Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Zlobivé dítě

marselina
2. říj 2015

Holky, je to hloupe takhle napsat, ale má doma někdo, tak zlobive dite, že by ho dal nejraději do polepšovny? ??? Syn má 10let, zjistili mu v červnu ADHD, léky bere pravidelne, přijde mi že v chování je horší a horší. Jsem z něho už strasne unavena a vycerpana. Když se pohadame s manželem, tak jen díky němu.

eldrag
2. říj 2015

@marselina znam jedno hyperaktivni dite, a neni to otom, že by bylo zlobive. Je to hlavne o tom pochopit správný psychologický přístup k němu, mít dost energie zajistit mu dostatek "prace" se sebou atd... málo kdo pochopí jaké to je dokud si to alespon den nezkusí toť má zkušenost. Přeji hodně sil a doporučuji opravdu někoho kdomá zkušenosti a dokáže poradit jak zvládat většinu situací.

marselina
autor
2. říj 2015

Je to s nim hrozne tezke, posledních 14dni porad něco zapomíná, jsou na něj stížnosti z družiny, z kroužků. Manžela ještě poslechne, me vůbec. Jezdíme do psychiatricke ambulance, kde mu i nasadili medikaci, výsledky ve zlepšení zadne.

anushka111
2. říj 2015

Zkusila bych si zjistit recenze na tu ambulanci a pak sedla k příbalovým letákům těch léků vašeho syna a četla a četla. Většinou jsou to neskutečné driáky, a často nasazovány tam, kde by ani nemusely. Nicméně z toho co píšete, je váš syn skutečně potřebuje. Nemalá část doktorů ale dává stejný typ léků na různé typy ADHD a to je obrovská chyba. Proto je potřeba hledat skutečně léky na míru.
Doporučuji si tedy dát o víkendu čas a hledat v diskuzích na internetu zkušenosti jiných rodičů, a od toho se tzv. odpíchnout. Ony totiž ty léky mají mnoho veldejších účinků a ty někdy mohou způsobit, že se vlastně dítě jakoby horší - právě na to jsou dobré ty diskuze.

lv
2. říj 2015

pokud mu nezabírají, konzultuj zase s lékaři. Synovci lék na adhd Ritalin zabral prakticky ihned, jde poznat, kdy mu už dojíždí účinek.

marselina
autor
2. říj 2015

Máme tiapridal. Ritalin nemůže, má epilepsii, kterou mu zjistili v den zjištění ADHD

tanak
2. říj 2015

Zkuste si něco přečíst o respektující výchově, konkrétně třeba knížku Respektovat a být respektován od manželů Kopřivových. Pokud jste takový přístup ještě nezkoušeli, tak doporučuji zkusit, na koníku je i skupina, kde se můžete přidat...Možná by tohle mohlo chlapci vyhovovat? nevím, ale za zkoušku to stojí 😉 pevné nervy

postolka007
3. říj 2015

@marselina předně přeju pevné nervy!
Mám syna s ADHD, teď je mu 12, zjistili mu to už ve školce, medikován je od první třídy, kdy problémy tak gradovaly, že by bez medikace snad musel ze školy odejít (hlavně agresivita k dětem)
Nejdřív měl ritalin, ale ten je podle mě k ničemu, funguje jen 4 hodiny a pak jak když se přehodí výhybka...
Teď je na stratteře už druhým rokem a je to mnohem lepší, uvolňuje se postupně celý den... i když jak mu nastupuje puberta je to čím dál horší, hlavně doma... zní to teď, že si protiřečím, ale díky stratteře funguje ve škole, tam si na něj učitelka nestěžuje (až na občasné excesy), doma pak je to horší.
Chce to hodně soutavné práce nejen s psychiatrem, ale i s psychologem, dodržování hranic, důslednost. Ideálně stejný přístup od všech, kdo dítě vychovávají. Já jsem rozvedená a exmanžel bohužel nespolupracuje (i když pokaždé odborníkům slíbí, že bude), tak je nedůsledný, nechá se sebou doslova vorat a důslednost veškerá žádná, což samozřejmě narušuje i výsledky u nás.... ale pak je i vidět, že úplně jinak se chová syn k tátovi a jinak ke mě.
Každopádně je to běh na hodně dlouhou trať....

marselina
autor
3. říj 2015

@postolka007
uff, nejsem v tom sama. Syn byl poprvé v Pop ve dvou letech kdy měl náběh na adhd. Co me mrzí, byl fakt že jedine co nám řekli je sedět a navlekat korálky. Další poradna v první třídě, kdy mu dělali ruzne testy, výsledek kolisava výkonnost. Dal se opet nic neresilo. Další doporučení na jina vyšetření zadna. Třetí třída už takova katastrofa, kdy jsme vyhledali přímo psychiatra a nastal kolotoč vyšetření, EEG, EKG, SPP.
Při EEG mu byla zjištěna epi, nejdřív strach z nádorů na mozku, cehoz se bala i dr.na neurologii. Ve SPP mu zjistili snad všechny dys ktere existují. Nejvíc me štve, že tohle všechno zjistili AZ v 10letech, i přes naši snahu vyresit tohle co nejdřív. proc nás psycholožka neodkazala přímo na psychiatra dřív nebo na jina vyšetření? ?? Mám strach, že to bude už jen horší a horší. Když se ve škole něco semele, hned se to svede na Jakuba i když u toho vůbec není.

anushka111
3. říj 2015

Tak Tiapridal se u epilepsie taky brát vlastně nemá - jen ve zvlášť závažných případech, kdy to nejde jinak - to je ale napsáno v tom příbalovém letáku, stejně jako možný nežádoucí účinek neklid - což by u cás také sedělo.
Jinak Tiapridal pokud se nepletu by měl být z této skupiny léčiv spíše slabší a také v populaci zabírá tak 50 na 50.

Sem začni psát odpověď...

Odešli