Zklamaná ze stereotypu v manželství. Máte to podobně?

5. lis 2019

Máme 2 děti, oba už chodíme do práce a společné večery vypadají následovně - obstarat děti, nemožnost si u toho pořádně popovídat, ten humbuk znáte jistě samy. Pak uspávám (čtu pohádky a povídáme si), manžel jde dolů a zapne bednu (televizi 😅🙈) - zprávy. Když skončí, přepíná kanály a to trvá až než jdeme spát. Buď něco sleduje nebo jako kulisu. Já už tu televizi úplně nesnáším, po celém dni mezi lidmi a večerním shonu s dětma bych ráda chvilku klidu a jen tak si popovídat. Nebo třeba i něco řešit, jenže tu televizi vůbec nemám chuť přeřvávat. Manželovi jsem to samozřejmě říkala, ale valný efekt to nemá. Buď to ztlumí a ať povídám, že mě poslouchá (což pro mě moc význam nemá) nebo se naštve, že ho prudím a že si už ani televizi pustit nemůže a vypíná. Ale to pak už z příjemného večera stejně nic není, že. Když se o tom bavíme, tak slíbí, že nebude TV pouštět celý večer, ale reálně ji sám nikdy nevypne a na to vyzvání se prostě naštve. Bohužel je to jeho forma relaxu, ale mě to zase otravuje. Určitě ho nechci zbytečně prudit, klidně i odejdu, když mi to vadí poslouchat, ale spíš bych si ráda aspoň na chvíli v klidu a spontánně popovídala, takže odejít je pro mě řešení jen někdy. Jinak na seriály atd. s ním ráda koukám, ale jen občas a určitě ne celý večer. Máte to některá taky tak? Mám to prostě skousnout a holt na společný večerní “pokec” zapomenout, když na to chlap není? 😀

pink_unicorn
6. lis 2019

@klea81 jezis ty jsi tak bozi, tleskam ti, snad az vyrostu budu jako ty!

veroniquecz
6. lis 2019

@klea81 přesně 👍👍

klea81
6. lis 2019

@pink_unicorn nebudeš 😁každý je originál 😉 jen píšu svoji zkušenost, promiň 😇

klea81
6. lis 2019

@osicenka a na co kouká, na Ordinaci? 😲

klea81
6. lis 2019

@sinicka úžasný autor, má těch knih několik a nám teda jeho rady velmi pomáhají

mysicka_lb
6. lis 2019

Ti chlapi..... Můj zase kouká pořád do počítače, respektive na něm hraje hry. Takže pak sedíme každý před svou obrazovkou a také spolu moc nemluvíme. Jednou jsme takhle seděli, ticho by se dalo krájet, už jsem z toho byla opravdu na nervy a div se nerozbrečela, že je na mě určitě naštvaný a nemluví se mnou.... Najednou pronesl něco jako: "zlatíčko, to je tak krásný večer, jsem s tebou tak rád," a já jsem byla úplně v šoku. Oni to prostě vnímají jinak, mají menší potřebu komunikace a větší potřebu "beden".

hejluc
7. lis 2019

Zkusila bych si určit 1 den v týdnu, kdy bude TV vypnutá. Ale chce to vymyslet, co dělat misto toho 😁. My máme rádi deskové hry, teď to nejde, máme malý byt a spíme vsichni společně, ale už brzy se budeme stěhovat. Tak jestli vas to baví, hurá do toho. K tomu víno a třeba udete i mluvit. Nebo ať stáhne nějaký film, který vás bude bavit oba. Oni jsou fakt spokojení, když nemusí nic. Pust si na youtube Jak funguje mozek ženy a mozek může, je to cca 10 minutové video a člověk dost pochopí 😁

barumat
7. lis 2019

Mně ten stereotyp nevadí, naopak se na něj těším. Večer v osm jsou obě holky v posteli, my si otevřeme víno nebo uvaříme čaj, zapneme něco v televizi a stulíme se k sobě na gauč, občas řekneme něco na co si zrovna vzpomeneme co se ten den stalo, to druhému nevadí ani u televize. Já si ten klídek naopak užívám. Do postele pak jdeme spolu, a zrelaxovaní, v pohodě.

drep
7. lis 2019

My taky prosedíme večer u televize, můj muž vstává před pátou ranní a večer už je úplně grogy, takže představa, že mu v osm vypnu televizi a začnu s ním řešit problémy všehomíra mi přijde hodně úsměvná. Povídáme si odpoledne, když přijde z práce, pokud jsem odpoledne v práci já, tak pak večer, když dorazím. Máme desetimesíční dítě, ale takhle to děláme od doby, co jsme spolu. Když jsme večer fit, tak pustíme nějakou kravinu a hrajeme u toho společenský hry. Když mám pocit, že si chci povídat, tak prostě povídám, ale jinak jsem za ten klid mezi osmou a desátou sama ráda.

barumat
7. lis 2019

@mysicka_lb Hry na pc by mi vadily víc než bedna, to člověk tak nějak nemůže sdílet, jako ten film třeba. Ale jak píšeš, jsou věci, který človek moc nezmění, jdou proti jejich přirozenosti.

kackaahonzik
7. lis 2019

@pink_unicorn Souhlas. Proste si kazdy uziva pohodu po svem. My taky jen cumime na bednu a lezime rozvaleny na gauci. Sem tam neco proneseme. Pres den kdyz je manžel teda doma (ne moc často), tak si pokecame, ale moc to neresime stereotyp a tak 🙂 obcas zajedem o víkendu s malym pryc se "provetrat" i pres to ze bydlime na vesnici. Možná by bylo lepsi to hold moc neřešit. Me osobně to opravdu vyhovuje. Jsem asi divna nebo nevim 😀D

janety32
7. lis 2019

My jsme televizi do domu nepořizovali, stačí obrazovka na filmy, které chceme vidět ;) A když se nedíváme večer na film, tak něco kutíme na domě, zahradě, hrajeme si s mimčem, jedeme na procházku atd. Ono jen sezení u tv zabere strašně času, jak jsme si uvědomili při stavbě domu - zvládli jsme ho postavit svépomocí s malým mimčem, po večerech po práci a o víkendech - prostě čas je vždycky, jde o to, na co ho využijeme 🙂

tinaprofi
7. lis 2019

telka mi nevadí, když dotyčný nedrží ten po*ranej ovladač v ruce a nepřepíná furt ty kanály.... tvl to je tak něco strašnýho, dělá to tchán, že bych je všechny, co to dělají, kastrovala 🙂)) bez milosti, jsem na to alergická 🙂))) když oba koukají na seriály, filmy dokumenty nebo to mají jako kulisu k povídání si, vaření atd, ale sedět jak debil a přepínat, kastruju 🙂))))

osicenka
7. lis 2019

@klea81 ježíš, ještě to tak 😂to naštěstí ne, máme O2TV tak si můžeme v archivu vyhledávat filmy

liliannikky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marketinnka
30. lis 2019

@biedronka10 Dobry den, to spani v pul jed.zruste,je to velmi pozde pro vas i dite.

biedronka10
Autor odpověď smazal
Zobraz