Vánoce 2015

lenkasubrtova
20. říj 2015

Zdravím maminky, tak už to letos čeká i nás. Příjde Ježíšek...Ale jak bude vypadat jeho příchod v očích dětí? Jakou pohádku máte vymyšlenou vy? Jak ( nenápadně) dát pod stromeček dárky. Když jsem byla malá, chodili jsme vždy s jedním z rodičů ven, vyhlížet Ježíška až najednou jsme slyšeli zvonek a dárky byli pod stromečkem. Nechápala jsem jak jsme ho mohli prošvihnout, když jsme na něj čekali před domem, pak mě to štvalo. Jak to teda dělátevy?

kkouzlo
20. říj 2015

My loni prvně - vymysleli jsme to tak, že po jídle šel manžel s malým pouštět lodičky (skořápka, svíčka, lavor) k němu do pokojíčku, já tam občas zaběhla a mezitím dávala dárky pod stromeček v obýváku, pak si hrála s nima a potom jsme nenápadně zmáčkli zvoneček na mobilu.
Stromek jsme zdobili dopoledne spolu, po obědě do zoo a pak večeře a dárky.
Letos budu dva raubíři, ale uděláme to stejně.
Spíš teď řeším, jak odnést dopis pro Ježíška. U nás k tomu bude 10000x A proč? Takže si musím připravit příběh, jak Ježíšek lítá atd

sromulenka
21. říj 2015

My bydlíme s tchánovci. Napřed jdeme na společnou večeři k nim. Manžel s dětmi jde dříve a já se jakože ještě upravuji a dám dárky pod stromeček. Jakmile přijdeme, je už rozsvícený stromeček.Manžel to jde jako zkontrolovat, otevře okno, zacinká zvonečkem a já s dětmi jdeme pomalounku do obýváku ke stromečku. Otevřené okno značí, že právě odletěl Ježíšek pryč. U našich jsme to dělávaly tak, že mezi tím, co nás mamka koupala, tatínek donesl pod stromeček dárky. Když jsme šli na večeři, viděli jsme, že už tam dárečky jsou.. A co se týče dopis Ježíškovi, večer dáme za okno a ráno už je pryč. Letos budeme na jedné akci posílat dopis Ježíškovi balónkem 😉

lenkasubrtova
autor
22. říj 2015

Jé to je bezva nápad s tím balonkem 😵 A ještě by mě zajímalo, jestli vysvětlujete dětem příběh o Ježíškovi? Nejsme věřící, proto se mi nechce vysvětlovat bible. Malá je právě vě věku samého proč a cože tak potřebuju stručnou pohádku 😀

svetlanap
22. říj 2015

My to máme vymyšleno super, jsem ale zvědavá, jestli to klapne nebo ne - letošní vánoce poprvé zase příjde ježíšek. Bydlíme s mými rodiči, ti letos budou večeřet sami, se sestrou a babičkami, my s malým a manželem taky - jako rodina. Máme obývák průchozí ze dvou stran - z kuchyně, kde budeme jíst a zezadu z chodby, takže plán je následující 1. manžel zprovozní dveře z chodby, které jsou zamčené a nepoužívané, 2. babička se proplíží donese dárky, které budou schovaný u ní 3. zazvoní, rozsvítí stromek a zmizí jako pára nad hrncem, my všichni tři u večeře půjdeme ke stromku a babička s dědou a tak přijdou jako že nic, že slyšeli že zvoní ježíšek, taky pro dárky (stromek bude jeden pro celou rodinu u nás)

terezka10
22. říj 2015

U nás nosí Ježíšek ráno stromeček, jinak to neuděláme, máme průchozí byt. Stromeček je ozdobený, ale nesvítí a nic tam není. A večer se vše připraví, povečeříme a pak se jde na balkón kouknout kde už svítí stromeček, zaprskat prskavkou. Maminka ,, uklízí po večeři nádobí''. To znamená, že rychle nanosím připravené dárky pod stromeček, rozsvítím, zapálím prskavky a zazvoním zvonečkem. Přivřeným oknem to je slyšet na balkón. Mezi dveřmi si děti sundají bundy a já přicházím jako z koupelny, jestli to také slyšely, že zvonil Ježíšek a jdeme ke stromečku. 🙂

lenkasubrtova
autor
29. říj 2015

Holky a vyrábíte s dětima ozdoby, dekorace, chystáte se už píct? 🙂

apophys
5. lis 2015

Nám ještě není ani rok, takže Ježíška asi ještě letos hrotit nebudeme 🙂 Dopis Ježíškovi napsala maminka na Tomikup místo na papír 🙂
Příští rok už to asi začnem řešit víc. Od kolika do kolika let plánujete Ježíška předstírat?

lenkasubrtova
autor
5. lis 2015

No my to řešíme až ted od tří let a plánujeme si na něj hrát dokut to prostě samo nepraskne 😉

zivutka
6. lis 2015

@lenkasubrtova My jsme začali péct perníčky zatím jenom. Oni nám aspoň do Vánoc pěkně změknou. Jinak já ozdoby háčkuju, sušíme ovoce, ale kombinujeme to s baňkama. Mám ráda skleněné české výroby 🙂 Žádne plasty ošizené 🙂 Tady mají dokonce baňky se jmény. Je to pak ještě lepší pocit když má každy na stromečku právě tu svoji baňku 🙂 http://www.glassor.cz/vanocni-ozdoby-se-jmenem/

mafeska
22. lis 2015

@lenkasubrtova loni jsem to měli tak že den před vánoci jsem nazdobila stromek (když dcerka spala), na štědrý den jsem stála v kuchyni a vařila, odpoledne po spaní šli s tátou na procházku, já mezitím nanosila dárky pod stromeček, rozsvítila ho, dodělala večeři. Vrátili se a bylo připraveno.
Od letošního roku bude dcerka mít dvoje vánoce (1 se mnou a 1 s tátou), na vánoce musím do práce takže letos zdobím stromek 22.12, 23. a 24.12. práce, večer se vrátím, nanosím dárky a 25. si uděláme krásný vánoce ve dvou. Pohádku nemám vymyšlenou žádnou. Dokud pravda o Ježíškovi nepraskne budu ji držet v domnění že jsou dárky od něj.