Alimenty na dvouleťáka - kolik vám druhý rodič dává peněz?

14. kvě 2021

Ahoj. Jen malá anketa..kolik vám dává (dohodou) otec alimenty na dvouleté dítě? Vim, ze s tim souvisi vice veci...jen me to zajima...

nikoulinka
14. kvě 2021

Alimenty sice nepobíram, ale mám kolem sebe holky, co ano. Vesměs jsou to děti ve věku od roku, do tří. Každá shodně bere 2tis. Na dohodu.

burnette
14. kvě 2021

Ségra manžel dává 15 000 na jedno dítě mají dvojčata, ale tam i po rozvodů mají hezký vztah a nedělají si naschvály.

pengli
14. kvě 2021

@burnette zdravím, jakože 30 tis. měsíčně? Tyjo, dost dobrý a dost nestandardní teda...Ale asi žijou v jiných číslech, no 🙂

burnette
14. kvě 2021

@pengli ano, ano na obě holky 30.tis. Mně to zase tak moc nepřijde. Vemte si kolik investuje do své děti nerozvedena rodina. Oblečení, obuv, hygiena, školka / škola, strava, výlety, bydlení apod. Spíše ta představa, že někdo platí alimenty 2000 je pro mě dost nepochopitelné. Takže prostě švagr chcete aby se měli stejně dobře jako před rozvodem.

amazonkajanik
14. kvě 2021

@burnette bývalý pronajímatel platil na dvojčata obdobně, mohl si to dovolit, ale nadával. Ten to měl tedy soudně dané. A bohužel vztahy nebyly hezké, ať s ex tak s jedním synkem, který měl psychické problémy (byl citlivější) a v 5letech se pomocoval

burnette
14. kvě 2021

@amazonkajanik no těmhle konfliktu, které stejně nejvíce odnáší děti se právě ségra i švagr se snaží vyhnout. On vždycky říká k čemu jemu bude platný dělat matce svých dětí problémy. Aby pracovala od rána do večera neměla čas na děti, stresovala se penězma těm dětem vůbec neprospěje. I ona má k němu vážně hezký vztah.
Ale pro mě je až smutné kolik fakt některé lidi platí alimenty na dětí. Nemusí být bohaté, 1000 až 2000 za měsíc ☹️

andelka
14. kvě 2021

Záleží na hodně věcech ale za mě pod 3 tis by to jít nemělo. Obecně co vím,tak se to pohybuje někde mezi 2 a 5 tisíci.
Já mám 6 na dvě děti, pořád stejně od jejich 2 a 4 let,ale otec se podílí i na dalších nákladech, podle toho co je potřeba s tím jak rostou ( školka, škola, družina, obědy, jízdné, tábory, sportovní potřeby nebo dražší vybavení, oblečení,boty..)

amazonkajanik
14. kvě 2021

@burnette no právě. On na ní házel hroznou špínu a nakonec jsme se dozvěděli, že jako otec stojí za h...A malý se pocuraval hlavně kvůli němu

cherie24
14. kvě 2021

Můj momentálně platí 3 tisíce, ale on jí má teda ještě stále napsanou v daních, takže to, co mu vrátí na dani pošle malé a něco málo k tomu přidá a ještě má za to, že platí nadstandardtně moc. Jinak malé už na žádné větší výdaje nepřispívá, to jsem z něho nikdy nedostala ani stovku navíc. Teď s ním budu řešit, že si malou bude do daní psát partner, takže předpokládám velice nepříjemný rozhovor a snížení alimentů. Bývalému není ani blbé, že třeba autosedačku pro jeho dceru kupoval můj přítel, takže pro ní vlastně cizí chlap a jsme domluvení, že partner bude z daní malé posílat na spoření. Je to asi dost o povaze, můj táta nám platit víc než měl soudně dané + přispíval mamce na výdaje navíc, protože chtěl, abychom se měli dobře a aby nás právě nedotoval mamky nový manžel. Můj ex má za to, že by na dítě stačilo 1500 a vůbec s tím problém nemá, že ji živí někdo jiný 🤦

jijel
14. kvě 2021

@cherie24 partner si malou nappsat nemůže, musí to být otec nebo tvůj manžel.. 🤔 (pokud se teda něco v zákonech od té doby co jsem na MD nezměnilo)

cherie24
14. kvě 2021

@jijel my to právě teďka řešíme s účetní, jestli a jak by to šlo, tak uvidíme no. Bylo by to fajn kdyby to šlo, je to na dítě ve společné domácnosti, což její otec není a vzhledem k tomu, že ji nekoupi ani punčocháče a pokryje mu to v podstatě alimenty, tak je to takový blbý, že to pobírá ...

deaneira29
14. kvě 2021

@cherie24 jen info ohledně ex, aby si ji mohl odcitat z daní museli byste mít buď stridavou nebo společnou péči, pokud nemáte a máš ji v péči ty tak on tím odečtem porušuje zákon.

jijel
14. kvě 2021

@cherie24 jojo to chápu no, zrovna tohle je v tom zákoně dost nanic, že je to tak přísně definováno kdo může a kdo ne.. Můžeš ty nebo prarodiče dítěte.. @deaneira mám pocit že nic neporušuje, je otec zapsaný v RL, takže právo dle mě má, podmínka společne domácnosti je právě u prarodičů. Ale nevím, mzdovka tak úplně nejsem, resp. Jsem tohle nikdy neresila. Ale pokud na uctarnu doneses rodný list a potvrzení druhého z rodičů že neuplatnuje, tak se na poměry doma nikdo neptá, ani snad nemají právo se ptát.. 🙂

deaneira29
14. kvě 2021

@jijel i u ex manžela, dost rázně to tomu mému vysvětlila soudkyně u soudu. Chtěl po mě ať mu podepíšu že si neuplatnuji nárok aby mohl on, to soudkyně okamžitě zakrocila že by porušoval zákon, musí být společná domácnost, nebo stridavka nebo společná. Pokud má dítě svěřené matka a ex žije jinde nemá na odečet daní nárok.

kridav
14. kvě 2021

@cherie24 musíte být s přítelem manželé aby si mohl tvoji dceru odečítat. Tohle jsem řešila před 5 lety, když jsem si současného manžela vzala. Do té doby to nešlo aby si je mohl odečíst.

jijel
14. kvě 2021

@deaneira29 aha, to je fakt. 🙂 Díky 🙂

byra
14. kvě 2021

@kridav mě řekla účetní minuly týden, že manžel nemůže odečítat bonus na dceru i když jsme manželé a žijeme všichni ve společné domácnosti v rámci které ji prakticky vyživuje. Musel by si moji dceru osvojit. Dceru mám v péči já (žádná střídavka ani rozšířená péče).

deaneira29
14. kvě 2021

@byra tak to absolutně kecá, pokud jste manželé normálně na to má nárok si odecitat neb žijete ve společné domácnosti. Takže doporučuji znovu na uctarnu a rozhodně trvat na svém 😉

cherie24
14. kvě 2021

@byra můj otčím nás měl taky psané na sebe v daních. Ale je fakt, že oni se nejdříve vzali a pak si nás na sebe i s bráchou přepisoval, než šla mamka na mateřskou. Takže paní asi pěkně kecá. Oni v tom občas mají na úřadech pěkný bordel, já když řešila odchod s malou, tak mi paní tvrdila, že musím 3 měsíce utáhnout nájem sama, než mi přijde příspěvek na bydlení zpětně a na ten popud jsem šla bydlet k rodičům na kupičku do jedné půl místnosti, protože jsem si myslela, že nemám šanci utáhnout bydlení sama 🤦
@deaneira29 to určitě nemáme, jezdí za ní jednou měsíčně a nepřispěje ani korunu na víc. Taky si myslím, že by na to nárok mít neměl. To partner i sám přišel s tím, že když by mu daně přepsali, začal by jí spořit. Ale obávám se, že to asi nepůjde přepsat jen do společné domácnosti 😔

deaneira29
14. kvě 2021

@cherie24 jednoduché řešení naprasit na financak, bude muset vše vrátit a ještě dostane pokutu, to je tedy krajní řešení, ale je. Ono většinou stačí tím i pohrozit 😉

cherie24
14. kvě 2021

@deaneira29 no to by se prohnul chlapec, nějaký pátek už to je 😀 ještě bych mu mohla říct, že buď z toho bude malé posílat na spoření on nebo by finančák mohl dostat anonymní typ 😄

andelka
15. kvě 2021

@cherie24 je to tak. Pokud máš dceru ve své péči,tak on i když je otec slevu uplatňovat nemůže. A tvůj partner ji bude moct uplatnit až pokud bude tvůj manžel. Taky to tak máme. Pouze společná domácnost u partnera nestačí,musí to být nový manžel matky.

andelka
15. kvě 2021

Můj ex si uplatňuje jedno z dětí protože je máme ve společné péči dané soudně. Musela jsem to dokládat. Tvůj ex
@cherie24 pobírá peníze na malou neoprávněně. Stačí zavolat jeho mzdové účetní a ukázat rozhodnutí o svěření do péče a má utrum.

autor
15. kvě 2021

Beru právě také 2000 a nejsem s tím úplně spokojená...

andelka
15. kvě 2021

Nedivím se. To je pro dvouletaka na boty a trochu jídla,a kde je zbytek že jo.
Záleží jestli je šance,že bude přispívat na nějaké větší výdaje nad rámec nebo ne. A taky do 2 let jsi měla nárok i na výživné na sebe,pokud jste nebyli manželé. A záleží i na příjmech,a kolik má vyživovacích povinností,jak často si dítě bere apod.

cherie24
15. kvě 2021

Ty 2 tisíce jsou fakt málo. Ještě to jde, pokud je ochotný přispívat na větší výdaje. To jste řešili jestli by ti kdyžtak přidal navíc? Z těch 2 tisíc člověk koupí max jídlo a kde je oblečení, botky, případně plíny

autor
16. kvě 2021

O te vyzivovaci povinnosti vim. Ale rozchod neprobehl v klidu a uprimne jsem ted rada za ,,klid,,..soudy nejsou pro me. Jen jsem blba v tom, ze se bojim si rict o vic peněz

andelka
16. kvě 2021

A neslyšel by spíš na to, aby koupil nějaké konkrétní věci? Někdy se chlap zdráhá platit víc,když jsou to peníze k rukám matky a nerozhodují o nich,ale jsou ochotní zaplatit konkrétní věc ( u nás třeba školné, stravné, kroužek..)

autor
16. kvě 2021

@andelka zkusim tuhle taktiku 👍😊

cherie24
17. kvě 2021

@andelka to je pravda. Můj ex si třeba myslí, že jakmile by mi dal nějaké peníze navíc na něco pro malou hned bych je rozfofrovala za sebe. A to jsme docela v klidu, normálně se spolu bavíme, nehulákáme po sobě. Ale přesvědčil o tom nejspíš i svoji rodinu, protože ta malé taky neposlala ani 2 stovky k svátku 🤦