Alimenty pro dítě nebo matku?

pavses
26. črc 2018

Ahoj ženy, ráda bych znala názory na naší situaci, abych se s ní lépe srovnala.
Manžel s přijmem 30tis., já na rodičovské s dvouletým dítětem. S předchozího manželství má muž syna 6 let, kterého si vozíme ob týden, čt- ne. Doteď platil alimenty 3300, přispíval na kroužky, kupujem mu oblečení (boty, bundy, atd...) Většinu výletů a mimořádných akcí plánujeme na dny, kdy tu bude, aby o nic nepřišel, každou návštěvu dostává dárečky. Jeho matka ho k nám posílá jako vandráčka v děravých botech, ve špinavém oblečení a podobně. Jezdíme pro něj 30 km, občas ho během návštevy vozíme do místa bydliště, aby mu ani tam neutekla nějaká akce. Matka si jezdí do lázní, když ho nemá a nám řekne, ať ho vezmeme k moři, teď chce zvýšit alimenty na 4300. Sama přiznala, že si nadělala dluhy (má příjem 17tis., žije s matkou ve vlastní bytě, syna nikam vozit nemusí) Já chodím od roku syna na částečný úvazek do práce, abychom se měli lépe. Mám pocit, že syna živíme jenom my, štve mě, kdyz vidím, co všechno pro něj děláme a ona nám ho pošle jako sociálka. Na syna 2 roky nedám měsíčné víc jak 2tis. a to má ještě plínky! Nedokážu si představit kde by ona za syna dala 4300? 🤔 Kdybych viděla, že tomu klukovi taky dopřeje a jezdil k nám slušně oblečenej, tak mi to nevadí, ale takto mě to vyloženě štve. Kde je její povinnost jako matky taky svému dítěti přispívat i ze svého a ne jen brát od otce?

blahova_andrea
30. črc 2018

@sahrazad1 to jo, strýčka používám, když si nevím rady, jen některé věci mě prostě nikdy nenapadly hledat 😀

sahrazad1
30. črc 2018

@blahova_andrea taky, taky, ja tohle hledala nedavno, kdyz dcerky prisly, ze jejich bratr , muj syn, je nevlastní. To jsem lapala po dechu 🙂 a zacala hledat.

blahova_andrea
30. črc 2018

@sahrazad1 aha, tak u nás to dětičky zatím vůbec neřeší, tak jsem hledat nemusela 😀

mata2hari
30. črc 2018

@oveckaluky taky myslím, že pro dítě je mnohem důležitější zážitek, než hmotná věc...tenhle víkend jsme byli s přítelem a jeho 7,5 letou dcerkou pod stanem v kempu a mě strašně překvapilo, že malá pod stanem nikdy nespala..a říkala, že se jí to líbilo mnohem víc, než když byla loni s mamkou u moře (tady byla tlupa dětí a i dalších lidí, kteří byli ochotni si hrát s prckama, kopat míčem atd., tam byla sama s maminkou a jejím novým partnerem). Hlavně pro ní byla největší odměna to, že byla neustále zprasená, hubu jak peklo a nikomu to nevadilo (maminka je hodně ujetá na čistotu) 😀 Na druhou stranu, přítel dává na malou bývalce 5000 - na tom se dohodli a máme ji v týdnu běžně dva dny odpoledne a ob víkend celý. Oblečení vlastně nekupujem vůbec, posílá ho maminka, jednou za čas zavelí, abych probrala skříň, malé to vyzkoušela a co jí není poslala zpět, občas pak zase pošle nějaké další prádlo navíc. Máme velkou výhodu, že jsme v jednom městě, takže odpadají velké výdaje za jízdné. Kroužky neplatíme - chodí na hasičák, který její tatínek vede, tam se platí roční členství 80 Kč a pak chodila na výtvarku, kterou si vydupala maminka a která malou nebaví (taky už tam v dalším školním roce chodit nebude, protože nechce). Takže sem fakt ráda, že je to domluvené jak je to domluvené, a že to bez problémů, vytáček a naschválů funguje...

blahova_andrea
30. črc 2018

@mata2hari ono se pod stan jezdí čím dál méně. mě spíš udivuje kolik jen náctiletých, co nikdy nejeli vlakem, než že někdo v 7 letech nespal pod stanem 😀 synovi je 6,5 a taky pod ním nespal. neměl příležitost. letos chtěl se starším bráchou na zahradě, ale nakonec nevlastní děti celé prázdniny nemáme, takže má zase smůlu ☹

mata2hari
30. črc 2018

@blahova_andrea je fakt, že já jako malá spala ve stanu hlavně na zahradě, případně na zahradě u babičky, která bydlela si 3 ulice od nás 😀 a párkrát s našima někde atd., ale ona z toho byla fakt úplně unešená, jak je to super a že přemluví babičku, s kteoru jede k moři, jestli by nespaly ve stanu.. 😀 u té představy sem se fakt pobavila.. Vlak má naštěstí už mockrát za sebou, tatínek dělá kolem drah, takže vlak zná dobře a vůbec se jí snažíme zprostředkovat spíš "obyčejnou" zábavu...letos na jaře třeba poprvé u našich na zahradě lezla na strom a byla nadšená, že může 😀 Až sem se zděsila, my na stromech strávili dětstí 😀 Halt je jiná doba...

blahova_andrea
30. črc 2018

@mata2hari já třeba jezdila na tábory, ale stejně to byly většinou chatky nebo ten stan s tím dřevěným spodkem a ne ten na zemi 😀 s našima taky do chatek. takže se nedivím, že dnešní děti stan moc neznají. pokud nemají rodiče vyloženě vyznavače přírody, trampování apod., tak dnes už prostě frčí jiné standardy. taky mám krásné vzpomínky na ploty, stromy, kanály...syna furt nabádám, ať to zkusí, ale zatím se k tomu neodvážil. chybí mu na to nějaký parťák, no ☹

krkla
6. srp 2018

Ahoj, jsem v podobně blbé situaci ☹ exmanželka tedy děti nezanedbává, to ne, ale jinak... já jsem na rd máme cca 2leté dítě, k tomu si přivydělávám cca od roka našeho dítěte. Manžel má z předchozího vztahu dvě děti (zhruba 1. a 3. třída), exmanželce posílá 10tis. Přijde mi to opravdu hodně, tak tak vycházíme. Já jsem si začala přivydělávat, myslela jsem, že nám prostě trochu přilepším, ale vpodstatě díky tomu jen dorovnávám finance, které mi chybí od manžela, jelikož když on pošle peníze ex, něco mně, zaplatí nějaký ten benzín, auto apod.. tento měsíc jsme se skrz to strašně pohádali a tak si nevzal peníze ode mne, ale z kreditky, už je v mínusu 4tis. Neměli jsme žádné extra výdaje, jen ty běžné provozní. Asi před půl rokem, když jsem zjistila, že manžel s penězi nevychází, tak jsem mu řekla, ať mi posílíá o něco méně, ale že by bylo fajn a fér, kdyby se i druhá strana uměla uskromnit. Strašná hádka... Tak jsem to přestala řešit a dál vše dotovala. Mezitím manžel změnil práci a vydělává teď o něco méně. Posílá mi tedy o 1000 méně a stejně tak i ex. Jenže jak jsem zjistila, tak stejně vůbec nevychází. Tento měsíc byl bez pěnez ještě ten týden, co přišla výplata a aktuálně je v mínusu už 4tis, jak jsem psala. Musím podotknout, že opravdu peníze nerozhazuje, nekoupí si vůbec nic, maximálně si jednou dvakrát do měsíce zajdeme na pivo a necháme tak dohromady tak 100,-. Když jsem tedy zjistila, že takto tragicky opět nevychází, řekla jsem mu, ať mi posílá méně, že nějak vyžiju (o tom, že by měl posílat méně i ex jsem pomlčela, že mi těch prá peněz za hádku nestojí). Ale on mě vůbec nepochopil, reagoval hrozně, že po něm chci jen prachy (přitom jsem chtěla pravý opak) a opravdu hrozná scéna, ještě teď po týdnu je mi z toho zle. Popravdě vůbec nevím, co mám dělat. Já nejsem žádný hamoun, nikdy jsem z chlapů peníze netahala a to, že vše dotuji hlavně já, to myslím docela dokazuje. Ale co je moc, to je příliš, připadám si jako úplný blbec, využitá. Já se snažím, při mateřské pracuji a on dotuje ex, která má už děti větší a chodí tedy do práce. Když vyžiju já z peněz od něj, mateřské a malého přivýdělku a ještě i ušetřím. A ještě mne bude urážet? A jen pro upřesnění, exmanželka dostala kompletně vybavení domácnosti od a do Z, peníze z prodeje jejich nemovitosti co měli předtím a získali ji z manželovy strany jako dědictví. My se o vše staráme sami, tedy hlavně já... Můj manžel je hrozně hodnej, našemu dítěti se věnuje, jak to jde, rádí trávíme čas spolu, ale v tomto mu vůbec nerozumím, vůbec nechápu, proč se tak chová a je to pro mne strašně těžké se přes to přenést. omlouvám se za roma..

krkla
6. srp 2018

Ted jsme tu deti měli na vikend a ja vim, ze za nic nemůžou, ale proste se to na mne prenasi. Manzel jede pro ne tam i zpet, benzin na obe ty cesty vyjde skoro na 1000,- a jak se na to proste mam tvarit, když vim, ze peníze vzal z kreditky? A kdyby je nevzal z kreditky, tak z našeho rozpoctu. Nejsem zvykla se zadlužovat a když uz, tak kvůli necemu, co opravdu potrebuji (odejde pracka a nemam na novou apod).

uzivatelkapetra
6. srp 2018

@krkla musíte se pobavit rozumně bez napadání a výčitek. Manžel by měl zkusit zažádat o úpravu výše alimentů, všechny jeho děti mají nárok na stejnou životní úroveň. Jak mohou matky žádat o zvýšení, tak i otcové o snížení když mají třeba další vyživovací povinnost nebo hůře placenou práci

krkla
6. srp 2018

@uzivatelkapetra ano ja vim a ja hadky nikdy nezacinam, nejsem hadavy typ, stejne jako nejsem zadna pijavice. Ale vůbec se s nim neda mluvit, vždycky to sknoci strasnou hadkou, kdy mne jen urazi (za to, ze si na materske privydelavam, vse zvladam a chci po nem méně penez, aby nejak vychazel,,,), vůbec ho nepoznavam :(