Bankovní účet - kterou banku zvolit?

adriana1314
25. říj 2018

Maminky rada bych si založila bankovní účet kam mi bude chodit mateřská , ale témeř na každou banku která se mi líbila jsem slyšela spoustu negativ . Jsem ted na vaskach , prosim o vaši radu .

kajacob
25. říj 2018

@adriana1314 mám Fio banku neplati se za nic , ale doporučuji jen v případě že máte bankomat někde poblíž , za výběr v jiném bankomatu je poplatek 30 Kč . Jinak jsem spokojená 🙂

stazinka2018
25. říj 2018

@adriana1314. Equa bank- vedeni zdarma, bez podminek, vyber ze vsech bankomatu zdarma. Moneta- zdarma bez podminek, ale vybery zdarma ze vsech nejsou. Rb- zdarma, pokud mesicne prijde aspon 15 tisic, vybery zdarma. Ceskou sporitelnu nebrat. Air bank- zdarma bez podminek, vybery ze vsech zdarma nejsou. S jinymi zkusenost nemam. Za me Equa.

stazinka2018
25. říj 2018

@adriana1314 nikde nepovolit kontokorent. To je zaklad. Pokud nechcete k tomu i uvery, pak jsou vsechny ok.

adriana1314
autor
25. říj 2018

@stazinka2018 Air bank ani českou spořitelnu nechci , ikdyz to byli mi favoritu . Fio me celkem nadchla , ale jsou malo rozšíření , tudíž menší nevýhoda a na aqua Bank mrknu . Tu jsem jeste neshledla, dekuji .

adriana1314
autor
25. říj 2018

@kajacob skoda ze ne fio malo rozšířena . Pobočky ma na malo místech :( nevim zda se mi do toho chce . Jinak se mi vcelku zamlouvá .

kajacob
25. říj 2018

@adriana1314 to chápu , já vybírám jen jednou měsíčně a to z jiného bankomatu . U nás Fio bankomat nemáme , máme jeden jiny bankomat. Jinak jezdím do Ostravy . Ale všechno platím kartou takže žádné poplatky .

adriana1314
autor
25. říj 2018

@kajacob takže se plati jen za vyber z jineho bankomatu ?? A kdyz platíte pres internet ?

stazinka2018
25. říj 2018

@adriana1314 pres internetove bankovnictvi se nic neplati nikde. Vyber se plati jen z cizi banky. Pokud nemate blizko danou banku, vybirejte tu s vybery zdarma ze vsech bankomatu.

kajacob
25. říj 2018

@adriana1314 ne neplatí se nic jiného 🙂

kajacob
25. říj 2018

@stazinka2018 to nevím mamka má českou spořitelnu a tam má poplatek i za odchozi platby takže tu v žádném případě .

stazinka2018
25. říj 2018

@kajacob vsak jsem psala, sporitelnu nebrat. Ani CSOB.

veronikanj
25. říj 2018

Ahoj ja mam Monetu a jsem docela spokojena. Pokud mi na ucet prijde alespon 7k, jak neplatim za vedeni. Bankomatu maji dost, takze za vybery neplatim. A hodne se mi libi jejich apka na mobilni bankovnictvi. Preju dobry vyber ;)

adriana1314
autor
25. říj 2018

@veronikanj a jaké poplatky tam jsou ?? Popřípadě jaké výhody mají ? Jestli nějaké nabízí tedy

veronikanj
25. říj 2018

@adriana1314 no platis za vybery z cizich bankomatu. Ale ja fakt neplatim vubec za nic, Ani odchozi platby, ani to vedeni. Ja ale jsem nenarocna. Zadne extra veci tam nemam. Do cizich bankomatu nechodim. No a nejake vyhody tam jsou, ale nikdy jsem nevyuzila. Nejake slevy do obchodu a tak. Ale to ja nijak nevyuzivam. Mam jeste fio ale tu monetu pouzivam v 90ti procentech. Za me gut. https://www.moneta.cz/ucty-a-karty/bezny-ucet

klosnice
26. říj 2018

Já mám airbank - je to hodně malá banka, ale nemám s ní opravdu žádný problém - platby na účet mi chodí poměrně rychle a čím dál víc lidí ji začíná využívat, takže když posílám třeba synovi peníze má je tam hned.

sarkad2856
3. lis 2018

Já mám Equa bank, jsem nad míru spokojená , vedení učtu zdarma, všechny výběry z jakéhokoliv bankomatu zdarma , vše jsem zatím vyřídila telefonicky