První narozeniny - jak je udělat krásné i bez přítomnosti rodiny?

froglet
8. lis 2018

Ahoj holky, mám téměř 11.m holčičku a pomalu se nám blíží 1. narozeniny.. moc se těším. Maličká je andílek. Mám ještě starší dcerku, ale s holkama jsem sama. Každá má svého "tatínka", o starší dceru otec zájem má, mladší dcerka svého otce nezná, on ji znát nechce, odešel ještě než se narodila, celá rodina ji odmítla. Mí rodiče jsou alkoholici a vídáme se velmi málo. Holky je v podstatě neznají, respektive moji mámu ještě méně, táta se občas ukáže, vykouří cigaretu. Popovídá co je nového a jede...

Chtěla bych Evelínce udělat krásné první narozeniny, jen jsem z toho docela smutná a nevím jak se s tím popasovat.. Jediný kdo z mé rodiny funguje, je moje sestra. Ale ona to s dětmi moc neumí...
Jak děláte oslavy mrňouskům? Přemýšlím pozvat pár přátel, kteří nám celou dobu pomáhají a stojí při nás... Jen jsem z toho fakt ... Tak přemýšlím co bude nejlepší a jestli to zase není jen o mě, mých představách co by mělo být to správné atd atd.

Omlouvám se za vypisování.. snad je z toho alespoň trochu zřejmé oč mi jde..

dc2015
8. lis 2018

Pozvala bych blízké, bez ohledu na pokrevní příbuznost... a podřídila dítěti... třeba den v herničce a pak malá oslava doma s dortem? Hodně sil a ať se oslava vydaří.

gruyerre
8. lis 2018

@froglet Udělala bych domácí oslavu s dortem, na kterou bych pozvala tvou sestru a přátele, kteří mají o malého zájem. Příbuzné, kteří se o ní nezajímají, bych nezvala.

j.a.n.i
8. lis 2018

Uprimne, rocni dite z toho nema rozum, takze bych udelala hezky dort, u ktereho pujde vyfotit. A druha vec, co je bavi byva trhání papiru, tak takove 2-3 zabalene darky a pozvat sve přátele.

sudylichozrout
8. lis 2018

Je mi lito, ze to teda nemas vubec jednoduche... Pozvi sve pratele, je jedno, ze nejsou pokrevni pribuzni. Udelejte dort, zabalte par darku, jak uz bylo receno, trhani papiru je pro rocni ditko uplna pecka 🙂 A uzijte si den 🙂

froglet
autor
8. lis 2018

Díky holky

ronja55
8. lis 2018

Syn měl oslavu prvních narozenin před měsícem. Pozvali jsme úplně tu nejbližší rodinu. Asi 8 lidi. Myslím že není potřeba zvat hodně lidí. V roce z toho ještě stejně dítě nemá moc rozum. Důležité je pro něj že má svoji maminku nablízku. Udělejte si hezký den, dejte dcerce pár dárků. Žádné zástupy lidi přeci nejsou důležité.

verunka11221
8. lis 2018

U nas rodina funguje takze malemu prisli prarodice, nasi sourozenci a kmotri. Malej z toho moc nemel ale byl spokojenej. Byt na tvem miste tak pozvu par pratel a ty cleny rodiny co maj zajem. Urcite to bude fajn 🙂

froglet
autor
9. lis 2018

@ronja55 jenže my žádné blízké krom ségry nemáme

radecka1
9. lis 2018

@froglet Nedělejte si s tím starosti. Myslím, že dítěti je to opravdu jedno. Udělejte dortík, nějaký dárek, hezké fotky. Pozvěte si koho chcete a klidně nezvěte nikoho. Až bude dítě starší, můžete zvát nějaké kamarády dítěte. Na první narozeniny byla jen rodina, ale myslím, že by stačila i maminka. Na 2.-4. jsem zvala nějaké moje kamarádky, které mají stejně staré děti (kamarádky, ale se kterýma jsem se seznámila až přes děti) a myslím, že na 5. už si budou chtít pozvat třeba nějaké kamarády ze školky. Jinak kamarády zvu hlavně proto, že máme oslavu přes léto a děláme to jako takovou neformální oslavu, spíš setkání s kamarády s dortem a pohrání na zahradě.

irena1111
9. lis 2018

@froglet roční dítě z toho stejně nemá zase takový rozum takže bych to tak moc neřešila, pokud jde o malou, ráda se popatlá v dortu, roztrhá nějaký papír a bude spokojená, pokud jde o tebe a chceš tam někoho mít abys nebyla s holkama sama tak pozvi toho s kým se cítíš dobře bez ohledu na to jestli je to příbuzný nebo ne

marcelka287
10. lis 2018

Nase rodina fingune dobre. Nicméně narozeniny nedelam ve velkem stylu.. Vim ze je ted moderni delat oslavy a zvat kdekoho. Ale ja to tak necitim. Udelame si oslavu s dortem a par darky mi ctyri. Nekdy k tomu koupim cepky a frkacky. Hrajem si s darky, pustime muziku a tancuje.. Babicky a dedy zvu o den pozdeji a nebo na odpoledne a mi si oslavime dopoledne. Kamarady nezvu ani nedelam detske oslavy.. A vidim na starsi dceri ze naprosto presne chape, co jsou narozeniny.. Mrzi me ze to mas takto těžké, důležité je, aby tve holky věděly, že ty je máš ráda a u tebe mají to bezpečí.. To je pro ně nejdůležitější pocit.

mates133
10. lis 2018

Take myslim,ze rocni dite s toho nema rozum.Me napadlo misto oslavy objednat deti na profesionalni vyfoceni,muzete tam vzit dort a darek,budete mit krasnou vzpominku i zazitek i bez pribuznych co nemaji zajem..