráskanej pes. Zřejmě se chtěl zeptat, jak to dopadlo a jestli budeme schopné spolu fungovat a dostal pěknou čočku. Myslím, že teď se spíš on bude muset vyrocvnat s tím, jak s námi oběma najednou zvládne být v jedné místnosti. Ale může si za to sám.
Tímto bych se chtěla omluvit slečně za to, co jsem si o ní myslela a tady psala. Na 90% (jistota bude fakt těžká) opravdu za nic nemůže a na 22 let to ve výsledku zvládla velice dobře. A z tohu, že by se vztahové problémy měly řešit dítětem, snad vyroste.

akrahs
21. lis 2013

@kristyn.g Tak jsem přečetla tvůj příspěvek. Jsem ráda, že vám ta zkušební lhůta dobře dopadla a držím palce dál. 🙂 Jen teda ty vyměněné zámky mě dostali. nevím, jestli bych tohle vydýchala.

akrahs
21. lis 2013

@kristyn.g I když na druhou stranu. Já bych asi nechtěla, aby se mi po rozchodu v mé nepřítomnosti procházel po bytě. Ale teda řešit to měl rozhodně jinak

codal
21. lis 2013

@akrahs No musím říct, že situace teda nabrala úplně jiný obrat a musím přiznat, že mě to překvapilo..velmi mile..slečna se zachovala hezky a dospěle, jestli to myslela upřímně, to se nidky nedozvíš, ale zní to tak.. kéž by takových uvědomělých bylo víc... každopádně se v tom tvůj muž dobře vykoupal a ještě vykoupe a doufejem, že ho to posune a on konečně dospěje a uvědomí si, co má doma... takovédle krize můžou vztah úplně bourat a nebo díky němu nabere úplně jiný a lepší směr, já doufám, že je to váš případa že to zvládnete, i když to nebude snadné..příjde mi ale, že máte slušně nakročeno!🙂 Hodně štěstí!