Air bank a rodinný účet - vaše zkušenosti?

deathy
7. dub 2015

Zdravím,
jsme s manželem momentálně ve fázi, že budeme dávat účet dohromady a bude se hospodařit z jednoho... hurá, že nám to ale trvalo, protože někde prostě je černá díra a ačkoli příjem je dle mě docela veliký, nikde to není vidět. Rezerva, dovolená....nic. A mě už to fakt neba. Dítě předškolák, druhý na cestě...
Tak jsem se dívala po možnostech.
Manžel má GE, prý vše zadara. Ale já nějak nejsem pro to nechat tento účet. Co tak vidím, manželovi pořádně (vlastně vůbec) nefunguje el. bank. a všechno je divně složité (aspoň mi to tak připadá).
Já mám Eru. Už spoustu let. Poplatky měsíčně mám cca kolem 60-70,-Kč podle toho, jak moc je tam transakcí. K tomu je červené konto - lehce spořící, ale s nula nula prd úrokem. Jako velké plus mě tam ale drží to, že je bankomatů dost a hlavně můžu na každé poště vybírat. Navíc po těch letech musím uznat, že nikdy žádný problém, vše vždy fungovalo jak jsem potřebovala. I o půlnoci. Nějakou tu možnost druhého disponenta mají...

Ale... Došla jsem až k Air bank. Více účtů plus spořící v jednom. V podstatě vedení co jsem koukala zdarma, možnost vybírat na Sazce... Jestli jsem to s tou jejich kalkulačkou udělala dobře, tak nás by vedení (transakce, Inkaso, platby kartou, ...) vyšlo na nulu. A líbí se mi, že tam je možnost toho syslení v "obálkách" a poměrně pěkný úrok. Sice nemají moc bankomatů, ale já víceméně vždy jedu platby přes el. bank. Manžel má v podstatě dva platy. Jeden by šel rovnou i s mým na účet tak jako do teď. Z toho by se hospodařily měsíční platby atd. plus spoření. A ten co mu jde na ruku, tak ten by byl na momentální provoz (nákup jídla, benzín, takové to teď jdu a koupím...).

Tak nevím... vypadá to celý hrozně hezky, mám to prubnout? Máte někdo aktuální zkušenosti? Rodinný účet - dvě karty, plus třeba to spoření bokem.

deathy
autor
11. bře 2016

@gabriela_85 Ahoj, jo jo, my jsme u nich vlastně skoro už rok. Vyřízení a vše kolem na jedničku. Z domova z gauče 😀 a spokojeni jsme.

angelyn
11. bře 2016

@gabriela_85 tak to je super, můžu se ještě zeptat, jestli jste převáděli úvěr, půjčku nebo hypotéku? Klidně do IP. Děkuju moc 🙂

lenka5731
11. bře 2016

@angelyn záleží na tom, jaký máš v současné bance úrok. Pokud refinancuješ z 3,9 na 1,8 %, tak ušetříš opravdu hodně, ale pokud refinancuješ z 1,99 na 1,8%, tak už se to nemusí moc vyplatit, pokud musíš platit odhad na dům. Je to individuální. My bychom třeba refinancováním ušetřili pár korun, a to doslova.

Můžeš si to sama spočítat, orientačně, není na tom nic složitého. Pokud jde o hypo a máš dům, tak tam se odhad neplatí, ale u domu počítej s poplatkem 5000 Kč za odhad.

chris_n
11. bře 2016

@lenka5731 a máš bytě si chtěla napsat ne?

lenka5731
11. bře 2016

omlouvám se, mám na předposledním řádku překlep ☹

Správný text je:
Můžeš si to sama spočítat, orientačně, není na tom nic složitého. Pokud jde o hypo a máš BYT, tak tam se odhad neplatí, ale u domu počítej s poplatkem 5000 Kč za odhad.

lenka5731
11. bře 2016

@chris_n jasně, už to píšu, ale nestihla jsem to změnit přímo v tom textu 🙂

chris_n
11. bře 2016

@lenka5731 v pohodě

lenka5731
11. bře 2016

a taky se ještě musí počítat s poplatkem na katastru - změna zástavního práva.

chris_n
11. bře 2016

@lenka5731 tak to jsem na to zvědavá. Náš to čeká až za 2 roky. Dřív ne

lenka5731
11. bře 2016

@chris_n ja jsem to řešila 15-18 měsíců zpátky a nakonec jsme nerefinancovali, protože se nám to za našich konkrétních podmínek nevyplatilo, ale řekla bych, že jsme spíš výjimka.

chris_n
11. bře 2016

@lenka5731 no my brali 110 hypo a máme teď u rok 3, 5. Takže asi tak

asadek
11. bře 2016

já mám teda equa bank a jsem naprosto spokojená, můžu vybírat zdarma z jakéhokoli bankomatu, vedení zdarma - bez podmínek, naprosto jednoduché elektronické bankovnictví, k tomu mám u nich zdarma ještě spořící účet - takže za mě už jedině equa 😀

lenka5731
11. bře 2016

@chris_n to se vám vyplatí určitě, to je jasný. Než to budete řešit, tak úroky určitě ještě klesnou. 🙂

chris_n
11. bře 2016

@lenka5731 no já bych byla nejraději. Kdyby se nám to podařilo prodat. Ale i lepší hypo bude dobře reseni

angelyn
15. bře 2016

@lenka5731 díky za odpověď, ale já řeším právě půjčku, ne hypotéku 🙂

muriana
21. bře 2016

Zkušenost s Equa bank. Mohu doporučit, vše zdarma bez podmínek, zdarma vybírání s bankomatů cizích bank.

muriana
21. bře 2016

Doporučuju Equa bank.

blabulina
29. bře 2016

Ahojda, my máme s manželem společný účet od Airbank už cca 1,5 roku a jsme naprosto spokojeni. Je teda pravda, že si platíme velký tarif ( tudíž 100,- za vedení měsíčně ), ale jelikož bydlíme na vesnici a těch bankomatů nebo trafik se Sazkou není v okolí tolik, tak se nám vyplatí dát měsíčně 100,- a mít neomezený počet výběrů z jakéhokoli bankomatu. Já jsem teda spíše typ co hotové peníze moc nenosí, ale někdy jsou potřeba. Přidání disponenta, žádost o PK pro něj, no prostě kompletní správa účtu jde provádět online a to je pro mě hodně velké + nemám ráda vysedávání na pobočce, kvůli každé prkotině.
A co se týče spořícího účtu, tak nám slouží spíše jako odkládací než na nějaké zhodnocení, ale když je nouze tak jedním kliknutím v mobilu jsou peníze hned na účtu, což se někdy hodí 😀 😀

janicka198
30. kvě 2017
Uživatel janicka198 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janicka198.

ahoj,
právě jsem si založila účet u ANO a jsem spokojená, protože konečně jsem našla účet bez poplatku, všude chtějí jen poplatky a tohle se zdá velice dobrý. A maji i výhodné spoření, na to se ted chystám udělat synovi https://www.anosd.cz/sporici-ucet-ano-pro-budoucnost/