Alimenty na dvouleťáka - kolik vám druhý rodič dává peněz?

14. kvě 2021

Ahoj. Jen malá anketa..kolik vám dává (dohodou) otec alimenty na dvouleté dítě? Vim, ze s tim souvisi vice veci...jen me to zajima...

byra
17. kvě 2021

@deaneira29
@cherie24 holky já na té účtárně byla už dvakrát a pokaždé mi řekla toto. Zkusíme se poptat u manžela v práci

jeyre
17. kvě 2021

@byra Ať si paní účetní přečte paragraf 35c Zákona o dani z příjmů, konkrétně oddíl 6. Je tam jasně napsané, že za nezletilé dítě pro účely této slevy se považuje i dítě druhého z manželů. Dělala jsem mzdovou a taková základní neznalost mě dokáže vytočit...

byra
24. čer 2021

jinak já beru 1000,- na 4letou (nepokryje to ani školku), 31. 7. 2020 jsem podávala jsem žádost o zvýšení, soud proběhl v únoru 2021, potom odročeno na duben, protože tatínek se pokusil zakrýt brigádu, ale soudkyně chytla covid, takže odročeno na neurčito... Už to trvá skoro rok a nemáme ani termín

cherie24
24. čer 2021

@byra cože? Tisícovku? To je snad vtip ne. Jinak my jsme to s účetní řešili a nám řekla, že bychom se teda museli vzít, ale že jako manžel na daně s mojí dcerkou nárok mít bude. A že teda máme vyřídit tatínkovi, že úlevy na daních pobírat nesmí. Což už teda nepobírá, ale dohodli jsme se na snížení na 2 tisíce, je teď na pracáku 🙄

andelka
24. čer 2021

@cherie24 první část příspěvku 👍 správné info. Druhá 🙁 Snad to bude snížení jen na krátkou dobu a ne na furt.

byra
25. čer 2021

@cherie24 ano a i to se mu zdálo moc, pořádně nikde nepracoval, jen brigády, příspěvky od státu... A to chtěl malou do péče, soudili jsme se o ní... Teď je půl roku v jedné práci, tak snad to zvýší