Chci, abysme s přítelem měli peníze zvlášť

tripisek
9. bře 2016

Ahoj maminky, mam takovy problem. Pritel ma dceru z predchoziho vztahu na kterou plati dost vysoke alimenty. Tolik kolik plati ji skoro nezbyde ani nam na mesic pro dva dospele a miminko a pritel jeste neustale sve dceri neco kupuje a me to vadi protoze ubira me a me dceri. Chci proto aby jsme meli penize zvlast. At mi da na malou to co plati na ni a pak at si dela co chce. . .kdyby jsme meli buh vi kolik penez tak to clovek neresi ale takhle. Zda se vam to hloupe? Dekuji

kika_21
9. bře 2016

@somalicats Proč špatně? Já třeba doma říkám, ještě Ti dlužím atd. a muž říká, že je to nesmysl. Ovšem v případě, že mě chce něčím naštvat, používá dle svého otce rčení:,,CO je moje je i Tvoje. A co je moje, po tom Ti nic není. Ať žije dědeček-už není tedy mezi námi. 🙂

somalicats
9. bře 2016

@kika_21 Proč špatně? Protože o první dceru se mají postarat rodiče, a ne noví partneři rodičů. Ostatně mému současnému muži by se taky nelíbilo, kdybych brala z rodinného rozpočtu peníze navíc pro nejstarší dceru - tu financujeme s mým ex, a naopak já z přijatých alimentů odvádím do rodinného rozpočtu peníze na jídlo a energie poměrně ke spotřebě i za ni. Takto jsme se dohodli, když jsme spolu začali žít, a nikdo z nás tak nemůže mít námitky, že se cokoli financuje na úkor jiného - rodinný rozpočet netrpí ani ve chvíli, kdy má jet nejstarší na školu v přírodě či jazykový pobyt. To není povinnost mého muže jí toto platit, to je povinnost moje a mého ex.

tripisek
autor
9. bře 2016

@somalicats ano tak to mame, mame vse dohromady, proto me to vadi

kika_21
9. bře 2016

@somalicats No a rodič je ten muž.Tak asi mám zcestné názory, pardon tedy.

somalicats
9. bře 2016

@kika_21 Rodič je muž, a druhý rodič je matka toho dítěte, nikoli zakladatelka. Ta tu teď uvedla, že vlaastně i ona přispívá na prvorozenou dceru svého partnera, a to že se jí nelíbí, což v tuhle chvíli chápu. Ona tu povinnost nemá.
Ty máš všechny děti předpokládám se svým mužem, takže chápu, že Ti tohle připadá divné. Ale mně třeba díky vlastním zkušenostem prostě nepřipadá fér, aby noví partneři a nová rodina dopláceli na to, že rodiče dítěte z předchozího vztahu buď nejsou schopní se domluvit, nebo že rodiče dítěte z předchozího vztahu přehazují své finanční problémy i na své nové partnery. To prostě slušný človek nedělá. Slušný člověk buď zabezpečí všechny, tedy prvo- i druhorozené (či další děti), nebo, pokud ví, že to nezvládne, si další děti nepořizuje či s jejich zplozením počká, až na to bude mít. Zní to krutě, ale je to tak. Partner zakladatelky tak bude muset buď zabrat v práci, nebo řešit financování se svou ex, ale nelze kvůli prvorozené dceři výrazně šidit novou rodinu i na úkor partnerčina příjmu.

shenara
9. bře 2016

@somalicats ja to vidim uplne stejne...

salot
10. bře 2016

@somalicats Souhlasím, děti by měli dostávat rovným dílem. Jen si nejsem jistá, že řešení zakladatelky je zrovna to nejlepší...