1000 kč na 5 dní, co vařit?

karinakarin26
7. čer 2015

Ahoj, stalo se mi něco co předpokládám se stalo už někdy někomu. Nečekané výdaje, mám 1000 kč na týden, jsme já, manžel a malá (6) let, obědvá ve školní jídelně. Potřebuji s tím vyjít, dělám svačiny, mě, manželovi i malé + oběd pro mě a pro manžela, dneska jsme měli bramboráky a polévku a co dál? Holky poraďte mi levná jídla.Nebo nějaké tipy 🙂 Děkuju.

slunina
7. čer 2015

Langoše, domácí pizza?

sal80
7. čer 2015

Pro kolik lidí? 🙂
Koupit kuře a z něj polévku, řízky, rizoto, pečené....
Bramborový guláš?

elvira
7. čer 2015

Vař z toho, co je v mrazáku, přípaně zavařené. Nebo kupuj třeba maso v akci...
U nás se třeba udělá hustá polívka - kyselice, k tomu třeba palačinky, koprovku s vejcem a bramborem, pečené brambory v troubě, k tomu "tatarku" ze zakysané smetany, případně okurkový salát, maso na zelenině nebo houbách - je toho na objem hodně, guláš - třeba bramborový s chlebem, zapékané těstoviny...

mennii
7. čer 2015

Čočka na kyselo, hrachová kaše, bramborový guláš, zapečené těstoviny se zeleninou a šunkou, francouzské brambory, rizoto, špecle se zelím a slaninou, špenát s vajíčkem, špagety s rajčatovou omáčkou, kuře na paprice, rajská s mletým masem, sekaná, knedlík s vajíčkem, rýžový nákyp, maso na šťávě s rýží, chilli con carne...

Já se ve vaření většinou rozhoduji podle toho, co je v obchodě v akci.

chris_n
7. čer 2015

kdyz koupíš brambory, brokolici nebo květák, nějakoku uzeninu, rýži a kuře (to vyjde podle mě do dvou stovek?) - tak máš jídlo podle mě na 4 dny (zapečené brambory s brokolicí nebo květákem nebo obojím, kdyz vyjde), pak pečené kuře s rýží. Dál můžeš udělat třeba lečo? Tisícovku na týden, to dáš 🙂 držím palce

chris_n
7. čer 2015

@lin18 no to musí být super kuře, když je za 45kč ☹

petrasipkova1
7. čer 2015

v penny mají teď v akci dvě chlazená kuřata, z toho uděláš na 3 dny polévku, pečená stehna, nebo na paprice s kolínkama, za kostí z polévky obrat maso na rizoto, z prsou zeleninovou směs s bramboráčky. K snídani upeč pekáč perníku nebo buchet, nebo Vánočku. Večeře polévka. Další oběd, luštěniny s vajíčkem, chlapovi s buřtem opečeným. Myslim že týden dáš v pohodě. Stačí jen sednout, kouknout do letáku, sepsat přesný jídelníček a jít nakoupit na celý týden 🙂 Pečivo bych koupila jen chleba, tj. max 50 kč na týden.a

mennii
7. čer 2015

Ještě mě napadla koprová omáčka, bulgur se zeleninou, svatá omáčka, květák na mozeček, palačinky, těstoviny s tuňákem z plechovky a špenátem (nebo rajčata s brokolicí), zapečené těstoviny s brokolicí+sýrem+šunkou, chleba ve vajíčku nebo topinka k večeři ...
Cuketová polévka, čočková polévka, fazolová polévka, zelňačka, frankfurtská polévka, krupicová polévka s vejcem, zeleninová polévka co dům dal... Polévku s pečivem dělám většinou k večeři a stačí nám to 😉

Určitě projít mrazák, skříňku a pohledat, kde co je schované a vymyslet, jak zužitkovat.

chris_n
7. čer 2015

@mennii co je svatá omáčka?

lenka5731
7. čer 2015

Z pečiva bych koupila jen obyčejný chleba, sladké bych upekla doma. Denně sníst sýr a uzeniny za tolik peněz je taky zbytečné a nadstandard. Dejte si na chleba třeba tvarohovou pomazánku, fajn je "paštika" z fazolí - napůl bílé a červené, uvařit v papiňáku, rozmixovat, přidat česnek a koření a nikdo nepozná, z čeho je to vyrobené. Z mletého masa sekanou (nastavuju červenýma fazolema a pohankou). Pokud chce být manžel mlsný, musí si na to vydělat, to asi v první řadě. 🙂 Spousta tipů už tu padlo a souhlasím. Luštěniny, husté polévky. Myslím, že rozumně hospodařící rodina by mohla ten týden přežít klidně i bez nákupu, dojí se zbytky, vyprázdní se mrazák, k snídani místo pečiva ovesná kaše s kakaem, ovocem (třeba kompot) nebo marmeládou... atd.

xpila
7. čer 2015

@lenka5731 My bychom na zásobách přežili minimálně dva měsíce 😀 Jsem na to hrozná, pořád prostě musím mít zásobu. A pak se divím, že nemám místo v mrazáku 😀

lenka5731
7. čer 2015

@xpila mno, před chvílí jsem dělala jahodové nanuky do tvořítek a musela jsem asi 10 minut přeskládávat mrazák, aby se tam vešly 🙂

elisset
7. čer 2015

nechápu jak to děláte, nám vystačí litr tak na 3-4 dny, víc ne ... teď jsem se jenom přesvědčila o tom, že bychom fakt měli začít víc šetřit, asi opravdu utrácíme zbytečně moc 😒

xpila
7. čer 2015

@lenka5731 No já mám hlavně i velký mrazák (mám americkou lednici), tak to prostě nechápu 😀

finezuza
7. čer 2015

určitě se dá vyjít, ale být tebou, tak si sednu, napíšu seznam a pak jít nakupovat. Koupit vše dohromady, dát do ledničky/ mražáku a pak dokupovat jen pečivo a třeba salám/sýr, aby to bylo čerstvé. Je mnoho rodin, co má tenhle obnos na mnohem dýl než na týden a musí vyjít a není to jen "jednorázovka"

karinakarin26
autor
7. čer 2015

@elliset@ Jak říkáš. Já to o nás vím, jsme normálně rozežraný, pak přijde to, co teď, velké nečekané výdaje a já neumím naložit s tisícovkou na 5 dní. Když tady čtu že to má někdo na 14 dní při čtyřčlenné rodině je mi stydno. My doma 3 a malou bych asi ani počítat neměla to její jezení je jako nic.

pindriste
7. čer 2015

Pravda je, ze kupovat denne uzeniny a syry, mi prijde luxus a vubec to nedelame.

mollyweasley
7. čer 2015

Na večeře vařím husté polívky, luštěninové, hrstkové, bramboračku, stojí mi lžíce i ve vývaru. Nebo různě zapečené věci - brambory, cizrnu, těstoviny. Hodně zasytí kořenová zelenina, takže mrkev, celer, řepa - ty jsou asi nejlevnější.
Na obědy pak třeba guláš z vepřového plecka, kilo vyjde určitě na tři dny pro dva dospělé, s bramborama nebo knedlíkem. Pečené kuřecí čtvrtky, špenát nebo fazolková omáčka s vajíčkem, sekaná, chilli con carne.
Salámy skoro nekupuju, pečivo taky ne. Na snídani nejlépe zasytí vločkové kaše, na svačiny nám osobně stačí nějaké ovoce nebo jogurt.
Obecně se hodně utrácí na uzeninách, sladkostech nebo slanostech. Místo dvou koláčků za dvacku se dá udělat bábovka na pár svačin pro všechny. Chipsy zdravé stejně nejsou a když nabídneš k jídlu něco jiného, než pečivo, budou ti ty šunky zbytečné, tak je vlastně kupovat nemusíš 🙂 Venku na hřišti, kdy je už po svačině, ale ještě daleko do večeře, nabízím nakrájené jabka, mrkev, okurku raději než tyčinky nebo křupky.

kryndy
7. čer 2015

@karinakarin26 Nemusí ti být stydno, když jsi na to doteď měla 🙂 Taky si umím představit fofrovat peníze za dobroty, ale musí se umět i se uskromnit, když na to přijde. To zvládnete, když si to rozvrhneš 🙂

karinakarin26
autor
7. čer 2015

Já pečivo musím, manžel brousí litin u, kdybych mu dala na svačinu ovoce nebo jogurt tak by asi zkolaboval 😀 😀 Každopádně jak si to čtu tak až zaberem výplatu musím to jídlo nějak omezit když vás tak poslouchám, my utratíme za měsíc ranec za žrádlo a zbytečně :(

zuhur
7. čer 2015

Čočka na kyselo je za pár korun, doma dělané bramborové šulánky s mákem nevyjdou na moc, když koupíš kuře tak z něj máš polívku + jeden oběd. Rizotto nepatří k drahým jídlům a já ho většinou nadělám na dva dny a to mám pocit, že jsem použila relativně málo surovin.

pindriste
7. čer 2015

@karinakarin26 a kolik, pokud to chces napsat? My tak vetsinou 6000.

lenka5731
7. čer 2015

Levné jsou i těstoviny s mákem, mák je zdravý a když se ho dá víc, člověk se opravdu nasytí. Klidně i k snídani nebo k svačině 🙂 Osvědčila se nám i fazovová-čokoládová buchta (fazolové broewnies), je hodně vydatná. Experimentuju na návštěvách a dávám hádat, co bylo použito jako hlavní surovina, neuhodl nikdo a běžně za návštěvu zmizí přes polovinu plechu 🙂 (dávám tedy ještě navrch rozpuštěnou čokoládu, ale nemusí být)

slunina
7. čer 2015

@karinakarin26 A to máte výhodu, že může mít manžel oběd z domova, na tom se fakt dost ušetří. Ten můj je každý den někde v terénu a odkázaný na hospody, dost často i po Praze, to teprv leze do peněz. Ale uskromnit se opravdu dá, to dáte a budete na sebe pyšná. Ono není na škodu si to občas zkusit.

rozzaarka
7. čer 2015

@karinakarin26 fakt se da varit levne, ale ne na ukor kvality. jste velci masozrouti?? jinak fajn jidla uz holky zminovaly, napada me jeste falafel, ovocny knedliky, buchticky se sodo, ryzovy nakyp (je mi jasny, ze nebudete jist cely tyden sladke 😀, ale aby byl vyber 🙂) mrkvove koule, ruzne zeleninove placicky, tisic druhu rizota (brokoli, se sušenými rajčaty, kari s hraskem atd🙂

chris_n
7. čer 2015

@rozzaarka už psala, že muž bez masa či uzeniny v jídle nemůže být

rozzaarka
7. čer 2015

@chris_n aha, ja cetla jen uvodni prispevek 🙂

mandala
7. čer 2015

@chris_n Ten můj taky ne, ale když je nouze, musí být rád, že má vůbec něco do pusy 😉

ladyhacek
7. čer 2015

@chris_n manžel je také masožravec, ale i on sám někdy řekne a máme těstoviny se sýrem a kečupem - vím není to výživné, ale relativně levné ano (i když máme goudu a kečup heinz 🙂)
já třeba mám ráda zapečené těstoviny s uzeným (uzený tedy teď kvůli kojení nemůžu) ale je toho do celého pekáče tak 6 velkých porcí

mennii
7. čer 2015

@chris_n babicka ji dela tak, ze uvari kureci palicky (kridylka, stehna), jak kdyz se vari vyvar. Potom maso obere a nakraji na kousky, ktere se primichaji do omacky. Omacka je udelana z maslove jisky, do ktere prilijes ten vyvar a smetanu. Osolis, opepris, pridas maso a hlavne velke mnozstvi posekane petrzele. Prilohou je knedlik.