Ze dne na den řekl: Končím. Zažily jste něco podobného?

safrana
21. dub 2013

Ahoj holky, zajímají mě vaše zkušenosti a názory, protože já sama už tomu nerozumím. S manželem jsme spolu 9 let, máme 2,5 letou holčičku a náš vztah byl vždy skvělý. První velké trhliny nastaly po narození malé, kdy jsme hlavně ze začátku byli oba hodně nervózní, nevyspalí a často nevěděli, kudy kam. V poslední době jsme se občas pohádali - většinou to začalo kvůli hlouposti. Z pár vět se ale najednou stalo spoustu hodin křiku, slovního útočení, odcházení a zase vracení se. Vždy jsme to ale dokázali ustát, odpočinuli jsme si z hádek a pak zase fungovali v pohodě dál. Po poslední hádce řekl manžel, že končí. Od té doby mi tvrdí, že vztah se mnou už nechce. Zatímco já brečím, on je ledově klidný. Jako rodina fungujeme - chodíme na procházky, povídáme si, žertujeme s malou; jakmile ale dojde na nás dva, je to divné. Manžel se opět spojil s kamarády, které dlouho neviděl a zdá se, že se ze dne na den rozhodl vyrazit jinou cestou. Je to vůbec možné - v jedné chvíli říkat "miluji tě" a v druhé "už tě nechci"? Zažily jste něco podobného? Jak to dopadlo? Jak a díky čemu jste to zvládly?

codal
30. led 2014

@laurital
@jezuras
@kristyn.g
@espada
Zítra mám rozvodové stání, snad to proběhne hladce a na poprvé... myslete na mě🙂...

kristyn.g
30. led 2014

@codal držím palce!

kristyn.g
30. led 2014

@jezuras
@jezuras bude líp neboj 🙂

laurital
31. led 2014

@codal Držím palce a moc na Tebe myslím.Ušla jsi za ten necelý rok neuvěřitelný kus cesty a máš být na co pyšná.Teď už je jen třeba ten pomyslný kruh uzavřít, nadechnout se a popřát jen to nejlepší do Tvého nového života, který máš celý před sebou.

codal
31. led 2014

@laurital
@kristyn.g
Za patnáct minut bylo naše manželství rozvedeno..je to zvláštní, ale asi je to dobře.... večer mám schůzku, tak snad se mi nálada vylepší🙂... Děkuju za podporu holky🙂...

laurital
31. led 2014

@codal Nezažila jsem, ale myslím si, že docela chápu, že se člověk musí cítit tak nějak zvláštně, když za čtvrt hodiny skončí a uzavře deset let života.
Tak si to večer pěkně užij a borci bacha, řady svobodných koček se opět rozšířily o jeden výstavní kousek 😉

codal
31. led 2014

@laurital jsi hodná děkuju moc... snad se to opravdu uzavřelo a bude už jen lépe..ještě by mohla porodit ta jeho, aby bylo všechno jasný, tahle nejistota, ač se mě to v podstatě netýká, je nepříjemná...

laurital
31. led 2014

@codal Ty pocity jsou normální, nebyli jste spolu týden, ale třetinu života a nebylo to jen chození, ale bylo to manželství.To přeci nejde den ze dne vymazat a říct si, že už tě nezajímá.A to všechno kolem toho těhotenství...ono je jednoduché říct druhému, aby se o to už nestaral, protože už to není součástí jeho života, ale věřím, že příjemné to není a nejde být úplně mimo.Moje známá mi povídala, jak po pár letech po rozvodu potkala svého exmanžela a jak ji strašně zabolelo, když se chlubil, že bude táta, protože s ní nikdy o dítěti nemluvil a neplánoval ho.Sama už tehdy měla nový vztah i rodinu, expartnera opravdu neřešila, ale přesto mi říkala, že ji to až překvapilo, jak ji to jeho nadšení zasáhlo.Pro mnohé asi zcela nepochopitelně, ale to jsme my ženské, pálit mosty moc neumíme.A možná to tak nějak podobně cítíš i ty, proto to snad i umím pochopit, ač jsem to nezažila.

codal
31. led 2014

@laurital děkuju ti!

jezuras
3. únor 2014

Ahojky všem, hodně štěstí @codal v novém životě, tak já mám novinku, milenka nebo nová přítelkyně manžela je těhotná, čekají spuölu dítě, samozřejmě, že na potrat nepůjde, ač ji manžel řekl, že je to problém, pak ale polevil. Já když jsem s ním chtěla třetí dítě, řekl mi že nechce, nenutila jsem ho, no teď jsem i ráda. Srazilo mě to ovšem na kolena a co teprv holky, prý jí selhala antikoncepce, no když jsem zjistila, že má jinou, řekla jsem mu tehdy, hlavně ať není blbej a nepořizuje si dítě, šup a je to tady. Ona je moc šikovná, umí to. Jen se bojím o holky, ponesou to blbě, jsou sice velké, ale byly jeho jediné.

akrahs
3. únor 2014

Ahoj holky, tak se po delší době hlásím. S manželem jsme spolu, i když je to občas jako horská dráha.
Do Vánoc to bylo hodně těžké. Vlastně jsme pořád mluvili a všechno řešili. Někdy to byly dost bolestivé pravdy. Ale pak se to začalo obracet a prožili jsme opravdu krásné a pohodové Vánoce, což si ani jeden z nás neuměl představit.
V rámci těch předvánočních hovorů i slečna opustila divadlo, protože na zkoušky stejně nikdy moc nechodila a naskytla se příležitost hru přeobsadit. Měla jsem fakt velkou soukromou radost. O to větší šok jsem zažila, když se po Vánocích z ničeho nic v divadle objevila, že se jde jen podívat. Tu zkoušku jsem ustála, ale doma mě zase chytnul žárlivej amok a projela jsem manželovi maily. No našla jsem tem jeden naprosto neutrální mail, kde se ho slečna ptala, jestli ví něco o konkurzu u nich v nemocnici. A on ji odpověděl, že neví, ale že by se šel kouknout, co je to za blbost. Jak jsem byla rozjetá, vůbec jsem neřešila data a usoudila, že to bylo v den, kdy se zdržel v práci a tvrdil mi, že mi ani nestíhal zavolat. Takže jsem ho samozřejmě konfrontovala. To datum ještě ani nestalo a on mi tudíž nelhal. Ale tou svojí scénou jsem zničila celý ten pokrok, co jsme udělali. Manžela dostalo, že jsem mu zase lezla do soukromí. To poprvé prý chápal a sám si vyčítá, že mi k tomu dal důvod, ale podruhé žádný nebyl.
Takže jsme začali druhé kolo rozhovorů. Já jsem slíbila, že se pokusím mu opravdu věřit a on zařídí, aby mu nepsala a na zkoušky prostě do premiéry nechodila. On, že chce být se mnou a ji už neřeší.

akrahs
3. únor 2014

No ale jak se ukázalo minulé úterý, tak to podcenil. On na ten konkurz za ní nešel, ale ona přišla k němu do kanceláře. Dost se tam pohádali. Ona si myslela, že ji zase balí, on so nic takového neuvědomuje. Navíc moc nechápe, co mu vlastně ona chtěla říct. Neví, jestli to bylo o tom, že by s ním nikdy nebyla nebo že čekala, že to u nás o Vánocích praskne, ale protože se to nestalo, tak s ním nebude. Každopádně manžel si uvědomil, že pravdu jsem měla já a ona opravdu není dořešená. Překvapivě ji nepřestal milovat jen proto, že se k tomu rozhodl, jak si naivně myslel. Hodně ho to sebralo. Pořád platí, že chce být se mnou a ne s ní, ale má pocit, že selhal a že mi kazí život.
Tak jsem mu vysvětlila, že mě ani ve snu nenapadlo, že by ji přestal milovat na povel. To prostě nejde. Jen si musí uvědomit, že pokud chce zachránit nás, tak prostě aspoň půl roku ji nesmí vidět ani si s ní psát. A to ani pracovně. Jinak to nemá smysl. Tak uvidíme, jak se to vyvine.

akrahs
3. únor 2014

@codal Přeju ti hodně štěstí v novém životě. Určitě bude lepší 🙂

akrahs
3. únor 2014

@jezuras Paní evidentně ví, jak si pojistit. Jen si nejsem jistá, že takový nátlak vždy vede ke štěstí

codal
3. únor 2014

@jezuras další mracha, co si chlapa pojitila dítětem, vítej do mého smutného klubu:-/ maželova milenka rodí do 14 dnů, pak se zjistí, čí to dítě opravdu bude. Jsem ráda, že se mě to už netýká, jen jsem zvědavá, jak to dopadne... Tvůj muž je úplně stejný idiot jako ten můj a věř, že na svou lehkomyslnost parádně dojede... drž se holka, vím že je to hrozně těžké!

jezuras
3. únor 2014

@codal je to pro mě hrozně těžké, on ji tak důvěřuje, že selhala antikoncepce. až ,mě to docela udivuje, asi víme, jak to je, a vůbec si neuvědomuje vážnost situace tedy ona, no čtyři malé děti, to bude záhul, ale manžel se vyjádřil, že by potrat neunesla, ale to že ubližují tím dítětem všem okolo to je asi jedno.. Když jse řekla manželovi, že to bude nejvíc mrzet holky, tak mi odvětil, že já se za holky schovávám, samozřejmě, že mě to také mrzí. Je to jedno, musím tu být pro holky, ale co to dělá se mnou tahle celá situace ani raději nemluvit, co mohlo po zdravotní stránce, tak se mi rozjelo, držím se fakt zuby nehty, ale nevím jak dlouho. A Tobě CODAL přeji jen samé štěstí a co schůzka, jak dopadla?

codal
3. únor 2014

@jezuras jo oni jsou jak malé naivní děti..můj manžel taky té své věří, ač ho podvedla, spala s oběma a pořídila si tak sviště... přesto jí miluje..normální výplach mozku, lobotomie jak blázen..ale ono až půjde do tuhýho, až se to narodí a tak, tak jim dojde jak si nas... do bot.. na každou svini, znáš to... víš, že je to šílené, i mě to hrozně ublížilo, protože mi manžel řekl, že se mnou děti nikdy nechtěl, tak to úplně chápu, je to svinstvo... opatruj se!!!

kristyn.g
3. únor 2014

@codal ja bych si tak strašně přála aby to dítě jeho nebylo 😀 😠

@jezuras hloupej chlap ale když se nezabejčí tak mu to taky dojde jednou 😠 S tím už se nedá nic dělat, hlavně mysli na svoje zdraví, ať tu jsi pro tvoje děti co nejdříve veselá a zdravá maminka 😉

kristyn.g
3. únor 2014

@akrahs nejlepší by bylo aby si změnil hesla, já hesla manžela neznám, jinak bych to taky určitě udělala. To nejde hned tak slíbit že už mu budeš věřit, on to po... a on musí si důvěru získat, to není jen tak na dobré slovo. To že jí miluje je strašné, to pro tebe musí být hrozně bolestivé, zkus o něj zabojovat, být milá zkusit ho třeba někam vzít, nějaká romantika atd. Já když jsem se kdysi zamilovala do někoho jiného (ten jiný o tom ani nevěděl) tak o mou lásku manžel bojoval a získal si mě, jak byl milý a pozorný a trpělivý 🙂 musíš taky

codal
3. únor 2014

@kristyn.g hele já ani nevím, co bych si přála... když to bude jeho, tak budou mít oba takovej průser s rodinama, který zatím nic netušej a stejně spolu myslím nakonec nebudou, protože stavět vztah na lžích, podvodech, je podle mě z dlouhodbýho hlediska neudržitelný, takže ... nevím, co je lepší... obojí je špatná varianta...

kristyn.g
3. únor 2014

@codal to jo, taky bych řekla že jim to nevydrží, ale kdo ví, třeba nebude jeho a stejně spolu zustanou... každopádně pěkně si to zavařil...

jezuras
3. únor 2014

holky víte co se říká, největší sv...mají největší štěstí. To že se nám rozpadlo manželství je určitě chyba obou,ale to jak se ke mě manžel nyní chová, jak mě začíná nenávidět ač tvrdí něco jiného, je tak bolestivé a to že miluje jinou a čeká s ní dítě, to mě sráží na kolena. A on to ví, jak mi dítětem ublížil, taik moc, ani se to nedá popsat. ☹

codal
3. únor 2014

@jezuras já vím...ale ona se karta obrátí, uvidíš!

nnell
4. únor 2014

K těm dětem, my máme v rodině případ, kdy si rozvedený 50letý muž s dvěma téměř dospělými dcerami pořídil mimino se svojí o deset let mladší přítelkyní (ona ho tedy ale od rodiny neodvedla). On tvrdil, že jde o selhání antikoncepce a ona že se o miminko dlouho snažili... Myslím, že nelhal ani jeden 😀

kristyn.g
6. únor 2014

@jezuras ahoj, myslím na tebe, za rok to určitě budeš už vidět jinak, jak píše codal, karta se obrátí!

já mám ted takový pocit jestli není všechno marné, to že je to teď dobré neznamená že to zítra nemůže být jinak... Jak tu čtu jak tu chlapi opustí ze dne na den třeba i těhotnou manželku tak si říkám že nikde nejsou žádné záruky, proč to ty chlapi dělají, jsou jak počasí, snadno se zamilovávají, kvůli chvilkové zamilovanosti boří rodiny, nedá se na ně spolehnout i když si myslíme že ano tak se ukáže že to byl omyl... jsem z toho docela frustrovaná. Nemůžu se uvolnit a věřit a nemůže to snad žádná žena, nikdy nevíme když dosud "milující" manžel přijde s tím že už nemiluje ... Ale to je asi rozdíl mužské a ženské povahy, my se zaměříme na to mít dítě, mít hnízdečko a chlapa odsuneme na polici "jistota - netřeba prověřovat" a to je ideální stav. Chlapi asi prostě to tak nikdy nemají, nemyslí na děti takhle, u nich asi police "jistota" neexistuje a vše je jen jen oběživo, vše podléhá aktuálním pudům a touhám... To co se stalo v létě mi absolutně změnilo pohled, dřív jsem si myslela že by se mi to nikdy nemohlo stát, brala jsem to jako něco špatného, jako něco za co bych se musela stydět, jako by to byla vina té ženy koho si to vybrala... na to se mi úplně změnil pohled.

dehors
10. únor 2014

zdravím a přidávám se do klubu. i když sem patřím už od čtvrtka ☹ . možná se vám moje situace nebude zdát tak strašná, protože nemáme děti, ale já to stejně špatně snáším. je mi 35 let, s přítelem jsme byli 3,5 roku, z toho 13 m jsme se snažili o dítě přirozeně a na konci roku jsem dostala na 3 měsíce clostil-estrofem-utrogestan, on byl na spermiu (dopadl dobře) atd. náš vztah byl fajn, psal mi sms i přes den, hezký společný chvíle, bez stresu...
ve středu společný vaření, večeře, sex. ráno jdu do práce, odpoledne přijdu, on mi řekl, že stráví víkend se spolužáky (dodělává si školu). to mě trochu/dost naštvalo, protože jsem čekala, že po 2 měsících, kdy pořád poslouchám, že nemá kvůli učení čas, si udělá aspoň jeden den na mě. tak jsem na něj zaječela, že to nezvládnu a práskla jsem dveřma. napsal mi: "to fakt nemam zapotrebi, abys tady triskala dverma. Najdi si jinyho idota co te zbouchne."
od čtvrtka jsme se neviděli (je ve svém bytě), včera jsme si psali a byl strohý, jen mi napsal, ať mu nepíšu a že už má jiný plány. jsem si jistá, že žádná žena v tom není, jen tu už nechce žít a chce se vrátit na místo, kde žil předtím (asie).
už jsme se párkrát pohádali a nemluvili spolu, ale hned to přešlo. takhle ne. a já jsem doma a ovuluju.

codal
10. únor 2014

@dehors Nech ho vychladnout, nepiš mu,nekontaktuj..pokud jste měli jinak fajn vztah, tak ho to přejde a uvědomí si, že i přes tu hádku tě má ráda a bude zas dobře. Dej mu teď čas a prostor, to je jedinej způsob jak ho získat zpět... drž se!

laurital
10. únor 2014

@dehors Na mě to spíše působí tak, že se na vás obou podepisuje nervozita ze snažení o dítě a neúspěchu.Chlapi to neberou většinou tak fatálně jako ženy.Ona i ta poslední věta tvého komentu tak působí.Já bych místo jsem sama a ovuluju, čekala spíše jsem sama a stýská se mi 😉 .To pak, určitě nechtěně, působí tak, že ti jde v první řadě o miminko a přítel je jen prostředek k jeho dosažení, možná to tak cítí i on.Jeho komentář by tomu napovídal.
Dej mu čas ať vychladne, podle mě je to opravdu jen stres ze snažení.

dehors
10. únor 2014

@codal já vím 😖 jenže mám teď ty hormony, a pak už jsme měli začít s umělým... mám problémy s otěhotněním a jen se to zhoršuje. hledat teď někoho novýho, s kým si sedneme, okamžitě ho nahnat na spermio atd... je prostě blbost. takže prostě vyšiluju nejen z toho, že mě nechal, ale i že se vzdaluje a možná úplně mizí možnost mít vůbec dítě.

dehors
10. únor 2014

@laurital děkuju. tuším to, ale prostě jsem teď v tý fázi, kdy si nějak nemůžu pomoct. jsem, jak praštěná. ale hormony teda zatím budu brát dál. ach jo! chovám se jak blázen. včera jsem seděla v autě 2 h před jeho bytem a koukala, jeslti tam někoho nemá. chovám se jak blázen ☹ . snažím se pracovat, ale moc to nejde.