Ze dne na den řekl: Končím. Zažily jste něco podobného?

safrana
21. dub 2013

Ahoj holky, zajímají mě vaše zkušenosti a názory, protože já sama už tomu nerozumím. S manželem jsme spolu 9 let, máme 2,5 letou holčičku a náš vztah byl vždy skvělý. První velké trhliny nastaly po narození malé, kdy jsme hlavně ze začátku byli oba hodně nervózní, nevyspalí a často nevěděli, kudy kam. V poslední době jsme se občas pohádali - většinou to začalo kvůli hlouposti. Z pár vět se ale najednou stalo spoustu hodin křiku, slovního útočení, odcházení a zase vracení se. Vždy jsme to ale dokázali ustát, odpočinuli jsme si z hádek a pak zase fungovali v pohodě dál. Po poslední hádce řekl manžel, že končí. Od té doby mi tvrdí, že vztah se mnou už nechce. Zatímco já brečím, on je ledově klidný. Jako rodina fungujeme - chodíme na procházky, povídáme si, žertujeme s malou; jakmile ale dojde na nás dva, je to divné. Manžel se opět spojil s kamarády, které dlouho neviděl a zdá se, že se ze dne na den rozhodl vyrazit jinou cestou. Je to vůbec možné - v jedné chvíli říkat "miluji tě" a v druhé "už tě nechci"? Zažily jste něco podobného? Jak to dopadlo? Jak a díky čemu jste to zvládly?

akrahs
21. lis 2013

@codal Já mám teď úplně jiný pohled na situaci. Svým způsobem můžu být ráda, že se zamiloval. Protože ty problém, ktyré jsme odhalili, tu byli i před ní. Ona jen bya katalyzátor, který ho nakopl je pojmenvat. A teď máme šanci je vyřešit. Pokud se tam to povede, tak jí jednou možná budu i líbat ruce ;) A pokud ne, tak se aspoň pohneme dál.

codal
21. lis 2013

@akrahs souhlasím🙂... bohužel chlapi často řeší své problémy nevěrou (nebo zamilováním se jinde), místo toho, aby řekli, co jim vadí a začali na tom pracovat (spousta věcí se dá změnit, když se to řekne:()...ale oni si místo toho, aby situaci řešili, najdou někoho, kdo ty chyby (problémy) nemá, je to snazší, zajímavější, přitažlivější...oni většinou pak zjistí, že má zas pro změnu jiný chyby, že se běžným starostem vevyhnou v žádném vztahu,a že si vlastně nepomohli, ale to už je pak většinou pozdě... vy jste na to přišli zavčasu, bez něvěry a tak..tohle má určitě šanci!

laurital
21. lis 2013

@akrahs Já se přiznám, že bych slečnu brala s rezervou.Myslím si, že muž by měl rodinné problémy řešit tam, kde vznikly-tj. s manželkou a ne se slečnou, kterou zná cca rok.Pokud by slečna byla taková altruistka, tak by to zarazila a slušně a rázně by ho poslala za tebou.Zvlášť v situaci, kdy s ní probíral věci jako jak to udělat, abys ho nevyhodila z bytu atd.To nejsou věci, které by člověk probíral s někým, s kým má mít profesionální vztah a nezná ho nijak dlouho.
Byla bych ostražitá.

codal
21. lis 2013

@laurital Pravda je, že ta manžekova "kamarádka" mi taky mazala med kolem pusy, jak mě manžel miluje a že ona by s ním nikdy nic neměla, že jí nepřitahuje, že ho bere jen jako kamaráda, že mezi nima by to nikdy nefungovalo, že by nedokázala být tak tolerantní jako já a hlavně, že by mi to nikdy neudělala, že vždycky stojí na mé straně (blá blá) a já jí to ze začátku baštila, svěřovala se jí a tak... a dopadlo to přesně tak, jak jsem se celou dobu obávala... obezřetnost je rozhodně na místě..ale myslím si,že talhle slečna podle všeho vycouala poměrně rychle (po týdnu?) a třeba je to jedna z těch, co prostě jen neodhadla situaci a opravdu nechtěla chlapa přetáhnout... myslím že to akrahs pozná, jestli je to jen habaďura, pokud se budou vídat na těch zkouškách, tohle dlouho neutajej.. ale já stejně doufám, že je to jedna z těch mála výjimek.. sakra aspoň jeden příběh s dobrým koncem, ať neztratím o těch chlapech veškeré iluze!

kristyn.g
21. lis 2013

@codal no řekla bych že se snaží asi tak jako já, teď sme uvízli v takové pasti ze každý místo aby se.zaměřil na sebe hlídá a kritizuje toho druhého, tak jsem zvědavá jak to bude pokračovat... Každopádně nějaká změna nastala.

@laurital už jsem to tu psala, nechci to znova vysvětlovat, ale mám jasno v tomhle ...

@akrahs já si byla jistá že to taky nedám... ale po tom co se ujistil ze nic vzteky nerozmlatim tak je zas vrátil. v prosinci jdeme do poradny, tak uvidíme.

codal
21. lis 2013

@kristyn.g No s tou kritikou to asi není moc dobré, je fajn říct, co mi vadí, na druhou stranu nic se nemá přehánět a vždycky je potřeba začít u sebe... snad vám i v té poradně poradí, jak zapracovat každý na sobě a pak spolu dohromady..moc bych ti to přála🙂...

laurital
21. lis 2013

@codal Tak té "vaší" kamarádce bych to možná i věřila, protože byli s tvým mužem letití přátelé, myslím že snad i před tebou?Tam bych se tomu svěřování až tak nedivila.Ale tady bych byla obezřetná, obecně moc nevěřím, že muž potká v době trvání manželství ženu, která je "jen" kamarádka a stejně tak nevěřím, že by slečně, pokud není naivka nedošlo, že svěřování se někomu cizímu po tak krátké době s intimnostmi ze vztahu není normální, ba ani slušné.
Moc bych to akrash přála, jen mi přijde, že někdy člověk z lásky a strachu ze samoty věří tomu, čemu sám věřit chce.

akrahs
21. lis 2013

@laurital Tak ona není kolegyně, ale kamarádka. To divadlo je náš koníček a ne práce. Možná je někdy lehčí říct některé věci člověku, se kterým si rozumíš, ale zase ho tak neznáš. Myslím, že joho kamqarádi mě mají dost rádi, takže by to asi schytal. Třeba by mu ve výsledku pomohli víc, ale určitě by to s nima neměl tak jednoduché.
Taky je dost mladá a je možné, že jí to opravdu nedošlo. Ale já to prostě nezjistím. Takže to prostě budu brát jako fakt. Samozřejmě, že nejsem přesvědčená na 100% a bude je budu sledovat víc než dřív, ale nechci prostě trávit dny tím, že budu přemýšlet, jestli to náhodou nebylo jinak.

laurital
21. lis 2013

@codal Jezuras se už dlouho neozvala, docela na ní myslím, jak jí je.

akrahs
21. lis 2013

Navíc jsem si po našem úterním rozhovoru všechno zvážila. Já se vlastně s každým tí rozhovorem dostávám hloud a víc do minulosti. Začala jsem kravinama a teď se snad dostávám k jádru.
Každopádně ona není příčina, ale důsledek. Takže se chci soustředit na příčiny. To mi pomůže do budouca, i kdyby to nezachránilo to manželství.

akrahs
21. lis 2013

@kristyn.g Však jo. Bůh ví, co bych ve skutčnosti dělala 😉 A jak jsem psala, já bych taky nechtěla, aby se bývalý partner procházel bez mého vědomí po bytě. Je bych mu prostě vzala klíče. Ta výměna zámků mi připadá jako ukázka totální nedůvěry. Co kdyby někdě měla ještě náhradní, že?

Ale dougám, že to vyřešíte. On člověk v návalu emocí prostě dělá blbosti. Třeba čte cizí FB diskuze.

jezuras
22. lis 2013

Ahoj všem, chtěla jsem ještě jednou poděkovat za vaše komentáře, ještě se stále léčím, s manželem zatím nic neřeším , nechávám to plynout, ale po Vánocích nebo spíš Novém roce, až fakt načerpám sílu, budu chtít nějaké stanovisko slyšet. Není to výmluva, je to holý fakt, komunikujeme mezi sebou bez větších problémů, což je dobré hlavně pro holky, on stále jezdí za tou druhou, já se zatím se vším smiřuji, začínám od nuly. Vyhodit ho ale zatím nechci, ale také už nedoufám, že se to srovná, on je zamilovaný do té druhé, nějak to dopadne, teď to fakt nemám sílu řešit. Odejét k ní může, barák má již dotyčná volný. Občas si pobrečím, to se ani jinak nedá. Děkuji všem, snad to bude zase dobré. Mám vás holky ráda, ač vás neznám, ale k srdíčku jste mi přirostly. Žádná z nás to nemá lehké, musíme si to ale odžít, snad pak už bude jen lépe. 🙂

laurital
22. lis 2013

@jezuras Zrovna včera jsem tě tu Jezurásku vzpomínala, jsem ráda, že jsi se ozvala a jsi v rámci možností ok.

codal
22. lis 2013

@jezuras Zníš už alespoň trochu vyrovnaněji, což je dobře, ale chápu, že v takové situaci žít, musí být velmi těžké. Myslím, že především on by měl v kalhotách najít své koule a začít to nějak řešit, odejít jako chlap a přestat tě trápit.... ale na to je to příliš velký zbabělec a sobec:(:(:(... Myslím na tebe!!!

codal
22. lis 2013

Tak dnes jsem mluvila s manželem...řekl mi, že jeho přítelkyně je už v 6. měsíci (to znamená, že otěhotněla asi necelý měsíc po našem rozchodu) a POZOR - bylo to plánované! Prý se spolu rozhodli, že spolu chtějí miminko (po 3 týdnech chození na tajňáka). Můj manžel si prý myslel, že ona se se svým mužem rozešla a chtěl jejich vztah posunout dál (zná jí prý celý život, tak proč ne). Mně ale spíš příjde, že si jí tak chtěl pojistit, a trochu to nedomyslel. Jenže ona se se svým mužem nerozešla a plánovala to miminko s oběma (její myšlenkové pochody mi jsou záhadou). A otěhotněla okamžitě (klikařka fakt). No a teď jsou v situaci jaké jsou. Nevědí, čí to dítě je a čekají až se to narodí,aby udělali testy a zjistili čí to je. Můj muž si věří, tvrdí, že to je jeho, že když se svým mužem tak dlouho otěhotnět nemohla, tak je to přece jasné (hotový alfasamec). A prý jí chce za každou cenu, i kdyby to dítě nebylo jeho. Miluje ji až za hrob. Když jsem se ho ptala, co chce ona, tak mi řekl, že ona to neví... asi se vážně rozhodně až podle otcovství...no a její manžel taky ví, že to dítě možná není jeho a dokonce už i ví, že ona dál chodí s mým mužem a toleruje to (můj manžel to nazval, že dělá mrtvého brouka).. můj muž se s ním chtěl sejít a vyříkat si to, ale přítelkyně to nedovolila (ona asi fakt neví koho chce)...Větší potvoru jsem neviděla - oba podrazila, s oběma zametá a oni jí to oba baštěj a ještě doufají, že to dítě bude jejich, aby s nima zůstala...No, CHÁPETE TO! Jak tohle dělá???? Nechápu.... a bolí to, protože mně manžel řekl (když jsem se rozcházeli), že se mnou děti nikdy nechtěl (kvůli mým špatným vlastnostem)... a ona mu s..re na hlavu a on jí ještě líbá ruce a skáče kolem ní jako pejsek... :(

espada
23. lis 2013

@codal Ty bláho! Tak to fakt čumím! Nechápu to vůbec. Pro mě jsou oba úplně blbí (promiň). Nevím, jak to ta ženská dělá, ale myslím, že jednou se jí to velmi vymstí. A těm chlapům taky. Ty jo, tohle fakt nepochopím. Jsem asi z jiné planety, páč co se děje tady na Zemi, to je mazec! Myslí někdo taky na něco jiného než na sebe?! Aspoň na ty dětI? Hrůza.

jezuras
23. lis 2013

@codal tak to je opravdu síla. víš v něčem slyším úplně mého manžela. Jak jsem špatná, jaké ,mám špatné vlastnosti, to byl vlastně důvod jeho zamilovanosti jinde a nyní mi tvrdí, že neví, že jsem se změnila, takže se zatím neumí rozhodnout, koukám, že je to asi všude stejné, jak oni dokáží svalovat vinu na nás. No a co napsat o životě ve třech, nechápu, že ji to nevadí. Podle mě je to ženská, která je oba jen využívá. I když bych se asi o životě ve třech moc vyjadřovat neměla, protože vlastně tak žiji také, ale snad již né na dlouho. Přeji ti hodně síly, věřím, že to stále bolí, ale také věřím, že tě čeká v životě větší štěstí. 🙂

fallingstars
24. lis 2013

@codal Já si právě myslím, že to je přesně ono, s..e oběma na hlavu, A PROTO se oni kvůli ní můžou zbláznit. Je jasné, že ona se umí prostě zařídit, ne sice stylem, který bychom třeba my chápaly, ale chlapům evidentně prospívá, když nemají své jisté. Já musím říct, že jí teda svým způsobem obdivuju 😀 Sice bych samozřejmě nechtěla být v situaci, kdy nevím, čí je moje dítě, ale jinak...to s chlapama teda evidentně umí dost skoulet, at to, myslím si, není nikdy na škodu...
Ostatně kolikrát jsme tady (obecně, na celém fóru, ne explicitně v tomhle vláknu) už četly nářky, že od žen odchází muži, a ony tomu nerozumí, proč, když by se pro ně přece rozdaly...? Z toho se tak nějak dá usoudit, že se nevyplácí být ta hodná vzadu a že mrchy se fakt dostanou všude...

@jezuras Přeji pevné nervy a ať se brzy posune k lepšímu, ať už je to cokoli a nebude třeba hned zřejmé, že je to talepší cesta...to se většinou ukáže až později 😉

jezuras
25. lis 2013

@fallingstars ¨děkuji, budu je potřebovat, po včerejšku a dnešním ránu, kdy snad mohu úplně za všechno, je fakt hrozné, že jsem zatím nevybouchla. Já mohu za to , že je to u nás tam, kde to teď je. Nelituje toho, že to udělal, že se zamiloval jinde, konečně prý poznal lásku, kterou já jsem mu nedávala. nechávala jsem si ji pro sebe. Oznámil mi, že chtěl odejít už v září a že tedy odejde teď, nemám už sílu nic řešit, řekla jsem mu, ať jde. Bolí to, protože ho stále miluji. 🙂

kristyn.g
25. lis 2013

@jezuras to je strašný vůl... nelituj, ať jde... jasně že nic není tvoje chyba ani tvoje vina. Lásku si nikdo nemůže nechat pro sebe, láska vychází z našich srdcí a ne z toho druhého... to je kravina. Třeba si to někdy uvědomí. Držím palce.

codal
26. lis 2013

@jezuras Nemám pro něj jediné slušné slovo... ubohost házet vinu na druhýho, to je tak alibistický... S_R NA NĚJ! Tohle kočko, už fakt ani nemůže být láska z tvý strany potom všem, jak ti ubližuje!!!

akrahs
26. lis 2013

@jezuras Opravdu odešel? Já vím, že to bolí, ale tohle je nejlepší, co mohl udělat. To, že bydlel s tebou, tě prostě deptalo. Neměla jsi šanci se z toho vyhrabat. Držím palce, aby to šlo co nejlíp.
A všechno co na tebe teď hází, jsou kecy. Snaží se sám sebe omluvit. Kdyby mu to tak vadilo, řešil by to už dřív a jinak.

akrahs
26. lis 2013

@codal To víš, mrchy to maj nejlepší. Zdá se, že hodná a obětavá manželka je vlastně taková samozřejmost, takže se na ní nemusí brát ohledy. Myslím, že pánové se oba spálí. Ale jí se asi nic nestane.

akrahs
26. lis 2013

Já jsem v neděli přežila celé odpoledne ve společnosti muže, slečny a zbytku souboru. Nikoho jsem nezabila a já taky žiju.  Prošla jsem hrdě bez ztráty kytičky, i když uvnitř jsem byla napnutá jako struna. Ale zdá se, že si toho nikdo moc nevšiml. Naopak ona to moc nedávala.
Což jaksi můj muž nechápal. Proč já jsem to zvládla tak skvěle a ona se chovala jak puberťačka (jeho slova). Tak jsem mu velice důrazně vysvětlila, že toho na nás navalil moc. Jedné řekne, že už jí nemiluje a zamiloval se do jiné a druhé, že ji miluje a uvažuje, že opustí manželku, címž z ní udělá zodpovědnou za rozpad rodiny. A pak je pošle do jedné místnosti s tím, že to tam spoulu musí zvládnout. Co od nás vlastně čeká. My za to ani jedna nemůžeme, ale drtí nás to. Ale ten, kdy by měl být v háji, je on.
No a pak jsem mu vysvětlia, jak strašně mi ublížil a kolik sil mě stojí být kosntruktivní a snažit se to řešit. Na konec jsem bulela a on mě k sobě tisknul. A včera a dneska ráno se k mě choval jako ke královně. Je samozřejmě staršně brzo z tohop něco vyvozavat. Ale MOŽNÁ jsem nevědomky chytla přesně ten správný poměr hrdosti a vy jádření pocitů. Prostě se mi asi podařilo dokázat, že nejsem hysterka, ale že mě to bolí. No, ale uvidíme. Snažím se nic si od toho neslibovat. ;)

codal
26. lis 2013

@akrahs Klobouk dolů, tleskám! Moc bych ti pála ten šťastný konec🙂... Držim pěsti..

codal
27. lis 2013

Já jdu dnes s manželem podat žádost o rozvod.. v pátek jsme to sepsali, bylo to divné, nějak s ní teď nemám chuť mluvit..v jednu chvíli mi sáhl na rameno,jak mi něco vysvětloval a mě to bylo hrozně nepříjemný... on má teď hrozně provinilý výraz, omlouvá se a furt se ptá, jestli něco nepotřebuju (opravit garniž, co mi spadla, vyměnit prasklou žárovku atd.), že si udělá čas a pomůže mi, já ho pořád odmítám, protože já si prostě bez něj poradím a jestli si myslí, že tím, že mi opraví nějaký kraviny, vymaže ta svisntva, co napáchal, tak se šeredně plete..já si jako nemyslím, že by se chtěl vrátit, spíš má černé svědomí a neví jak jinak to napravit...akorát mě to vytáčí.. já se bez jeho pomoci bez problémů obejdu, to radši budu žít celej život se spadlou garnyží fakt... už aby to bylo za mnou...

xveronikaxx
27. lis 2013

@codal chápu tvou ješitnost i jeho černé svědomí.. na druhou stranu... ještě parkrát odmítneš a on přestane nabízet a řešit tě uplně... jeho postoj bude - já se snažil nabídnou pomoc, aby na vše nebyla sama... tvůj přístup bude - chci mu dokázat že se bez něj obejdu a zároveň ho tím vytrestat jak moc je mi volnej.. výsledek? jeho domněnka - už jsem se očistil, pomoc jsem nabídl, at si trhne, snažil jsem se, nechce, nechce...tvoje myšlenky - je to vůl, opravená žárovka nevymaže nevěru ani lži, ještě že jsem si o nic neřekla... a hádej co... zatím co on to smaže jako uzavřenou věc a půjde čistě dál, ty se budeš užírat v koutku a léčit se ještě dlouho....
Je to stejný princip jako u ostatních křivd... pamatuješ si ještě na nějakou holku ze ZŠ? co ti třeba ukradla penál, snědla svačinu, zmáčela obrázek, dostala jsi kvůli ní poznámku atd.? vidíš to... ona šla dál, neřešila to, a teď při srazu se ZŠ by si na to ani nevzpomněla i když jí to budeš vyprávět s úsměvem na rtech ve stylu "pamatuješ jak"..kdežto ty si na tu křivdu vzpomeneš na srazu ze ZŠ i po tolika letech jen co ji uvidíš...t

akže resumé? přijmy jeho pomoc i s banalitami, lepšího odčinění se od něj stejně nedočkáš a především - postupně pracuj na odpuštění, nic jiného ti stejně nezbyde a to negativní bude akorát zbytečně v tobě přetrvávat.... a držím palce na rozvod, je to šílená věc...

codal
27. lis 2013

@xveronikaxx možná máš pravdu (asi určitě), ale já chci, aby mi zmizel ze života a jeho pomoc nepotřebuju...jestli to on má uzavřené, tak fajn, ať má, já si to taky uzavřu, možná pomaleji, možná to bude trvat déle, ale ono se to povede...děkuju ti!

xveronikaxx
27. lis 2013

@codal mě neděkuj kočko, sleduju tvůj příběh od začátku a je opravdu hezké sledovat jak jsi jako fénix.. nejdřív odmítáš rady všech ať ho pošleš do řitě a pak ty samé rady po 6 měsících dáváš plná odhodlání ostatním.. tak jen tak dál 🙂

codal
28. lis 2013

@xveronikaxx Máš naprostou pravdu, dokud to člověk nezažije a hlavně si to neodžije, tak nepochopí a neuvěří... holky mi tady hodně pomohly se odrazit a začít znovu... snad už bude jen lépe...🙂