Burzahypotek - znáte? Máte zkušenosti?

libertina1
27. lis 2018

Ahoj, dneska na mě vyskočil tenhle web, burzahypotek.cz, pochopila jsem to tak, že tam zadám jakou chci hypotéku a poradci mě sami kontaktují a jakože se poperou o to, kdo mi dá nejlepší nabídku? :D Pochopila jsme to správně? Neznáte to někdo?
Aktuálně jsme v situaci, že nevíme, jestli hypotéku vůbec dostaneme, já mateřská, tak by to bylo jen na manžela no, tak mě tohle přijde lepší, než celý týden běhat po bankách a nepořídit no.. Kdybyste některá znala, budu ráda za zkušenosti, nevim co od toho mám čekat. Díky

merope
27. lis 2018

No, spíše to bude o tom, že se poradci poperou o to, kdo si tu nabídku převezme. A pak ti dají nabídku, kterou ti zrovna dají.

libertina1
autor
27. lis 2018

no já to právě chápu tak, že od všech dostanu nabídky a z těch si pak budu moct vybrat ..?

merope
27. lis 2018

@libertina1 Tak na to koukám a vypadá to, že tam je opravdu možnost, že se o to poradci "poperou", ale v poptávce se nezadává nic víc než jenom výše úvěru a doba - takže ve výsledku to bude stejně o komunikaci mailem s tím poradcem (není jisté, kolik jich tam mají, jde tam pár poptávek, chtějí poplatek za členství, píší na webu, že všichni jejich poradci mají registraci ČNB a o tu se v registraci nikde nestarají - chtějí číslo PPZ, což je číslo na pojištění, nikoli licence na hypotéky).

A protože poradci mají ve své podstatě stejné (či velmi obdobné - osobní vazby v bankách mohou snížit sazbu typicky o 0,1% ) podmínky na trhu, tak to je v konečném důsledku jen o tom, koho si vybereš.

Ale samozřejmě tím, že to tam poptáš, nic nejspíše nepokazíš. Jen si dej pozor na podepisování jakýchkoli závazných papírů před tím, než budeš mít aspoň trošku jistotu, že je vše ok.